Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Andre_P

Pages: 1 [2] 3 4 ... 19
16
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: August 28, 2018, 11:59:03 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=10982.msg69456#msg69456
Przekazał : Lemuel, starszy członek
Kategoria / Temat : Przekazy dźwiękowe / Przekaz dźwiękowy / Pakt Dostrajaczy Myśli
« 19 sierpnia 2018, godz. 05:48:34 »

Mówca : Dostrajacz Myśli Lemuela
Temat : Pakt Dostrajaczy Myśli
Przekazujący : Lemuel
Miejsce : Girona, Katalonia, Hiszpania
Data/Godzina : 19 sierpnia 2018, 11:48 czasu miejscowego, 09:48 UTC

Link do nagrania dżwiękowego :
https://app.box.com/s/r8lqsuru2mrkyq9yzrw7vsrraurqyhad


Transkrypcja :
Napisał : Clency, starszy członek
« Odpowiedź nr 1 : 19 sierpnia 2018, godz. 09:07:09 »
Zapis przekazu Lemuela

Pakt Dostrajaczy Myśli

Dostrajacz Myśli Lemuela : Tu Dostrajacz Myśli Lemuela, mam kilka rzeczy do powiedzenia dzisiejszego ranka i chociaż wiem, że Lemuel nie chce mówić o pewnych rzeczach, ale jednak są rzeczy, które muszą być znane, więc postanowiłem o nich wspomnieć. Po pierwsze, chciałbym powiedzieć, że dziś rano, kiedy Lemuel się obudził, był bardzo podekscytowany i poczuł, że naprawdę dzieje się coś dobrego, i nie marnował czasu idąc do komputera i znalazł wiadomość od Rona Bessera o Pakcie, który zawarło ośmiu Dostrajaczy.

Jest wiele powodów do tego, z których niektórych nie wolno mi wymienić, ale mogę wspomnieć o czymś, co w rzeczywistości większość z was wie, że Lemuel uciekł bardzo wąską scieżką przed śmiercią na początku tego roku, kiedy był operowany z powodu zapalenia płuc i zapalenia opłucnej w szpitalu w Barcelonie. Operacja miała trwać około godziny, ale w rzeczywistości trwała trzy godziny i musiałem się od niego odłączyć i po prostu czekać w kącie sali operacyjnej i patrzeć, jak Lemuel krwawi śmiertenie na moich oczach.

Oczywiście naprawdę on nie umarł, ale był bardzo blisko tego, ponieważ ci, którzy się nim zajmowali, nie byli w stanie powstrzymać upływu krwi. Tak więc, oprócz wielu innych powodów, Lemuel jest oczywiście dla mnie kimś wyjątkowym i podobnie jak Ron Besser, obaj przeżywali doświadczenie bliskiej śmierci, oczywiście w przypadku Rona Bessera nie jeden raz, ale jako Dostrajacz Myśli Lemuela mam szczególną przyjemność przyłączenia się do innych Dostrajaczy Myśli i zawarcia paktu, ponieważ (Tak, wiem, że Lemuel narzeka w myślach, ale mimo to wspomnę o tym) ośmiu was zespolonych śmiertelników jest co najmniej niecodziennym zjawiskiem w całym wszechświecie Nebadonu. Jesteście bardzo wyjątkowi i wciąż nie wiemy dlaczego.

W przyszłości wasi rodzice i dziadkowie, a nawet jeszcze bardziej odlegli przudkowie zostaną przebadani, jak to było możliwe, żeby wasi rodzice byli w stanie spłodzić takich ludzi jak wy. Tak, oczywiście to będzie interesujące z naukowego punktu widzenia, ale chodzi o to, że pakt, który zawarłem z innymi Dostrajaczami Myśli, o czym mówiłem na początku z różnych powodów, pochodzi z Wysokości i z Wysokości pochodzi błogosławieństwo, żeby tych ośmiu było chronionych (... długa pauza).

Jestem pewien, że już sobie uświadamiacie, że my, Dostrajacze Myśli, jesteśmy tacy sami w tym sensie, że jesteśmy Duchami, jesteśmy Framentami Ojca wszechświata, ale jednocześnie wszyscy jesteśmy różni, wszyscy mamy inne charaktery, trzeba to powiedzieć i wszystkim nam brakuje osobowości i dlatego jesteśmy przyciągani do osobowości naszych podopiecznych. Niektórzy mogą sobie przypominać w niedawnej wiadomości podanej przez Rona Bessera, informację o chromosomach, że ludzie mają zwykle 48 lub 46 ich par, ale Lemuel ma ich 60. Jak to jest możliwe i jak wspomniałem kilka chwil temu, będzie to bardzo interesujące naukowo w przyszłości.

Jest jeszcze coś, o czym chciałbym wspomnieć, tym faktem są przodkowie, w przypadku Lemuela jego rodzice byli zwykłymi i pokornymi ludźmi z klasy robotniczej, urodzonymi w społeczności górniczej w Południowej Walii w Wielkiej Brytanii. Byli wierzącymi i chodzili do kościoła. Wychowywali Lemuela w tej samej wierze, lecz jego dziadkowie ze strony ojca, ściślej jego babka ze strony ojca była spirytualistką, podobnie, jak jej matka i oczywiście jako spirytualistki były one zainteresowane próbami komunikowania się i odbierania wiadomości od osób spoza zasłony, jak one to zwykle nazywały.

W każdym razie, wracając do Paktu, który zawarłem z innymi Dostrajaczami Myśli, chciałbym to zobaczyć, i prawdopodobnie inni Dostrajacze Myśli zgodzą się z tym, że tak szybko, jak to tylko możliwe, wszystkich ośmioro naszych podopiecznych zbierze się pod jednym dachem. Tak będzie dla nas, Dostrajaczy Muśli, o wiele łatwiej, ze względu na ochronę, jak i na wzajemne szkolenie, bo są rzeczy, których wszyscy muszą się nauczyć i je rozwijać, i tak będzie wygodniej i praktyczniej, gdy wszyscy będziemy razem. W każdym razie jestem pewien, że to się zdecyduje, w bliskej przyszłości.

Inną rzeczą, o której trzeba oczywiście powiedzieć, jest to, że żadne z tych ośmiorga zespolonych nie jest młodym kurczęciem. Lemuel wkrótce ukończy 79 lat i wejdzie w swój 80-ty rok. Lemuel lubi odnosić się do swojego ciała jak do samochodu, jak pewnie wiecie. Więc ten jego samochód przejechał już nie wiem ile setek tysięcy mil i jak on mówi, tak naprawdę, to nadaje się na kupę złomu. Cóż, jestem skłonny się z nim zgodzić, bo jego ciało potrzebuje całkowitego odmłodzenia lub generalnego remontu, jak i nowego lakieru. W pewnym stopniu dotyczy to was wszystkich, bo wszyscy macie problemy ze zdrowiem, którymi można się zająć i tak się stanie w najbardziej odpowiednim czasie.

Jest to pewnie kolejny ważny powód, dla którego wszyscy powinniście być zebrani w tym samym miejscu, ponieważ gdybyście mieli zostać odmłodzeni i wyglądać o 40 lat młodsi i zostać tam, gdzie jesteście, to czywiście, wasi przyjaciele i znajomi będą pytać, co się stało i to może być bardzo kłopotliwe dla was, żeby dać im zadawalającą odpowiedź. W każdym razie na razie jest to mniej ważna sprawa.

Inną rzeczą, o której chciałbym nadmienić Lemuelowi jest to, że kiedy podaje te przekazy, to nie jest już potrzebne, nie chcę tego widzieć, żeby wymieniał mówcę jako Umiłowany, to nie jest konieczne. Odtąd chcę, żeby mówił, że mówcą jest sam Lemuel, ponieważ w rzeczywistości w ten sposób nie ma rozróżnienia między nami i jestem z tego zadowolony, nawet bardziej niż zadowolony. Jestem tym zachwycony, że mamy teraz taki związek i stąd ta gawęda dziś rano. Myślę, że jest to konieczne, szczególnie dla pozostałych siedmiu z was zespolonych, żeby wiedzieć, że wszyscy zawarliśmy ten Pakt nie tylko po to, aby was chronić, ale także, aby zapewnić, że będziecie uczeni i dowiecie się, czego trzeba się nauczyć i czego trzeba uczyć, nie tylko od siebie nawzajem, bo są też inni z bardzo Wysokiego Zakonu, dotąd nie wymieniani, którzy czekają poza sceną, że tak powiem, żeby wejść na scenę i wykonywać swoje obowiązki, by tak rzec, razem z wami wszystkimi.

Lemuel myśli, czy jest coś jeszcze, co chcę powiedzieć, ale nie. Myślę, że powiedziałem wystarczająco dużo, abyście wszyscy zrozumieli. Wkrótce nadejdą dalsze informacje o niektórych przyczynach, które można będzie ujawnić, jak powstał ten Pakt Dostrajaczy, ale to na przyszłość. Więc tu Dostrajacz Lemuela i kończąc na dzisiej życzę wam bardzo dobrego dnia i dziękuję za wysłuchanie. Dobrego dnia.

17
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: August 24, 2018, 08:30:58 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=10968.msg69408#msg69408
Przekazała : Amethyst, starszy członek
Kategoria / Temat : Nasi wysocy administratorzy duchowi mówią tu o Rządzie duchowym i morontialnym Urantii / Zrozumienie zawiłości wszechświata w rozwoju
« 17 sierpnia 2018, godz. 21:32:04 »

Temat : Zrozumienie zawiłości wszechświata w rozwoju
Mówcy : Wszechświatowy Cenzor – Bezimienna istota pochodząca od Trójcy,
              Bóg Najwyższy
Przekazujący : Amethyst
Data : 17 sierpnia 2018
Miejsce : Nowy Jork, USA

WSZECHŚWIATOWY CENZOR :
"Tu Wszechświatowy Cenzor pochodzący od Trójcy. Uczestniczę w osądzie Bóstwa i mogę wam powiedzieć, żę każdy osąd w całym stworzeniu jest procesem o wielu aspektach i angażuje wiele warstw istot. Im dalej w dół łańcucha stworzenia, tym większa liczba Boskich Istot bierze udział w procesie orzekania i potrzebnej odnowy. Jest to największy powód, dla którego w obecnych czasach było na Urantii tak wiele zatrzymań i wznowień, co było dla wiele z was powodem do niejasności. To zamieszanie można znacznie złagodzić, gdy jesteście w stanie zrozumieć samą istotę rozwoju i złożoność wszystkiego, co jest potrzebne, aby planeta, system lub wszechświat lokalny się rozwijał.

"Na waszej planecie było i jest dalej wiele niepewności co do tego, jak działa nasz wszechświat i jak postępuje do przodu w poszukiwaniu Epok Światła i Życia. Wydaje się, że nawet ci, którzy od dawna czytali obecną Księgę Urantii mają błędny pogląd, że jeśli lub gdy następuje boska interwencja, to wszystko idzie gładko i wszystko jakby magicznie się goi. Wielu na tym forum nas rozczarowało, ponieważ są przekonani, że wszystko, czego potrzeba, to rozpoczęcia misji. Wtedy wreszcie sprawy zostaną naprawione i wszystko pójdzie gładko, jak po maśle. To się często zdarza, gdy pewne problemy są spowodowane nie wystąpieniem zdarzeń, o których powiedziano wam, że miały się wydarzyć w określonym dniu lub w pewnym przedziale czasu. To forum zostało opuszczone przez skądinnąd solidne dusze, które nie potrafiły zrozumieć, jak następuje rozwój.

"Czyż umknęło waszej uwadze, że nawet na tak wysokim szczeblu, jak w Wielkim Wszechświecie, istnieją systemy sądów i problemy, które trzeba rozwiązać, o których wielu z was mogłoby pomyśleć, że dawno temu zostały rozwiązane, zanim dotarły one na tak wysoki poziom. Prawdę mówiąc, im więcej jest części, które mają się poruszać harmonijnie, tym więcej komplikacji się pojawia. Może wam pomóc, jeśli zdacie sobie sprawę, że każdy z miliarda światów Wszechświata Centralnego ma przydzielonego Wszechświatowego Cenzora. Nie ma dosłownie żadnego miejsca w rozwijającym się wszechświecie, gdzie nasz wpływ nie byłby odczuwany w taki, czy inny sposób. Można zapytać dlaczego Wszechświat Centralny potrzebuje w ogóle kogokolwiek naszego rodzaju, jeśli jest to dziedzina doskonałości ? Jest to coś, co wciąż zdumiewa wielu uczonych przez całe stworzenie, a jednak tak jest.

"Urantia wyraźnie ucierpiała tak wiele bezładu, że nawet na najwyższych szczeblach trudno jest osiągnąć porozumienie co do tego, co należy z nią zrobić. My na górze zaczynamy rozprasowywać zmarszczki, ale do tego potrzeba tyle planowania i planowania na nowo, uzyskiwania zatwierdzeń, następnie odwoływanych, że wielu ludzi dochodzi do błędnego przekonania, że nic nie zostało zrobione i dlatego wszyscy się w tym pogubiliście.

"Mówiliśmy kilkakrotnie na tym forum o próbach i możliwościach zdarzeń, które musiały zostać anulowane, ponieważ gdzieś w górze łańcucha dowodzenia zostały znalezione drobne przeszkody i odpowiedzialni za dostarczenie rozwiązań zostali odesłani wielokrotnie z powrotem do tablicy.

"Stworzyło to nam spory dylemat. Z jednej strony możemy dzielić się z wami w trakcie, ale tylko po to, żebyście tracili wiarę, kiedy rzeczy nie rozwijają się tak, jak wam powiedzieliśmy. Wtedy tracicie zaufanie i porzucacie nadzieję, że zmiany nadchodzą i przechodzicie do innych zajęć i zainteresowań. Z drugiej strony, nie informując was ryzykujemy, że nikt nie będzie przygotowany i nie będziemy mieli żadnych ludzi oczekujących, żeby wykonać pracę. Więc jest źle, gdy to robimy i jest źle, gdy tego nie robimy (gdy nie mówimy).

"Ale widzimy wyraźnie rozwijającą się tendencję, która dodaje nam odwagi. Ci, którzy pozostali, zaczynają coraz głębiej rozumieć, jak skomplikowany może być rozwój, szczególnie na Urantii, która tak wiele się potykała. Oni zaczynają widzieć ten łańcuch zatrzymań i startów jako proces, a nie jako wydarzenie. Ci, którzy są w stanie widzieć dalej, stają się silniejsi w swojej cierpliwości. Rozumieją oni, że życie samo jest wiecznym procesem i zdobywają umiejętność brania każdego dnia po jednym na raz, bez silnego oczekiwania co on przyniesie. Wiedzą, że sama ich wiara wystarcza na każdy dzień, a to ułatwia nam pracę z nimi i przygotowanie ich z pomocą ich Umiłowanych Dostrajaczy. Oni są w pokoju.

"Kiedy formułowane są plany arbitrażu, wymagają one aprobaty wielu, a my, Wszechświatowi Cenzorzy, jesteśmy ostatecznymi arbitrami. Plany, które wymagają ulepszenia lub zmiany, wymagają przeglądu i przeróbki. Więc widzicie, wszystkie te stopy i starty, które interpretujecie jako sprzeczności, to tak naprawdę jest sposób, w jaki rozwwój ma się odbywać. Ci, którzy żyją w rozwijającym się wszechświecie, zawsze będą widzieli taki rodzaj sytuacji i to nie powinno być powodem do niepokoju. Potrzeba tylko szerszego widzenia, żeby widzieć, że wszystko działa dokładnie tak, jak powinno.

"Życzę wam dobrego dnia i szczerze mam nadzieję, że to pomoże wam lepiej zrozumieć, jak działa rozwijający się wszechświat."

BÓG NAJWYŻSZY :
"Większość mieszkańców wszechświata, zarówno wznoszących się, jak i zstępujących, nie jest w stanie widzieć całego obrazu. Zawsze jest więcej do nauczenia się i odkrycia. Nie powinniście sobie pozwalać na zniechęcenie do wszystkiego, czego nie rozumiecie i do rzeczy, których nie możecie zobaczyć, szczególnie jako śmiertelnicy na Urantii. Jak jeden z Melchizedeków elokwentnie napisał w Księdze Urantii, najlepszym sposobem, by kijanka stała się żabą, jest żyć ufnie każdego dnia jako kijanka. * Jeśli starasz się mieć odpowiedź na każdą tajemnicę zanim twoja wiara może ją w pełni zaakceptować, to doprowadzisz się do szaleństwa, a twój rozwój zostanie opóźniony. Jestem uosobieniem tej koncepcji. Nie wchłonę wszystkich doświadczeń ani całej wiedzy wszechświata przez wiele wieków, a nawet wtedy znajdę kolejną warstwę doświadczeń, którą wchłonę w moją Istotę. Taka jest natura rozwoju. "

KONIEC
* Ametyst : To jest odesłanie do paragrafu 100: 1.5 Księgi Urantii.

18
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: August 23, 2018, 08:54:45 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=10964.msg69376#msg69376
Odrbrał : Lemuel, starszy członek
Kategoria / Temat : Przekazy dźwiękowe / Przekaz dźwiękowy / Proszę, wytrzymajcie bieg
« 17 sierpnia 2018, godz. 01:48:38 »

Mówca : OCILLIAYA
Temat : Wytrzymajcie bieg
Przekazujący : Lemuel
Miejsce : Girona, Katalonia, Hiszpania
Data/Godzina : 17 sierpnia 2018, 07:48, 05:48 UTC

Link do nagrania dżwiękowego :
https://app.box.com/s/b3233shndt49190398jhokw5k32ffhe0Transkrypcja :
Napisał : Clency, starszy członek
« Odpowiedź nr 1 : 17 sierpnia 2018, godz. 07:19:03 »
Zapis przekazu Lemuela

Wytrzymajcie bieg

Lemuel : Dzień dobry Ocilliayo. Minęło sporo czasu od kiedy miałem zaszczyt Cię odbierać.

Ocilliaya : Tak, Lemuelu, dzień dobry, jestem Ocilliaya i przychodzę dziś rano specjalnie, żeby przekazać wam wszystkim wiadomość, którą można wyrazić krótko : Proszę, wytrzymajcie ten bieg. Wybaczam wam to, że myślicie że nic się nie dzieje i wszystko jest w spokoju, a wasza cierpliwość, zaufanie i wiara są jeszcze raz sprawdzane do ostateczności.

Tu Ocialliaya, Duchu Nadrzędnym Numer Cztery z Superwszechświata Numer Cztery, Głos Ojca wszechświata i Wiecznego Syna. Jestem tutaj, aby powiedzieć wam to po prostu : wszystko idzie zgodnie z planem, chociaż o ile chodzi o was ludzi, to nic się nie dzieje, ponieważ jest to dla was niewidoczne, ale jestem tutaj, aby zapewnić, że tak nie jest.

Za kulisami toczy się tak wiele pracy i na Urantii jest ustanawiane tak wiele rzeczy, których na razie po prostu nie możecie zrozumieć. Niemniej jednak jest to prawdą i dlatego jestem tutaj, żeby was prosić, żebyście wytrzymali ten bieg. Jestem pewien, że już wiecie, że forum Serary straciło kilku członków i rozumiemy powody, dla których tak się stało, ale zawsze jest nadzieja, że oni wrócą.

Tymczasem ci z was, którzy nadal są tutaj, silni i solidni w wierze i pragnieniu, niezachwianym pragnieniu służenia, jesteście tak doceniani i tak kochani za to, że jesteście tacy, jak jesteście. To jest krótka wiadomość tego ranka, tylko po to, aby was zachęcić do zachowania wiary i zaufania do waszych Umiłowanych Dostrajaczy Myśli i wytrzymania tego biegu. Jesteś potrzebni i wielce doceniani.

Tu Ocilliaya i dziękuję ci Lemuelu za odbieranie mnie dziś rano i dziękuję wam wszystkim za wysłuchanie. Życzę wszystkim bardzo udanego dnia oraz przyjemnego i szczęśliwego weekendu. Domszia

19
I am eagerly awaiting information on how to get this small book when it is possible.

André

20
General Discussion / Re: I Love and pray for Your Success
« on: August 16, 2018, 02:42:04 AM »
I sympathize with you Larry just like everyone on the forum and I will do what I can to help you, but I am convinced that you will be back soon.

Personally, I am convinced that difficult tasks and tests are the essence of our development and never end. We will also pass them as Finalists. No possibility will be neglected, because it is too important. Just look at Ron Besser, for example.

I wish to we all courage and persistence.

André

21
Thank you Ron. Very interesting explanation. I could not imagine such a clever design of the grinder which can do so many interesting and useful operations at once. I hope that I will see it everything in action once.
André

22
Hard coal contains from 3 to 25% of ash, which remains in a solid form (dust) after burning. So there is much more to be removed from the exhaust than in the case of liquid fuel, where there are very few particles in the exhaust. As for the gas part of the exhaust fumes from coal, there may be a lot of harmful sulfur in them. I wonder if doctor engineer Rohrbach found a solution to these problems.
Domtia

23
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: August 14, 2018, 08:14:52 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=10940.msg69246#msg69246
Przekazał lub napisał : Lemuel, starszy członek
Kategoria / Temat : Przekazy dźwiękowe / Przekaz dźwiękowy / Przemożna potrzeba służby
«13 sierpnia 2018, godz. 01:06:35 »

Mówca : Umiłowany (Dostrajacz Myśli) i Lemuel
Temat : Przemożna potrzeba służby
Miejsce : Girona, Katalonia, Hiszpania
Data / Godzina : 13 sierpnia 2018 / 07:06 czasu miejscowego, 05:06 UTC

Link do nagrania dżwiękowego :
https://app.box.com/s/okxt5uv4oxbkao1lrkdl1xptjd082kxgTranskrypcja :
Napisał : Clency, starszy członek
« Odpowiedź nr 1 : 13 sierpnia 2018, godz. 02:47:21 »
Zapis przekazu Lemuela

Przemożna potrzeba służby

Umiłowany / Lemuell : Dzień dobry. Naszym tematem dzisiejszego ranka jest przemożna potrzebą służby, służenia każdemu i wszystkim w takim czy innym stopniu. Dostrajacze Myśli mają zdolność i nieprzerwane pragnienie wywoływania w swoich podopiecznych tej przemożnej potrzeby służby. Przychodzi to z dojrzałością osób, które poczyniły pewne postępy duchowe i z pewnością przekraczyły trzeci cykliczny okrąg.

Kiedy zaczynasz regularnie doświadczać pożądania, wzmożonego pragnienia, z biegiem czasu, aby służyć, że musisz być w służbie, chcesz być w służbie, twoim zamiarem jest służyć, aż w końcu staje się to przytłaczającym pragnieniem służenia. To również przychodzi wraz z uświadomieniem sobie, że nie możesz robić niczego innego, że nie pragniesz niczego innego, jak tylko zrobić coś dla kogoś. Wtedy właśnie jesteś w stanie wyrazić Ojca w tobie, jako współtwórcę.

Proszę, zrozumcie to, nasze słowa dziś rano są skierowane do tych z was, którzy są gotowi. Są tacy z was, którzy są gotowi zespolić się ze swoim Umiłowanym mieszkającym w nich. Dopiro co rozmawialiśmy o odpowiedzialności i upełnomocnieniu, a te dwie rzeczy łączą się w przytłaczające pragnienie służenia, wyrażania tego, kim jesteś, przedstawicielem Boga tu na Ziemi. Jest to prosta, lecz w pełni ożywiająca prawda i ci z was, którzy są gotowi to zaakceptować, staną się tym.

Przemożne pragnienie służenia jest dosłowne. Kiedy używam tego słowa "przemożne", staje się ono twoim życiem, twoją rzeczywistością, nie ma dla ciebie nic innego do zrobienia ani bycia. To jest tak, jakbyś już zrobił to wszystko, byłeś tam, zrobiłeś to i reszta się nie liczy. Nie potrzebujesz nigdzie iść, ani nic robić, ani nikogo widzieć ... nie, stoisz samotnie ze swoim Umiłowanym i wykonujesz to przemożne pragnienie służenia.

Nie ma słów, które wyraziłyby radość, jaką przynosi ta służba, zadowolenie z pracy, że tak powiem, jest zupełne i to dlatego nigdy więcej nie będziesz w stanie nawet rozważyć robienie niczego innego w swoim życiu. Nasze dzisiejsze przesłanie jest krótkie, ale bardzo ważne dla tych z was, którzy są, by tak rzec, na granicy zespolenia się z Umiłowanym, zamieszkującymi w was Fragmentem Ojca i pragną, doświadczają tego przemożnego pragnnienia służenia.

Dziękuję za wysłuchanie, życzymy wam bardzo dobrego dnia, bądźcie szczęśliwi, do widzenia na razie. Domszia

24
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: August 13, 2018, 08:54:33 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=10938.msg69242#msg69242
Przekazała : amethyst, starszy członek
Kategoria / Temat : Miejsce na nowe przekazy / Sananda i Matka dyskutują zrozumienie lekcji przez Jezusa w ludzkiej naturze
« 12 sierpnia 2018, godz 21.22: 07 »


W zeszłym tygodniu Lemuel opublikował przekaz o upełnomocnieniu i inny o odpowiedzialności. Doceniam jego przekazy i chciałam lepiej zrozumieć, w jaki sposób Jezus mógł wykorzystać te dwie cechy by służyć Bogu, więc poprosiłem Sanandę, aby rozszerzył ten temat.

Temat : Sananda i Matka Nebadonia na temat lekcji Jezusa dotyczących upełnomocnienia i odpowiedzialności
Mówcy : Sananda - uosobiony Dostrajacz Jezusa
               Matka Nebadonia
Przekazujący : Amethyst
Data: 12 sierpnia 2018 r
Miejsce : Nowy Jork, USA

SANANDA:
"Ametyst poprosiła mnie o kilka słów na temat tego, w jaki sposób pomagałem Jezusowi w dojrzewaniu, kiedy stawał się bardziej świadomym tego, kim On jest. Tak więc, doceniam pragnienie Amethyst zrozumienia tego i chętnie poświęcam czas poza moimi innymi obowiązkami, aby pomóc, ponieważ jest to coś, co wszyscy będziecie musieli w pewnym momencie zrozumieć i zastosować, a niektórzy z was istotnie zaczynają to rozumieć.

"Zrozumienie, czego Jezus doświadczał, może pomóc wam wszystkim lepiej pojąć symbiotyczny związek między mocą a odpowiedzialnością. Bardzo wcześnie w swoim ludzkim rozwoju On rozpoznał swoje powinności wobec Boga Najwyższego i stwierdził, że te dwie cechy się odwzajemniają. Im bardziej rosły jego możliwośći, tym bardziej zdawał sobie sprawę ze swojej odpowiedzialności i odwrotnie, im więcej odpowiedzialności ponosił, tym więcej mocy otrzymywał. Gdy osiągnął wiek odpowiedni do połączenia się ze mną, długo rozmawialiśmy o tym i o wielu innych rzeczach. Powiem wam również, żę zrozumienie tych cech i zastosowanie ich zgodnie z zamysłem Boga pomoże wam w osiąganiu waszych okręgów.

"Jest to jedno z zadań Finalistów niedawno przydzielonych do Urantii, które będą przerabiać z wami wszystkimi. Jest to równowaga szczególnie trudna do osiągnięcia dla wielu ludzi, ale ponieważ wszyscy będący tu Finaliści pochodzą z Urantii, więc wszyscy to znają. Niektórzy niebiańcy obserwujący to nadużycie władzy musieli odwracać wzrok od cierpienia spowodowanego chciwością i samolubstwem, wynikającym z niekontrolowanej i bezdusznej władzy i słabości tych, którzy nie mieli pojęcia, że oni też mogą być upełnomocnieni, więc byli przytłoczeni przez władzę. Wasz świat znajduje się obecnie w punkcie, w którym wielu zaczyna dostrzegać tę nierównowagę i wielu podejmuje kroki, aby to poprawić. Mam nadzieję, że ta krótka wiadomość będzie wam pomocna.

"Twoja matka chce coś dodać do tego"

MATKA NEBADONIA
"Kiedy Michał był daleko na Jego misjach obdarzających, patrzyłem na to z wielkim zainteresowaniem, jak Michał służył jako Jezus na waszej planecie. Mogę wam powiedzieć, że był to bardzo ważny element jego dojrzewania w jego siódmym obdarowaniu. Był autentycznym człowiekiem i autentycznym Nebadonńskim Synem Stwórcy.

"Pełnię wiele ról jako Matka Duch Nebadonia, ale jedną z nich, którą cenię nie do opisania, jest towarzyszenie naszemu umiłowanemu Michałowi. Gdy wzrastał w ciele, stawał się bardziej świadomy tego i przypomniał sobie naszą głęboką i trwałą wzajemną miłość. Kiedy przechodził przez swoje bieżące doświadczenia i lekcje tego, co to znaczy być człowiekiem, dobrze pamiętam jak dochodził do zrozumienia swojej rosnącej mocy i rozszerzającej się odpowiedzialności będąc w ciele. Szczęśliwie ta nauka równoważenia i operowania tymi zdolnościami była to dla niego tylko małą lekcją, którą już dawno temu przerabiał w innych obdarzeniach i w pracy tutaj w Nebadonie.

"Ale dla was, moje drogie dzieci, dopiero rozpoczynających waszą długą podróż, czasami jest to problemem. Upełnomocnienie nie zrównoważone zrozumieniem odpowiedzialności, która się z tym wiąże, prowadzi do rażącego nadużywania władzy. Odpowiedzialność bez upełnomocnienia prowadzi do bezczynności i braku twórczych rezultatów, ale nie jesteście sami z żadną z waszych lekcji. Po prostu proście waszego Ojca w was, lub Mnie, jako waszą Matkę, albo Michała.

"Sananda chce zakończyć kilkoma słowami. Pozostawiam was w moim Pokoju"

SANANDA:
"Ametyst pytała, czy mam jakieś ostatnie przemyślenia przed pożegnaniem z wami.

"Tak, chciałbym, abyście wzięli pod uwagę czasy, w których żyjecie. Żyjecie w czasach, które wymagają od was wszystkich RÓWNOWAGI dla optymalnego wzrostu, Przypominam wam, że każdy okrąg psychiczny, który zdobyliście, zdobywacie, bo wszystkie wasze aspekty są w równowadze i spełniają wymogi tego konkretnego okręgu, w którym jesteście. Umysł ani intelekt, ciało, czy emocje lub duchowa dojrzałość nie są bez równowagi. Emocje nie mogą tłumić umysłu, a umysł nie może tłumić emocji. Wszystkie cechy waszego życia mussą być w harmonii. Równowaga upełnomocnienia i odpowiedzialności jest częścią tego szerszego obrazu. Równowaga we wszystkich rzeczach pomaga dojrzewaniu waszej pączkującej duszy. Wszystkiego tego Jezus nauczył się dobrze przed swoją publiczną służbą. Zostawiam was teraz, żeby wrócić do innych rzeczy i czynię tak mając nadzieję, że uznacie to za pomocne. Dobrego dnia"

KONIEC

25
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: August 12, 2018, 10:52:52 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=10932.msg69230#msg69230
Przekazał lub napisał : Lemuel, starszy członek
Kategoria / Temat : Przekazy dźwiękowe / Przekaz dźwiękowy / Oni wszyscy odeszli
«12 sierpnia 2018, godz. 01:43:03 »


Mówca : Umiłowany (Dostrajacz Myśli) i Lemuel
Temat : Oni wszyscy odeszli
Miejsce : Girona, Katalonia, Hiszpania
Data / Godzina : 12 sierpnia 2018 / 07:42 czasu miejscowego, 05:42 UTC

Link do nagrania dżwiękowego :
https://app.box.com/s/6gu6a0o0kmi6y81if5q1iujdbxxx8zvkTranskrypcja :
Napisał : Clency, starszy członek
« Odpowiedź nr 1 : 12 sierpnia 2018, godz. 04:43:11 »
Zapis przekazu Lemuela

Oni wszyscy odeszli

Umiłowany / Lemuel : Dzień dobry. Dziś rano chciałbym tylko wspomnieć o tym, co stało się faktem w moim życiu, a mianowicie, że "Oni wszyscy odeszli", mówiąc o przyjaciołach. Wszyscy oni odeszli, z wyjątkiem jednego małżeństwa, które pozostało wierne i prawdziwe przez ostatnich prawie 30 lat. Jestem pewien, że większość z was na forum doświadczyła tego w pewnym stopniu.

Kiedy ludzie uświadamiają sobie, twoi przyjaciele i rodzina, że twoje zainteresowanie są tak bardzo różne od ich zainteresowań, to powoli, ale pewnie zaczynają odchodzić. Są bardziej niż szczęśliwi, że pozostają w swoich strefach komfortu i mogą odczuwać pewien smutek z powodu utraty przyjaciela, a ty, jak i twój partner odczuwacie dokładnie to samo, ale z czasem jest to tak, jakby oni byli zmuszeni odpaść, aby cię uwolnić od wszystkich niepotrzebnych więzi emocjonalnych (podkreślam słowa "niepotrzebne więzy") z rodziną i przyjaciółmi.

Kiedy świadomie, celowo, podążasz swoją duchową drogą wznoszenia, to musisz w całej rozciądłości i pod każdym względem pozostawić wszystkich i każdego za sobą. Jest to niewątpliwie samotna droga. Twoi przyjaciele nie czują się już wygodnie w twojej obecności i po tym czasie oczywiście uczysz się trzymać buzię na kłódkę, doświadczając dziwnych spojrzeń i chłodu, gdy mówisz o sprawach duchowych.

Czasami trudno jest widzieć w twarzach przyjaciół i rodziny, co oni najwyraźniej myślą o tobie, ale z czasem zaczynasz to rozumieć i zostawiasz ich tam, gdzie są, ale z miłością, błogosławieństwem i wdzięcznością dla tych ludzi, za to, że dzielili z tobą czas i przestrzeń. W istocie oni pomagają ci, być tam, gdzie jesteś, ale nie są gotowi, ani przygotowani na pozostanie z tobą i dlatego odpadają, a ty, trzeba to powiedzieć, zostajesz sam, ale wszyscy wiecie, że nie jesteście sami.

A to, drodzy bracia i siostry, jest uświadomieniem sobie w pełni, które do ciebie przychodzi, kiedy ustanowiłeś ten związek między tobą a twoim Ojcem, który w tobie mieszka. Nie potrzebujesz nikogo innego, ale oczywiście nie jesteś obojętny wobec innych. Teraz rozumiesz i uświadamiasz sobie bardziej niż kiedykolwiek, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami, ale jest faktem, że oni nie są na to gotowi, kiedy ty jesteś i zaakceptowałeś to.

Twoje życie jest teraz inne. Chodzisz sam, ale nigdy nie jesteś sam, widzisz każdego, jako twojego brata, lub siostrę i całkiem naturalnie i spontanicznie posyłasz światło i błogosławieństwo wszystkim, którzy krzyżują z tobą drogi, a twój Umiłowany, mieszkający w tobie, zachęca cię do tego.

Wielu ludzi widzę każdego dnia w moim codziennym porządku i patrzę prosto w twarze ludzi, próbując nawiązać kontakt między naszymi oczyma i to, co widzę, to ego. Są oni zdominowani przez ich ego, aby robić to, co muszą robić codziennie, chodzić do pracy i wszystkie te rzeczy i bardzo rzadko zdarza mi się, że widzę światło w oczach ludzi, co wskazują mi, że są oni duchowo świadomi i otwarci.

Dla mnie jest to smutne, gdy widzę tak wiele twarzy całkowicie zajętych tym, co robią na zewnątrz i nie da się nic zauważyć z wewnątrz, ale jak wiecie, wszyscy są waszymi braćmi i siostrami i rozumiesz, gdzie oni są. Nie myślę o żadnym osądzie, jedynie o obserwacji.

Tak więc zostając w samotności, że tak powiem, nie tracisz przyjaciół, ani rodziny, których zostawiłeś za sobą, bo nie możesz ich zabrać ze sobą. Nie ponosisz odpowiedzialności za rozwój duchowy kogoś innego, jedynie za swój własny.

Dziś rano zastanawiam się osobiście nad tą sytuacją : jak oni wszyscy odeszli z wyjątkiem dwóch osób, męża i żony, którzy wciąż są ze mną w stosunkach lojalności i przyjaźni i mają całkowity szacunek dla moich poglądów. Tak naprawdę, to my już nigdy nie mówimy o rzeczach duchowych, ale oni nadal cieszą się moim towarzystwem i bardzo to doceniam.

Być może znajdujesz się w podobnej sytuacji i zaakceptowałeś ją, tak jak ją. Nie chcę sprawiać wrażenia, że jestem z tego powodu smutny lub przygnębiony, bo z pewnością nie jestem, to jest po prostu zauważalny fakt, że można się z tym pogodzić i bez żalu. Jest się po prostu wdzięcznym za czasy, które się dzieliło ze swoimi przyjaciółmi i rodziną. Teraz się rorzeszliśmy i to wszystko.

Dziękuję wszystkim za wysłuchanie i życzę wam spokojnej niedzieli i bądźcie szczęśliwi. Na razie do widzenia.

26
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: August 11, 2018, 12:39:59 PM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=10930.msg69200#msg69200
Napisał : Ron Besser, administrator, członek-bohater
Kategoria / Temat : COŚ CI LEŻY NA SERCU ? TU JEST NATO MIEJSCE – TYLKO BĄDŹ PRECYZYJNY, LUB NAWET STANOWCZY – ADMINISTRATOR / Świątynia Ojca – Miejsce i wiadomości
« 11 sierpnia 2018, godz. 00:40:56 »


Ponieważ jest to wiadomość, jak z blogu, więc mogę siobie dać trochę więcej luzu, niż przy trudnym przekazie z mnóstwem dzwonków i gwizdów. Mam zamiar pozwolić sobie z wami na coś bez ram czasowych i bez liczb, ale bądźcie cierpliwi dla mnie, kiedy mówię do was w takim kontekscie myśli.

York (w Pensylwanii) jest proponowanym miejscem dla Świątyni Morontialnej, której miejsce z powodzeniem zostało zidentyfikowane na skałach z widokiem na rzekę Susquehanna, szeroką na milę, w hrabstwie York, w Pensylwanii.

Gdybyście spojrzeli na geologiczną mapę tej części świata, to patrzcie, gdzie Susquehanna wpływa do Zatoki Chesapeake. Na tym obszarze jest małe miasteczko o nazwie Havre de Grace. Jeśli prześledzicie palcem do zachodniego brzegu rzeki Susquehanna, około sześć mil od tamy Conewingo, to tam znajdują się urwiste brzegi, wysokie na trzydzieści metrów, mocno zalesione. Na szczycie tych wzniesień znajduje się przestrzeń około 100 akrów, o którą będziemy się ubiegać u Wspólnoty Pensylwanii, aby tam zbudować pięciopiętrową Świątynię Ojca, zwaną także świątynią Morontialną.

Zapewniono mnię również, że Szóste Epokowe Objawienie Urantii zostało wydane i jest przechowywane przez Fundację, którą zdobyliśmy i tworzenie Bractwa wewnątrz niej zapewnia, że wolontariusze, którzy zgłoszą się do służby w niej, będą to robili przed Ołtarzem, prezentując wspaniałość dzięki Kuli Chwały Ojca, która jest nie do opisania, ponieważ świeci boską chwałą światła i nie będzie kupiona, lecz przysłana przez Raj, aby upoważnić Świątynię do reprezentowania całej obecność Rajskiej Trójcy w chwale Nieskończonego Ojca przed Jego materialnymi dziećmi.

KONIEC

27
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: August 08, 2018, 01:51:48 PM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=10726.msg68390#msg68390
Przekazał : Ron Besser, administrator, członek-bohater
Kategoria / Temat : Zadziwiające historie duchowe / Całe nowe objawienie - Podane, ale niedostatecznie zrozumiane
« 7 sierpnia 2018, godz. 22:57:13 »


Wiadomość 3, jako dalszy ciąg
Wątek : Nowe objawienie, poza szóstym epokowym objawieniem
Jeszcze nie zrozumiane i dlatego trecia wiadomość, jako dalszy ciąg
7 sierpnia 2018 r. w Yorku

Urywek z tej wiadomości :
…..........

"Tu Michał Nebadoński. Lepiej bądźmy pewni, że teraz wzajemnie się rozumiemy.

"Ron zaczął to wszystko mniej więcej piętnaście lat temu, kiedy zaczął pomstować na okropnych ludźi, którzy czytali Księgę Urantii i stali się tak sztywni, że nie mogli być mili i dyskutować o tym, co miało się wydarzyć w tym czasie, ale rzadko byli na tyle wściekli, żeby zniszczyć Rona za to, że śmiał mówić o Misji nadchodzącej na Urantię, nazywanej później Misją Magisterską. Ron uczynił sławnym imię Mondżoronson, które nadal bezlitośnie przebiega kulę ziemską. Nigdy nie mówił, że to zrobił, ale wy to publicznie znacie. W każdym razie Misje zostały wycofane trzy razy, a Ron cierpiał z powodu wielu jaj na twarzy, jak to dzisiaj nazywa. Nic się nie da z tym zrobić, ale niektórzy ludzie nigdy nie wybaczają zmian w planach, a one były.PLAN CZASOWY BOSKICH WYDARZEŃ NA URANTII NA NASTĘPNE 26 STULECI


"Teraz mamy do czynienia z kolejną zmianą, której nigdy się nie spodziewałem i ten plan wygląda dziś tak :

i - - Misja Michała na Urantię, 2018 - 2025;
ii - Misje Magisterskie znów całkowicie skasowane;
iii - Serara, Syn Magisterski przybywa w marcu 2019 r. lub wcześniej w czasie kryzysu finansowego;
iv - Przygotowywane przyjście Jezusa jako Syna Drugiego Obdarzenia Urantii będzie historycznie prawdopodobnie w roku 2025 lub nieco wcześniej;
v - - Zniszczenie amerykańskiego zachodniego wybrzeża około 2023 r .;
vi - Ogromne straty życia w Europie wschodniej około 2024-25;
vii - Koniec niszczycielskich sił na Urantii 2035;
viii- Transmisje na całą planetę rozpoczynają się w roku 2093 lub później, chociaż są w pewnym stopniu używane z tą osobą przekazującą, Ronem Besserem, z racji stanu;
ix - Koniec misji Michała około 2042 r. lub później;
x - - Rozpoczyna się proces przeglądu Szóstego Epokowego Objawienia, a dystrybucja książki nastąpi w r. 2024 lub później;
xi - Ostatnie prace Syna Magisterskiego nad rewindykacją finansową na Urantii r. 2057 lub później;
xii - Początek specjalnego objawienia dla rozszerzenia Szóstego Epokowego Objawienie na trzydziesty pierwszy wiek zacznie się około 2710 r.

"Tu Syn Stwórcy z Nebadonu. Podaję ten wstępny plan i wierzcie mi, że brakuje w nim ogromnej liczby mniejszych, szczegółowych etapów, które Ron mi przypomina, aby czytelnik nie upraszczał nadmiernie tej listy planu.


"Podsumowując, ta długa wiadomość 3 dalszego ciągu nie kończy tego, co Ron uważa, że powinniście wiedzieć, jeśli zdecyduje, że jest wystarczająco duże zainteresowanie, aby podać resztę, ale na razie kończymy tę wiadomość dla podbudowania lektury. Dobrego dnia. Michał."MARGUL, OFICJALNY SYN NAUCZYCIEL TRÓJCY NA URANTII NA NADCHODZĄCĄ ERĘ ŚWIATŁA I ŻYCIA -"Ja również mam plan dla Urantii, aby teraz rozpocząć Światło i Życie. Jest on następujący :


i - - Początek Światła i Życia jest wstępnie zaplanowany na Urantii gdzieś w trzydziestym pierwszym wieku po narodzeniu Chrystusa. Wprowadzenie proponowanego kalendarza w celu skorygowania liczenia czasu nie zostało skasowane i zostanie dołączone do cywilizacji Urantii przez Serarę, Syna Magistra około r. 3105 i to wyklucza jakąkolwiek zmianę roku przez obstawanie, aby Jezus zaczął kalendarz od początku w pierwszym roku inauguracji Drugiego Obdarzenia.

ii - Światło i Życie zostanie ogłoszone przez Rajską Trójcę i będzie związane z pojawieniem się Boga Najwyższego, Tajemnic Najwyższości, których Ron nie spotkał dziś rano, ale są one tak zbliżone, że nazywamy je niemal identycznie. Ron zna ich głos, ale nie ich wygląd, ale Szef wyprawy pokazał przez chwilę rysy twarzy i Ron uznał je za dosyć przyjemne. Ron właśnie błysnął mi tym obrazem, który widział i on jest zupełnie dokładny.

iii – Sądzimy, że pierwsz Faza Światła i Życia, zacznie się w roku 1075, według nowego kalendarza rozpoczynającego się od roku 1, kiedy Jezus będzie znów widziany jako Obdarzający na Urantii.

iv - Światło i Życie rozciągną się na szesnaście stuleci od ich początku, szacowanego na rok 1035 nowego kalendarza i skończą się około roku 1715. Wtedy zacznie się Deifikacja planety Urantii, która stanie się nową gwiazdą w Nebadonie, ponieważ planeta może łatwo zostać porzucona na rzecz systemu gwiezdnego ze sferami zaprojektowanymi, rozmieszczonymi wokół, jako sfery uniwersytety światła dla uczczenia stulecia pojawienia się Najwyższego w czasie i przestrzeni."

.....

28
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: August 07, 2018, 06:01:30 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=10920.msg69128#msg69128
Przekazał : Lemuel, starszy członek
Kategoria / Temat : Przekazy dźwiękowe / Przekaz dźwiękowy / Nowe pełnomocnictwo
« 7 sierpnia 2018, godz. 01:29:06 »


Mówca : Matka Duch Nebadonia
Temat : Nowe pełnomocnictwo
Przekazujący : Lemuel
Miejsce : Girona, Katalonia, Hiszpania
Godzina : 07:28 czasu miejscowego, 05:28 UTC

Link do nagrania dżwiękowego :
https://app.box.com/s/j25ig6ln4z0lr4xhssb0dmc337aotg5nTranskrypcja :
Napisał : Clency, starszy członek
« Odpowiedź nr 1 : 7 sierpnia 2018, godz. 02:29:09 »
Zapis przekazu Lemuela

Nowe pełnomocnictwo

Matka Duch Nebadonia : Tu waszą Matką Duch Nebadonia, dzień dobry. Przyszłam dziś rano, żeby wam wszystkim powiedzieć o "nowym pełnomocnictwie" na całym świecie. Jest to nowe pełnomocnictwo, która nie tylko ułatwia wam nawiązanie bliższego kontaktu z waszmi Umiłowanymi Dostrajaczami Myśli. Jest to także nowe pełnomocnictwo dla waszch Dostrajaczy Myśli i pochodzi ono od Ojca Wszechświata.

Potrzeba takiego wzmocnienia jest całkiem oczywista. W wyniku tego wszystkiego, co się dzieje obecnie na Urantii - politycznie, ekonomicznie i społecznie, istnieje ogromna potrzeba bliższej współpracy wynikającej z tego nowego pełnomocnictwa.

Jestem waszą Matką Duchem Nebadonią, a wy wszyscy jesteście moimi dziećmi i kocham was wszystkich, oczywiście tak, jak i Michał. Kochamy nasze dzieci, ale większość naszych dzieci zbłądziła, została sprowadzona na złą drogę przez tak wiele dróg, które w rzeczywistości są tylko ślepymi uliczkami bez wyjścia, co oznacza, że musicie zawrócić i wrócić na główną drogę.

Aby wam pomóc to osiągnąć, macie teraz nowe pełnomocnictwo, a Michał i Ja tak bardzo wypatrujemy powrotu wielu naszych dzieci z powrotem na główną drogę, że tak powiem. Niedawno powiedziano wam i potwierdzam to, że Misja Magisterska ruszyła, lecz jest obecnie niewidzialna dla waszych oczu. Niemniej jednak to, co się dzieje za kulisami, jest naprawdę ogromne.

Tak więc zapewniam was, że czynione są postępy, ale jeszcze niewidoczne. Wy, moi drodzy tutaj na forum, byliście poddani po drodze różnym testom i wiecie o czym mówię, a tym, którzy wciąż tu są, gratulujemy waszej wytrwałości, cierpliwości, ufności, lojalność i oczywiście, co najważniejsze, współpracy z waszymi Umiłowanymi mieszkającymi w was.

Teraz, dzięki temu nowemu pełnomocnictwu, będziecie bliżej swoich Umiłowanych, co stawia was w doskonałej sytuacji do pracy, którą należy wykonać w przyszłości. Jest to proces, który trwa i rośnie w postępie geometrycznym, coraz bardziej z upływem czasu.

Lemuel : Czy chciałabyś teraz powiedzieć coś więcej ?

Matka Duch Nebadonia : Nie Lemuelu, to na razie wystarczy, ale tylko żeby zakończyć, chciałabym przypomnieć wam wszystkim, jestem waszą Matką Duchem Nebadonią i moje przesłanie do was dzisiejszego ranka dotyczy "nowego pełnomocnictwa" dla całego świata, które przyniesie bliższy związek między wami a waszymi Umiłowanymi mieszkającymi w was i to jest, moje drogie dzieci, rzeczywiście wspaniałe. Wszystkim wam życzę miłego dnia.

Lemuel : Wielkie dzięki nasza Umiłowana Matko Duchu Nebadonio. Dziękuję wam wszystkim za uwagę i życzę dobrego dnia. Domszia

29
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: August 06, 2018, 10:27:50 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=10914.msg69070#msg69070
Przekazał : Lemuel, starszy członek
Kategoria / Temat : Przekazy dźwiękowe / Przekaz dźwiękowy / Przesłanie zachęty
« 5 sierpnia 2018, godz. 09:31:38 »


Mówca : Michał Nebadoński
Temat : Przesłanie zachęty
Przekazujący : Lemuel
Miejsce : Girona, Katalonia, Hiszpania
Data / Godzina : 5 sierpnia 2018 / 15:31 czasu miejscowego, 13:31 UTC

Link do nagrania dżwiękowego :
https://app.box.com/s/bo143bih3pjp2nhp6jk862szezn4udhhTranskrypcja :
Napisał : Clency, starszy członek
« Odpowiedź nr 1 : 5 sierpnia 2018, godz. 11:38:04 »
Zapis przekazu Lemuela

Przesłanie zachęty

Lemuel : Dzień dobry. Zapraszam Michała Nebadońskiego, aby przekazał wiadomość dziś po południu.

Michał Nebadoński : Tu Michał Nebadoński, dzień dobry wam wszystkim. Przychodzę tutaj, żeby przekazać przez tę osobę przesłanie zachęty jemu i wam wszystkim na forum. Jeśli słuchaliście przekazu Lemuela dziś rano i tego wczoraj, zatytułowanego ‘Między dwoma drzwiami‘, to zapewne nabraliście przekonania, że wszystko jest skończone i żaden z was ludzi nie może nic zrobić, aby pomóc w Misji Magisterskiej ani w Powrocie Jezusa.

Ja, Michał Nebadoński, jestem tu, żeby wam poprostu powiedzieć, że tak nie jest. Nie mam wątpliwości, że znacie sytuację polityczną na całym świecie w tej chwili, ale jest również bieżąca sytuacja samej planety, która potrzebuje, żeby jej pozwolić pozbyć się wszystkich negatywnych sił i wpływów, które musiała znosić przez tak wiele lat.

Jestem pewien, że jesteście w stanie zrozumieć, że otwarte zapoczątkowanie Misji Magisterskich na oczach całego świata ma niewiele sensu, kiedy równocześnie Ziemia prawie wybucha w sensie, że musimy jej pozwolić zrobić to, co potrzebuje zrobić i dlatego postanowiliśmy, że lepiej jest poczekać z widocznym rozpoczęciem Misji Magisterskich na planecie, aż Ziemia zrobi to, co potrzebuje zrobić.

Jestem pewien, że będziecie w stanie zrozumieć i widzieć w tym sens, bo biorąc wszystko pod uwagę, zmiany, kóre muszą natąpić, niestety z ogromną stratą życia i na całym globie, spowodują, że ludzkość stanie się znacznie bardziej podatna i przystępna i łatwiejsza do przekonania, że chodzi o Boską interwencję i że jesteśmy tu po to, żeby pomagać tym, którzy przeżyli i żeby doprowadzić planetę do stanu dziewiczego, godnego powrotu do naszego Ojca wszechświata. Urantia należy do Ojca i musi być Ojcu zwrócona.

Chciałbym jeszcze raz bardzo podziękować każdemu z was za lojalne wsparcie przez lata czasu wielkich prób, kiedy musieliście stawić czoła tak wielu zmianom i rozczarowaniom przez kilka lat już minionych, które większość z was pokonała i jeteście tu nadal obecnie, choć jest również prawdą, że straciliśmy wielu członków, ale jest to zrozumiałe.

Matka Duch Nebadonia i Ja, jesteśmy oboje niezwykle wdzięczni i dumni z tych z was oddanych, wiernych, godnych zaufania i prawdziwych członków, którzy wciąż tu są i jesteśmy pewni, że będziecie tu dla nas i dla Misji, kiedy znów Misje będą gotowe do publicznego działania we właściwym czasie, a właściwy czas będzie, gdy Urantia zacznie się uspokajać po wzystkich ogromnych zmianach, które muszą nastąpić. Mówiono wam to wiele razy i jesteście dobrze przygotowani. Wiemy o tym.

Więc jestem tu dziś, żeby powiedzieć wam te parę słów zachęty. Nie traćcie wiary, bądźcie po prostu cierpliwi i przygotowujcie się, może teraz bardziej niż kiedykolwiek na to, co jest przed wami, wiedząc w pełni, że to, co trzeba zrobić, będzie zrobione. Mówiono wam również, że jest tu tak wiele Niebiańskich, którzy są tu nie tylko po to, żeby być świadkami tego, co ma się stać, ale również, żeby być w sytuacji i w miejscu, gdzie mogą być w stanie uratować wiele życia.

Chcemy ocalić jak najwięcej życia, ale jednocześnie musimy być realistami i zrozumieć, że wielu będzie zgubionych, lecz oni będą mieli nowe życie na światach-mieszkaniach. Oni zostaną uratowani, bo Ojciec tak uznał.

Lemuel : Nie chciałbym uciąć tej transmisji za wcześnie, więc pytam drogiego Michała, czy chciałby coś dalej powiedzieć. Powinienem poczekać, dziękuję.

Michał Nebadoński : Dziękuję ci Lemuelu. Nie mam nic więcej do dodania. Jeszcze raz chciałbym wam wszystkim podziękować i wypatruję czasu, kiedy będę mógł znów wam powiedzieć : zakasujcie rękawy, teraz jest ogromna praca do wykonania i wy, ludzie, szczególnie wy na forum i w innych miejscach wokół świata będziecie mieli w przyszłości ogromną ilość pracy do wykonania, nie tylko dla Misji Magisterskich, ale także dla Powrotu Jezusa. Tu Michał Nebadoński, życzę wam wszystkim bardzo dobrego popołudnia. Domszia

Lemuel : Dziękuję Michale, dziękuję bardzo. Domszia30
TRANSLATIONS / Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: August 05, 2018, 10:56:37 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=10908.msg69052#msg69052
Przekazał : Lemuel, starszy członek
Kategoria / Temat : Przekazy dźwiękowe / Przekaz dźwiękowy / Między dwoma drzwiami
« 4 sierpnia 2018, godz. 11:57:33 »


Mówca : Umiłowany (Dostrajacz Myśli) / Lemuel
Temat : Między dwoma drzwiami
Miejsce : Girona, Katalonia, Hiszpania
Data / Godzina : 4 sierpnia 2018 / 17:28 czasu miejscowego, 15:56 GMT

Link do nagrania dżwiękowego :
https://app.box.com/s/y8idexu4ib90syf3876scinticchmdybTranskrypcja :
Napisał : Clency, starszy członek
« Odpowiedź nr 2 : 4 sierpnia 2018, godz. 14:49:47 »
Zapis przekazu Lemuela

Między dwoma drzwiami

Umiłowany / Lemuel : Dobry wieczór. To będzie bardzo krótka rozmowa tego wieczoru, a temat brzmi "Między dwoma drzwiami". Dzisiejszy dzień był dziwny. Nie robiłem dzisiaj transmisji i to nie dlatego, że nie chciałem próbować i rozmawiać z moim Umiłowanym lub zapraszać kogoś innego z naszej Niebiańskiej rodziny i dopiero teraz, tak późno po południu, siedząc tutaj w końcu zrozumiałem słowa, które mój Umiłowany właśnie mi podał : między dwoma drzwiami.

Rozumiem, co On ma na myśli, to nie pierwszy raz, kiedy byłem pomiędzy dwojgiem drzwi i jestem pewien, że wszyscy też to rozumiecie. Oznacza to po prostu, że jedne drzwi zamknęły się za mną, a przed mną są inne drzwi, które jeszcze się nie otworzyły, a zatem jestem między dwoma drzwiami.

Mam mieszane uczucia, ponieważ rozumiem tę sytuację, jest to okres, w którym niepewność i wątpliwości mogą łatwo wyjść na pierwszy plan rozumieąc, że przeszłość minęła, a przyszłość wciąż nie jest z nami i myśląc o rozmowie, którą mieliśmy na temat życia w terażniejszości, nie martwiąc się o wczoraj, bo ono odszedło ani nie spekulując bez sensu o jutrze, bo go jeszcze nie ma.

Tak więc, żyjąc chwilą obecną, ale także dochodząc do zrozumienia, że jesteśmy pomiędzy dwojgiem drzwi, bardzo łatwo jest spróbować wyobrazić sobie, co jest za drzwiami przede mną. Cóż, oczywiście, to nie jest owocne, jest to po prostu próba spekulacji. To przerywa spokój, spekulacja jest wrogiem spokoju, więc próbowałem być spokojnym przez cały dzień, zdając sobie sprawę, że nic do mnie nie przychodzi, jeśli chodzi o przekazywanie.

Teraz, dochodząc do zrozumienia, że jestem w rzeczywistości między dwojgiem drzwi, więc nie ma nic do zrobienia, zaakceptuj oczywiście pozytywnie sytuację i bądź bardzo wdzięczny i poddaj się temu, cokolwiek znajduje się za drzwiami przede mną, doskonale wiedząc, że to mój Umiłowany już zaplanował to, co znajduje się po drugiej stronie drzwi przede mną, a na razie muszę być cierpliwy. Tak właśnie próbuję być.

Tak więc, moja droga rodzino na forum, powodem, dla którego nagrałem te kilka słów, jest po prostu poinformowanie was, że jeśli nie zobaczycie przekazów od mojego Umiłowanego ani ode mnie, być może przez kilka następnych dni, nie wiem ile, to proszę, nie martwcie się, bo po prostu jest tak, jak to wyjaśniłem. Nie wiem, jutro może być inaczej, ale w tej chwili jestem między dwoma drzwiami i tak to jest, więc wiem, że wszyscy rozumiecie.

Tak więc, drodzy bracia i siostry, dziękuję wam za wysłuchanie, życzę wam wszystkim dobrego wieczoru i bądźcie szczęśliwi. Mam nadzieję, że będę mógł z wami niebawem porozmawiać. Na razie do widzenia.

Pages: 1 [2] 3 4 ... 19