Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Andre_P

Pages: [1] 2 3 ... 33
1
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: Today at 10:27:42 AM »
Link do wiadomości po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12760.msg77684#msg77684
Przekazał/ Nagr : Lemuel, członek-bohater
Kategoria / Temat : Przekazy dźwiękowe / Przekaz dźwiękowy / Płyńcie z prądem
«23 lipca 2019, godz. 01:29:21 »

Mówca : Dostrajacz Myśli
Przekazujący : Lemuel
Temat : Płyńcie z prądem
Miejsce : Girona, Katalonia, Hiszpania
Data/Godzina : 23 lipca 2019 r. , 7:28 czasu miejscowego, 5:28 UTC

Link do nagrania dźwiękowego :
https://app.box.com/s/2u48zen4egwx86pmhb7n4cy6wy61bsp1
Napisał : Clency, członek-bohater
« Odpowiedż nr 1, 23 lipca 2019 r., godz. 03:55:39 »
Zapis przekazu dźwiękowego Lemuela

Płyńcie z prądem

Lemuel : Dzień dobry. Nasza rozmowa dziś rano nosi tytuł „Płyńcie z prądem”. Z jakiegoś nieznanego powodu, siedzącego tu dziś rano i myśląc o lecie dwadzieścia dziewięć lat temu, kiedy pierwszy raz przyjechałem do Hiszpanii, żeby tu zamieszkać, moja ówczesna przyjaciółka zabrała mnie do miejsca, gdzie był spływ rzeką, niezbyt daleko od Gerony i obojgu nam się to bardzo podobało - oczywiście byłem wtedy znacznie młodszy - ale prawie czułem się wtedy poza łodzią, co nie było prawdą, ale prawie czułem się poza łodzią. Było to tak wspaniałe przeżycie i obojgu nam się tak bardzo podobało. Teraz myślę o tym, że byłoby wspaniale, gdybym był wystarczająco sprawny, aby zrobić to jeszcze raz, ale teraz mój Umiłowany Dostrajacz Myśli jest tutaj i chciałby powiedzieć o kilka rzeczach.

Dostrajacz Myśli : Dziękuję Lemuelu i dzień dobry. Chciałbym zasugerować wam wszystkim, członkom tego forum, że w tym momencie wszyscy cieszycie się przejażdżką po rzece na tratwie i możecie od czasu do czasu cieszyć się bardzo spokojnymi wodami i macie wtedy czas, żeby także cieszyć się scenerią, która mija po obu stronach i możecie bez pośpiechu, spokojnie używać wioseł, żeby pomóc sobie w drodze, ale wszyscy wiecie, że prędzej czy później dojdziecie do tego, co możecie nazwać wzburzoną wodą i przyjdzie wartki prąd i tratwa będzie się wznosiła i opadała, a wy będziecie się trzymać tego drogiego życia, ale przeżyjecie.

Płyńcie więc z prądem, bo w rzeczywistości nic innego nie możecie zrobić i oczywiście, kiedy o tym myślicie, jeśli jesteście na tratwie, jak moglibyście ewentualnie powiosłować w złym kierunku, tego po prostu nie da się tego zrobić. Rzeka pociągnie was do przodu i po prostu trzeba płynąć z prądem i cieszyć się tym, nawet na wzburzonych wodach, ze wznoszeniami i upadkami trzeba się tym cieszyć, ponieważ to wszystko jest częścią tej wspaniałej podróży, któreą wszyscy przeżywacie w tej chwili. Więc moja rada dla was wszystkich jest prosta : płyńcie z prądem i cieszcie się każdą chwilą waszego „raftingu” w dół tej najwspanialszej rzeki życia. Dziękuję i życzę wam dobrego dnia.

Lemuel : Cóż, bardzo dziękuję mojemu Umiłowanemu i mówię tak, to mi się podoba. Ja też życzę wam bardzo dobrego dnia i żegnam się z wami na razie. Domszia

2
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: Today at 09:03:17 AM »
Link do wiadomości po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12732.msg77538#msg77538
Podał na forum : Ron Besser, administrator, członek-bohater
Kategoria / Temat : Miejsce na nowe przekazy / Przekaz od Matki Ducha na Linii Światła - 3 lipca 2019 - Jerry Lane
« 16 lipca 2019 r., godz. 19:23:39 »

Matka Duch 3 lipca 2019 roku.
CZYM JEST ŻYCIE

Droga Matko Duchu… i Michale - jestem pewien, że jesteście tutaj oboje. Tego wieczoru, Matko Duchu, skoro Ty i Michał daliście nam już dwie wspaniałe lekcje na temat naszych wyjątkowych osobowości wprost od Boga, a następnie o sposobie, w jaki jesteśmy obdarzeni stwórczym duchem - tak bardzo, że jesteśmy naprawdę współtwórcami wszystkiego, co przeżywamy w życiu i nigdy nie możemy całkowicie uciec od naszej subiektywności. Tego wieczoru zapytałbym, czy zechcielibyście poruszyć inny aspekt bycia człowiekiem – życia w naszych fizycznych ciałach.

Nasza grupa właśnie przeszła rozmowę o tym, co to znaczy żyć. Czym jest życie? I dalej, czy Ty i Michał chcecie zmierzyć się z tym wielkim pytaniem ? W przeszłości wspominaliście o tym, pomimo wszystkich naszych dziesiątek milionów książek na temat fizjologii i samego życia - w tym wszystkich dziedzin roślin i zwierząt - jest to wciąż trochę tajemnicą, czymś wyższym i nieuchwytnym. Jednocześnie my to rzeczywiście mamy – żyjemy ! Podarowaliście to nam za naszą wiarę. Jest to coś, co możemy nadal mieć na zawsze, jeśli tak wybierzemy.

Dalej, co z tymi naszymi fizycznymi ciałami, które są rzeczywiście w obiektywnej rzeczywistości ? Czy nasza świadomość i nasza osobowość przychodzą i odchodzą naprawdę, czy w wyobraźni. Nasze ciała dzałają według praw natuery - fizyki i biochemii. Jest tak wiele rzeczy, z którymi już jesteśmy obeznani. Tego wieczoru poprosiłbym Was, abyście nam dali swój szczególny rodzaj duchowego punktu widzenia naszego ludzkiego ciała. Dziękuję i amen.Nebadonia : Dobry wieczór. Tu wasza Matka Duch. Odpowiadam tak, z przyjemnością. To brzmi jak bardzo dobra zabawa zgłębiać to. Powtórzę to jeszcze raz, ale pozwólcie, że zacznę od stwierdzenia, że my oboje Michał i Ja głównie sugerujemy w odniesieniu do tych waszych wspaniałych, żywych ciał, że najwspanialszym waszym podejściem do tego jest ciekawość. Nie zakładajcie automatycznie lub leniwie, że wiecie, czym one są w tym konkretnym momencie - nie wczoraj, może nawet nie godzinę temu, ale czym jest teraz to wasze ciało ? Bo ono się zmienia wraz z całymi okolicznościami waszego życia. Są to zmiany godne ciekawości, otwartego umysłu i chęci odkrywania i akceptowania tego, co ten obecny żywy moment ma dla was.

Oczywiście stosunki waszej osobowości i ducha stwórczego z tymi waszmi ciałami zmieniają się co dwadzieścia cztery godziny w miarę snu, ale wasze życie trwa, nawet jeśli nie jesteście w pełni tego świadomi. Oczywiście, wasza fizyczna istota ma coś wspólnego z waszm umysłem tak bardzo, że zazwyczaj łączymy je razem jako wasze ciało z umysłem, jako jedność, bo one wpływają na siebie i określają się nawzajem tak bardzo w obie strony. Nawet podczas snu wasza pamięć fizyczna wszystkiego, co przeżyliście fizycznie, jest tak bardzo w waszych marzeniach.

Jeśli chodzi o nasz punkt widzenia, jedną rzeczą, którą chciałabym przedstawić, jest pewnego rodzaju korekta do waszej wspaniałej Księgi Urantii, rzadko wspominana przez jednego z duchowych autorów - wasze „zwierzęce pochodzenie”. Nie tyle chciałabym kwestionować to stwierdzenie, co je poszerzyć, bo moi drodzy, pochodzenie waszego ciała jest dużo wcześniejsze, nawet miliardy lat przed narodzinami tej planety. Kształty waszego ludzkiego ciała faktycznie wyprzedzają Nosicieli Życia, którzy zapoczątkowali życie na waszej planecie. To prawda, że tutaj, na waszym świecie, na pewno wyewoluowaliście z życia roślin, a potem zwierząt, ale to nie był bynajmniej żaden przypadek, jak czasem przyjmuje się w waszych teoriach ewolucji.

Ewolucja życia na planecie takiej jak wasza Ziemia, czyli Urantia, jest bardzo ściśle zarządzana i określana. Rozważmy Nosicieli Życia, którzy zapoczątkowali projekty życia dawno temu w swoich laboratoriach na Konstelacji, gdzie zaproponowali postać chlorku sodu dla waszego świata, gdy jego oceany staną się wystarczająco słone, żeby podtrzymać życie. Jeszcze przedtem - jak mówię - setki miliardów lat wcześniej w całym Wszechświecie Lokalnym istniało życie fizyczne typu ludzi.

Więc to jest prawdziwe pochodzenie tych waszch ciał. Chociaż z pewnością one wyewoluowały na tym świecie, to ta ewolucja była zarządzana nie tylko przez Nosicieli Życia, ale przeze Mnie. Wasza Matka Duch miała i ma nadal wiele wspólnego z tymi ciałami, które macie teraz, bo to trwa dalej. Będziecie nadal ewoluować jako rasa ludzka. Te właśnie wasze ciała nadal będą ewoluować, aż w odległej przyszłości ludzie będą żyli setki lat.

Oczywiście będzie to miało coś wspólnego z dietą i odżywianiem. To także musi ewoluować, kiedy staniecie się naprawdę bardziej otwarci i będziecie robić doświadczenia z tym, co naprawdę odżywia wasze ciała i przeciwnie, co jest bardzo szkodliwe, kiedy jest wchłaniane przez wasze fizyczne istoty.

Tak więc moi drodzy, te ciała, które macie, nie są bynajmniej jakimś przypadkiem w tej ogromnej, naprawdę ogromnej swojej złożoności każdej kostki, ścięgna, mięśnia i innych organów. Każda z miliardów komórek, które się składają na was, jest w pewnym sensie wstępnie zaplanowana. Również wasza Księga Urantii wspomina, że wasz świat jest planetą dziesiętną. Na co dziesiątym świecie ewolucyjnym Nosiciele Życia mogą eksperymentować tylko trochę więcej. Innymi słowy tak, jak w przypadku większości planet, Nosiciele Życia nie przynieśli tutaj życia – wedłyg swojej nazwy, lecz życie, które zostało tutaj rozpoczęte, mogło się nieco różnić od wcześniej ustalonych wzorców.

Jeśli możecie, wyobraźcie sobie i doceńcie to : Nosiciele Życia wiedzieli, że ich zmiany doprowadzą do tego, że istoty ludzkie będą bardziej podatne na wirusy. Wiedzieli jednak również, że na pewnym etapie historii świata nadejdzie Materialny Syn i Córka - Adam i Ewa - żeby biologicznie podwyższyć ludzkie rasy i to będzie dotyczyło problemu wirusów. Więc to jest jeden z aspektów błędu waszego Adama i Ewy, że wciąż macie te nieznośne wirusy powodujące tyle kłopotów.

Ta przezorność świadczy o tym, jak daleko, głęboko i szeroko sięgają zdolności Nosicieli Życia. Kiedy zaczęli to pierwotne wszczepianie życia na waszym świecie, wiedzieli, że będziecie wynikiem tego. Około miliona lat temu, kiedy wyewoluowały pierwsze dwie istoty ludzkie - Andon i Fonta, brat i siostra, Nosiciele Życia otrzymali wiadomość z góry : Gratulacje Nosiciele Życia z Urantii, wyewoluowaliście ludzkie istoty, żywe stworzenia godne wolnej woli.

Oto, czym są wasze ciała, wynikiem dosłownie setek miliardów lat powolnej ewolucji w naszym Wszechświecie Lokalnym, dokonywanej przez wszystkie wyższe istoty duchowe, w tym przez Michała i Mnie. My także uczymy się i ewoluujemy przez cały czas, a wy jesteście końcowym wynikiem tego, wynikiem, który będzie ewoluował i to nawet na waszym własnym świecie.

Dalej, możecie powiedzieć, że jest to rodzaj obiektywnego punktu widzenia z zewnątrz, sposób widzenia ludzkiego pochodzenia. Ale co powiecie o sobie od środka ? Tu wchodzimy w uczucia i świadomość, że jesteście w stanie przeżywać to wszystko przez wasze dni i noce, w waszych cyklach czuwania i snu.

Ponownie zwracam uwagę na te umysły, które macie, jak to wyjaśnia w szczegółach wasza Księga Urantii, tak zdecydowanie wynikające z waszej fizycznej, bio-chemicznej natury. Prawdopodobnie najbardziej osobiście doświadczyliście tego, co nazywacie „lekami psychotropowymi” - począwszy od najbardziej wulgarnego, jaki odkrywa większość prymitywnych społeczeństw i uczy się go wytwarzać - alkoholu. Innymi słowy, przyjmujecie fizyczną substancję do swojego ciała, która zmienia waszą mentalność. Oczywiście od tych wczesnych czasów pojawiały się dosłownie setki innych substancji, które, choć są fizyczne, to jednak zmieniają waszą mentalność.

Wasze umysły i ciała są tak głęboko współzależne, że zdrowie waszego ciała tak bardzo zależy od waszego nastawienia umysłowego w stosunku do niego. Tutaj jeszcze raz wspomnę o wspaniałych zaletach ciekawości - zastanawiania się po prostu, z otwartym umysłem, co się dzieje i co to powoduje, jakie jest tutaj powiązanie ?

Dotyczy to całej wiedzy i zrozumienia, które można uzyskać o tym co powoduje co. Kontynuujcie eksperymentowanie. Zastanawiajcie się i próbujcie różne rzeczy, zwłaszcza gdy się starzejecie i wasze fizyczne potrzeby cielesne się zmieniają. Rzeczy, które mogliście robić jako młodzi, nie są już dla was zdrowe. Jednak teraz macie wasz cały internet informacji i tysiąc i jedną zalecaną wam dietę do wypróbowania i sprawdzenia jak ona działa.

Niestety dla wielu ludzi jest to tylko frazes, ta „dieta i ćwiczenia” - ilość ruchu, której potrzebują wasze ciała, żeby kwitnąć. Przeciągajcie się. Ruszajcie się w każdy możliwy sposób, jaki wymyślicie. Po prostu ruszajcie się dużo i uelastyczniajcie się. Rozprężajcie się w ten sposób, ponieważ wraz z wiekiem wasze mięśnie będą się napinać i ograniczać wszystkie ruchy. Każdy staw w ciele musi się ruszać, żeby być zdrowym.

Dalej, są wszystkie wasze uczucia, nawet te straszne, nazywane bólem. Nawet starożytni określali ciało jako „nośnik przyjemności i bólu”. Musicie być w dobrych stosunkach z bólem w życiu, ponieważ do pewnego stopnia jest on nieunikniony. Jak mówicie „Wypadki się zdarzają !”, zwłaszcza dzieciom, kiedy ciekawość skłania was do próbowania rzeczy, które powodują jakieś przycięcia lub skręcenia czegoś, upadek i obtarcie kolana. Przypomnijcie sobie ten tysiąc i jeden małych wypadków, przez które przeszliście ucząc się czego nie robić, ale pozytywnie- jak robić rzeczy we właściwy sposób.

Bądźcie znawcami bólu, ale nie w żaden sposób masochistyczny. Unikajcie rady, że „Jeśli boli, to dobrze!”, która idzie w zupełnie złym kierunku. Nie bójcie się bólu, natomiast bądźcie naprawdę ciekawi, gdy się pojawia. Ból jest sygnałem, który was o czymś zawiadamia. W bardziej surowych postaciach, jak skręcona kostka, kolano lub biodro albo naciągnięty mięsień : o czym on wam mówi ? Bądźcie otwarci na to. Nie wykpiwajcie się dumą swojego ego ignorując go. Szanujcie go. Bądź otwarci na to i znowu, bądźcie ciekawi nie tylko tego, co on wam mówi, ale także, jak się wyleczyć z tego urazu.

Michał i ja życzymy wam regularnej edukacji. Od przedszkola do szkoły średniej i studiów wyższych będziecie się uczyć wciąż więcej o pierwszej pomocy, współmiernie do poziomu nauki, od pierwszej klasu do ostatniej. Uczcie więcej o pierwszej pomocy i analizowania, co wam mówi ból, jak sobie radzić z urazami o różnych rozmiarach, od najdrobniejszych do raczej ciężkich i jak pomagać rannym. To również jest częścią waszej fizyczności, nieprawda ?

Wtedy oczywiście macie całą przyjemność z tego, jaką wasze ciała są zdolne sygnalizować waszej osobowości, a ona może się rozkoszować na wszystkie sposoby i szanować ten cały ogromny kosmos wszystkich różnych przyjemności, które się pojawiają. Pomyślcie o wszystkich rozmaitych uczuciach, które w młodości czasami przychodziły nieproszone na wiele drobnych sposobów, na początku bez waszego wpływu na nie. Ale uczenie się wywoływania i kontrolowania różnych przyjemności też było zabawne, nieprawdaż ?

Tak jak mówiliśmy wcześniej o waszej osobowości i duchu twórczym, nie ma granic, jak wiele mogłabym ciągnąć o tych waszych ciałach, bo one też są z jednej strony raczej jednakowe. To jest dobre, bo jeśli doznacie kontuzji, to wasz lekarz nie musi zaczynać od zera badając to, co wam się przydarzyło. Jak mówicie o dobrych chirurgach : „Oni znają się na ciele”.

Jednak każdy z was jest osobą wyjątkową, zwłaszcza wasza wyjątkowa osobowość ma tu do czynienia, uczy się tego ciała i jak go używać. Więc pielęgnujcie tę część was, moi drodzy. To jest coś, co zmienia się w tym wielkim przejściu przez śmierć do światów-mieszkań. Jednak, jak informuje was wasza Księga Urantii, nadal jesteście całkiem fizyczni, zacznijmy od tego. Przejdziecie setki zmian, przechodząc z jednego świata do następego, będąc tam przenoszonymi przez serafinów transportujących, żeby się obudzić na nowym świecie, wciąż nieznacznie mniej fizyczni i bardziej czysto duchowi. To też musicie przewidywać.

Ale to wystarczy. Jestem teraz otwarta na pytania lub komentarze tego wieczoru.

Uczeń : Matko, jaka jest dobra dieta, korzystna dla naszych ciał ?

Nebadonia: Dziękuję, mój synu, za to pytanie. Jak sugerowałam, odżywianie jest tak złożone, że eksperymentowanie i odkrywanie należy do każdego. Wykorzystaj metodę naukową, której się nauczyłeś i ją rozwinąłeś, próbując zobaczyć, jak to wpływa na ciebie osobiście. Dobrym krokiem jest również przestać coś robić przez jakiś czas i patrzeć, jak to wpływa na ciebie. Czasami masz wrażenie, że coś jest naprawdę zdrowe, a mimo to rozwijasz jakieś niepożądane skutki. Po prostu spróbuj sprawdzić, czy zawieszenie tego sprawia, że jesteś zdrowszy.

To twoja bardzo osobista odpowiedzialność - twoja zdolność do reagowania, prawda ? Medytowanie, zastanawianie się i robienie notatek pomaga. Oczywiście, gdy przechodzisz przez dzień, spożywasz dziesiątki różnych rzeczy na śniadanie, obiad i kolację. Dalej idąc, zbyt wielu ludzi używa różnego rodzaju suplementów ziołowych, witamin i minerałów, więc prowadź dziennik, z czym eksperymentujesz i jaki to wywiera wpływ na ciebie. Pamiętaj, że metoda naukowa oznacza, że masz dobre pojęcie o tym, co robisz za każdym razem, ponieważ jeśli próbujesz dziesięciu nowych rzeczy na raz, to trudno będzie powiedzieć, co powoduje co. Wasza Księga Urantii mówi o Adamie i Ewie wprowadzających czysto dietę wegetariańską, która nie zawsze jest możliwa. Jeśli chodzi o ilość materiału roślinnego albo zwierzęcego, nie jest to kwestia skrajności, ale proporcji, więc na ogół mądrze jest zacząć od unikania skrajności. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dosłownie dziesiątek diet w internecie sugerujących to lub tamto dla jakiegoś pożądanego efektu.

Z punktu widzenia Michała i mojego widzimy, że ponad połowa do trzech czwartych waszych chorób i złego stanu zdrowia wynika z wyboru każdego z osobna, który jednak jest skomplikowany i uwarunkowany ich kulturą, sytuacją i wychowaniem. To zależy od ciebie, mój synu i twojej zdolności do reagowania śledząc to, co robisz. Kontynuuj eksperymentowanie, zwłaszcza że się starzejesz. Jakie suplementy mogą ci pomóc ? Zmiany w diecie mogą ci pomóc utrzymać wagę, elastyczność i siłę. Miej otwarty umysł.

Uczeń : Dobrze. Dziękuję.

Nebadonia: Jestem pewna, że wiesz, że sam twój smak może się ogromnie zmieniać, gdy próbujesz czegoś nowego. To także może ewoluować i informować cię o tym, co jest zdrowe, a co nie. Dziękuję za twoje pytanie i zachowaj swój otwarty umysł i ciekawość. Próbuj dalej.

Uczeń: Będę tak robił. Dziękuję.

Nebadonia: Bądź w mojej miłości.

Uczeń numer 2 : Matko, mam pytanie, pytanie z ciekawości. Na tym świecie mamy skłonność do kopania i protestowania przeciw śmierci, próbując utrzymać się przy życiu za wszelką cenę. Czy podobny strach jest związany z wyjściem z pierwszego Świata-Mieszkania wyżej, czy po prostu jest odwrotnie ?

Nebadonia : Tak, mój synu, to interesujące pytanie. Wasza Księga Urantii wspomina, że moment ponownego przebudzenia na pierwszym Świecie-Mieszkaniu jest tak ogromnym, naprawdę ogromnym doświadczeniem przeżycia. Nadal jesteś ! - w lekko ulepszonym ciele, na prawdziwym świecie fizycznym, wychodzisz z sal rezydencji z małym młodszym aniołem przy twoim boku, który zabiera cię do nowego domu. Wyobraź sobie jak się rozglądasz i jak się czujesz w tym twoim nowym ciele. Jaka to zmieniona i bardziej duchowa, bardziej pełna duszy rzeczywistość, w której będziesz. Taka właśnie jest „morontia”, co znaczy dusza - świat pełen duszy i ty ! Będzieszw nim na całą wieczność.

Od tej chwili, kiedy przyzwyczaicie się nawet do tej ogromnej zmiany, będziecie mieli również wielkie poczucie, że będziecie mogli iść do przodu. Większość z was jest już o wiele bardziej zaawansowana niż, powiedzmy, jaskiniowi ludzie, możecie spędzić tylko kilka tygodni na tym pierwszym świecie-mieszkaniu, zanim będziecie gotowi przejść do następnego. Wtedy zostajecie dosłownie owinięci w ciało specjalnego anioła, serafina transportowego na podróż. Jak mówi Księga Urantii, to jest jak wsiadanie do pociągu w stanie uśpionym, razem z samochodem i budzisz się w nowym mieście, ale znów trochę bardziej duchowy, na tak nieznacznie bardziej rozwinietym świecie, bo wszystkie światy-mieszkania są dostosowane do tej rozwijającej się istoty, którą będziesz.

Tak więc prawie cały wasz strach przed śmiercią i niepokój zostaje utracony po pierwszym przebudzeniu po przejściu. Jednym z głównych celów Księgi Urantii jest zasilenie waszej wiary i zrozumienia tego rodzaju istoty, jaką jesteście, istoty osobowej, zdolnej - według własnego wyboru ! - do wieczności. Jesteście zdolni do niekończącego się rozwoju, ponieważ jest to klucz : będziecie musieli stale się rozwijać. Pomyślcie tylko o milionach i milionach lat, które zajmie wam dotarcie do Raju, żeby dołączyć do Korpusu Finalizmu Śmiertelników.

Będziecie podążać w stronę duchowej istoty siódmego etapu i przejdziecie cały fizyczny siódmy Superwszechświat i miliard światów Havony, które staną się częścią waszej duszy. Następnie jest jeszcze sześć Superwszechświatów, które można odkryć i zbadać. Oto, co czeka na was po tym pierwszym dużym kroku, kiedy większość strachu zniknie. Cały czas będziecie otoczeni przez istoty duchowe, aby jeszcze bardziej rozbudzić waszą ciekawość.

Uczeń nr 2 : Dziękuję.

Nebadonia: Bądź w mojej miłości. (przerwa) Jeśli nie ma żadnych dalszych pytań lub komentarzy, to mam nadzieję, że moja lekcja tego wieczoru była dla was zabawna, mówiąc o tych ciałach. Jestem pewna, że wszyscy czujecie, że je znacie tak dobrze. Mam nadzieję, że rozbudziłam waszą ciekawość co do ich pochodzenia i ich wspaniałej złożoności.

Jesteś osobową istotą wprost od Boga i jako że sam Bóg jest jedną istotą osobową, która jednoczy całe stworzenie - cały Raj, całą Havonę i wszystkie wszechświaty fizyczne - tak też sama wasza osobowość, prosto od Boga, ma to samo zadanie jednoczenia wszystkich różnych waszych aspektów, waszego twórczego ducha, waszych fizycznych ciał, które są tak bardzo częścią i sprzymierzeńcem waszego umysłu, a dalej tych wiecznych dusz, które zdobywacie żyjąc dzień po dniu. Pamiętajcie, te wasze dusze mają swoich odpowiedników i są trzymane w bezpieczeństwie przez obecność Boga w was, który również jednoczy wszystkie te różne aspekty was.

Moi drodzy, mam nadzieję, że napełniłam was odrobiną zadziwienia, bo zarówno Michał, jak i ja zastanawiamy się nad wami - zwłaszcza jako osobami, bo w taki sposób was widzimy. W ten sposób doświadczamy was w całym życiu rodzinnym, społecznym, kulturalnym i narodowym. To wszystko na was wpływa na różne sposoby. Widzimy i doświadczamy was jako istot współtwórczych, mających wybór, bo to, co wybieracie robić chwila po chwili jest tym, co naprawdę wypełnia wasze dusze.

Więc żyjcie dalej, rozwijajcie się, sięgajcie dalej, akceptujcie i bądźcie otwarci. Właśnie zaczęliście. Michał wysyła wam swój pokój, a ja życzę wam : bądźcie w mojej miłości. Dobranoc.

3
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: July 21, 2019, 05:49:34 AM »
Link do wiadomości po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12746.msg77630#msg77630
Przekazał : Lemuel, członek-bohater
Kategoria / Temat : Miejsce na nowe przekazy / SMUTEK
« 21 lipca 2019, godz. 01:41:37 »


Mówca : Dostrajacz Myśli
Przekazujący : Lemuel
Przedmiot : SMUTEK
Miejsce : Girona, Katalonia, Hiszpania
Data/Godzina : 21 lipca 2019 r., godz. 07:04 czasu miejscowego, 05:04 UTC


Dostrajacz Myśli :

Smutek rodzi się z pozornego oddzielenia ode MNIE. Wszyscy jesteście w pełni świadomi uczucia smutku, gdy jesteście oddzieleni od ukochanej osoby lub gdy tracicie ukochaną osobę przez śmierć. To normalne, ludzkie uczucie, które może trwać zaledwie kilka dni lub wiele lat.

Jest jeszcze inny rodzaj smutku, który może was prześladować przez lata, ale przyczyny tego, co mam na myśli, nie jesteście w stanie zidentyfikować, a jego nasilenie wzrasta. Jest to dla was trudny okres do przeżycia, ponieważ to wasze Dostrajacze Myśli napełniają was tym uczuciem z zamiarem spowodowania, że spojrzycie do środka.

Z pomocą i współpracą waszych przewodników zostaniecie skierowani do konkretnej książki lub konkretnej osoby, którą podziwialiście z nieznanego powodu. Mamy wiele różnych sposobów na doprowadzenie was do waszego własnego JA, którym jestem JA.

Ta straszna tęsknota i pragnienie „czegoś” jest naprawdę początkiem naszego bliższego związku. Związku, który się nasila i staje się coraz bliższy, co w końcu prowadzi do naszego Zespolenia i stania się jedną istotą.

Ludzki smutek pochodzi od własnego ego, może trwać długo lub krótko i jest całkowicie normalny, ale ten inny smutek, tęsknota i pragnienie, raz rozpoznane, stopniowo zniknie na zawsze, gdy będziemy coraz bardziej zjednoczeni.

Dobrego dnia.


Lemuel: Dziś rano poprosiłem o przekaz wprost od mojego Dostrajacza Myśli i
              otrzymałem właśnie to.

Domszia.

4
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: July 20, 2019, 11:57:10 AM »
Link do wiadomości po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12734.msg77558#msg77558
Przekazał/ Nagr : Lemuel, członek-bohater
Kategoria / Temat : Przekazy dźwiękowe / Przekaz dźwiękowy / Jeśli tak powiem !
«17 lipca 2019, godz. 01:42:54 »

Mówca : Dostrajacz Myśli
Temat : Jeśli tak powiem !
Przekazujący : Lemuel
Miejsce : Girona, Katalonia, Hiszpania
Data/Godzina : 17 lipca 2019 r. , 7:42 czasu miejscowego, 5:42 UTC

Link do nagrania dźwiękowego :
https://app.box.com/s/ha5ujh98hvvmnag54kkjpia6rz02vmlt
Napisał : Clency, członek-bohater
« Odpowiedż nr 1, 17 lipca 2019 r., godz. 08:56:42 »
Zapis przekazu dźwiękowego Lemuela

Jeśli tak powiem !

Lemuel : Dzień dobry. Siedząc dziś w ciszy, nic szczególnego, po prostu odprzężając się zwyczajnie i wtedy nagle przyszły mi do głowy słowa : „Jeśli tak powiem !”. Uświadomiłem sobie, że to mój Umiłowany daje mi te słowa i teraz wiem, że to mój Umiłowany chce mówić do was tego ranka.

Dostrajacz Myśli : Dziękuję Lemuelu, dzień dobry. Chcę do was mówić przez cały ranek na temat „Jeśli tak powiem !” Jestem pewien, że wszyscy zdaliście sobie sprawę, że jesteście moimi podopiecznymi i dlatego nie tylko jest moją radością opiekować się wami, poprowadzić was, ale to moja odpowiedzialność, bo Ja wiem lepiej od was, że mamy przyszłe przeznaczenie jako jedna istota i tak właśnie jest. Dlatego starajcie się zrozumieć, będę was osłaniać, będę was chronił, powiem nie wszystkiemu, co uważam, że jest nie tylko szkodliwe dla waszego postępu, ale także bezcelowe.

Zrozumieliście także, jestem pewien, że ściśle współpracuję z waszm Strażnikiem Przeznaczenia i z waszmi Przewodnikami, żeby zapewnić, że mój plan dla was, dla Nas, się powiedzie. Teraz, kiedy przechodzicie przez normalną codzienną rutynę, możecie stać się czymś innym. Możecie zechcieć spróbować czegoś innego, zmienić dietę i spróbować innego rodzaju żywności. Macie swobodę wyboru, co chcecie robić, ale jestem pewien, że wiecie z własnego doświadczenia, że jeśli powiem nie, to to nie jest dla was, wtedy będziecie przeżywać uczucia, wskazówki i myśli na temat tego, co wybraliście, lub co zrobiliście, albo nie powinniście robić. Doświadczenia życiowe są największymi nauczycielami wszystkiego, jestem pewien, że wszyscy jesteście tego świadomi.

Ci z was, którzy przychodzą tutaj na forum i są zaznajomieni z Księgą Urantii, wiecie, że macie Nas w sobie, Dostrajaczy Myśli, Ułamki Ojca, a więc powinno wam być bardzo łatwo zrozumieć, że  jeśli mówimy „nie”, to dla waszego wyższego dobra i musicie się nauczyć to akceptować i poddawać się. Cieszę się, że mogę wam powiedzieć, że większość z was tutaj, na forum, rzeczywiście poddała swoją wolę waszym Umiłowanym Fragmentom Ojca, zamieszkującym w was, ale to nie znaczy, że wszystko, co jest teraz, jest dla was różanym łożem, tak wcale nie jest. Wszyscy zostaliście wypróbowani i sprawdzeni już przez kilka lat, a więc wasza wiara w Nas, waszych Dostrajaczy Myśli, wzrosła skokowo, co oczywiście było zamierzone.

Jesteśmy waszymi Dostrajaczami Myśli i staramy się dostosować wasze myśli do wyższego poziomu, żeby zawsze były nastawione duchowo, aż w końcu naprawdę nauczycie się podporządkowywać wszystko Mojej Woli, a Moja Wola jest zawsze dla waszego wyższego dobra i dla Nas i naszego wspólnego przeznaczenia, żeby stać się jedenością. Tak więc drodzy bracia i siostry tutaj na forum zapewne wiecie, że Lemuel, podobnie jak reszta was, również został wypróbowany i sprawdzony na wiele różnych sposobów, ale podporządkował się całkowicie Mojej Woli przez wiele lat i to samo musi być z wami wszystkimi.

Kiedy mówię „nie”, jest to stanowcze NIE, ale to jest dla waszej korzyści, więc proszę, pamiętajcie o tym, zwłaszcza teraz, gdy stajecie w obliczu takiej niepewności w bardzo bliskiej przyszłości, a nie w odległej przyszłości. W bardzo bliskiej przyszłości zostaniecie ponownie wypróbowani i sprawdzeni, ale w zupełnie inny sposób. Więc poddajcie się zawsze waszemu Dostrajaczowi Myśli i nie będziecie musieli się o nic martwić. Nie ma potrzeby bać się niczego, co robicie, w żadnych okolicznościach, w których się znajdujecie, jeśli zawsze będziecie pamiętali o Mojej obecności w sobie i wokół was. Życzę wam dobrego dnia.

Lemuel : Dziękuję ci, mój Umiłowany za to. Dziękuję również wam wszystkim za wysłuchanie, a także życzę wam bardzo miłego dnia i wkrótce znów będę do was mowić. Na razie do widzenia. Domszia

5
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: July 19, 2019, 09:13:40 AM »
Link do wiadomości po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12740.msg77604#msg77604
Napisał : Clency, członek-bohater
Kategoria / Temat : Komisja Kontaktowa w sprawie nadchodzącego Objaawienia i sytuacji wyjątkowej na planecie / 18 lipca 2019 r., Spotkanie Komisji Kontaktowej – wyjątki – ponad 33 min.
« Odpowiedź nr 2, 19 lipca 2019 r., godz. 06:02:50 »


„ …… omawiali plany na przyszłość wprowadzenia Jezusa na pewien okres ……”


Z ulgą dowiadujemy się, że Powrót Jezusa jest nadal na porządku dziennym, ale według mojej analizy bieżącej sytuacji nie możemy oczekiwać, że to się stanie jutro. Są też inne najpilniejsze sprawy do załatwienia, jak publikacja książki o „Pochodzeniu AIDS i autyzmu”, która, jeśli okaże się, że jest bestsellerem, może przynieść pieniądze na zakup nieruchomości - budynku 1 South George Building, chociaż będzie duży wkład Niebiańskich, który pozwoli uruchomić Misję Magisterską i szkoły Adama i Ewy. Nie wspominam o wiszących w powietrzu kataklizmach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ten raport. Domszia

6
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: July 19, 2019, 07:25:23 AM »
Link do wiadomośi po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12724.msg77594#msg77594
Kategoria / Temat : Co się dzisiaj dzieje, jeśli coś / 17 LIPCA 2019 r., BIULETYN – POWRÓT DO TYTUŁÓW I NOWY WSZECHŚWIAT LOKALNY


1) Napisał : VitoLan, młodszy członek
« Odpowiedź nr 11, 18 lipca 2019 r., godz. 20:51:07 »

Po tych wszystkich zmianach, kto siedzi na fotelu Lucyfera w Jerusem ?2) Napisał : Clency, członek bohater
« Odpowiedź nr 12, 18 lipca 2019 r., godz. 23:05:26 »

Do Vitolana

Na razie Melchizedek Machiventa, ale traktuj to ostrożnie. Nic nie jest wyryte w kamieniu, bo zmiany są jedyną stałą rzeczą we wszechświecie (Cytując Lemuela w jednym z jego przekazów.), szczególnie na Urantii, więc patrz, co będzie nowego. Domszia. :)3) Napisał / Przekazał : Ron Besser, administrator, członek bohater
« Odpowiedź nr 13, 19 lipca 2019 r., godz. 00:42:29 »

Dla waszej informacji Clency i VitoLan, stanowisko Władcy Systemu nie jest obecnie obsadzone.

Są dwa powody :
1 – Oni dodali ósmą sferę. Jerusem jest teraz ósmą planetą, a nie siódmą.

2 - Żaden Władca Systemu nie został mianowany od czasu, jak Lanaforge opuścił to stanowisko w 2014 roku. Został On usunięty i wysłany na Panoptię, żeby tam zostać Księciem Planetarnym. Potem zrezygnował z tego stanowiska z własnej inicjatywy i przybył na Urantię, aby służyć jako rzecznik sądu z Salvingtonu. Następnie był krótko Księciem Planetarnym na Urantii i przekazał to Andromadeusowi, który był tymczasowym Księciem Planetarnym, zanim Andromadeus został przydzielony do pomocy w budowaniu Oriona, nowej Konstelacji działającej pod patronatem Federacji Excelonu. Następnie Lanaforge został zabrany do Raju, gdzie otrzymał zaszczyt Możnego Posłańca i powrócił, aby zostać przydzielonym do Urantii jako rzecznik praw obywatelskich, ale zaplątał się w sprawy Rona w burzliwą noc i odmówił pozostania tu dłużej, ponieważ Ron walczył z nim ciężko w sprawie niewłaściwego rodzaju zastrzyku w kości nóg. Ogólnie rzecz biorąc, stanowisko Władcy Systemu raczej nie zostanie obsadzone, bo Jerusem, obecnie ósma planeta, ma w każdym razie zostać opuszczona z racji stanu za około tysiąca lat. Obecne Światy-Mieszkania są pod zarządem Boga Najwyższego, Z WYJĄTKIEM Światów 1, 2, 3 i 4. Światy 5, 6, 7 i Jerusem, numer 8, są tajnymi sferami prowizorycznego statusu Światów-Mieszkań do pracy w pierwszej i drugiej Strefie Przestrzeni Zewnętrznej i tak dalej. Ron jest wciąż przeznaczony do pracy tam, a ty VitoLan jesteś wciąż przewidywany przez Matkę-Ducha do pracy, którą wykonujesz w przemyśle.

Mam nadzieję, że to wam objaśnia co jest co, przynajmniej na razie. Dziękuję. Teraz zgłasza się Michał Nebadoński :

MICHAŁ – VitoLan, powiedziałbym, że jesteś stosunkowo młodym chłopcem, ale musisz się oddzielić od gospodarstwa rodzinnego, aby lepiej się skoncentrować. Ron chciałby z tobą pracować, ponieważ jesteś naturalnym przekazującym, ale jesteś zbyt nieśmiały, żeby o tym mówić. Potrzebujemy twoich zdolności do pracy i proszę cię o przekazywanie mnie i umieszczanie tutaj tego, co mam ci do powiedzenia. Na razie cię zostawiam.

„Do was pozostałych : Będziemy działać szybko, gdy wrócę później dziś wieczorem na Urantię, a nie na Salvington. Ron ma swoje problemy i chcę się ich pozbyć najpierw, a po drugie, chcę uzyskać budynki, których potrzebujemy, a po trzecie, chcę wrócić do Salvingtonu, aby wykonać trochę pracy Federacyjnej dla nowego Wszechświata Lokalnego, właśnie przyjętego do Federacji – Tintantium. Tintantium jest trzy razy większy od Nebadonu i zawiera tak mało materii gwiezdnej, że ma rozległe obszary samej ciemnej przestrzeni. Z tego powodu chcielibyśmy przenieść niektóre z naszych nadmiarowych formacji do ich przestrzeni, jeśli nam na to pozwolą. Obiecujemy, że nie będziemy powodować problemów z energią w kilku ciemnych wyspach przestrzeni, których nie potrzebujemy, które również pomogą dostarczać energię do wszechświata lokalnego i tak dalej. Czujemy, że nasza praca z Tintantium jest szalona i chwalebna i muszę się pospieszyć, bo to Syn Stwórcy dostarcza materiału od Rona do swoich banków danych i widzi, że to się zbliża, jak powiedzieliśmy wcześniej, jako młody i malutki syn obdarzający. Cieszymy się, że to się zbliża i zapytaliśmy Ojca, co ma do powiedzenia na ten temat i zgodził się, że trzeba to przestudiować. W każdym razie zobaczmy, o ile ta dzisiejsza wizyta na Uversie całej wierchuszki Federacji, mojego Gabriela i mojego Sztabu, angażuje nas w odnawianie Urantii dzięki nowej energii, którą ostatnio zgromadziłem. Dobrego dnia. Michał Nebadoński. K”

KONIEC

7
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: July 18, 2019, 12:43:03 PM »
Link do wiadomośi po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12724.msg77544#msg77544
Kategoria / Temat : Co się dzisiaj dzieje, jeśli coś / 17 LIPCA 2019 r., BIULETYN – POWRÓT DO TYTUŁÓW I NOWY WSZECHŚWIAT LOKALNY
Napisała / Przekazała : amethyst, starszy członek


1) « Odpowiedź nr 6, 16 lipca 2019 r., godz. 22:38:21 »

Spędziłam dużą część dzisiejszego dnia na zastanawianiu się i ponownym czytaniu rozdziałów 115-117. Przeglądając te rozdziały i zastanawiając się nad wszystkim, co się dzieje od kilku tygodni, muszę powiedzieć, że w końcu zaczynam uzyskiwać obraz. Jest to cudowny obraz. Będziemy patrzyli wstecz na te dni i zobaczymy wspaniałe błogosławieństwo wszystkiego, co będzie przeżywał cały ten sektor stworzenia. Posiadanie NAJWYŻSZEGO SYNA STWÓRCY nie tylko zapewni podjęcie działań, ale także udostępni nam wiele nowych dróg służby. Możemy nie rozpoznać tych błogosławieństw przez jakiś czas, ale będziemy pełni respektu, kiedy to zrobimy.

To podwójne błogosławieństwo, że na razie zachowujemy naszego ukochanego MICHAŁA NEBADOŃSKIEGO jako Ojca naszego wszechświata lokalnego. Po ponownym zaznajomieniu się z ISTOTĄ NAJWYŻSZĄ, WSZECHMOCNYM NAJWYŻSZYM I BOGIEM NAJWYŻSZYM w tych trzech rozdziałach, teraz wiem, że MICHAŁ będzie na zawsze dla nas więcej niż stwórcą wszechświata lokalnego. Będzie On teraz przeżywał to, co my przeżywamy i będzie włączał te doświadczenia do swojej własnej istoty. Będzie on miał moc podejmowania wszelkich działań, które są wolą Ojca, w naszym najlepszym interesie. Będzie nas poznawał bliżej niż to było możliwe dotychczas, a my z kolei będziemy dawać Mu nasze przeżycia i w pewnym sensie również tworzyć to, czym On może się stać.

MICHAŁ NEBADOŃSKI :
„Przychodzę dziś do was, aby powstrzymać wszelkie troski, które ktokolwiek z was mógłby mieć, że moje stosunki z wami i moja miłość do każdego z was została w jakikolwiek sposób osłabiona. Jesteście naprawdę dziećmi mojego wszechświata lokalnego, Nebadonu i zawsze będziecie wiedzieli, że Nebadon jest waszym miejscem narodzin. Wiem, że wszystko to zajmie czas, aby się uspokoić nie tylko dla was, ale i dla dużej części stwórzenia, lecz w tym szczególnym momencie czuję głęboki POKÓJ, którego nie doświadczałem od dłuższego czasu. Czuję, że teraz stół jest naprawdę gotowy i chociaż podczas krótkiego okresu będzie dużo rzeczy tragicznych, to kiedy kurz opadnie, wy też zaczniecie odczuwać POKÓJ, którego pragnę nie tylko dla waszej Matki i Siebie, ale także dla was wszystkich . Zapewniamiam was, że POKÓJ nadchodzi i zbliża się jego czas.

„Przeminie wiele problemów spowodowanych resztkami skutków okropnej historii waszej planety. Władza, jaką tak wielu na Urantii sprawuje, nie będzie już dłużej uniemożliwiać wam swobodnie korzystać z wolnej woli służenia Ojcu. Ci, którzy pozostaną i będą próbowali rządzić waszymi myślami, nawet waszymi osobowościami, powodując strach i przerażenie, zostaną związani i usunięci. Po raz pierwszy od zarania ludzkości Urantia będzie powoli się naprawiać, a wasze potomstwo będzie się dziwić nieludzkiemu traktowaniu, z jakim masowo musieli sobie radzić ich przodkowie.

„Jeśli spojrzycie oczami wyobraźni, to zobaczycie małe wybrzuszenie lub wypukłość na samym brzegu Siódmego Superwszechświata, gdzie leży Excelon, a zwłaszcza Tintanatum. Gdy Excelon porusza się coraz dalej do Światła i Życia, to zobaczycie, jak to wybrzuszenie się powiększa. Jest to rozwijające się dziecko superwszechświat, który się narodzi i wyjdzie z obecnego Wielkiego Wszechświata, a jego kształtowanie będzie miało miejsce w Przestrzeni Zewnętrznej. Będziecie się wznosili jak zwykle, aby stać się Finalistami, jak wielu przed wami w obecnym Wszechświecie Centralnym, ale szybko zostaniecie przydzieleni do pomocy temu młodemu Superwszechświatowi w Przestrzeni Zewnętrznej w rozpoczęciu długiej, długiej wędrówki, jeśli wybierzecie tę drogę.

„Mówię wam, moje dzieci, cały ten niepokój nie poszedł na marne, ponieważ będziecie tak oszołomieni liczbą i jakością możliwości służby, które są przed wami. Jesteście moimi dziećmi wszechświata lokalnego i Ja stworzyłem was i wasz wzór. Wy, moje dzieci, przyczyniacie się teraz do mojego wzrostu dzięki waszym wysiłkom i doświadczeniom. Tak działa NAJWYŻSZY. Na zawsze będziemy nosić tę szczególną więź, jak dotąd żaden inny Syn Stwórcy i Jego Dzieci. Bądźcie na bieżąco, bo najlepsze jest jeszcze przed nami !!!”2) « Odpowiedź nr 9, 16 lipca 2019 r., godz. 23:44:10 »

Ron,
Kiedy to do mnie docierało, odniosłam wrażenie, że było to symboliczne, a nie dosłowne. Excelon NIE odłącza się od Orvontonu, ale Przestrzeń Zewnętrzna zacznie się od pełności i zupełności Wszechświata Centralnego. Innymi słowy, wyrasta z tego, co było wcześniej, ale ze swoją własną wyjątkowością, jako nowe dziecko. Może źle to zrozumiałam, ale tak właśnie to zrozumiałam.

8
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: July 17, 2019, 10:08:33 AM »
Link do wiadomośi po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12724.msg77508#msg77508
Kategoria / Temat : Co się dzisiaj dzieje, jeśli coś / 17 LIPCA 2019 r., BIULETYN – POWRÓT DO TYTUŁÓW I NOWY WSZECHŚWIAT LOKALNY


1) Przekazał : Ron Besser, administrator, członek-bohater
« 16 lipca 2019 r., godz. 01:00:54 »

Komunikat :
16 lipca 2019 r.
00:49 Jork, Pensylwania
Właśnie :

Rada Równowagi odmówiła LANAFORGE stanowiska Księcia Planetarnego i nie ma On działać jako Syn Stwórcy dla Nebadonu. Pozostaje na Uversie, kiedy to podajemy.

MELCHIZEDEK MACHIWENTA ogłasza dziś, że nie ma nowych komunikatów, więc wszyscy mogą nadrobić zaległości w mieszaninie sprzecznych wydarzeń, jeśli ich nie przykryjemy pokrywką. Ron traktuje je prosto. Większość z was zastanawia się, o co chodzi w tym zamieszaniu.

NAJWYŻSZY MICHAŁ wrócił z Uversy o 23:10 czasu miejscowego w Jorku i ogłosił, że Pradawni Czasu zgodzili się z Jego stanowiskiem i tytułem dla Nebadonu, jako Syna Stwórcy, a nie Najwyższego Syna Stwórcy obecnie. Czytając to zrozumcie, że Michał został utrójcowiony i jest Najwyższy, ale postanawia tego nie wykonywać, kiedy tworzenie Federacji jest w fazie przyłączania nowego Wszechświata Lokalnego, na co nie ma jeszcze pozwolenia Ojca Wszechświata. Tintanatum złożyło wniosek w trybie pilnym z powodu braków energii. Znajduje się on naprzeciwko pierwszej Strefy Przestrzeni Zewnętrznej (SPZ), jest dwukrotnie większy od wszystkich pięciu w Federacji i ma naprawdę bardzo mało energii do uruchamiania rzeczy na swoim Salvingtonie (nazwa na razie utajniona).

Tytuł Najwyższego Michała usuwa Go jako szefa Federacji i był On na Uversie, aby zmniejszyć moc nowego tytułu, aby mógł pozostać pełniącym obowiązki szefa Federacji, a następnie powitać Tintanatum we wspólnocie, jeśli zostanie zatwierdzony. Został on zatwierdzony o godzinie 00:56 czasu Jorku, który jest w strefie czasu Nowego Jorku. Mamy teraz Federację sześciu Wszechświatów Lokalnych, które będą działać w nadchodzącym roku.

KONIEC KOMUNIKATU


2) Napisał : Lemuel, członek-bohater
« Odpowiedź nr 1, 16 lipca 2019 r., godz. 01:37:58 »

ŁAŁ!!
Dziękuję, Ron.
Czuję się tak, jakbym próbował dogonić uciekający pociąg, co oczywiście jest niemożliwe !
Co można powiedzieć ? Co można zrobić ?
Nic! Po prostu zachowajmy spokój, bądźmy cierpliwi i poczekajmy. Zobaczymy, co się stanie dalej.

Jestem pewien, że Ron jest tak zaskoczony, jak ja i prawdopodobnie my wszyscy tutaj.

Co dalej ?

Lemuel

9
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: July 17, 2019, 08:30:56 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12708.msg77456#msg77456
Przekazał/ Nagr : Lemuel, członek-bohater
Kategoria / Temat : Przekazy dźwiękowe / Przekaz dźwiękowy / JESTEM ZAWSZE I NA WSZYSTKIE SPOSOBY
« 15 lipca 2019, godz. 01:48:26 »

Mówca : Dostrajacz Myśli
Przedmiot : JESTEM ZAWSZE I NA WSZYSTKIE SPOSOBY
Przekazał : Lemuel
Miejsce : Girona, Katalonia, Hiszpania
Data/Godzina : 15 lipca 2019 r. , 7:48 czasu miejscowego, 5:48 UTC

Link do nagrania dźwiękowego :
https://app.box.com/s/4w3jxvxverz1of8eax0gtt78cf2i4c4sNapisał : Clency, członek-bohater
« Odpowiedż nr 1, 15 lipca 2019 r., godz. 08:01:25 »
Zapis nagrania dźwiękowego Lemuela

Jetem zawsze i na wszystkie sposoby

Lemuel : Dzień dobry, tu Lemuel. Jest poniedziałek, 15-ty lipca, 2019 r., godzina siódma rano czasu miejscowego, piąta rano UTC.

Dostrajacz Myśli : „Jestem zawsze i na wszystkie sposoby. Jestem Dostrajaczem Myśli Lemuela i chcę dzisiaj mówiać do was wszystkich, żeby wam przypomnieć, że zawsze jestem dla was, moich podopiecznych i na wszystkie sposoby. Wasi Umiłowani, zamieszkujący w was Dostrajacze Myśli, którzy są z wami od waszego dzieciństwa, są zawsze z wami i na wszystkie sposoby.”

„ Ciosy i strzały życia, to, co nadchodzi i co odchodzi, wzloty i upadki, to, co do was wchodzi i to, co zwas wychodzi, wszystkie problemy, które przychodzą do waszych progów, spotykam je z wami na wszystkie sposoby i zawsze. Musicie sobie o tym wciąż przypominać. W waszym życiu jest tak wiele rozczarowań z powodu tak wielu oczekiwań i nadszedł czas dla was, żeby zaakceptować raz na zawsze, że jestem tu zawsze i pod każdym względem.”

„Nigdy was nie opuszczę i nigdy nie pozwolę wam odejść, nigdy was nie zawiodę, chociaż wielokrotnie wy Mnie zawodzicie, ale moja miłość do was jest bez granic i bez warunków, miłość, której nigdy nie zrozumiecie aż do tego dnia, kiedy Ja i wy będziemy Jedną Istotą. Powinniście już wiedzieć teraz, że jest to najważniejsza rzecz, którą każdy z was może zrobić - osiągnąć jedność z Umiłowanym Ułamkiem Ojca zamieszkującym w was. Wszystko inne ma drugorzędne znaczenie.”

„Dzisiaj jest poniedziałek, początek kolejnego tygodnia, jak zawsze pełnego okazji do zajęcia się sprawami Ojca w każdy sposób, jaki uznacie za stosowny i konieczny, ale pamiętajcie aby Mnie stawiać na pierwszym miejscu, ponieważ wy zawsze jesteście dla Mnie pierwsi. Zawsze jestem tutaj i nawszystkie sposoby, po prostu pamiętajcie o tym. Życzę wam wszystkim dobrego tygodnia i dobrego dnia.”

Lemuel : Cóż, chciałbym bardzo podziękować mojemu Umiłowanemu za to i uważam tę wiadomość podaną dziś rano za bardzo trafną dla nas wszystkich tutaj na forum. Również życzę wam bardzo miłego dnia i do widzenia na razie. Domszia

10
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: July 15, 2019, 08:54:35 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12700.msg77378#msg77378
Napisał : Pliktarious, pełny członek
Kategoria / Temat : Przekazy dźwiękowe / Przekaz dźwiękowy / EUTANAZJA
« Odpowiedź nr 1, 13 lipca 2019, godz. 09:07:40 »


Cześć Lemuelu, znalazłem to w archiwach Misji Nauczania, najprawdopodobniej sam już to czytałeś, ale to może być coś do przeczytania dla gości.


Mondżoronson :

Opiekujcie się człowiekiem dopóki Dostrajacz Myśli pozostaje w nim

Jesteście u progu zmieniającej się sytuacji społecznej w waszym kraju (USA) i na całym świecie, jako że starsi ludzie zwiększają swoją liczebność i coraz więcej ich staje się coraz bardziej niedołężnych lub nieporadnych umysłowo i fizycznie. Niestety, nie jesteście w stanie ustalić obecności Dostrajacza Myśli w człowieku. Tak długo, jak Dostrajacz Myśli pozostaje w człowieku w podeszłym wieku, to apelujemy do was, abyście się nim opiekowali, troszczyli się o niego i zaspokajali jego potrzeby umysłowe, emocjonalne, społeczne i fizyczne. Wasze społeczeństwo pod wieloma względami jest bardzo prymitywne, ponieważ wciąż uważacie, że życie jest rzeczą świętą. Jest ono podstawową wartością, która podtrzymuje jednostki, społeczeństwa i cywilizacje, jednak życie bez jakości, życie bez wartości - co oznacza bez znaczenia - jest bezużyteczne. Macie dosłownie „symboliczny obraz”, który przedstawia coś godnego wielkiego, ogromnego szacunku i wartości, ale ten symbol jest pusty i jest tylko znakiem tego, co reprezentuje.


Eutanazja praktykowana na zaawansowanych światach

W bardziej rozwiniętych społeczeństwach na innych światach istnieje świadomość, kiedy Dostrajacz Myśli odchodzi. Brak Dostrajacza Myśli oznacza, że świadomy umysł nie jest w stanie podejmować decyzji moralnych i osoba często, w większości społeczeństw, jest u końca swoich układów podtrzymujących życie. Można to porównać do próby utrzymania przy życiu kwiatów długo po tym, kiedy ich kolor i zapach znikły. Tak jak przestajecie podlewać i nawozić martwe kwiaty, tak i te społeczeństwa nie zasilają pustych powok swoich bliskich.

Może to wam się wydawać haniebne i bezduszne, ale jest to ten sam szacunek, którym obdarzacie poważnie chorego lub umierającego psa lub kota. Kiedy oni już nie posiadają zdolności do podejmowania decyzji moralnych, te starsze osoby, które utraciły świadomy umysł i już nie posiadają Dostrajaczy Myśli, nie są już ludźmi. Dla wielu z was jest to bardzo trudne do przyjęcia, ale na większości światów jest to po prostu coś, co się zdarza. Wasz świat nie jest tak dojrzały w porównaniu do światów w zaawansowanym stanie światła i życia, na których nikt nie umiera - prawie wszyscy, jeśli nie wszyscy, zespalają się przed śmiercią fizyczną i po tym połączeniu są natychmiast przenoszeni do światów-mieszkań. Światy mniej dojrzałe doświadczają fizycznej śmierci i praktykują taką eutanazję w przypadkach, w których świadomy umysł już nie działa i niema już w tej osobie Dostrajacza Myśli.

11
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: July 13, 2019, 04:24:31 PM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12700.msg77378#msg77378
Napisał/Przekazał/ Nagr : Lemuel, członek-bohater
Kategoria / Temat : Przekazy dźwiękowe / Przekaz dźwiękowy / EUTANAZJA
« 13 lipca 2019, godz. 01:24:54 »

Mówca : Lemuel
Przedmiot : EUTANAZJA
Miejsce : Girona, Katalonia, Hiszpania
Data/Godzina : 13 lipca 2019 r. , 7:20 czasu miejscowego, 5:20 UTC

Lemuel: Ten temat jest obecnie bardzo aktualny tutaj w Hiszpanii, więc pomyślałem, że byłoby ciekawe podzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat, a także poprosić o nie mojego Umiłowanego.

Link do nagrania dźwiękowego :
https://app.box.com/s/rt4rxz5za9ibnaobuzcycsnj66pp2vbbNapisał : Clency, członek-bohater
« Odpowiedż nr 2, 13 lipca 2019 r., godz. 10:56:37 »
Zapis nagrania dźwiękowego Lemuela

EUTANAZJA

Lemuel : Dzień dobry. Nasza dzisiejsza poranna rozmowa dotyczy „Eutanazji”, a powodem, dla którego chcemy o tym porozmawiać dziś rano, jest po prostu to, że w tej chwili istnieje wielkie zainteresowanie tą sprawą poruszaną ostatnio w tutejszej telewizji, bo pewien mężczyzna pomagał żonie w popełnieniu samobójstwa i nakręcił o tym film, co spowodowało, że ludzie zaczęli naprawdę myśleć o eutanazji.

Politycy mają tę samą opinię od lat i nic z tym nie robią, a ostatnio ludzie tutaj, w Hiszpanii zebrali ponad milion podpisów za eutanazją, ponieważ ten biedny mąż musiał patrzeć na cierpienie swojej żony na stwardnienie rozsiane przez ponad dwadzieścia lat przykutej do łóżka, ledwo mogącej poruszać głową. Nie mówię po prostu o cierpieniu żony, ale oczywiście na dodatek o cierpieniu męża, patrzącego na żonę w takim stanie przez tak długi czas, że w końcu pomógł jej zakończyć życie.

Więc oczywiście były takie kontrowersje tutaj w Hiszpanii przez wiele lat, a także myślę, że ostatnio we Francji miał miejsce inny przypadek, co spowodowało, że tak wiele ludzi opowiada się za eutanazją i nie chce widzieć ludzi cierpiących do ostatnim oddechu. To jest naprawdę absurdalna sytuacja. Wszyscy miłośnicy zwierząt raczej usypiają swoje zwierzę, niż pozwalają zwierzętom dalej cierpieć. Ci z was, którzy mają zwierzęta domowe, zgodzicie się, jestem pewien, że nigdy nie będziecie chcieli patrzeć na cierpienie waszych zwierząt, więc zabierzecie je do łóżka i uśpicie je, ale w przypadku istot ludzkich tak nie jest, czyż nie ? Ale dlaczego nie ?

Muszę powiedzieć, że osobiście zawsze byłem zwolennikiem eutanazji. Jeśli nie ma jakości życia, to nie ma życia i ta osoba musi to zakończyć i niech tak będzie. Myślę, że eutanazja powinna zostać zalegalizowana i wierzę, że pewnego dnia tak będzie. Teraz chcę zapytać mojego Umiłowanego zamieszkującego we mnie, co sądzi o tej sprawie i bez dalszych ceregieli oddaję Mu głos.

Dostrajacz Myśli : Dziękuję Lemuelu. Tak, wiedziałem, że to nadchodzi, ponieważ myślałeś o tym przez ostatnie dwa dni i w końcu po prostu o tym wspominasz. Cóż, z drugiej strony My, Dostrajacze Myśli, jesteśmy oczywiście przez cały czas w pełni świadomi jakości życia naszych podopiecznych i doskonale wiemy, kiedy dochodzi do wypadku lub choroby, jeśli nie ma akcji w mózgu, gdy u osoby jest diagnozowana śmierć mózgowa, więc jaki jest wtedy sens sztucznego utrzymywania tej osoby przy życiu. Jest jeszcze wiele podobnych okoliczności.

Zwyczaje różnych krajów i ich tradycje odgrywają oczywiście dużą rolę w świadomości ludzi, zwłaszcza religia i fanatycy religijni uważają, że istnieje prawo ludzkie i prawo Boskie, lecz pewnego dnia stwierdzą, że tak nie jest. Nie ma potrzeby cierpienia, gdy ktoś kończy życie. My wiemy o tym wcześniej i po prostu się odłączamy i wracamy do Diviningtonu odczekać aż dusza pojawi się w halach zmartwychwstania z transportującymi aniołami.

Sztuczne przedłużanie życia jest więc absurdalne i zgadzam się z Lemuelem, gdy mówi, że usypiacie zwierzęta, więc dlaczego ludzi nie można usypiać, kiedy tak bardzo cierpią i nie mają żadnej jakości życia. Jak już wspomniałem, w takich okolicznościach My, Dostrajacze Myśli już odeszliśmy. Ludzie, którzy są w śpiączce przez wiele lat, mogą się obudziić po wielu latach, to prawda, ale Nas tam już nie ma. My już ich opuściliśmy.Tak więc eutanazja powinna być zalegalizowana i należy ją stosować i wszystko powinno być rejestrowane od początku do końca procesu.

Oczywiście mówimy o przypadkach, w których przedłużanie cierpienia graniczy z okrucieństwem i nigdy nie powinno być dozwolone. Mam nadzieję, że pewnego dnia eutanazja zostanie zalegalizowana. Patrząc w dalszą przyszłość, inaczej będzie w szkołach Adama i Ewy i w Misjach i kiedy nastąpią wszystkie zmiany, które mają nastąpić i będziemy bliżej Światła i Życia. Wówczas eutanazja i potrzeba eutanazji staną się coraz rzadsze, ale na razie jest to konieczne i wykonanie eutanazji w stosunku do rozpaczliwie jej potrzebujących i chcących się uwolnić od bólu i cierpienia jest przysługą i miłosierdziem. Dziękuję.

Lemuel : Chciałbym bardzo podziękować mojemu Umiłowanemu mieszkającemu we mnie, a wam wszystkim podziękować za wysłuchanie i życzyć wam bardzo dobrego dnia. Domszia

12
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: July 13, 2019, 07:40:26 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12680.msg77280#msg77280
Przekazał/ Nagr : Lemuel, członek-bohater
Kategoria / Temat : Przekazy dźwiękowe / Przekaz dźwiękowy / FINALIŚCI
«10 lipca 2019, godz. 01:43:08 »

Mówca : Dostrajacz Myśli
Temat : FINALIŚCI
Przekazujący : Lemuel
Miejsce : Girona, Katalonia, Hiszpania
Data/Godzina : 10 lipca 2019 r. , 7:43 czasu miejscowego, 5:43 UTC

Link do nagrania dźwiękowego :
https://app.box.com/s/5w751tur0vjh1mky3mrw14ilqgs43rxa
Napisał : Clency, członek-bohater
« Odpowiedż nr 1, 10 lipca 2019 r., godz. 07:49:58 »
Zapis przekazu dźwiękowego Lemuela

FINALIŚCI

Lemuel : Dzień dobry. Tu Lemuel. Byłem zafascynowany czytając ostatnie wiadomości o finalistach, gdzie wspomniano, że mamy numery pięcio- lub czasami sześciocyfrowe i myśląc o tym, jakie są możliwości, gdy ktoś jest finalistą, co to naprawdę znaczy i jak jesteśmy wykorzystywani jako finaliści. Myśląc o tym, mam mojego Ukochanego na zapleczu, który chce napełnić mnie wiadomościami o zespoleniu, a więc bez dalszej zwłoki przechodzę do mojego Umiłowanego.

Dostrajacz Myśli : Tak, dziękuję Lemuelu, to jest naprawdę fascynujący temat dla was, ale pierwszą rzeczą, którą musicie mieć w głowie, to próba zapamiętania, która dotyczy oczywiście wszystkich was, którzy macie zostać finalistami, że wszyscy podjęlibyście nieodwołalną decyzję służenia Ojcu, to jest numer jeden, a My, wasi Dostrajacze Myśli, bierzemy was za słowo, ale oczywiście musicie być poddani próbom żeby sprawdzić, czy naprawdę jesteście szczerzy. Więc wszyscy zostaliście przetestowani i wypróbowani i niektórzy z was są już zespoleni, a wielu innych zostanie zespolonych, a to oznacza, że pewnego dnia zostaniecie wprowadzeni do Korpusu Finalistów.

Po pierwsze, przejdziecie przez wasze kariery morontialne i stopniowo staniecie się bardziej uduchowieni, aż wy i Ja staniemy się w pełni Jednością i będziecie w pełni uduchowieni ze Mną. Będziemy wtedy bez żadnego rozddziału między nami, bez możliwości odróżnienia od siebie i w końcu staniemy przed Ojcem jako jedna istota, zostaniemy objęci przez Ojca i wprowadzeni do Korpusu Finalistów. Tak więc od tej chwili nasza przyszłość będzie nieskończona, a wybory i możliwości pracy w tak wielu różnych sytuacjach, w tak wielu różnych miejscach, zagotują się w naszej głowie, że tak powiem.

Ale ci z was, którzy są przeznaczeni do pracy w przestrzeni zewnętrznej, prawdopodobnie będą mieli najbardziej ekscytujące i kuszące przyszłe zajęcia, ponieważ w istocie będziecie współtworzyć przyszłe wszechświaty i wszystko to pociąga za sobą coś, czego w tej chwili oczywiście nie możecie nawet zacząć sobie wyobrażać, ale mimo to jest to wasza daleka przyszłość. Możecie sobie przypomnieć, jak mówiłem kiedyś o drodze przed wami i jako dalszy ciąg tego dziś rano mówię o finalistach daleko przed wami wszystkimi, jeśli będziecie awansować. [mała przerwa]

Tak więc zrozumiecie wszyscy, że nie tylko my, wasi Dostrajacze Myśli, prowadzimy was całą drogę naprzód, ale w rzeczywistości prowadzimy was do błogosławieństwa wiecznego i odkryjecie, że nie potrzebujecie niczego innego, bo w rzeczywistości jestem wschłuchany w was wszystkich. Powtórzę : jestem wsłuchany w was wszystkich i nie będziecie potrzebować niczego więcej. Wasza droga do przodu jest pewna i poprowadzę was przez całą drogę do błogosławieństwa wiecznego i my jako jedna istota będziemy pracować jako finaliści w chwalebnej przyszłości współstwarzania z Ojcem. Stać się finalistą jest przeznaczeniem was wszystkich, jeśli sobie tego życzycie i jesteśmy tutaj, aby prowadzić was przez całą drogę. Życzę wam dobrego dnia.

Lemuel : Tu Lemuel. Ja też uważam, że finaliści są fascynujący i bardzo podniecający. Dziękuję ci Ron za wiadomość dziś rano tak bardzo interesującą. Do widzenia. Domszia

13
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: July 13, 2019, 05:22:19 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12696.msg77360#msg77360
Przekazał : Clency, członek-bohater
Kategoria / Temat : Miejsce na nowe przekazy / Potrzeba pomocników
« 12 lipca 2019 r., godz. 00:18:36 »

Nauczyciel : Pewien Finalista
Odebrał : Clency
Przedmiot : Potrzeba pomocników
Data : 12.7.2019

[Jestem, w ciszy, do dyspozycji na przekaz od kogokolwiek. Czy jest jakaś wiadomość, którą mogę otrzymać ?]

FINALISTA : Jestem jednym z 600 finalistów rozmieszczonych na waszej planecie. Nasza praca polega na pomocy w rehabilitacji Urantii. Poza sceną dzieje się wiele rzeczy, o których nie macie pojęcia, ale muszę wam wszystkim powiedzieć, że obciążenie pracą jest ogromne i że im więcej jest rąk do pracy po naszej stronie, jak i po waszej, tym łatwiej to zadanie zostanie wykonane. Cieszymy się widząc, że pojawiają się nowe osoby do pracy i możemy przewidywać, że w niedalekiej przyszłości, gdy Misja stanie się widoczna dla wszystkich, w organizacji zgromadzi się więcej ludzi.

Dla tych, którzy już sprawę przemyśleli i podjęli decyzję służenia Ojcu, ale nadal nie są pewni, kiedy i jak mogą być pożyteczni, nauka przekazywania wiadomości od Istot Niebiańskich jest dobrym początkiem. Czas na działanie jest już teraz, nie przegapcie tej okazji siedząc niezdecydowanie okrakiem, bo to się nie powtórzy. Wkrótce odbędzie wśród was wybór i zotaną wybrani tylko rzetelni i godni zaufania. My, Finaliści, jesteśmy tutaj, aby pomóc wam zrobić pierwszy krok, więc pamiętajcie, że nie jesteście sami i róbcie to bez strachu.

[Czy masz coś więcej do dodania ?] To jest moje przesłanie do was wszystkich dziś rano. Można je podsumować w kilku słowach : JESTEŚCIE POTRZEBNI. [Dziękuję za przybycie do mnie.]

14
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: July 06, 2019, 08:33:07 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12660.msg77162#msg77162
Przekazał : Clency, członek-bohater
Kategoria / Temat : Miejsce na nowe przekazy / Szkoły Adama i Ewy
« 6 lipca 2019 r., godz. 00:20:15 »


Nauczyciel : ADAM
Odebrał : Clency
Przedmiot : Szkoły Adama i Ewy
Data : 6.7.2019


[Dziękuję Ojcze, że użyłeś mnie jako „kanału”, żeby przekazać wiadomość, jeśli taka jest, z korzyścią dla wszystkich.]

Adam : „Tu Adam ze szkół Adama i Ewy. Chcę wyjaśnić wam wszystkim, że nasze zadanie, moje i Ewy, podczas naszego pierwszego pojawienia się na Urantii, polegało głównie na zapewnieniu przetrwania waszego gatunku przez podniesienie waszego dziedzictwa genetycznego i odnieślibyśmy sukces w naszej misji, gdyby nie bunt Lucyfera. Nasz powrót w tych nowoczesnych czasach nie będzie się dużo różnił, z wyjątkiem tego, że będziemy mieli na wyciągnięcie ręki waszą technikę ucząc was, jak przetrwać w sytuacjach kryzysowych.”

„W dawnych czasach uczeń po okresie szkolenia otrzymywał prawo do przekazywania tego, czego się nauczył, swojej społeczności lub grupie etnicznej i w ten sposób szeroko rozpowszechniano wiedzę. Tak też będzie z tymi z was, którzy zechcą być chorążymi szkół Adama i Ewy, kiedy otrzymają dyplom. Będziecie musieli wcielać w życie to, czego się nauczyliście, ucząc innych robić to samo i dostaniecie odpowiednie narzędzia, aby to zrobić. Świat wkrótce będzie w stanie zamętu. Planeta już się trzęsie w różnych miejscach, więc jesteście zaproszeni do udziału w naszych zajęciach, kiedy będą w toku.”

[Dziękuję Ci Adamie, że przyszedłeś do mnie dziś rano. Życzę tobie i Ewie więcej sukcesu niż poprzednio w waszych staraniach i mam nadzieję, że będzie wielu, którzy odpowiedzą na wasze wezwanie. Domszia.]

15
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: July 05, 2019, 06:11:10 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku i po rosyjsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12638.msg77116#msg77116
Przekazał : Prozonov, pełny członek
Kategoria / Temat : Co się dzisiaj dzieje, jeśli cokolwiek / 2 lipca – DOWIEDZCIE SIĘ WIĘCEJ, CO MA TERAZ BYĆ
« Odpowiedź nr 5, 3 lipca 2019 r., godz. 23:46:10 »


2 lipca 2019 r., Samara, godz. 09:00 czasu miejscowego

Słuchaj nas uważnie. Bądź wciąż w kontakcie. Wypróbujmy długi przekaz.

- Tak. Jestem gotów.

Zacznijmy.

Rządy wielu krajów nadal ignorują nadchodzące zmiany na Ziemi, przez co skazują przygniatającą większość ich krajów na zniszczenie. Kto nie jest ostrzeżony, nie jest uzbrojony.

Im więcej będzie przekazujących w różnych krajach na planecie, tym łatwiej i zgodnie z prawdą będziemy mogli ostrzec rządy i obywateli o nadchodzących kataklizmach.

Dlatego apelujemy do wszystkich czytelników tej strony internetowej : spróbujcie siedzieć w ciszy, próbujcie odbierać wiadomości od nas, bo od tego może zależeć życie setek, tysięcy, albo i milionów ludzi. Na tej stronie zarejestrowanych jest ponad trzysta osób, ale odbiera wiadomości mniej niż kilkanaście. A reszta? Dlaczego nie chcecie uczestniczyć w ratowaniu swoich bliskich, rodzin, kolegów. Dlaczego wykazujecie taką bierność, graniczącą z obojętnością.

Jeśli nie możecie lub nie chcecie robić tego sami, to powiedzcie, podpowiedzcie o tej stronie internetowej znajomym, bliskim, przyjaciołom. Może wśród nich są bardziej zdolni, moralnie nieobojętni ludzie, gotowi pomagać swoim bliskim. Czy o tym nigdy nie myśleliście ?

Gdzie wy jesteście, przygniatająca większość odwiedzających tę stronę, dlaczego milczycie i nie możesz nawet wyrazić swojej opinii na temat problemów poruszanych na tej stronie. Czas skończyć z obojętnością. Stawką jest życie ludzi.

Nie powinniście ich dzielić na dobrych i złych. Dla Boga wszyscy ludzie są równi. Sąd będzie po śmierci fizycznej. Nie powinniście i nie macie prawa osądzać ludzi. To jest przywilej naszego Ojca Niebieskiego. Poprostu odnoście się do wszystkich tak, jak do siebie i łatwiej wam będzie podejmować decyzje.

Jeszcze raz zwracam się do odwiedzających tę stronę : PORA DZIAŁAĆ. Obojętność jest równoznaczna ze zdradą ludzkości, swoich bliskich i krewnych. Tylko miłość powinna was poruszać, a miłość to pragnienie czynienia DOBRA. Bez względu na wasz stosunek do człowieka, trzeba zmienić ten stosunek. Kochajcie ludzi jak nasz Jezus Chrystus kochał swoich uczniów apostołów. On im wszystko przebaczał, albowiem tam, gdzie nie ma przebaczenia, jest śmierć.

Chcecie żyć wiecznie, chcecie poznawać boską prawdę na światach-mieszkaniach po śmierci fizycznej, to przebaczcie wszystkim, żyjcie pokojowo, pomagajcie bezinteresownie, nie żądajcie niczego w zamian a zrozumiecie prawdziwą wartość życia w ciele i w Bogu.

Nie zadowalajcie się tym, co osiągnęliście. Życie to ruch do przodu. Kto się zatrzymał, kto się poddał i położył się wygodnie na kanapie, ten skazuje się na śmierć duchową i fizyczną, po której ta osoba wykreśla się z księgi życia, jakby nigdy nie istniała.

Pomyślcie o tym. To jest wasz wybór. Nikt oprócz was tego nie zrobi. Bóg stoi przy drzwiach i puka do waszych serc. Jeśli mu otworzycie - będziecie żyć. Nie znaczy nie i was nie ma ...

Dziękuję za przeczytanie do końca. Tu Lanaforge, wasz kierownik planetarny.

Pages: [1] 2 3 ... 33