Author Topic: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)  (Read 69106 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Online Andre_P

 • Sr. Member
 • ****
 • Posts: 563
  • View Profile
  • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #375 on: January 19, 2019, 08:05:13 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12002.msg73568#msg73568
Napisał : Ron Besser, administrator, członek-bohater
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / Wiadomość odebrana przez Chrisa Maurusa
« Odpowiedź nr 1, 17 stycznia 2019 r., godz. 19:42:33 »


Dziękuję za opublikowanie tego Sophia Veronica.

Nasze dzisiejsze spotkanie było czymś, co możnaby nazwać gigantem i nie podaję tego wieczoru podsumowania tak, jak zwykle to robię, ponieważ zaszły inne rzeczy i muszę poczekać do jutra, żeby mówić o tym trzecim spotkaniu. Jednak Sophia Veronica opublikowała tę wiadomość na czasie od Uteaha, Syna Nauczyciela Trójcy, który pracuje dla Boga Ostatecznego i zajmuje się transportem dzieci ze światów-mieszkań do nowych światów, nie zarezerwowanych tylko dla ludzi, gdzie mogą one dorastać w naturalnym materialnym środowisku.

Uteah ostrzega, że Urantia jest na krawędzi nieszczęścia. Nie traktujcie tego jako wiadomości improwizowanej, bo część naszego trzeciego dnia spotkań dzisiaj spędziliśmy z Uteahem, Bóstwem-Absolutem i wieloma innymi Bóstwami przywódcami, a w wiadomości od Uteaha do Maurusa nie wspomniano, że od dwóch tygodni Urantia została ponownie oddana pod nadzór. Wszystkim odwiedzającym Urantię nie pozwolono na jej opuszczenie, jeśli byli już tutaj. Kwarantanna ta została zarządzona przez Pradawnych Czasu na prośbę Michaela Nebadońskiego, który wyjaśnił, że Urantia jest obecnie tak blisko wojny nuklearnej, że wszyscy muszą być ostrzeżeni, żeby się trzymali z daleka od niej. Do dzisiaj o tym nie wiedziałem.

Uteah wyjaśnia to wyraźnie, że jedyną rzeczą stojącą na przeszkodzie planetarnej katastrofy i końca życia na Urantii jest wymóg Michała Nebadońskiego, żeby ostrzegać wszystkich odwiedzających i mieszkańców jakiejkolwiek konkretnej planety, że kiedy są poddani kwarantannie to wszechświat jest bliski zerwania wszystkich więzi z tą planetą. Michał błagał Pradawnych Czasu, aby nie zniszczono tej planety odcinając ich posługę. Było to niezwykle aktualne, żeby to opublikowanć dzisiaj, ponieważ częścią naszego porannego posiedzenia było wysłuchanie Uteaha i Bóstwa-Absolutu, którzy podali więcej szczegółów, niż było powyższym przekazie na temat, na jakie niebezpieczeństwa Urantia jest obecnie narażona.

Teraz, jeśli chodzi o podsumowania przyszłych spotkań, to muszę się z nimi zająć później ponieważ czas na zajęcie się nimi już mi się skończył. Więc przygotujcie się na sprawozdanie z trzeciego i czwartego dnia, jutro wieczorem lub jeszcze później. Dziękuję także wszystkim za zainteresowanie.

Ron Besser

Online Andre_P

 • Sr. Member
 • ****
 • Posts: 563
  • View Profile
  • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #376 on: January 19, 2019, 09:55:32 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku i po rosyjsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12002.msg73584#msg73584
Przekazał : Prozonov, pełny członek
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / Wiadomość odebrana przez Chrisa Maurusa
« Odpowiedź nr 5, 18 stycznia 2019 r., godz. 14:02:53 »


18 stycznia 2018 r., Samara, godz. 22:40 czasu miejscowego

Tak, to Margul. Pisz. Przyszedłem, żeby potwierdzić dzisiejszą wiadomość o bardzo niepokojącym stanie, w jakim znajduje się wasza planeta. Chociaż jest ona tymczasowo odizolowana, to ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta. Wydarzenia stale się zmieniają i wymagają wszechstronnej oceny.

Michał Nebadoński będzie walczył i będzie bronił swojej planety Urantii do końca, jednak ostateczna decyzja, jak wiecie, należy do naszego Ojca Niebieskiego.

Nie panikujcie, nie traćcie czujności. Miejmy nadzieję na szczęśliwe zakończenie.

Od ludzi, szczególnie od was, nic nie zależy.


- Matka Nebadonia chce kontynuować ...

Tak, mój synu. Wszyscy jesteście teraz w przygnębiającym stanie, w zagubieniu. Trzymajcie się. Nie rozpaczajcie. Przecież wszystko, co utracicie w niekorzystnych okolicznościach, to wasza fizyczna skorupa, lecz wasza dusza się zachowa, wasza osobowość będzie kontynuowała wznoszenie się do Boga. Najważniejsze jest to, że ten pierwszy materialny krok w waszym nieskończonym życiu mężnie przezwyciężyliście i pozostaliście wierni przysiędze Ojcu : "Niech się spełni Twoja wola, nie moja".

Żyjcie w pokoju, tak jak żyliście. Dajcie przykład odwagi, cierpliwości, dobroci i miłości.

W ten sposób możecie ocalić również innych, spragnionych prawdy.

- Dziękuję drodzy Boscy mentorzy.

Online Andre_P

 • Sr. Member
 • ****
 • Posts: 563
  • View Profile
  • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #377 on: January 19, 2019, 12:34:21 PM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=11826.msg72692#msg72692
Przekaza : amethyst, starszy członek
Kategoria / Temat : Miejsce na nowe przekazy / Trzeci z trzech przekazów od Matki Nebadonii z Michałem
« 17 stycznia 2019 r., godz. 02:17:01 »


Przedmiot : Nawyk ściągania dodatkowej ochrony dla siebie
Nauka czytania między wierszami
Nauczyciele : Matka Nebadonia i Michał
Przekazujący : Amethyst
Data : 17 stycznia 2019 r.
Miejsce : Upstate, Nowy Jork


MATKA NEBADONIA :

"Twój Ojciec i Ja patrzymy na was, jak czekacie i zastanawiacie się, co będzie w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Czujemy waszą niepewność, wasze obawy, wasze poczucie braku ukierunkowania i przewodnictwa w tych trudnych dniach oczekiwania. Rozumiemy waszą dezorientację i niezrozumienie. Czy to by was zaskoczyło, gdybyście się dowiedzieli, że wielu z nas tutaj również odczuwa podobne uczucia. Tak właśnie jest.

"W tych czasach najbardziej pomocne i korzystne jest dodanie dodatkowej warstwy ochrony wokół siebie. Po obudzeniu się każdego dnia i przed pójściem spać, poproście moje anielskie córki, aby zaopatrzyły was w solidny stożek białego światła, który całkowicie was otoczy, aby uchronić was przed procami i strzałami rzucanymi przez siły atakujące nosicieli Światła, takich jak wy. Wyobrażajcie sobie tę białą ścianę jako prawie twardą.

"Te strzały mogą nadejść z dowolnego kierunku w dowolnym momencie i szukają słabego punktu, w którym mogą przeniknąć. Ametyst doświadczyła tego z pierwszej ręki kilka dni temu, kiedy została oślepiona przez niewidzialny, ceglany mur.

"Jest to czas, aby trzymać uszy przy ziemi, wyciszając zbyt dużo mowy, zwłaszcza zwiększając wewnętrzne postrzeganie, które może ostrzec was przed zbliżającymi się przeszkodami. Jesteście naprawdę obserwowani i chronieni przez swojego anioła, ale ta dodatkowa warstwa jest jeszcze jednym narzędziem dla niego, z którego może korzystać w swojej pracy.

"Wiele się teraz dzieje tego, za czym większość z was tęskniło. Przyjrzyjcie się okolicznościom waszego życia i próbujcie odcyfrować to, co widać. Spójrzcie na wydarzenia wokół was i próbujcie dostrzec zmiany robione w subtelny sposób. Te subtelne znaki staną się coraz bardziej oczywiste z upływem czasu i ważne jest, abyście doskonalili swoje umiejętności percepcji.


MICHAŁ
"Wasza Matka prosi was, abyście się wysilili, aby dostrzec zarówno ukryte trudności, jak i ciche zmiany, które mają miejsce w miarę jak misje działają coraz pełniej. Jest sporo działań, zarówno dobrych, jak i złych, wirujących w niektórych z was, a także wokół was i ważne jest, aby pozostać w ugruntowanej pozycji i zachowacie wiarę zwracając się do nas.

"Proszić o stożek ochronny i medytować o tym, co mówiła wasza Matka, powinno stać się dla was codziennym nawykiem. To jest współstwarzanie z Bogiem, a im dalej się wznosicie, tym bardziej stajecie się świadomi swoich obowiązków współstwarzania.

"Ten stożek da wielu psotnikom przerwę zanim spróbują podstawić nogę poczciwym synom i córkom Boga. Oni się zastanowią, czy wyrządzić krzywdę, wiedząc, że ich Fragmenty Ojca są w gotowości ze ŚWIATŁEM i ŻYCIEM Boga. Ci stwarzający problemy spróbują następnie zbliżyć się do celu, który ma mniejszą samoświadomość i nie ma głębokiego związku ze swoim Stwórcą. Ale najbardziej pożądają oni nosicieli Światła. Bądźcie więc przygotowani, aby pozwolić waszym Dostrajaczom i aniołom wykonywać swoją pracę, co Oni tak dobrze robią.

"Oboje kończymy teraz tę transmisję i mamy nadzieję, że ją dobrze przestudiujecie.
Bożego dnia od Nas obojga. "


KONIEC

Online Andre_P

 • Sr. Member
 • ****
 • Posts: 563
  • View Profile
  • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #378 on: February 08, 2019, 11:58:47 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12062.msg73944#msg73944
Podał : Ron Besser, administrator, członek-bohater
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / Wielu przekazujących sądzi, że Objawienie jest ingerencją . . . czyżby ?
« 6 stycznia 2019 r., godz. 20:58:40 »
To jest od Grega Maurusa z Grupy 1111 i Uteaha, Syna-Nauczyciela Trójcy.


Uteah donosi, że wielu, którzy przekazują, ma zdanie, że nie powinni przeszkadzać duchowi w nauczaniu nas, jak ulepszyć Urantię, ponieważ uwarzają, że nowe objawienie jest ingerencją ! Czy słyszycie tę niesamowitą sztywność ?
Czytajcie ten przekaz i płaczcie.


Ron


Asheville, Północna Karolina, USA, 13 stycznia 2019.
Nauczyciel Trójcy : Uteah.
Temat : "Testament dla światła i życia".


Wiadomość odebrana przez Chrisa Maurusa.


Nauczyciel Uteah: "Pozdrowienia, moi drodzy uczniowie.
Pozostaje tylko się przekonać, czy zbuntowany świat może, czy też nie kiedykolwiek się wyleczyć, nie przechodząc przez jakiś plan odkupienia, aby przejść przez próg obecnego stanu powtarzającego się niefunkcjonowania, przestępczości i zachowań wojennych. Jest was wielu w społeczności wierzących prowadzonych przez ducha - agonenterów i im podobnych, którzy są zdecydowanie po stronie polityki "nie wtrącania się" przez kierowników planety i niebiańskich administratorów wszechświata, aby przekonać się, że Urantia "wygrzebie" ze swoich problemów bez interwencji Ojca wszechświata. Słusznie uważacie, że interwencja jest ingerencją w przywilej wolnej woli w tym wieku Najwyższego. Niemniej jednak my, administratorzy i zarządcy planet mamy obowiązek informowania pracowników światła (pracowników terenowych) i utrzymywać stały przepływ objawienia nawet w obliczu sceptycyzmu i cynicznych opinii.


"Moja obecność tutaj jest świadectwem, że Światło i Życie przybywa na Urantię, ponieważ Nauczyciele Trójcy mówią do pracowników światła w wieku przed Światłem i Życiem, ale często powstrzymują się od wygłaszania publicznych oświadczeń. Gdyby Urantia miała zamiar "przetrzymać to jakoś" przez pokolenia, które bedą potrzebne do oczyszczenia plamy buntu ze sposobu myślenia (ludzi), systemów społecznych i rządów. Moi koledzy i ja mielibyśmy długie wakacje przez wiele wieków. Uważamy za niepokojące, jak wiele waszych zasobów jest zużywanych do rozwijania nowych, przerażających systemów broni, które mogłyby wielokrotnie kompletnie zniszczyć Urantię, podczas gdy wciąż macie ludzi niewykształconych o niezaspokojonych podstawowych potrzebach - haniebne nadużycia nieokiełznanej wolności i wolną wolę napędzaną pobudkami zysku we własnym, egoistycznym interesie - system żelaznej pięści, który nie zamierza nigdy opuścić swojej twierdzy władzy.


"Uważamy także, że sami odbierający Chrystusa Michała mają "opory", żeby przepuścić jakiekolwiek objawienie z obawy, że sceptycy pożrą ich za pomocą szyderstw i litanii usankcjonowanych odsyłaczy, aby upewnić się, że ich usta zostaną zapieczętowane i wejdą do wspólnej zagrody, w której wydala się ciepłe i mętne jedzenia dla dzieci przyzwyczajonych do połykania go. Może to brzmieć jak ostre słowa od Nauczyciela Trójcy, ale pozwólcie, że wam przypomnę - my (Nauczyciele Trójcy) jesteśmy tutaj, aby podawać prawdy odzwierciedlające politykę Chrystusa Michała i Tryumwiratu zgodnie ze specjalnymi potrzebami ich poszczególnych planet. Nic co dotyczy Urantii nie jest "normalne" i wymaga nadzwyczajnych środków zaradczych, aby pokonać jej złudzenia i wrodzone samospełniające się proroctwa. Czy muszę wam przypominać los dawnych proroków i jak zakończyło się ostatnie obdarzenie Michała ? Niewiele się zmieniło w ciągu tysiącleci - wymieniający pieniądze wciąż są w świątyni.


"Są wydarzenia na horyzoncie, o których chcemy, abyście wiedzieli, abyście byli na nie przygotowani. Na każdej planecie, która została osadzona w Światłości i Życiu, systemy planetarne tych światów zostały "ustalone" i możecie zajrzeć do waszych tekstów źródłowych, żeby zobaczyć, że tak jest. Nie jestem tu po to, aby was straszyć ani podawać sensacyjne wróżby. Będziemy nadal nauczać rzeczy, które przynoszą pokój światu, tóry prowadzi wojny ze sobą samym, ale będziemy także wskazywać drogę do schronienia, gdy to dotyczy tych, których przeznaczeniem jest wziąć udział w nadchodzącym wieku. Nie będziemy uciszani przez strach i możecie oczekiwać, że w razie potrzeby będziemy "bić w dzwony".


"W nadchodzących tygodniach i miesiącach my (niebiańska administracja) będziemy starali się zapewnić pewien poziom spójności od odbierających Chrystusa Michała, aby powstrzymać objawienie przed okiełznaniem. Ważne jest, abyśmy byli w kontakcie z wami w tych niezwykłych czasach.


"Pokój z wami.
"JAM JEST Uteah".
© The 11:11 Progress Group.Online Andre_P

 • Sr. Member
 • ****
 • Posts: 563
  • View Profile
  • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #379 on: February 09, 2019, 06:23:13 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12070.msg73962#msg73962
Przekaz: Dominick O, pełny członek
Kategoria / Temat : Miejsce na nowe przekazy / Matka Duch, Otrzymując naszą miłość i skutki tego, 7 lut. 2019
« 7 lutego 2019 r., godz. 15:29:10 »


Matka Duch, Otrzymując naszą miłość i skutki tego, 7 lut. 2019, Dominick O, Seattle, Waszyngton, USA

Nauczyciel : Matka Duch NEBADONIA
Przedmiot : Otrzymując naszą miłość i skutki tego
Kategoria : Nowe przekazy
Przekazujący : Dominick O
Miejsce : Seattle, Waszyngton, USA
7 lutego 2019 r. godz. 20:00 UTC (00:00 czasu Pacyfiku)


NEBADONIA

Doceniamy czysty obwód i wypoczętą osobę.

Zawsze reaguję (Matka Duch) na wasze prośby (związek duchowy i wsparcie).

To może być i niech będzie przez Moje dzieci, moje anioły i sługi duchowe. W miarę praktyki zaczynasz rozróżniać kto i co, ale na początku nie jest ważne, żeby to rozszyfrowywać. Ważniejsze jest, żeby uznać i przyjąć nasze sięganie w dół przez wasze sięganie w górę. To jest ponowne zapoznanie się, jeśli pozwolisz, czyż nie? (delikatny śmiech)

Z waszą Matką Duchem i Ojcem zawsze jesteście bezpieczni, zawsze kochani i zawsze otoczeni i skąpani w naszym Świetle. Lubimy się rozkoszować i cieszyć wspólnym odkrywaniem kim jesteście, prawdziwie i duchowo, miłością Stwórcy.

Ludzie, to jest RZECZYWISTOŚĆ ! To niemal krępujące dla was, śmiertelników, że jesteście tak uwarunkowani, aby unikać tej miłości, Naszej miłości. Proszę, zrozumcie i uświadomcie sobie, że jest to kulturowa, uwarunkowana niechęć do Naszej miłości do was, z wami i w was. Najwyższa Miłość domaga się od was DZIAŁANIA, abyście przynieśli tę Miłość do RZECZYWISTOŚCI i pokazali ją, a to doświadczenie jest również realne i nie może być i NIGDY nie zostanie wam odebrane i będzie WIECZNIE WASZE. Bądźcie odważni !

Być może przejawia się to w powściągliwości, być może w dawaniu czegoś z siebie lub w działaniu dla drugiego, w uśmiechu, spojrzeniu w cudze oczy rozpoznawającym - uznającym przed sobą całą osobowości drugiego, która podświadomie mówi drugiemu, że jest on częścią królestwa ducha, jego synem lub córką.

To wszystko ode mnie dzisiaj. Tak, możesz utrzymać to połączenie, aby ćwiczyć dłuższą wytrzymałość. Dobrego dnia. K


MICHAŁ

Tu Michał. Oczekujesz czegoś ode mnie, jako tandemu z Moją Małżonką Nebadonią, ale to jest wszystko, co dostałeś. Rozumiesz moją obecną zajętość 😉 Dobrego dnia ! K  


Popraw te notatki i pozostań w odbiorze na wypadek, gdybyśmy chcieli więcej, dziękuję. K

Online Andre_P

 • Sr. Member
 • ****
 • Posts: 563
  • View Profile
  • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #380 on: February 09, 2019, 06:59:59 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku i po rosyjsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12030.msg73976#msg73976
Przekazał : Prozonov, pełny członek
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / Pomysł na Wiek Światła i Życia – Towarzystwa poświęcone ludzkości
« Odpowiedź nr 22, 8 lutego 2019 r., godz. 13:39:25 »


8 lutego 2019 r., Samara, godz. 17:20 czasu miejscowego. Sygnał od dostrajacza.
Wielu odbierających wiadomości od boskich stworzeń na waszej planecie zostało częściowo wprowadzonych w błąd przez serafinów, którzy już zostali odizolowani. Nie wyrządzili nikomu szkody, ale wiele ich myśli i dyktand zawierało zniekształcenia prawdy, niosło zło Lucyfera. Mamy nadzieję, że to się nie powtórzy.

Chciałbym doradzić uczestnikom forum, którzy potrafią odbierać wiadomości od nas, aby nie spieszyli się z publikowaniem po odebraniu tekstów. Czytajcie wszystko uważnie raz za razem, poprawiajcie oczywiste błędy i zniekształcenia, a jeśli macie wątpliwości, wyślijcie tekst do Rona lub wykreślcie wątpliwe części z tekstu.

Tu twój dostrajacz. Życzę ci wszystkiego dobrego. Bądź w kontakcie.

Online Andre_P

 • Sr. Member
 • ****
 • Posts: 563
  • View Profile
  • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #381 on: February 09, 2019, 08:39:24 AM »
Te same wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12072.msg73980#msg73980


1) Napis: KIBET BRIAN, młodszy członek
Kategoria / Temat : Pewne przemyślenia i zawiłości / Zatrzaśnięte nadzieje
« 8 lutego 2019 r., godz. 15:45:23 »

Kiedy odwiedziłem tę stronę po raz pierwszy, przekierowano mnie do działu „Bóg Najwyższy” (Obecnie usunięty.). Przeglądając przekazy, byłem zszokowany przebiegiem dyskusji. Na początku nie mogłem się rozeznać, ale nagle natknąłem się na zdanie : "Ron jest czasami niemądry …". Zatrzymałem się i ponownie przeczytałem przekaz, potem jeszcze raz, żeby się upewnić, że to nie był błąd literowy i nie był. Czytałem dalej inne przekazy i trafiłem na następny z tym samym wyrażeniem (... niemądry ...). Miałem własne, z góry przyjęte wyobrażenia o tym, jak Bóg mówi i nigdy się tego nie spodziewałem. Pocieszyły mnie wtedy słowa Boga Najwyższego, kiedy powiedział (... ludzie zastanawiają się, jaki rodzaj dyskusji prowadzimy na tym forum ...)
   Fakt jest często bardziej dziwny niż fikcja2) Napisał/ Przekazał : Ron Besser, administrator, członek-bohater
« Odpowiedź nr 1, 8 lutego 2019 r., godz. 18:30:20 »

To miło z twojej strony Kibet Brian. Kiedy drzwi nie są drzwiami ? Kiedy to jest słoik.

Bóg Najwyższy mi tego nie powiedział, zrobił to mój brat. Ale tak, najgorszą rzeczą, jaką ktoś może zrobić, to postawić Bóstwo na piedestale do tego stopnia, że staje się zbyt wysokie, aby do ciebie dotrzeć. Mają Oni wspaniałe, niezłośliwe poczucie humoru i lekkie jak szampan i najbardziej podnoszące, jeśli potrafisz dołączyć. Ponieważ tak dużo przekazuję, spotykam wiele z nich i kiedy ktoś rozluźnia się, by dać to, czego chcą, to czasami mogą-- słowo nie jest żartem -- ale przekomarzając się z jednym tak dobrze zrobionym może mnie mocno rozśmieszyć. Szkoda, że jeszcze tego nie doświadczyłeś. Może ci się to przydarzy ... masz wystarczająco dużo własnych umiejętności, żeby to zrobić.

Ron


MICHaŁ NEBADOŃSKI - "Ron jest jednym z niewielu, który ma dobrze rozwinięte poczucie humoru i korzystamy z niego, jak widzisz, moje imię ma tym razem dziwną literę ... To jest celowe i robi to takie rzeczy, które wysyłają dreszcze - nam, ale po zastanowieniu czerpiemy z tego wielką przyjemność. Prawda jest taka, że religia na Urantii jest ustalona i smutna i w każdym kościele w nadmiarze słychać ewangelię bez krztyny humoru. Po prostu nie uznano przydatności tego jeszcz w czasach Jezusa, ale teraz na Urantii jest to srodze potrzebne, a przynajmniej Ron przynosi to nam, gdy jest rozluźniony i gotów thochę się zabawić. Michał Nebadoński. K

KONIEC3) Napis: KIBET BRIAN, młodszy członek
« Odpowiedź nr 2, 9 lutego 2019 r., godz. 03:23:10 »

Hahaha... to posłużyło za dobre doświadczenie i sposób na dobrą zabawę. Za każdym razem, gdy to widzę, uśmiecham się.

Online Andre_P

 • Sr. Member
 • ****
 • Posts: 563
  • View Profile
  • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #382 on: February 09, 2019, 10:08:28 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12034.msg73802#msg73802
Napisał : LarryG, pełny członek
Kategoria / Temat : Masz coś do zrzucenia z piersi, tu jest na to miejsce – bądź tylko miły, jeśli nie jesteś twardy – administrator / Ostre problemy i rezygnacje, 27 sty. 2019
« Odpowiedź nr 15, 30 stycznia 2019 r., godz. 07:27:09 »


W tym ostatnim akapicie tego przesłania Aya bardzo krótko rzuca nam bombę, ogłaszając, że trwają rozmowy dotyczące ósmego obdarzenia i że może być 8-e obdarzenie nie prezz Jezusa, Chrystusa Michała.
W przeszłości były dyskusje, które próbowały zdecydować, czy drugi powrót będzie przedłużeniem 7-go obdarzenia Michała, czy też powinien być postrzegany jako 8-te obdarzenie. Sam fakt, że Jezus urósł ogromnie w Duchu i osiągnął teraz status Bóstwa, jest niezwykły i bardzo ekscytujący i co najmniej prowokujący do myślenia. Teraz, dzięki temu nowemu ogłoszeniu dowiadujemy się, że może być zupełnie nowa Misja Obdarzenia z nowym Synem Obdarzającym, co byłoby następnym z tych niezwykłych odchyleń Misji Obdarzających w Nebadonie, Salvingtonie i na Uversie, a także kolejnym przykładem tego, jak Urantia jest wyjątkowa.

Możliwe komplikacje, które powstają myśląc i rozważając połączenia czterech lub pięciu superwszechświatów w SUPER-super-wszechświat, o czym będzie sie mówiło, jak sądzę, jako o monumentalnym przedsięwzięciu! ... które z pewnością zdumiewa nasze ludzkie umysły a jednak rozciąga i rzuca wyzwanie naszemu zrozumieniu i duchowej wizji w nowe, głębokie kierunki.

Jak zawsze, głęboko doceniam wiadomości i obwieszczenia Rona od Ayi, Sardona, Michała i Matki Ducha. Larry

Online Andre_P

 • Sr. Member
 • ****
 • Posts: 563
  • View Profile
  • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #383 on: February 10, 2019, 03:52:51 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=11982.msg73796#msg73796
Napisał : Ron Besser, administrator, członek-bohater
Kategoria / Temat : Przejście Urantii do stanu planety geologicznie stsbilnej / Czy to jest to, co ja myślę . . .
« Odpowiedź nr 4, 29 stycznia 2019 r., godz. 13:39:51 »


Clency, nie będziesz w stanie rozwikłać tego zamętu przez tysiąc lat, jeśli jest tak, że ich umysły są skonstruowane inaczej niż umysły otwarte na zmiany przez fakty, które zostaną odkryte później.

Jeśli przeczytasz mój tekst nad twoim i to, co Michał mówi o tym, to możesz zrozumieć, że ciemny okres nie jest już prognozowany, ALE zmiana biegunów może mieć konsekwencje, których nie da się przewidzieć w całości i mogą wystąpić zjawiska, o których można powiedzieć, że po nich nastąpi ciemny okres. Nikt nie wie obecnie.

Przypominam także czytelnikom i tobie Clency, że globalne ocieplenie ma wiele powodów i człowiek nie jest w pierwszej dziesiątce tych powodów globalnego ocieplenia i wynikających z tego zmiany klimatu. Po pierwsze zmiana klimatu jest konsekwencją globalnego ocieplenia, ale nauka na Urantii jest okropna, gdy przychodzi do śledzenia przyczyn tej wielkości. Oto mała lista, którą dziś rano polecił mi Michał jako prawdziwych przyczyn globalnego ocieplenia :
1 = Czterochlorek węgla - Płyn myjący stosowany na Urantii jest substancją chemiczną, która tworzy się również w chmurach, gdy nasze Słońce ogrzewa ziemię i jest tak dużo wilgoci, że przekształca normalną słoną wodę w węgiel i gaz chlor plus sól i odparowuje w powietrze jako czterochlorek węgla, czyli substancja chemiczna używana na Ziemi do czyszczenia odzieży. Czterochlorek węgla zatrzymuje ciepło i nie wypuszcza go, bez względu na to, jak zimno jest w górnej atmosferze, gdzie zwykle jest około dziesięć stopni poniżej zera Fahrenheita (- 23 stopni Celsiusza), ale czterochlorek utrzymuje powierzchnię Urantii w temperaturze plus pięciu stopni Fahrenheita (- 15 stopni Celsiusza).

2 = Utrata zimnej wody na Urantii - Gdy Urantia się nagrzewa, woda staje się coraz cieplejsza, aż czapy lodowe zaczną się topić, a tym samym podgrzewają prądy oceaniczne, co prowadzi do globalnego ocieplenia na ogromną skalę. To, czego potrzebuje Urantia, to dużo więcej zimnych wiosen, takich jak ubiegłego roku w Jorku, kiedy nie mieliśmy prawdziwej wiosny aż do kwietnia lub maja, a potem było też poniżej średniej. Ta zimna wiosna miała tutaj 6,4 stopnie Fahrenheita (3,6 stopni Celsiusza) poniżej zwykłego poziomu ciepła w tej części świata i pozostaliśmy w chłodzie do około połowy lipca, kiedy ciepło starego czterochlorku przeważyło nad naszym lekko zimniejszym początkiem.

3 = Masy lodu w Norwegii powodują w tym roku ogromne problemy w Arktyce, a to dlatego, że zatrzymują wodę morską już cieplejszą niż zwykle i powodują dalej zjawisko chłodnicy w północnym klimacie.

4 = Masy lodowe przesuwających się biegunów wpływają na przepływ prądów morskich. Urantia ogrzeje się teraz jeszcze bardziej, gdy biegun południowy przesunie się wyżej niż zwykle, a to z powodu znacznie większej ilości roślin rosnących na dnie oceanu w pobliżu Australii i Nowej Zelandii. Ta masa roślinna przylega do światła słonecznego, jak taśma klejąca do papieru i nie ma łatwego sposobu na zatrzymanie tego, gdy zacznie rosnąć w takiej obfitości.

5 = Kluczowe zmiany układu, takie jak ulepszenia w nowym, domowym piecu w Jorku powodują wydalanie dużo więcej ciepła na zewnątrz, niż kiedykolwiek wcześniej. Wydajny piec zainstalowany teraz przez Rona wydala około 50 000 BTU na godzinę (Około 15 kW) w powietrze na zewnątrz, ponieważ musi wyprowadzać spaliny na zewnątrz, podczas gdy stary system utrzymywał ciepło wewnątrz i oszczędzał dużo gazu ziemnego przed spaleniem. Ten sposób spalania, który człowiek stosuje powoduje, że atmosfera mocno się ogrzewa w stosunku do starych kominków lub dawnych pieców. Gdyby Ron zrozumiał, że tak jest, nigdy by nie wydał pieniędzy, aby to zrobić w ten sposób, ale teraz to działa i dobrze grzeje puki co.

Od 6 do 10 to ezoteryczne stwierdzenia o tym, jak molekuły w atmosferze Urantii grają teraz w grę czekania, co z tego będzie, czy nadejdzie nowa epoka lodowcowa, czy też Urantia stanie się tropikalna z powodu problemów wymienionych powyżej.

Ron za Michała i Kierowników Energii
KONIEC

Online Andre_P

 • Sr. Member
 • ****
 • Posts: 563
  • View Profile
  • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #384 on: February 10, 2019, 05:35:36 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12030.msg74000#msg74000
Napisał : Ron Besser, administrator, członek-bohater
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / Pomysł na Wiek Światła i Życia – Towarzystwa poświęcone ludzkości
« Odpowiedź nr 24, 9 lutego 2019 r., godz. 17:12:19 »


Weydevu, napisałeś :
Ile razy w przeszłości na tym forum powiedziano nam, że zbuntowane anioły zostały aresztowane i zabrane z tego świata ? A jednak wciąż się pojawiają.

Jak to możliwe, że wciąż mogą być tak nieuchwytni dla wścibskich oczu wyższych niebiańskich istot ?

Czy nadal są zaprogramowani na wpływ Lucyfera, czy też używają Wolnej Woli ? OH !!!, zapominam o czymś, czy anioły mają wolną wolę ?

Odpowiadam Weydevu, że sytuacja jest bardzo złożona. W większości do tej pory to były anioły, które przeszły przez reżim ochrony po Rebelii Lucyfera, aby propagować ideę, że całe życie jest pewne w podtrzymywaniu tego wielkiego buntu. Następnie, po pewnym zrozumieniu w Wszechświecie Lokalnym, anioły te zostały przeprowadzone przez system Sądu Uversy, aby pokazać im proces, który przeszli Lucyfer i Caligastia i następnie ich śmierć.

Większość aniołów poważnie żałowała pomysłu, że Lucyfer był wart płaczu i wielu nienawidziło Caligastii za to, co robił, szczególnie dzieciom i duszom zmarłych. Jednak niektórzy wciąż zachowują swój osąd i pomimo tego, że są zrehabilitowani, nadal mają bardzo niski szacunek dla śmiertelników na Urantii, w szczególności przeciwko mnie z różnych powodów i przeciwko każdemu, kto popiera ideę, że człowiek powinien prosić o przyjemność służenia w boskiej Misją na Urantii, aby nauczyć się wszystkiego, co w naszej mocy, zanim zostaniemy dopuszczeni do wznoszenia, które nie jest tak indywidualne jak nasze życie na ziemi może być.

Aby powtórzyć całość powyższego, trzeba się zwrócić do Bóstwa-Absolutu, aby uzyskać tego rodzaju raport i jestem Mu bardzo wdzięczny, że bardzo interesuje się naszymi pytaniami i dociekaniami w tych czasach, gdy życie na Urantii zbliża się do potężnego zawirowania i trzeba będzie wszystkiego, co wiemy, aby zrozumieć, co dzieje się z tak wieloma ludźmi na Urantii w tym, co w rzeczywistości będzie najbliższą przyszłością - za pięć do dziesięciu miesięcy od teraz lub wcześniej. Trudno powiedzieć.

Zapytaj, jeśli chcesz, bo mamy pewne ostateczne odpowiedzi w zanadrzu, jeśli zrobisz to wkrótce. Dzięki za Twój wpis. Ron

Online Andre_P

 • Sr. Member
 • ****
 • Posts: 563
  • View Profile
  • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #385 on: February 10, 2019, 10:15:13 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12040.msg73786#msg73786
Przekaza : 7inOcean, członek-bohater
Kategoria / Temat : Miejsce na nowe przekazy / Serara – Misja Syna Magisterskiego i przygody ewolucji
« 29 stycznia 2019 r., godz. 00:54:12 »


Nauczyciel : Serara
Temat : Misja Syna Magisterskiego i przygody ewolucji
Przekazujący : Sue Whiley czyli 7inOcean
Miejsce : Geelong, Victoria, Australia
Data/Godzina : 29/01/2019 15.40 (australijskiego czasu wschodniego)


SERARA :


"Jak być może jesteście świadomi, zmiany są nieuniknione ze względu na niepokój, który tak często zdarza się na światach ewolucyjnych, takich jak wasz. Biorąc pod uwagę nienaturalny postęp spowodowany serią nieudanych Misji na Urantii, te nadchodzące, które Michał chce wprowadzić, mają środki ostrożności, aby poradzić sobie z zagrożeniami, które napotykały poprzednie.


"Dobrze wiedząc, że istnieje dużo ludzi w całej populacji, którzy nie wiedzą o naszych zamiarach naprawienia świata, który tak zbłądził. Podejmuję kroki, aby wprowadzić poprawki i zastosować różne środki niezbędne w nadchodzącym kryzysie planetarnym, który wszyscy zobaczczycie w nadchodzących miesiącach tego roku.


"Wobec tego ja, jako wasz oficjalny Syn Magisteriski dla Urantii jestem zobowiązany zgodnie z życzeniami Ojca do dopilnowania, aby Urantia została słusznie oczyszczona z plag, którymi tak wielu zostało dotkniętych przez tak niepotrzebnie długi czas. Do mnie należy odwrócić zegary i zacząć od nowa nowe prawdziwe zamiary co do waszych celów w tej ewolucyjnej przygodzie. Ale jest o wiele bardziej korzystne mieć odpowiednią scenę, na którą wszyscy możecie stosownie wstąpić, aby pogłębić postępy waszych dusz i mam to na uwadze, aby dobrze to zrobić, zgodnie z celami Michała Nebadońskiego i Matki Ducha oraz planami Rajskiej Trójcy. W ten sposób angażuję się w przygotowania Misji, aby osiągnąć optymalny rezultat. To zajmie trochę czasu, aby awanturniczy świat powrócił na linię startu, a kiedy na niej będzie, wielkie rzeczy mogą się pojawić i pojawią się w życiu tych, którzy spotykają się z wielkim przebudzeniem.


"Tu Serara, wasz oficjalny Syn Magisterski dla Urantii. Cieszę się, że Sue prosi mnie, bym mówił, gdy rozsądnie godzi się z cichą przestrzenią, gdy radzimy sobie z tym, co można określić najlepiej na świecie tak trudnym pod każdym względem. Bez wątpienia dla niektórych z was było to spokojne zaklęcie, ale bądźcie pewni, że jesteśmy niesłychanie zajęci pracą, aby zobaczyć, jakie są cele i sposoby, żeby zajmować się sprawami Ojca w tej częsci Orvontonu. Nebadon znajduje się mniej-więcej pomiędzy kilkoma wszechświatami lokalnymi i stworzył mieszaninę, aby umożliwić większy wpływ wszechświatowego wkładu i personelu. Michał i ja pracowaliśmy bez wytchnienia, aby dopilnować, abyśmy zdobyli jak najwięcej rąk do pracy, jak byście to ujęli, aby stawić czoła olbrzymim wyzwaniom, jakie przedstawia Urantia.


"Teraz dobrze prowadzeni możemy sformułować sami, jak się zabrać do tego zadania w gotowości do tego, co Michał ma na myśli, robiąc to z aprobatą tego wszystkiego, jako sygnału otwarcia drzwi na Urantię do boskiej sprawiedliwości i miłosierdzia, które mają się rozwinąć we właściwym czasie dla wszystkich mieszkańców ziemi, aby poznali swoje miejsce u Ojca Wszystkich.


"To ma być początek dla wielu i dla was, którzy wiernie staliście przy mnie. Jest to rodzaj chrztu radości bycia tak blisko ze mną i z nami wszystkicmi na długiej drodze do wyzdrowienia. Polecam wam wszystkim, abyście pozostali w modlitwie i nadziei w oparciu o waszą wspólnotę z waszym boskim fragmentem Ojca. Odchodząc na krótko od tych radosnych początków, będę wznawiał raz po raz informowanie was o postępach dokonywanych wciąż, kiedy wy i ja łączamy się rękami w woli partnerstwa, aby objąć wolę Ojca dla was wszystkich. Niech to wniknie w nas i niech zaczną się radości pracy wszechświata, tak jak kwiaty pojawiają się na wiosnę, podobnie i my. Obyście mieli dobry dzień zachowując spokój i opanowanie między wami. Domszia. "

Koniec.

Online Andre_P

 • Sr. Member
 • ****
 • Posts: 563
  • View Profile
  • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #386 on: February 14, 2019, 09:07:05 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12092.msg74094#msg74094
Podał : Ron Besser, administrator, członek-bohater
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / Zamiary nadchodzącej wkrótce Misji Magiserskiej - Mondżoronson
« 13 lutego 2019 r., godz. 13:33:44 »


Ta wiadomość od grupy 1111 dzisiaj pochodzi od Mondżoronsona, który bardzo zwięźle mówi czytelnikowi poprostu, co zamierza zrobić. Jeśliby was zapytano, co misją Magisterska ma zamiar zrobić na Ziemi, to pamiętajcie o tej wiadomości, bo ona mówi dokładnie, co Misja ma zamiar zrobić i wprowadzić w życie na Urantii.
Ron

TEKST przekazu grupy 1111

São Carlos - Sao Paulo, Brazylia, 21 grudnia 2018 r.
Nauczyciel : Syn Avonal, Monjoronson.
Temat : "Więcej o Misji Magisterskiej Urantii".

Wiadomość odebrana przez Valdira Soaresa.

Mondżonronson : "To ja, albo jak mnie nazywacie, wasz Syn Boży Avonal, odpowiadając na wasze niepokoje. Jedną z rzeczy, z których wielu nie zdaje sobie sprawy jest to, że nie pojawię się "w chwale i mocy”. Pojawię się jako "mężczyzna z waszego świata" i w tym stanie podczas mojej misji na Urantii będę służył przez około 1000 lat. Na początku stosunkowo niewielu będzie mnie znało jako Avonala. Służba Syna Magisterskiego na świecie takim jak wasz, jest stopniowa i postępująca. Syn Boży przybywający na świat ujawnia się tym, którzy wierzą. Nawet kiedy Chrystus Michał powróci do waszego świata w mocy i chwale, jak obiecał, wielu nadal nie uwierzy, ale wiara nigdy nie jest tylko możliwa ani zbyteczna. Boski plan dla waszego świata spełni się zgodnie z wolą Ojca tak, jak go wykona Michał. Jednak liczy się i zależy od odbioru wiary większości mieszkańców, ale nie wszystkich.

"Kiedy wkrótce się w pełni pojawię, będzie to bardziej na sposób, jak Melchizedek Machiventa obdarzył was na waszym świecie w czasach Abrahama. Jego krótka misja nie pozwoliła, by prawda o prawdziwym Bogu "uschła" nie do poznania. Ja mam obszerny projekt kontynuowania głoszenia prawdziwej Ewangelii Jezusa z Nazaretu, przywracając ją do innych dni i pokoleń, głównie po to, żeby wzmocnić obecnie zarodkowe Braterstwo Mężczyzn i Kobiet na Urantii i ostatecznie odwrócić społeczne i polityczne skutki rebelii Lucyfera, która ustanowiła taki szkodliwy i niebezpieczny nacjonalizm w systemie rządzenia waszego świata.

"Z trzech częściowych aspektów mojej misji, braterstwa mężczyzny i kobiety, ustanowienia globalnego rządu i światowego "rozpowszechnienia" jednego języka, żaden nie jest łatwy. Aspekt duchowy (braterstwo) jest największym wyzwaniem z powodu złych pozostałości fantazji Lucyfera. Aspekt polityczny (jeden rząd) ma już swój początek na ostatnio utworzonych rynkach międzynarodowych, a aspekt społeczny (jeden język) również jest obiecujący, ponieważ najlepszym kandydatem do tego jest język angielski, który nie jest związany z jednym tylko narodem, jak to było w przeszłości z językami światowymi. Nic z tego się nie uda, jeśli nie będzie metodycznego, skutecznego sposobu zmniejszenia chorób genetycznych, które są teraz wrośnięte w rasy Urantii, z jednostkami ludzkimi całkowicie niezdolnymi do wyrażania szlachetnych i duchowych wartości, które naprawdę poprawiają ludzką cywilizację i pobudzają ją w stronę ideału Królestwa Bożego.

"Fakt, że moja ostateczna obecność tutaj jest już znana i wiara w nią jest już na całym świecie, jest bez wątpienia ważną pomocą w moim pełnym pojawieniu się. Jednak oprócz zrozumienia stopniowego i postępującego aspektu mojej misji ważne jest, aby wiedzieć, że chociaż moje postępowanie będzie ściśle zgodne z zasadami Misji Magisterskiej oraz zaleceniami i mądrymi wskazówkami Michała, różnorodne, a nawet nieprzyjazne reakcje ludzi, instytucji i fanatyków religijnych nie są niespodziewane i na pewno będą stwarzać problemy dla działania mojej misji, zwłaszcza na początku, gdy braterstwo mężczyzn i kobiet nie dojdzie do większych proporcji i większego wpływu. Jednym z problematycznych założeń jest oczekiwanie, że będę postrzegany jako "Antychryst" wspomniany w waszych apokaliptycznych zapisach. Ale nie martwcie się, spotykałem podobne trudności w poprzednich misjach magisterskich i mam doświadczenie, że jak wiecie "prawda was wyzwoli". Jak było wcześniej z Jezusem, tak będzie i w moich czasach. Nacisk duchowy powoduje jednak nieoczekiwane i postępujące zmiany.

"Bardzo dobrze, moje dziecko, ważne jest podkreślenie tych aspektów mojej misji, ponieważ jest wielu, nawet wśród moich uczniów, którzy wciąż nie zdają sobie sprawy, że naprawdę jestem Synem Boga, ale pojawię się jako mężczyzna z tego świata i nie będę się trzymał wszelkiego rodzaju mistycyzmu, ale będę pracował nad nauczaniem, przywództwem i działaniem. Pamiętajcie, moja misja ma trzy aspekty : duchowy, społeczny i polityczny. Powinniście oczekiwać, że będę wpływowy w tych trzech obszarach.

"Jestem bardzo szczęśliwy z tej nowej sposobności współdziałania z wami. Jeszcze raz zapewniam was, że moje pełne pojawienie się jest przed nami. Zacznę po cichu i powoli, ale nie niezauważony. Zwracajcie uwagę na nowe wiadomości. "

© The 11:11 Progress Group.
« Last Edit: February 14, 2019, 10:55:46 AM by Andre_P »

Online Andre_P

 • Sr. Member
 • ****
 • Posts: 563
  • View Profile
  • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #387 on: February 14, 2019, 10:52:16 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku i po rosyjsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=12090.msg74090#msg74090
Przekazał : Prozonov, pełny członek
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / Żyć albo nie żyć
« 13 lutego 2019 r., godz. 10:37:43 »


Żyć albo nie żyć
Nauczyciel : Dostrajacz Myśli.
Odebrał : Prozonov
Miasto Samara, czas miejscowy 17:30 – 17:50
Wszystko, co dzisiaj odbierzesz, musisz umieścić na stronie internetowej.
Tematem mojego przesłania jest moralność publiczna.

My wszystkie Niebiańskie istoty i cząstki Ojca żyjemy zgodnie z prawami Najwyższego. Wy, śmiertelnicy na Urantii, żyjecie zgodnie z prawami, które wymyśliliście i na ich podstawie budujecie waszą moralność, wasze zasady stosunków między ludźmi. W podstawach waszej moralności nie ma czegoś takiego jak braterstwo ludzi. Żyjecie według zasady każdy dla siebie. To prawie zwierzęce istnienie. Tylko niewielu śmiertelników potrafi przeciwstawić zasadzie "człowiek człowiekowi wilkiem" - zasadę "człowiek człowiekowi przyjacielem, towarzyszem i bratem".

Oczywiście w trudnych sytuacjach ludzie objęci ogólnym żalem, wykazują swoje najwyższe duchowe cechy. Wyraża to prawda, że nie ma większego poświęcenia przed Bogiem, niż oddać swoje życie za przyjaciela, to znaczy za JAKIEGOKOLWIEK człowieka.

Niestety w życiu codziennym ta zasada prawie nie działa. Jest to w dużej mierze spowodowane uzależnieniem ludzi od pieniędzy. Kiedy one są, a tym bardziej, gdy jest ich dużo, moralne zasady altruizmu i bezinteresowności zostają zapomniane. I odwrotnie, biedny człowiek prędzej niż bogaty gotowy jest podzielić z bliźnim ostatni kawałek chleba.

Całe to bezprawie dzieje się na waszej planecie dlatego, że nie znacie i nie chcecie znać Boga. On, który mieszka w każdym człowieku i jest otwarty na komunikację, jest ignorowany. Ciało idzie do kościoła, świątyni, meczetu, synagogi, aby wykonać ogólnie przyjęty rytuał, a faktu, że w nim mieszka żywy Bóg, ono nie zna i nie chce znać.

Urantia to dziwnie bezbożna planeta. Jak możesz spotkać Drugie Przyjście, jeśli nie wierzysz w Boga, ale tylko udajesz. Ogólnie wielu jest skłonnych uważać to za przyjście antychrysta. Oto właśnie do czego doprowadziło śmiertelników ślepe wierzenia w poszczególne, tak zwane święte księgi i kaznodziejów.

Bóg nie jest gdzieś tam, ale tutaj, w tobie. Otwórz się mu, zaufaj mu, podążaj za nim, a twoje życie się zmieni.

Na Urantii było i jest wielu różnego rodzaju guru, wróżbitów i medium. Jest ich wielu, ale Bóg jest jeden, a Chrystus Michał także jest jeden. Otwórz mu swoje serce.

Pamiętaj : Do ciebie należy decyzja, czy będziesz żył wiecznie, czy umrzesz duchowo jeszcze żyjąc w ciele. Ja, jako Dostrajacz Myśli, dobrze o tym wiem.

Online Andre_P

 • Sr. Member
 • ****
 • Posts: 563
  • View Profile
  • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #388 on: February 17, 2019, 04:07:23 AM »
Te same wiadomości po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=11962.msg74092#msg74092
Napisał : Ron Besser, administrator, członek-bohater
Kategoria / Temat : Komisja Kontaktowa w sprawie nadchodzącego Objaawienia i sytuacji wyjątkowej na planecie / Ocena Misji 4sty.2019 r., Michał, Wypełniacz Przeznaczenia Wszechświata, Andromadeus, Matka Duch, Uversa


1) « Odpowiedź nr 24, 13 lutego 2019 r., godz. 13:24:33 »
Kibet, napisałeś :
1 Czy wszechświat miał jakikolwiek wkład w wojnę światową pierwsza i drugą ? Tak i nie. Czy istnieją jakieś dowódy ?
Biorąc pod uwagę, że bunt był pierwszym tego rodzaju, nie było natychmiastowych rozwiązań, jak go rozwiązać, więc musieli pozwolić, aby to się rozegrało, a konsekwencją tego były wojny światowe, a my, ludzie na urantii musimy zapytać, kto skorzystał z tych wojen, zamiast szukać przyczyn.

Teraz Ron - Nigdy nie myślałem o tej wersji i to raczej mi się podoba, ponieważ być może nadrzędna troska ducha dotyczyła szczególnie ostatniej wojny światowej. Pozwól mi napisać coś, czego możesz jeszcze nie wiedzieć i daj mi poznać twoją reakcję na te rzeczy, jeśli ma to wpływ na twój pogląd na temat pomocy ducha w czasie tych wojen.

Pod koniec wojny w Europie sprzymierzone bombowce zaczęły otrzymywać pomoc od tego, co Brytyjczycy i Amerykanie nazywali duchy-myśliwce. Możesz sprawdzić szczegóły w Google, ale wydaje się to wskazywać przynajmniej na przypadkowe użycie grup duchów i nie-ludzi nie wiadomo skąd, którzy włączali się do pracy z nimi na niebie szczególnie nad Niemcami, żeby Niemcy nie mogli robić, co chcieli. Czy masz jakieś uwagi na ten temat po sprawdzeniu szczegółów w Google ?

Po drugie miałem okazję czterokrotnie przeprowadzić wywiad z generałem Eisenhowerem na ten temat. Rozluźnił się na tyle, by mówić o historii II Wojny Światowej, że po tym jak amerykańskie oddziały przeszły przez most w Remagen, po tym bardzo znanym epizodzie, który zwiastował ostatni prawdziwy i niebezpieczny niemiecki opór, on zarekwirował wielką posiadłość niemieckiego księcia na swój czołowy obóz i późnym wieczorem usiadł w gabinecie rozważając akcję na następny dzień.

Opowiadał, że był odwrócony tyłem do ogromnego, pięknego, marmurowego kominka. Nagle poczuł, że ktoś tam stoi. Generał Eisenhower jako chłopiec wychowywał się w Kansas w prostym gospodarstwie uprawiającym pszenicę, chodził do kościoła Episkopalnego, gdzie dowiadywał się o fantazjach tamtych czasów, więc wiedział, jak wygląda zjawa, gdyby mu się to kiedyś zdarzyło.

Opisał mi to pojawienie, jak nalał sobie kieliszek brandy lub whisky, nie całkiem pamiętał co to było, a postać podeszła do niego i zaproponowała mu : "Omiń Berlin i powstrzymaj Rosjan aż amerykańskie siły będą mogły być w pełni wykorzystane do bezpiecznego zajęcia Berlina przez Amerykanów i Brytyjczyków''. Eisenhower był teraz całkowicie pewien, że duch miał coś strategicznego na myśli i to byłoby bluźnierstwem, aby nawet wziąć pod uwagę wygraną sojuszników, ponieważ oni utknęli razem i nikt nie szukał nacjonalistycznych wyróżnień w stosunku do drugiego, Eisenhower twierdzi, że był wściekły na tę sugestię i rozkazał zjawie, żeby znikła na dobre.

Kibet Brian, z perspektywy czasu widzimy, do czego generał Eisnehower wracał w tej starej rezydencji niedaleko mostu Remagen. Teraz wiemy z zapisów duchowych, które zostały mi potwierdzone, że był to Caligastia, bo ówczesny Książę Planetarny wiedział, że taniec się kończy i że jego gra polegająca na wspieraniu rządu nazistowskiego polegała na zmuszaniu Michała Nebadońskiego do sytuacji przeciw potężnemu państwu narodowemu, które działało przeciwko wszystkim duchowym mocom Syna Obdarzającego, Jezusa. Caligastia zaplanował wiele z pomysłu holocaustu, ponieważ nienawidził Jezusa i ludzi, z którymi on dorastał i praktykował nauki, które przyniosły dzieło chrześcijaństwa do większości Europy, Ameryki Północnej i Południowej. Rząd nazistowski był nie tylko antyspołeczny, był także plagiatem pracy Boga na Urantii, zamienionym w chaos i morderstwo najbardziej przerażającego rodzaju zachowań. Caligastia życzył Niemcom sukcesu, co kosztowało Urantię wszelkie wyobrażenie, żeby byc światem pokoju i spokoju oraz całkowicie zniszczyło nadzieje i marzenia Chrystusa i świata troski popieranego przez Michała Nebadońskiego.

Po części była to motywacja Caligastii popierania nazistowskiego rządu i jego dróg. Ale Caligastia głęboko nienawidził idei Jezusa i chciał, aby zawiodły wszystkie Jego rachunki, a Urantia żeby stała się kliką nienawiści, której reszta wszechświata musiałaby się bać i zwrócił się do generała Eisenhowera nagle, jako królotwórca w światowej grze o władzę nigdy wcześniej nie widzianej przez rząd Michała.

Generał Eisenhower dorastał w Kansas, przeniósł się do Teksasu, a ostatecznie na pola kukurydzy w stanie Nowy Jork i na końcu do Pensylwanii. Zbieg okoliczności sprawił, że stał się on liderem rezydencji w Gettysburg College w latach, kiedy ja tam uczęszczałem. Nigdy go nie spotkałem, ale w każdym razie byliśmy w tej samej szkole, w tym samym czasie. Generał wspomina, że nigdy nie wiedział, że to był Caligastia, ale później, na swojej inauguracji prezydenckiej prezydent Truman powiedział mu o dziwnej osobie, która zatrzymała się w obrębie Białego Domu, a potem nagle zniknęła. Eisenhowerowi przypomniała się historia z Remagen w tym ciemnym starym dworze, a Truman pisał o panu "T", ale Eisenhower był pewien, że to była ta sama postać. Jest wiele historii do opowiedzenia, z których większości nie znam, ale mogą one nigdy się nie znaleźć w książkach historycznych na Urantii, bo rodzaj ludzi, których mamy na ziemi jest niemiłosiernie spolaryzowany antychrześcijańsko, wystrzega się kościoła i nie podejmuje osobistych działań, aby głęboko odnowić wiarę.

Mam również niezależne świadectwo prezydenta Trumana, zupełnie niezależne od wypowiedzi Eisenhowera o tym dziwnym wydarzeniu, w tych ciemnych, marcowych dniach 1945 roku, ale powinno to przywodzić na myśl każdemu z was, z czym miał do czynienia świat ducha podczas gdy odstępczy książę Planetarny kontrolował poważnie wyniszczony świat nazistowskich zbrodni. Bądź pewny Kibet Brian, duch nie był neutralny, ale nigdy nie pokazał swojej ręki i ośmielę się powiedzieć, że by to zrobił, gdyby Eisenhower zdecydował się tej nocy na chwałę amerykańskiego sztandaru. Obecnie mamy niewiele dowodów na jawne wykorzystanie planowania ducha dla Urantii podczas II Wojny Światowej, ale doświadczenie Eisenhowera powinno ostrzec nas, że głębokie krętactwo Caligastii działało i miało na celu popieranie niemieckich sukcesów i zniszczenie Urantii przy okazji. Michał nie rozmawia ze mną o tym i prawdopodobnie jest to tajna historia przechowywana w archiwach tego rodzaju, ale Oni nie mogli pozostać neutralni ani bezczynni podczas tej wojny, bo Ich żywotne interesy były zagrożone, a jeden z nich raz był w samym centrum nacisku niemieckich sukcesów przeciwko poglądom Salvingtonu. Człowiek jest tak bezsilny, że nie może ci powiedzieć, czy ktoś kogo spotkał był diabłem, czy też wcielonym aniołem, więc wiele z historii jest dla nas stracone, ale Saint Germain działał również w tym czasie i jego historia może kiedyś zostać ujawniona, jeśli będzie pozwolenie.

Dziękuję.
Ron2) « Odpowiedź nr 27, 15 lutego 2019 r., godz. 11:14:39 »
Weydevu, zakładam, że tylko pobieżnie na to spojrzałeś. Truman coś widziałł i mówił o tym do Eisenhowera, kiedy wsiedli do samochodu w czasie inauguracji. W tej chwili wątpię, aby Eisenhower zrozumiał znaczenie tego, ponieważ nie rozumiał znaczenia zjawy, która mu się ukazała siedem lat wcześniej w Niemczech.

Chrystus Michał miał ręce związane mniej lub więcej. Ludzie zapominają, że Pradawni Czasu mniej więcej zapieczętowali Urantię, kiedy zbierali dowody sądowe. Michałowi kazano trzymać ręce z daleka, a kiedy często apelował do Pradawnych Czasu, żeby coś zrobili, odmawiali mu wielokrotniei i nie mógł dostać się na Urantię, aby zapobiegać okropnościom, które Caligastia wciąż popełniał. Pamiętaj, że ręce Michała były związane, aż się w końcu przez to przebił na początku lat 70-tych, żeby choć trochę móc decydować o losie planety.

Caligastia wiedział bardzo dobrze, że Michał miał zakaz ingerencji w zbieranie dowodów i wykorzystał to w pełni. Został umieszczony w areszcie śledczym w 1975 roku.

W 1975 roku, przypadkowo równocześnie z rezygnacją Nixona w sierpniu, Caligastia został bezceremonialnie usunięty z planety przez Straże Sprawiedliwości, jak je nazywano - specjalny oddział Trójcy, który może pojmać przestępców i buntowników po prostu mówiąc im, że mają iść z Oddziałami Sprawiedliwości. Caligastia sądził, że zostaje nagrodzony za swoją służbę, nie dla Urantii, ale dla Lucyfera i łatwo poszedł. Został uwięziony na satelicie Uversy. Jest to świat-więzienie za wielkie zbrodnie i występki.

Może pamiętasz tę historię, choć większość czyta i zapomina, ale ona jest dobrze zapisana i dziękuję Michałowi Nebadońskiemu za jej udostępnienie. Jeśli ją zapamiętasz, niech Bóg cię błogosławi za to, że jesteś archiwistą, który zachował pewne istotne informacje do udostępnienia na Urantii. Dzięki za twoją wypowiedź.
Ron
« Last Edit: February 17, 2019, 06:02:58 AM by Andre_P »

Online Andre_P

 • Sr. Member
 • ****
 • Posts: 563
  • View Profile
  • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #389 on: February 17, 2019, 08:21:14 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=11962.msg74092#msg74092
Napisał : Ron Besser, administrator, członek-bohater
Kategoria / Temat : Komisja Kontaktowa w sprawie nadchodzącego Objaawienia i sytuacji wyjątkowej na planecie / Ocena Misji 4sty.2019 r., Michał, Wypełniacz Przeznaczenia Wszechświata, Andromadeus, Matka Duch, Uversa
« Odpowiedź nr 29, 16 lutego 2019 r., godz. 02:10:01 »


Krótka notatka : Szóste epokowe objawienie ma SZEŚĆ ROZDZIAŁÓW POŚWIĘCONYCH wyłącznie buntowi Lucyfera. Rozdziały 113, 114, 115, 116, 117 i 118 są całkowicie związane z buntem Lucyfera. Rozdziały 120, 121, 122, 123, 124. 125. 126 są wnioskami dotyczącymi wpływów rebelii Lucyfera w SEO (Szóstym Epokowym Objawieniu).

Ponadto, rozdziały 122, 123, 124, 125 i 126 cytują zalecenia Pradawnych Czasu dotyczące przygotowania URANTII do przekazania Szóstego Epokowego Objawienia na wysokości nie później niż w grudniu 2015 r. i tak też zostało przekazane. Pradawni Czasu zastanawiali się, czy ktokolwiek powinien je zobaczyć do roku 2025 lub 2026, a Ron Besser miał być strażnikiem płomienia przez co najmniej sto lat po przekazaniu SEO. Wszyscy wiecie, żeby być w zgodzie z faktami, o ktorych Ron mówil dostatecznie często, że jego białaczka szybko go zabija, ale my zrobiliśmy przygotowania, żeby zabić białaczkę, a on wypełni całe swoje zadanie, bo jest głęboko zaangażowany w poetycki opis przyczyn autyzmu i wyzwania trwałej likwidacji AIDS na Urantii. Projekt książki został ukończony, ale Pradawni Czasu życzą sobie, żeby dodał do niej części VIII opisującą raka jajnika. Część VIII została szybko ukończona i on ją wypuścił. Podobnie jak Ron, nie chcemy, żeby to zostało odłożone, bo jest to 35 stron już dobrze napisanych.

Problem z rakiem jajnika polega na tym, że ma on wiele przyczyn i Ron słusznie wyczuł, że to nie jest rozdział uzasadniony, ale popierany po osobistym przeczytaniu przez Syna Magisterskiego - Raysona i współpracownika Margula - Hensonlona. Ron prawidłowo rozpoznaje to imię też i wskazuje, że znamy Hensona, ale nie Hensonlona. To nie są wcale te same osoby.

Rozdziały SEO 142, 143, 144, 145, 146 są skopiowane z PEO (Piątego Epokowego Objawienia), ale zostały poprawione, aby uwzględnić rozdziały od 122 do 124 i 125 w celu włączenia informacji, że Wszechświat Lokalny Nebadon zmodyfikował wystarczająco reżim wznoszenia i PEO się zdezaktualizowało i jest obecnie mylące.

Dlatego Ron Besser dostanie wkrótce kolejną książkę do napisania, opisującą karierę wznoszenia się po śmierci na samej Urantii, która znacznie różni się od kariery wznoszenia się mieszkańców innych planet w tym samym systemie.

Związek o nazwie Gilliam nie jest już możliwy. Nie mogliśmy się zgodzić co do jego stolicy i ponieważ Nebadon ma tak wiele problemów z buntem, to Ojciec zażądał, żeby Avalon, Hensalon i Sensalon zostały połączone z Nebadonem w tysiącleciu po zakończeniu obecnego.

Co więcej, Avalon mówi nam teraz, że Ron Besser zostanie poproszony o to, żeby został ambasadorem Nebadonu w ich stolicy Toringtonie, co nie jest całkiem poprawną pisownią naszej wymowy i błędem od początku. Ma on być stolicą Nebadonu i Avalonu i jest nową grupą sfer zaprojektowanych, które zostaną wkrótce ukończone. "Jestem Synem Stwórcy z Avalonu. Jestem teraz twarza w twarz z Ronem, bo ma on wam powiedzieć, że prosimy go, aby był ambasadorem do Avalonu, kiedy Michał wyczuje, że bezpiecznie jest go wysłać bez eskorty." Tu Michał, "kiedy to nastąpi, będziemy Wszechświatem Lokalnym o nowej nazwie i tą nazwą będzie naprawdę Gilliam, a nasz cel się nie zmieni, chociaż nazwa sugeruje zmianę."
Przekazałem Mantutię o Ksiedze Urantii, Michała i Syna Stwórcy z Avalonu z uśmiechem na widok Sensalona i Hensalona patrzących na nas. Wolvering wycofał swoją ofertę po tym, jak się dowiedział, że musi zostać przeniesiony do nowego miejsca w kosmosie z powodu nadrzędnego czynnika, że galaktyka, którą błędnie wymieniłeś w pobliżu zupełnie się wypaliła i nie trzyma grawitacyjnego odpowiednika, którego Wolvering potrzebuje, żeby pozostać w swoim obecnym miejscu.
Ron Besser