Author Topic: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)  (Read 73396 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #555 on: September 26, 2019, 01:16:41 PM »
1) Link do tej wiadomości po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=13058.msg79374#msg79374
Napisał : Andre_P , starszy członek
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / DUŻE STRATY – Ciężka próba Najwyższego na Nebadonie i Federacji, 9 wrz. 19
« Odpowiedź nr 8, 20 września 2019 r., godz. 07:32:43 »

Korzystam z okazji, aby powiedzieć, że osobiście uważam chorobę Altzheimera za najpilniejszą z trzech, które są przedmiotem twojej książki (+ autyzm i AIDS) z powodu wysokiej i wciąż rosnącej częstotliwości w naszym dzisiejszym świecie, wysokich wynikające z tego kosztów, wielkiego upośledzenie chorych a także z powodu ziołowej recepty (zwykle trującego korzenia żonkila), którą już nam zdradziłeś, więc prawdopodobnie taniej, ale nie tak łatwej do zastosowania. Wiem, że jest to roślina znana medycynie.

Andrzej

2) Link do tej wiadomości po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=13090.msg79384#msg79384
Napisał/Przekazał : Ron Besser, administrator, członek-bohater
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / Obszary głębokiej przestrzeni
« Odpowiedź nr 23, 20 września 2019 r., godz. 13:46:36 »

Ta idea politetyki, a nawet politeizmu, jest dla mnie uczciwą zapłatą za naukę, kiedy nauczasz słusznie i tak, twoja definicja monotetyki, której używamy do opisu statycznego przekształcenia nieskończoności w rzeczywistość jest poprawna. Nigdy nie myślałem o przeciwnych terminach, żeby powiedzieć ci prawdę. Politeistyczna jest moją preferowaną formą terminu przeciwnego do monotetycznego i oto dlaczego :

Politetyka to termin biologiczny opisujący zróżnicowanie form życia. Ale politeizm opisuje także nie tylko różnorodne formy życia, ale także formy materii, takie jak 100 różnych rodzajów Ultimatonów, które istnieją, aby budować podcząsteczki, które budują atomy, które tworzą molekuły kamienia i atmosfery. Stąd politeistyczny jest po angielsku dla mnie najlepszym przymiotnikiem, który działa dla mnie lepiej i dziękuję, że podałeś mi przeciwstawne określenie do monotetyki.

MICHAŁ NEBADOŃSKI :
„Andrzeju, my też patrzymy oko w oko na chorobę Altzheimera. Opublikuj proszę odpowiedź Rona na chorobę Altzheimera, bo mówi on dokładnie, co dzieje się na Urantii, gdy ktoś zachoruje na tę chorobę, że na początku ma infekcję drożdżową pnia mózgu, która zamienia się w tę chorobę. To tak naprawdę nie jest choroba, ale problem pnia mózgu, który sobie z tym nie radzi, żeby się tego pozbyć. Zrobi to czerwone wino, podobnie jak zupa z kurczaka z makaronem, w szczególności ta produkowana przez Campbella. Ron uwielbia tę zupę i jest tak zdrowy, jak młoda kapustka, często jedząc tę zupę. Poza tym ty Andrzeju pewnie uwielbiasz gorący bulion wołowy ? Jest to również doskonały sposób na zabicie bakterii, która powoduje ostatecznie infekcję drożdżową pnia mózgu i następnie chorobę Altzheimera. Użyj sformułowań, których Ron używa, żeby wam o tym powiedzieć w innej wiadomości dziś rano i proszę, przetłumacz to na wszystkie języki, których możesz używać, jak on mówi o tym sposobie, ponieważ jest to doskonały sposób, żeby ci, którzy cię czytają mogli zapobiec wszelkiemu powstawaniu tej okropnej choroby. Dziękuję."

KONIEC

3) Napisał/Przekazał : Ron Besser, administrator, członek-bohater
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / DUŻE STRATY – Ciężka próba Najwyższego na Nebadonie i Federacji, 9 wrz. 19
« Odpowiedź nr 15, 23 września 2019 r., godz. 09:22:48 »

Andrzeju, sześć uncji (Około 180 mililitrów wina na raz), to nie jest tak dużo, jak ci się wydaje, ale ktoś taki jak ja, którego truje już sama wzmianka o piciu alkoholu (Bardzo źle się czuję przyjmując lub pijąc wszelki alkohol. To nie jest uczulenie, ale komórki mojego mózgu kompletnie nie znoiszą alkoholu.) Alternatywą dla czerwonego wina jest unikanie wszelkiej żywności zawierającej preparaty zbożowe lub drożdżowe, co dotyczy większości normalnych gatunków chleba. Problem polega na tym, że osoby podatne na chorobę Alzheimera uwielbiają zaproszenia do restauracji na duży posiłek z mięsem i ziemniakami, niezależnie od narodowości.

Czerwone wino, każde przyzwoite czerwone się nadaje, bo zawiera antygeny, które wnikają do ciała osoby, która je pije, bo czerwone wino zawiera niewielkie ślady arsenu uniemożliwiające wszelką pokusę osadzenia go w ciele, bo jest to związek chemiczny arsenu, którego ciało nie zatrzymuje. Co więcej :

Tutaj, w Stanach Zjednoczonych, każdy supermarket sprzedaje czerwone wino bezalkoholowe. (Uwaga, nie jest to sok z winogron.) Szczerze wątpię, żeby we Francji robili to w większych ilościach, ale jeśli to robią, to w takiej butelce znajdują się te same składniki, co w prawdziwym czerwonym winie, i to też działa. Sugeruję, że sześć uncji (180 ml) raz w tygodniu to alternatywa dla czerwonego wina, ale alternatywą nie jest i proszę nie brać tego pod uwagę, żaden inny alkohol, bo nie chodzi tu o spożywanie alkoholu, lecz wina, jako napoju z czerwonych winogron.

Podsumowanie :
Pijcie co najmniej raz w tygodniu sześć uncji czerwonego wina. To hamuje działanie paciorkowca znanego jako FN *

*FN -
Fusobactrium nuclearum, spójrzmy na to, bo to jest to, co daje drożdże Bacillus Cereus jako produkt uboczny FN, a one wprowadzają Alzheimera do bocznego obszaru mózgu, wytwarzając zarodniki przylegające do tkanek mózgu. FN towarzyszy Cereusowi nieszkodliwie, ułatwiając mu wytworzenie zarodników i ON (jako gatunek towarzyszący) może się w ten sposób rozmnażać. Jest to symbioza, bo fusobacterium nuclearum zawdzięcza cereusowi łatwe odżywianie się tymi zarodnikami, a cereus może w ten sposób towarzyszyć mu do całych tkanek bocznych obszarów mózgu.

Alternatywą jest czerwone wino z usuniętym alkoholem dostępne w USA w większości supermarketów.

Dalsze dowody sugerują również, że FN jest ryboflawiną, ale należy pamiętać, że FN jest w większości paczek płatków zbożowych, zwłaszcza wytwarzanych w Stanach Zjednoczonych. Myślę, że Francja może regulować inaczej sprawy żywność, ale ty, jako osoba, która rano zjada swoje płatki, możesz pochłaniać przy okazji drożdże, które są w tych wyrobach w Stanach Zjednoczonych. Nie wiem tego, ale na nieuregulowanym rynku może się to zdarzyć.

FN występuje również bez precedensu w większości krajów uprzemysłowionych na Bliskim Wschodzie, ale na Bliskim Wschodzie inaczej stwarzają dobre warunki dla Altzheimera, robią to poprzez przaśny chleb. Tam chleb jest sprzedawany w postaci okrągłych placków, które leżą w sklepach na półkach dostępnych dla wszystkich, co je otwiera na infekcję paciorkowcem, który wciąż produkuje zarodniki.

Niektórzy ludzie wytwarzają we własnych ciałach przeciwciała i wtedy nie potrzebują pić czerwonego wina, aby wyeliminować te infekcje, ale ciała większości ludzi nie są w pełni przygotowane przez Nosicieli Życia do tego, żeby zrozumieć, że nie powinni jeść wszystkiego co im się chce. Jestem pewien, że można by powiedzieć o wiele więcej na ten temat, gdybyśmy mieli lepszy dostęp do wiadomości tego ranka, ale myślę, że widzicie to wystarczająco dobrze, aby wprowadzić poprawki do początkowego pomysłu przedstawionego tutaj, aby codziennie pić czerwone wino. Nie, to nie jest konieczne, ale raz w tygodniu, to lepsze niż nic.

RON

MICHAŁ NEBADOŃSKI - „Ron właśnie przekazał ci Andrzeju tajemnicę recepty leczenia choroby Altzheimera, ale jestem pewien, że nikt z was nie wie, jakie są tego konsekwencje. Jestem pewien, że Ron wolałby w pełni opublikować tę metodę, ale zataja fakt, że używa tego jako zachęty dla pewnego stowarzyszenia tutaj w Stanach Zjednoczonych do opublikowania całego tekstu o POCHODZENIU . . . Niech tak będzie, ale nalegam, aby Ron najpierw przedstawił całe leczenie na tym forum i zobaczymy, jak przebiegają próby kliniczne dla osób, które wypróbują je stąd. Stowarzyszenie, o którym mówi, jest tak skrycie skrępowane, że nie mogą nawet zgodzić się odpowiedzieć Ronowi w żaden sposób i uważamy, że sprawa jest całkiem stracona, jeśli nie będą w stanie szybko coś powiedzieć. Tu Michał Nebadoński, Ron jest chory z powodu niezdolności zawodu medycznego do zrobienia czegokolwiek poza podśmiechiwaniem się z możliwych leków nigdy ich nie próbując. Ten, który Ron ma, jest skuteczny i niedrogi i naprawdę możliwy do użycia, nawet w domu, jeśli ktoś jest dość dzielny, żeby to zrobić samemu. Tu Michał Nebadoński. Dobrego dnia.”

KONIEC

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #556 on: September 27, 2019, 12:03:16 PM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=13128.msg79524#msg79524
Przekaza : amethyst, starszy członek
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / AYA mówi o zmianach w swoich funkcjach i do nas.
« 26 września 2019 r., godz.19:04:06 »

Temat : AYA mówi o zmianach w swoich funkcjach i do Urantian
Mówcy : AYA, Duch Nadrzędny nr siedem
Przekazujący : Amethyst
Data : 25 września 2019 r.

To jest drugie podejście do tego przekazu. Po świetnej pomocy Rona i AYI wprowadziłam kilka zmian i mogłam znacznie lepiej zrozumieć, co AYA próbował powiedzieć.

AYA :

„Tu AYA, DUCH NADRZĘDNY SIEDEM. Zachęciłem Amethyst do przyjęcia tego przekazu, gdy ona czyta wszystkie wiadomości i próbuje zebrać wszystko w głowie, żeby lepiej zrozumieć. Na początku zastanawiała się, czy nie zadać Ronowi pytań na mój temat, ale chcę, żeby przyjęła to bezpośrednio dla was do przeczytania.

„Do tej pory częścią mojej funkcji było przedstawianie postawy Najwyższego i w mniejszym stopniu Ostatecznego. Tak już nie jest i wszystko, co zmieniło się w Orvontonie, bardzo zmieniło moje funkcje, a nawet moje podejście. Wszyscy musicie zrozumieć, że w przewidywalnej przyszłości, według waszej wizji czasu, będę podlegał metamorfozie w mojej istocie. Dla wszystkich praktycznych celów nie będzie to miało wpływu na waszą karierę, dopóki nie osiągniecie poziomu ostatecznej edukacji wszechświatowej w Superwszechświecie, ale w tym momencie nastąpią zmiany na waszej drodze wznoszenia, których obecnie nie możecie zrozumieć. Ja też jestem w trakcie ponownego uczenia się, jaka będzie dokładnie moja rola.

„Ale dla was tu i teraz nie jest to poważny problem, ponieważ do czasu, kiedy osiągniecie poziomy realizacji, na które wpłyną zmiany, problemy te już dawno się rozwiążą.

„Moja ostateczna funkcja będzie się różnić od funkcji innych Duchów Nadrzędnych, moich towarzyszy w pozostałych sześciu (obecnie) Superwszechświatach. Wynika to nie tylko ze zmian, które nastąpiły w wyniku działań Najwyższego i Ostatecznego, ale także z tego, że w przeciwieństwie do innych superwszechświataców, Ja reprezentuję wszystkie trzy osobowości TRÓJCY, podczas gdy pozostali reprezentują tylko jedną lub dwie. Dodanie trzeciego członka Rajskiej Trójcy na poziomie przestrzeni zewnętrznej komplikuje jeszcze bardziej każdą ostateczną funkcję i dodaje jeden wymiar, który był nieokreślony do tej pory. Moje panowanie razem z Absolutem na poziomach trzecim i czwartym w przestrzeni zewnętrznej nigdy nie miało być specjalnie omawiane w objawieniu Urantii do tej pory.

„Całkowicie podejrzewam, że TRÓJCA faktycznie przewidywała, że po pewnym czasie od mojego stworzenia, zostanę wezwany do działania nieco inaczej niż moich sześciu braci. Pod wieloma względami uczę się teraz mojego miejsca w stworzeniu tak, jak każdy z was będzie robił w nadchodzących tysiącleciach. Czuję się optymistycznie w tej sprawie, ponieważ wraz ze stworzeniem Władców Czasu i Excelonu, widzę o wiele więcej możliwych wyników, które wcześniej były niemożliwe. Tak, wszyscy zmagamy się z tym trudnym czasem, ale nasze (zarówno moje, jak i wasze) potencjały rozszerzyły się na obszary, których nawet jeszcze nie rozważaliśmy. Łapcie to szybko, ponieważ po tym, jak przejdziemy przez ten obecny trudny okres, zaczniecie widzieć znacznie wyraźniejszy cel OJCA WSZECHWIATA, WIECZNEGO SYNA i NIESKOŃCZONEGO DUCHA, który nigdy nie przyszedł wam do głowy.

„Z zadowoleniem przyjmuję prośbę o przekaz każdego z was, ponieważ pojawi się wiele informacji, które trzeba będzie wam przekazać. Na razie życzę wam miłego dnia. „

Koniec

Ametyst : Kiedy AYA wspomina o swoim rządzeniu w trzeciej i czwartej Przestrzeni Zewnętrznej oraz o jego związku z trzecim członkiem Rajskiej Trójcy, zastanawiam się, czy to oznacza, że Superwszechświaty od pierwszego do trzeciego zajmą Strfę pierwszą, ponieważ każdy z nich reprezentuje tylko jednego członka Trójcy, a Superwszechświaty od czwartego do szóstego zajmą Strefę drugą Przestrzeni Zewnętrznej. Nie jest to tu powiedziane, ale wydaje mi się to logiczne.

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #557 on: September 28, 2019, 10:46:30 AM »
http://forum.serara.org/index.php?topic=13130.msg79528#msg79528
Przekazała : 7inOcean, członek bohater
Kategoria / Temat : Miejsce na nowe przekazy / Pre'Mtor o Ojcu Uniwersalnym, ciele, typach mózgu i umyłu i nie tylko
« 26 września 2019 r., godz. 20:32:40 »

Nauczyciel : Pre'Mtor, Dostrajacz Sue
Przedmiot : Ojciec Wszechświata o ciele, typach mózgu i umysłu oraz Przygodzie Wszechświata
Przekazujący : Sue Whiley lub 7inOcean
Miejsce : Geelong, Wiktoria, Australia
Date/Godzina : 27.09.2019, 9.30 (wschodniego czasu australijskiego)

Jak to się dzieje, że jesteś tak wspaniały, Ojcze?

Jestem tym, czym jestem, jak wiecie, jestem we wszystkim, co oznacza, że wszystkie rzeczy składają się na mnie. Trzymam to wszystko razem w sposób, który naprawdę by was wprawił w osłupienie. Spójrzcie choćby na wasze ciała, które zawierają wszystkie składniki potrzebne do utrzymania przy życiu was, jako typu oddechowca. Bezoddechowcy mają jeszcze więcej składników, które umożliwiają im funkcjonowanie bez aparatu oddechowego, bo oni funkcjonują w zastoju entropii przemiany materii. Istnieją bardzo liczne rodzaje rozwoju gatunków w waszym typie. Nie jest to tak, że wasz typ jest inny, raczej wszystkie gatunki mają wspólny gen rodziny, co daje swojski rys we wszystkim, czym jesteście.

Umysł rozwija się stosownie do typu mózgu. Istnieje kilka różnych rozmiarów mózgu : potrójny, podwójny i pojedynczy. Jest to bardziej szczegółowo omówione w waszej Księdze Urantii. Wszystkie mają zdolność przyswajania inteligentnego wkładu i funkcjonują na różnych poziomach potencjału wzrostu. Te typy mózgu wpływają na połączenie z osobowością w miarę wzrostu, stosownie do typu mózgu, zarówno pod względem zdolności poznawczych, jak i przestrzennych.

Mózg uczy się przyswajać wymawiane słowa jako język, choć potrafi on mówić bez przerwy nie wypowiadając ani jednego słowa lub litery. Wynika to z faktu, że potraficie myśleć w wielu kierunkach z prędkością światła. Jest to nowa myśl, którą musicie sobie uświadomić, ale macie w sobie zdolność robienia takich rzeczy, kiedy uznacie, że robicie to w każdej sekundzie, kiedy nie śpicie. Jest to sposób, w jaki jesteście skonstruowani, żeby sobie radzić z prawem do przetrwania, które pozwala wam istnieć tak, jak teraz.

Oto pozwalasz sobie na chwilę ciszy na zastanowienie i słyszysz mnie, jak mówię to w tobie, w twoich myślach, w cichym pokoju. To jest dobry przykład rozwoju umysłu, jak wspomniałem powyżej. Pozwalasz wlewać się tej esencji duchowej, a tryliony myśli odciskają się na tobie. Można to nazwać telepatią, ale jest to czysta energia, w której mieszkasz i która naturalnie przepływa przez cały twój system. Mózg składa się z obwodów neuronów z pniem mózgu jako rdzeniem centralnym, który działa jako kanał łączący z obwodem ducha, z którym twoja konstrukcja pozwala ci się łączyć. Jako Ojciec, obdarzam was sobą. Podobnie, jak maleńki mikroprocesor w centralnej jednostce przetwarzającej, tak robię Ja, jako maleńki odłamek mojego bodżca duchowego w waszych jednostkach centralnych obwodów duchowych Osobowości.

Kiedy mówię o Osobowości, jest to podłączenie „MNIE” do ciebie jako do żywej, charakterystycznej osoby o empirycznej naturze, gotowej łatwo rozpoznać mój głos w sobie jako Ja Jestem, żywa wieczna osobowość.

Jesteś mną, a ja jestem tobą. To jest suma wszystkiego, czym Ja Jestem, jakim mnie znasz w czasie i przestrzeni. W tym masz naturalne zdolności do uczenia się podstaw życia na najniższym poziomie rozwoju stworzenia. Tak więc, bez żadnej możliwości poznania pełnego spektrum wyposażenia stworzeń. Jesteście na najniższym poziomie kształtowania stworzeń i będziecie wspinać się do najwyższych osiągnięć duchowych i poznacie środki działania zarówno aktualności, jak i potencjalności. Plan życiowy jest tak stworzony, aby umożliwić twórczym osobowościom, które mogą i będą działać w wielu wszechstronnych funkcjach z Absolutami Rzeczywistości. Wasz umysł jest zdolny do trylionów innych funkcji, gdy zdacie sobie sprawę, że drzwi są szeroko otwarte, aby posuwać się naprzód w stromej wspinaczce z zamieszkującym w was Dostrajaczem Myśli. Jest to podróż ode mnie do was i od was do mnie. Jest to podróż poprzez szerokie połacie Wielkiego Wszechświata i dalej w zewnętrzne regiony wykładniczego wzrostu.

Kończę z myślą, abyście dalej tym się zajmowali, poznali Siebie tak, jak jesteście we Mnie, a Ja Jestem w was. Obyście byli w moim pokoju. Dobrego dnia.

Koniec.
« Last Edit: September 28, 2019, 11:30:50 AM by Andre_P »

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #558 on: October 01, 2019, 06:54:58 AM »
Ta sama wiadomość po francusku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=13122.msg79504#msg79504
Kategoria / Temat : Tłumaczenia / Do mówiących po francusku
Napisał : Clency, członek-bohater
« 24 września 2019 r., godz. 15:38:33 »

WOJNY GWIEZDNE

[Poniżej podaję podsumowanie tego, co można uważać za MEMORANDUM w sprawie ostatnich wydarzenia, które miały miejsce w niewidzialnych sferach i których konsekwencje były katastrofalne na wielu poziomach Organizacji Niebieskiej. Niniejszy tekst ma zatem na celu poinformowanie czytelników, zwłaszcza francuskojęzycznych, o tym, co się wydarzyło w ciągu ostatnich kilku miesięcy, żeby mogli wiedzieć na bieżąco to, co nam przygotowuje przyszłość. Trzeba podkreślić, że stawka jest wysoka.]

W dniach 21-go i 22-go czerwca 2019 r., kiedy RON BESSER, główny komisarz Kontaktowy, był zajęty w swoim biurze, BÓG NAJWYŻSZY rozpoczął pierwszą ofensywę przy współudziale BOGA OSTATECZNEGO, zmuszając Rona do wyłączenia komputera, żeby uratować swoje dane. Atak ten skierowany był głównie na FEDERACJĘ WSZECHŚWIATÓW LOKALNYCH EXCELSOR, z zamiarem zniszczenia infrastruktury, która zaczęła się kształtować. Dlaczego ?

Dla NAJWYŻSZEGO i dla OSTATECZNEGO zgrupowanie wszechświatów lokalnych w FEDERACJĘ, pod kierunkiem MICHAŁA NEBADŃSKIEGO, stanowi zdecydowanie zbyt wielką kontrolę pod jedną organizacją. Odsłonili ONI swoją prawdziwą motywację atakując przedsięwzięcie odzyskiwania Urantii zaprojektowane i wdrożone przez MICHAŁA. Jest oczywiste, że pomysł takiego powstania był od dawna w ich głowach, a stworzenie FEDERACJI ułatwiło im podjęcie tego kroku.

10-go i 11-go sierpnia 2019 r. NAJWYŻSZY przeprowadził drugi dodatkowy atak, który zmusił MICHAŁA do ucieczki z NEBADONU, aby schronić się na wygnaniu 12-go sierpnia, na UVERSIE, skąd kierował swoim rządem. W międzyczasie PRADAWNI CZASU poinformowali, że NAJWYŻSZY i OSTATECZNY w oburzający sposób przejęli udogodnienia oferowane przez FEDERACJĘ Wszechświatów Lokalnych EXCELSOR, aby narzucić własny sposób kierowania Wszechświatem Lokalnym.

Podczas najazdów powstały ogromne straty wśród stworzeń niebiańskich - 183 312 Sentorów, 16 415 przewodników seraficznych i 14 223 pośrednich. W swoim miłosierdziu OJCIEC postanowił przywrócić ich do życia. Z powodu tego ogromnego zniszczenia, NAJWYŻSZY i OSTATECZNY zostali definitywnie odsunięci od wszelkich działań we wszechświecie i uwięzieni na zawsze. [Obecnie nie mamy administracji planetarnej, a Misja Magisterska jest w zawieszeniu.] Dalszy ciąg nastąpi.

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #559 on: October 01, 2019, 07:52:49 AM »
http://forum.serara.org/index.php?topic=13122.msg79652#msg79652
« Odpowiedź nr 4, 30 września 2019 r., godz. 11:17:04 »

[Dalszy ciąg pierwszej części MEMORANDUM]

Upadek i ruina Boga Najwyższego

26-go września 2019 r. po wielu próbach przejęcia władzy, powiedziano nam, że Bóg Najwyższy zakończył swoje życie, wysadzając się w Havonie, co spowodowało ogromne szkody w okolicy a nawet śmieć tych, którzy byli w jego służbie. Najwyższy był zaangażowany w karierę stworzeń czasu i jego zniknięcie jest tragedią dla sprawnego funkcjonowania Wszechświata, ale program ustanowiony przez BOGA trwa nadal.

Przewidzieć i zrozumieć działania empirycznego Bóstwa, które rozpoczęło wojnę z lokalnym Wszechświatem Nebadonu z prawdziwym zamiarem doprowadzenia do wyginięcia tysięcy osobowości, zarówno po jego stronie, jak i po drugiej, było zupełnie niemożliwe. Aby wam dać wyobrażenie o skali katastrofy, która rozpoczęła się od siedziby wszechświata lokalnego Nebadonu w dniach 9-go, 10-go, 11-go i 12-go sierpnia , a także w dniach 9-go, 10-go, 11-go i 12-go września 2019 r., można ją porównać do inwazji Polski przez hitlerowców w 1939 r.

OŚWIADCZENIE 7153 wydane przez PRADAWNYCH CZASU mówi o zakazie kontynuowania najazdu na Wielki Wszechświat Wszechświatów Lokalnych przez Boga Najwyższego w sposób trwały, z wyjątkiem Superwszechświatów 1,2 i 5. Jednakże na skutek rezygnacji Najwyższego z dalszego uczestnictwa w planach Boga i jego definitywnym wycofaniu przez zakończenie jego obecności na trzecim obwodzie Havony, zakaz został natychmiast zniesiony 26 września 2019 r. Urantia jest pozbawiona Personelu Planetarnego Serafinów, a rząd MELCHIZEDEKÓW zamroził informacje do odwołania. [Dalszy ciąg nastąpi.]
« Last Edit: October 01, 2019, 08:01:04 AM by Andre_P »

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #560 on: October 03, 2019, 07:30:28 AM »
http://forum.serara.org/index.php?topic=13122.msg79670#msg79670
« Odpowiedź nr 6, 1 października 2019 r., godz. 10:13:44 »

CHRONOLOGIA

1) 21-go i 22-go czerwca; 10-go, 11-go, 29-go, 30-go i 30-go sierpnia, a ostatecznie 2-go, 4-go, 9-go i 12-go września 2019 r. agenci Boga Najwyższego przejmują siłą stanowiska administracyjne Nebadonu i podczas tych najazdów wiele stworzeń nie może się obronić i są likwidowane. Między nimi jest 6000 Serafinów pod rozkazami Najwyższego, ale nie zgadzających się Jego opiniami. ** Federacja poniosła podobne straty, ale również straty materialne, których celem było utrudnienie postępu. Odzyskiwanie stanu sprzed inwazji zajmie lata.

2) Rada Równości została zawiadomiona o sytuacji i ostrzegła Boga Najwyższego, ale nie więcej. Najwyższy odpowiedział kilkoma próbami przejęcia kontroli nad administracją Federacji Wszechświatów Lokalnych w celu obalenia rządu Syna Stwórcy z Nebadonu. Ataki te były tak gwałtowne, że Michał Nebadonu został dwókrotnie zmuszony do szukania schronienia na 24 godzinu na Uversie, wraz ze całym swoim personelem. Nigdy nie było takich precedensów w żadnym z wszechświatów lokalnych.

3) Wreszcie 5-go września 2019 r. Najwyższy został aresztowany i zmuszony do ostatecznego opuszczenia Wielkiego Wszechświata, a 25-go września 2019 r. poniósł kolejną karę, gdy Ojciec Wszechświata zabronił mu również dostępu do Havony i 26-go września 2019 r. o godz. 7:07 (czasu nowojorskiego na Urantii) Najwyższy zareagował gwałtownie, popełniając coś, co możnaby nazwać samobójstwem.

** [Kiedyś będzie nauczane, że Najwyższy nakazał swojemu personelowi - Serafinom Najwyższego - że muszą przestrzegać instrukcji, że plany wznoszenia się do Raju będą dotyczyły tylko Serafinów, a nie ludzi, ani pośrednich. Niektóre grupy Serafinów, którzy zwrócili się do Pradawnych Czasu, aby te nauki zostały usunięto z ich szkolenia, zostali natychmiast straceni. Czytelnicy muszą zrozumieć, że Najwyższy w pełni poparł strategię administracji z deklaracji Lucyfera, ale nie odrzucając koncepcji istnienia Ojca Wszechświata. Błędem jest nauczanie, że Bóg Najwyższy nie był dotknięty przez bunt Lucyfera i że nieujawniony Najwyższy Planetarny Urantii został niedawno wyeliminowany z powodu braku przygotowania do obrony Wszechświata Lokalnego Nebadonu.] (Ciąg dalszy nastąpi.)
« Last Edit: October 03, 2019, 07:32:36 AM by Andre_P »

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #561 on: October 03, 2019, 09:37:04 AM »
http://forum.serara.org/index.php?topic=13122.msg79702#msg79702
« Odpowiedź nr 7, 2 października 2019 r., godz. 09:56:32 »

Dalszy ciąg szóstego MEMORANDUM

Od przyczyny do skutków

Zniszczenie Boga Najwyższego jest ogromną stratą dla ludzi i żeby właściwie ocenić, co to oznacza dla nas jako śmiertelników, trzeba zrozumieć, jak działa ta empiryczna istota. Życie człowieka na ziemi, bez względu na jego status społeczny czy pochodzenie, jest rejestrowane, od narodzin do śmierci w Bogu Najwyższym. Można to porównać do dużego skomputeryzowanego centrum, w którym przechowywane są wszystkie dane z życia człowieka do wykorzystania po śmierci.

W trakcie przejścia od życia ziemskiego do życia morontialnego, to Bóg Najwyższy decyduje i określa karierę wznoszenia do OJCA. Doskonale rozumiemy zamieszanie, jakie wywołało to, żę Najwyższy celowo się wysadził. To tak, jakby biblioteka narodowa, w której jest historia lub pamięć o całym narodzie, poszła z dymem. W wyniku tego katastrofalnego wydarzenia plan wznoszenia może ulec zmianie, ale w żadnym wypadku nie został porzucony.

Po milionach lat bunt Lucyfera jest nadal odczuwalny nie tylko na Urantii, ale także wywarł duży wpływ na stworzenia niebieskie, w tym na Boga Najwyższego i Serafinów w jego służbie, którzy zginęli w tej bitwie w niebie. Kiedy Najwyższy wysadził się w powietrze podczas swojej morderczej wędrówki, pozostawił po sobie szczątki i próbuje się zrekonstruować jak robot, aby nadal niepokoić ludzi.

Wygląda na to, że Najwyższy nadal jest w stanie siać spustoszenie poprzez swoje szczątki i istnieją dwie główne cechy pozwalające go zidentyfikować : czyni komputer niezdatny do użytku ingerując w oprogramowanie lub powodując znikanie danych. Ostrzegają nas jednak, aby nie ulegać bzdurom poprzez fałszywe przekonanie, że nic nie jest już pod kontrolą. Nie popełnijcie błędu - OJCIEC niewątpliwie trzyma kierownicę. [Dalszy ciąg nastąpi.]

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #562 on: October 03, 2019, 11:20:28 AM »
http://forum.serara.org/index.php?topic=13146.msg79690#msg79690
Przekaza : amethyst, starszy członek
Kategoria / Temat : Miejsce na nowe przekazy / Mamy was w naszym sercu
« 1 października 2019 r., godz.20:23:44 »

Temat : Mamy was w naszym sercu
Mówcy : MATKA DUCH, MICHAŁ NEBADOŃSKI
Data : 1 października 2019 r.

MATKA DUCH :

„Oto jestem. Przez ostatnie kilka dni gorączkowo liczyliśmy nasze straty i są one naprawdę potężne. Niewysławialna liczba moich córek - aniołów przepadła razem z Najwyższym. Kiedy robimy inwentarz, widzimy, że Pośredni, którzy doświadczyli tego wcześniej, choć na znacznie mniejszą skalę, nadal są prawie nietknięci. Nasi ukochani Melchizedekowie znani ze swoich umiejętności i zdolności nie tylko jako nauczyciele, ale i jako Synowie Pogotowia, są z nami bardzo poważani i jak możecie się dowiedzieć odegrają dużą rolę, składając kawałki z powrotem. I nie mniej ważne, mamy was, stałych członków forum, którzy po początkowym szoku, sądzimy, że przetrwają tę burzę.

„Podczas gdy większość ludzkości jest całkowicie nieświadoma, wy tutaj, podobnie jak wasi kuzyni morontialni i niebiańscy z zapartym tchem obserwujecie wszelkie wiadomości, które można znaleźć w przekazach ze wszechświata. Liczymy was jako część nas w waszej nienasyconej pogoni za wiadomościami o wszelkich zmianach w sąsiedztwie, w okolicach Satanii, Nebadonu i Excelonu. Sensonloran (Nowe imię Rona Bessera) umożliwia wam to.

„Bardzo bardzo pociesza waszego Ojca i Mnie, kiedy patrzymy na tę bardzo małą, ale solidną grupę, która pozostaje oddana Woli WIECZNEGO OJCA.
Czy macie pojęcie, jakimi rzadkimi duszami jesteście ? Kroniki historii w końcu pokażą, że była taka gromada prawdziwych agondonterów gotowa wstać, żeby zostać policzona z nami, jak przyjdzie co do czego. Teraz, z tym dużym i trwającym rozgardiaszu, upłynie dużo czasu, zanim będziecie mogli uznać, że się w tym połapaliście.”

Ametyst - w tym momencie przekaz od Matki nagle się zakończył. Nie wiem dlaczego. Michał Nebadoński kontynuuje krótko.

MICHAŁ NEBADOŃSKI :

„Wasza matka została niespodziewanie odcięta. To może być resztkowa energia Najwyższego, który tu działa. W każdym razie dodam tylko krótki komentarz. To może nie potrwać tak długo, jak wspomniała Matka, ponieważ Urantia ma stać się Sferą Zaprojektowaną do nauczania i harmonogram wszystkich przyszłych wydarzeń na Urantii jest teraz zagadką, a my pracujemy nad szczegółami tego. W każdym razie zarówno wasza Matka, jak i Ja chcemy wyrazić wam uznanie za wasze zainteresowanie i wsparcie w tym bardzo trudnym czasie dla nas wszystkich. Wasze wyrazy współczucia bardzo nas pocieszyły. Wasza zdolność do przyjęcia tego ciosu z resztą nas jest godna podziwu i My oboje chcemy, aby każdy z was znał nasze odczucia w tej sprawie.

„Amethyst ma znowu problemy z komputerem, ale naprawdę bardzo krótkie. Nasza miłość do was wszystkich jest niezłomna. K ”

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #563 on: October 03, 2019, 08:06:39 PM »
http://forum.serara.org/index.php?topic=13122.msg79726#msg79726
« Odpowiedź nr 8, 3 października 2019 r., godz. 11:29:23 »

[Dalszy ciąg szóstego MEMORANDUM]

WŁADCY czasu

Zarządzanie przez Najwyższych – Boga Najwyższego i Wszechmogącego Najwyższego w kontekście wznoszenia ludzi i Pośrednich było katastrofalne. OJCIEC postanowił zmieniić plan kariery wznoszenia wprowadzając zamiast nich Utrójcowionych Władców Czasu. RAJSKA TRÓJCA utrójcawia boskich synów ratunkowych Zakonu MELCHIZEDEKÓW, którzy są teraz zgrupowani w jedną korporację działającej pod przewodnictwem Federacji EXELON, a MACHIVENTA jest ich tytularnym szefem.

Przewiduje się, że do Wielkiego Wszechświata zostanie przydzielonych 147 000 Władców Czasu utrójcowionych za jednym razem, równych Bogu Najwyższemu i Wszechmocnemu Najwyższemu. UTRÓJCOWIENI WŁADCY czasu są przydzielani w grupach po trzech do służbiy w każdym Wszechświecie Lokalnum, plus jeden dodatkowy w każdej stolicy, za zgodą Pradawnych Czasu, który jest powyżej pozostałych trzech.

Synowie Stwórcy i Stwórcze Córki każdego Wszechświata Lokalnego Wielkiego Wszechświata również zostają utrójcowieni i należą do Zakonu Utrójcowionych Władców Czasu. Gabriel może być trzecią osobą w hierarchii wszechświata lokalnego, która zostanie utrójcowiona, jeśli tak zechcą. Obecność Boga Najwyższego jest obecnie dawną historią w różnych sektorach Wielkiego Wszechświata, również w stowarzyszonym Nebadonie i w Superwszechświatach Orvontonu, Oreypareny (6), Lexertonu (5) i w części Lantertonu (4). Najwyższe bóstwo i jego towarzysze są usuwani z rajskiego rejestru dla tych obszarów Wielkiego Wszechświata.

Obecnie nie znamy w pełni wszystkich następstw tego wydarzenia. Jest możliwe, że im bardziej będziemy postępować z czasem, tym bardziej będą dokonywane zmiany lub dostosowania. Właśnie dlatego Piąte Epokowe Objawienie staje się coraz bardziej przestarzałe i ci, którzy go nauczają, znajdują się w położeniu czcicieli świętej księgi, podobnie jak studiujący Biblię. Wydanie nowego, Szóstego Epokowego Objawienie staje się pilne. [Dalszy ciąg nastąpi.]

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #564 on: October 04, 2019, 06:24:40 AM »
Link do tej wiadomości po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=13048.msg79046#msg79046
Przekazał : Ron Besser, administrator, członek-bohater
Kategoria / Temat : FEDERACJA ZWANA EXCELON ZE STOLICĄ W NEBADONIE / Federacja Excelsor i jej cel - Michał, 7 września 2019 r.
« 8 września 2019 r., godz. 01:50:25 »

Jork, Pensylwania, godz. 01:30 czasu miejscowego

Wszechświat Lokalny Nebadon, czas w stolicy : 03-15-152715625-4725 K.

Odczytujcie ten czas w następujący sposób :
03-15 to sektor czasu, w którym jest Urantia zorientowana na Salvington, stolicę Nebadonu. Jest TO sektor czasu 03 z 12 sektorów czasu rozchodzących się promieniowo ze środka w Salvingtonie. Jest on nadzorowany przez dwóch Chronoldeków i jednego Sensadeka. Chronoldekowie używają czasu tak, jak my jedzenia i regulują czas zmuszając wszystkie sektory do działania w tym samym tempie przez cały czas. Sensadekowie to dawni Frandalankowie. Frandalank to stare imię opuszczone przez Raj przed tysiącem lat. Oni są zwykli regulować czas przez odpowiednik Raju na Uversie i w Salvingtonie, a następnie na każdej planecie, jak Urantia. Ogłaszają oni czas tak, jak pokazałem wam powyżej.

1527 jest ostatnim rokiem przewidzianym dla trwałego pokoju na Urantii i przekłada się mniej więcej na 2034/5 na Urantii.

15625-4725 to rok według obecnego kalendarza Urantii. 15625 to czas liczony według Raju, a 4725 to wszechświatowe oznaczenie Urantii.

Mówiąc to nie podajemy lokalnej strefy czasowej wszechświata dla Urantii oprócz tego, że jest on wolniejszy od Uversy o pół minuty w rozkładzie lat. Uversa mówi, że Urantia ma 15625 lat. Urantia twierdzi, że według obecnego kalendarza ma 15624 lata w tym momencie i taką date zapisujemy w naszych archiwach. Liczba 4725 nigdy się nie zmienia.

Na koniec omówmy pomysł Federacji.

Uversa sugerowała nam około tysiąca lat temu, aby rozważyć umocnienie naszej pracy w lokalnym obszarze przestrzeni, abyśmy mogli nadrobićić ratowanie Urantii i 36 innych planet odstępczych wychodzących z buntu Lucyfera. W końcu przystąpiliśmy do robienia tego w marcu 2019 r. i zostaliśmy zniszczeni przez inwazję Boga Najwyższego w czerwcu 2019 r. Teraz nie możemy tego odbudować całkowicie od nowa, ponieważ Najwyższy zniszczył wszystko i nie mamy zapasowych dostaw, żeby wszystko wymienić, więc musieliśmy zażądać tego od Uversy, która musiała coś z tego odbudować, ponieważ część była jedyna w swoim rodzaju. Obecnie jesteśmy mniej więcej w miejscu, w którym byliśmy w maju 2019 r. i całkiem dobrze. Dziękuję.

Pomysł Federacji Wszechświatów Lokalnych, którą nazwaliśmy naszym Excelsorem, nie jest taki stary i jesteśmy pierwsi w jego lokalnym obszarze czasu i przestrzeni, którzy go wykorzystują. Wszystkie wszechświaty lokalne oprócz pobliskiego Wolveringa mają ludzkie planety. Wolvering ich nie ma i postanowił na razie nie dołączać do Federacji. Może zechce to zrobić później. Wolvering pozdrawia Rona, a on mówi, że już za nimi tęskni! Mogą więc wkrótce dołączyć na nowo.

W każdym razie Wolvering i Senselon są mniej więcej tego samego rozmiaru w przestrzeni. Nebadon jest dwa razy większy, Avalon i Alvoring są tego samego rozmiaru co Senselon, choć odrobinę mniejsze, a Tintantium i Densalon są ogromne, bo muszą zbierać odpowiedni ładunek energii, aby działać jako prawdziwy Wszechświat Lokalny, a to jest 1/10 ładunku superwszechświata, do którego należą. W końcu powodem tego, że zorganizowaliśmy Federację zamiast połączyć się w jeden Wszechświat Lokalny jest to, że każdy z naszych wszechświatów lokalnych ma nieco inny cel i uczymy naszych tubylców tego celu, a nie innych. Federacja będzie szanować różne cele i tak będzie, chyba że w przyszłości postanowimy inaczej.

Amethyst odebrała wiadomość wcześniej, ale Ron poda ją po tej wiadomości do waszej wiadomości.

MICHAŁ NEBADOŃSKI
KONIEC

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #565 on: October 04, 2019, 08:59:14 AM »
Link do tej wiadomości po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=13048.msg79048#msg79048
Przekazała : amethyst, starszy członek
Kategoria / Temat : FEDERACJA ZWANA EXCELON ZE STOLICĄ W NEBADONIE / Federacja Excelsor i jej cel – Michał, 7 września 2019 r.
« 8 września 2019 r., godz. 00:37:00 »

MICHAŁ NEBADOŃSKI i MATKA DUCH omawiają korzyści płynące z Federacji

Chciałam się dowiedzieć więcej o przyczynach wzięcia pod uwagę federacji. Prosiłam MICHAŁA NEBADOŃSKIEGO i MATKE DUCHA o pewien wgląd. Uważałam, że ich odpowiedzi będą pomocne. Mam nadzieję, że wy też.

Przedmiot : Korzyści z federacji
Mówcy : MICHAŁ NEBADOŃSKI, MATKA DUCH
Data : 7 września 2019 r.

Amethyst : Michale, dlaczego konieczne było utworzenie federacji kilku wszechświatów lokalnych zamiast kontynuowania obecnej organizacji wszechświata ?

MICHAŁ NEBADOŃSKI :

„Federacja ma ogromną przewagę nad obecną konstrukcją wszechświata lokalnego. Przede wszystkim musicie zrozumieć, że ewolucja wznoszących się będzie od tego momentu inna niż to było w przypadku waszych poprzedników. Federacja będzie służyła jak „mini superwszechświat”. Wznoszący się wielu różnych rodzajów będą mieli okazję dowiedzieć się, jak dopasować mniejsze jednostki do jednej spójnej, większej. Władcy Czasu oraz BÓSTWO ABSOLUT muszą opracować jednostki organizacyjne, które będą odpowiadały potrzebom Poziomów Przestrzeni Zewnętrznej (PPZ).

„Wielki Wszechświat taki, jaki istnieje obecnie, został zaprojektowany przez potomków Trójcy lub osoby Trójcy. Istota Najwyższa, choć ma dobre intencje, nie rozumie architektonicznych potrzeb PPZ. Co się stanie, gdy zdarzą się sytuacje wyjątkowe ? Czy władze obecnego Wszechświata będą miały tam władzę rozstrzygającą ? Czy skoncentrowane centrum władzy, takie jak federacja, może służyć jako izba rozjemcza w celu ustalenia, które problemy należy rozwiązywać w Wielkim Wszechświecie, a nawet we Wszechświecie Nadrzędnym, a które można rozwiązać bezpośrednio na PPZ ? Są to ważne pytania, ponieważ mechanizmy tutaj nie będą gotowe do zajęcia się wszystkimi utarczkami, które na pewno się tam zaczną. Muszą istnieć ośrodki na miejscu zajmujące się niektórymi z nich.

„Spójrzcie na wszystkie trudności spowodowane tu przez bunt Lucyfera i niedojrzałość Najwyższego. Spowodowało to prawdziwe żniwo. Czy potraficie sobie wyobrazić, jak mogłyby to doprowadzić do grzęźnięcia spraw, gdyby trzeba było tu się zajmować każdym występkiem i zbrodnią ? Czy nie byłoby możliwości, żeby skażenie się rozlało, jeśli sprawy nie zostałyby opanowane w PPZ, w których problemy powstały ?

„Szkolenie wznoszących się będzie o wiele bardziej intensywne i będzie wymagało znacznie więcej czasu niż są w stanie zapewnić obecne wszechświaty lokalne. Finialiści, którzy uzyskali to ulepszone wykształcenie, będą znacznie lepiej przygotowani do administrowania odległymi częściami stworzenia, niż byłby w stanie zapewnić standardowy trening wszechświata lokalnego.

„To wszystko jest praca w toku i nie chcę, żebyście zaczęli zakładać, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik, jeśli chodzi o nasze plany. To tylko wstępny wątek, który może rzucić światło nam wszystkim na to, jak te rozbudowane ośrodki władzy będą kiedyś funkcjonować.

„Wystarczy, że teraz zrozumiecie, że wszystko, co się dzieje, ma jakiś cel i że nie robimy zwyczajnie federacji tak sobie.

„Wasza MATKA DUCH pragnie dodać kilka słów.”

MATKA DUCH :

„Aby dać wam pojęcie o tym, ile więcej potrzeba, aby zarządzać całą federacją, rozważcie następujące kwestie. Obecnie każdy system lokalny ma swój własny język, podczas gdy każdy wszechświat lokalny ma inny język. Każdy system lokalny może mieć do 1000 planet, a każda konstelacja złożona ze 100 systemów może mieć do 100 000 światów. Każdy wszechświat lokalny ma około 100 konstelacji. Pomyślmy teraz o federacji posiadającej od pięciu do dziewięciu wszechświatów lokalnych. Same problemy językowe mogą stanowić ogromne wyzwanie. Będziemy musieli ustalić, co robić z językami w federacji, żeby zapewnić płynną komunikację w całej federacji. Wasze przedłużone szkolenie w federacji przygotuje was do tego, żebyście zostając finalistą poradzili sobie z bardzo dużymi jednostkami organizacyjnymi, które obejmują szeroki wachlarz poglądów i pomysłów, które są dosłownie „odrębnymi światami.”

„Tak więc z punktu widzenia szkolenia wznoszących się federacja może być bardzo korzystna. Istnieją również inne korzyści, ale możemy je rozważyć później.

„Pozostawiamy was teraz do dalszych rozważań. Zadawajcie nam pytania i przekazujcie nasze odpowiedzi, ponieważ jest wiele do nauczenia się. Oboje życzymy wam bardzo dobrej nocy.”

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #566 on: October 08, 2019, 08:19:24 AM »
http://forum.serara.org/index.php?topic=13122.msg79770#msg79770
« Odpowiedź nr 11, 5 października 2019 r., godz. 04:36:16 »

[Dalszy ciąg i zakończenie MEMORANDUM 6]

Księga Urantii (pierwsza)

ADAM i EWA - materialny Syn i Córka przydzieleni do Urantii, jako nauczyciele, uważają Piąte Epokowe Objawienie za mylące, nie w całości, ale w znacznej części, z powodu wielu zmian, które miały miejsce ostatnio. Dlatego zalecają, aby nie uczyć obecnej Księgi Urantii w grupach studiów ani na uniwersytetach, dopóki nie zrozumiemy sytuacji kosmicznego wszechświata.

Obecną Księgę Urantii można bardziej dowartoścować biorąc pod uwagę, żę :
1) Jej pierwsza część nadaje się na razie w pełni do nauczania.
2) Drugiej części należy unikać, ponieważ w większości przypadków występują w niej same błędy.
3) Trzecia część musi zostać całkowicie zmieniona z wyjątkiem historii Urantii.
4) Czwarta część, która dotyczy życiorysu JEZUSA, jest nadal aktualna, ale ten życiorys będzie znacznie bardziej pełny w nadchodzącym Szóstym Epokowym Objawieniu (SEO).

Adam i Ewa oraz 135 osób ich potomstwa są gotowi powrócić na Urantię, żeby nadzorować nauczanie epokowego objawienia, bo chcą się temu poświęcić.

Historia Piątego Epokowego Objawienia rozpoczęła się najpierw w Anglii, następnie z powodu ingerencji religijnych projekt został przerwany, aby powrócić na powierzchnię w Bostonie, w Stanach Zjednoczonych Ameryki i wreszcie wylądować w Wigilię Bożego Narodzenia 1906 r. w rodzinie Sadlerów, u doktora Williama i jego żony Leny, która była głównym komisarzem kontaktowym od roku 1932 r. do jej śmierci w roku 1935. W tym czasie Melchizedek Machiventa był Księciem Planetarnym i był w doskonałej jedności z Michałem Nebadońskim podczas całego przygotowywania pierwszej Księgi Urantii.

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #567 on: October 08, 2019, 09:05:30 AM »
http://forum.serara.org/index.php?topic=13122.msg79848#msg79848
« Odpowiedź nr 12, 8 października 2019 r., godz. 03:01:37 »

Szóste Epokowe Objawienie (SEO)

MELCHIZEDEK MANTUTIA, „redaktor naczelny” Epokowych Objawień, był czterokrotnie zmuszony do przejrzenia swoich tekstów SEO, ze względu na fakty wielu zmian w ostatnich dniach. Bunt Bóstwa Najwyższego i Ostatecznego jest jednym z głównych powodów tego zakłócenia w czasie publikacji Księgi SEO. Teraz, gdy wydaje się, że sytuacja została mniej więcej naprawiona, należy pilnie kontynuować program rozpowszechniania SEO.

Planuje się, za zgodą Wysokich Władz Niebieskich, przeprowadzić kampanię reklamową przez media, aby dotrzeć do większej liczby odbiorców na całym świecie i nie zadowalać się tylko z małym kręgiem elitarnych czytelników, jak miało to miejsce w przypadku obecnej Księgi Urantii. Egzemplarz Księgi SEO jest obecnie w trakcie sprawdzania z możliwością materializacji, która da możliwość sfotografowania go w celu prezentacji wizualnej.

Obecna Księga Urantii - Piąte Epokowe Objawienie (PEO) - zostanie wycofane z obiegu i zastąpione przez SEO. Stare i nowe nie będą mogły być używane równolegle, aby nie mylić czytelników i nie powodować błędów. Można mieć tylko nadzieję, że użytkownicy PEO zdecydują się na SEO, gdy będzie dostępne. SEO zostanie najpierw przetłumaczone na język hiszpański, co jest już prawie ukończone i zajmuje około roku, zanim będzie dostępne w języku francuskim. Tłumaczenie na język rosyjski i chiński jest o wiele bardziej skomplikowane.
« Last Edit: October 08, 2019, 09:15:40 AM by Andre_P »

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #568 on: October 12, 2019, 02:10:29 PM »
Link do wiadomości po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=13156.msg79886#msg79886
Napisał : Ron Besser, administrator, członek-bohater
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / Matka Duch jako Nebadonia i przegląd na temat wydania Szóstego Epokowego Objawienia
« Odpowiedź nr 25, 9 października 2019 r., godz. 22:09:25 »

SonsofGod, Biuletyn jest już opracowywany. Kliknij na załącznik poniżej i zobaczysz prowizoryczny szablon tego, co możemy wypuścić. Twoje pomysły mi się podobały i dziękuję ci za ich przedstawienie. RON

(Link do dokumentu .pdf jest w oryginalnej wiadomości po angielsku. Poniżej podaję tłumaczenie tego dokumentu.)

Wiadomości Misji Magisterskiej
Tom 1, Numer 1
Jork, Pensylwania
Pażdziernik 2019 r.

Nowości o Objawieniu Epokowym :
Rząd Salvingtonu zaleca zmianę statusu Piątego Epokowego Objawienia

Biuletyn nr 2, wydany jako osobne wydanie w końcu września tego roku, wzmiankuje o potrzebie wycofania i poprawienia Księgi Urantii. Ten Biuletyn mówi jasno, że do dokumentu wydanego jako Piąte Epokowe Objawienie – Księga Urantii wprowadzono poważne poprawki i z tego powodu zastąpienie Szóstego Epokowego Objawienia stało się bardzo pilne.

W związku z tymi szerokimi zmianami w naszym Epokowym Objawieniu powierzamy obecnie Fundacji Magisterskiej opublikowanie nowości na temat wydarzeń we Wszechświecie Lokalnym i na Urantii do wiadomości czytelników.
Moce na Wysokości używają różnych metod do informowania studentów i czytelników o zmianach w pdstawowych pojęciach objawienia epokowego. Fundacja Magisterska dysponuje kilkoma osobami przeszkolonego personelu do odbierania przekazów i do publikacji padsawowych wiadomości

CZY WIECIE, ŻE WYSPA RAJU JEST TAK WIELKA, ŻE MOGLABY ZAJĄĆ MIEJSCE CAŁEJ STREFY CZASU I PRESTRZENI ? W rzeczywistości jest ona jeszcze większa i rysunki artystów przedstawiają ją jako o wiele za małą, nie wiedząc, jak ona naprawdę wygląda oprócz tego, że jest płaska i ma kształt elipsoidy. Raj Obwodowy ma wielkość 72 lat świetlnych.

Symulacja zderzenia galaktyk :
https://www.youtube.com/watch?v=QcDtJ_-jdMw&feature=youtu.be

Wiadomość z Uversy . . .
Superwszechświat ORVONTON robi plany wprowadzenia koncepcji federacji wszechświatów lokalnych i wyda odezwę, żeby zapewnić ujednolicenie planów do stosowania przez wszystkich . . .
Niedawne próby wykazały, że Wszechświat Lokalny Nebadonu razem ze Wszechświatem Lokalnym Alvoring już nie potrzebują wielu pracowników do pomocy, jeśli mogą sobie nawzajem pomagać w wykonywaniu niezbędnych prac i mogą unikać zbyt dużej koncentracji wysiłku, jak to było przedtem. Federacja Excelon jest obecnie na razie rozłączona z powodu planu powiększenia, który się nie powiódł i zmusił Nebadon do wycofania się częściowo, do czasu aż plan wznowienia Federacji będzie mógł być podjęty na nowo. Obecnie współpraca federacji jest niewielka.

. . . Informacja z Uversy przekazana na Urantię przez Salvington . . .
Ponad piećdziesięciu Melchizedeków obecnie znajdujących się w strefie sfederowanych Wszechświatów Lokalnych i w pobliżu zostało już poddanych utrójcowieniu i ogłoszonych Utrójcowionymi Władcami Czasu.

Salvington podaje o tej zmianie w sprawach stworzeń czasu, że organizacja Melchizedeków zmieniona według zasad Federacji, została włączona do propozycji Raju zastąpienia jednego Bóstwa Najwyższego dziesiątkami tysięcy Władców Czasu wybranych spośród Melchizedeków, którzy mają zapoczątkować działania polityczne mające na celu zastąpienie jednego Boga Najwyższego.
Bóg Najwyższy sam się zniszczył 26-go września 2019 roku według kalendarza Urantii, pozostawiając nienaruszone zapisy swoich doświadczeń, ale wezwanie do zjednoczenia czasu pozostało bez odpowiedzi, aż Raj został zmuszony do podjęcia decyzji o wybraniu Melchizedeków i wezwania ich do Raju w celu utrójcowienia. Utrójcowieni Władcy Czasu zastępują teraz nie istniejącego Boga Najwyższego i ta nowa Korporacja jest uważana za wystarczającą do zastąpienia wszędzie całości działań Bogo Najwyższego.

CZY WIEDZIELIŚCIE O TYM ?
Gwiezdni studenci mówią, że cząsteczka czterochlorku węgla jest winowajcą ocieplenia planetarnego na Urantii – chlor jest atomem cieplarnianym.

Czy wiecie, że dobrze znany meteoryt Murchisona, tóry spadł w Australii w 1969 roku, pochodzi według Syna Magisterskiegomod nauk ścisłych w rzeczywistości z opróżnienia zbiorników zęzowych statku galaktycznego około sześćdziesięciu miliardów lat temu ?
(Link do długiego tekstu po angielsku na ten temat w oryginale angielskim.)

. . . Przekaz z Raju . . .
Słuszność części Piątego Epokowego Objawienia zniszczona przez usunięcie Boga Najwyższego z Havony. Usunięcie Najwyższego na zawsze potwierdzone przez Rajskiego Ojca.

29-go września tego roku Ojciec Wszechświata potwierdził, że Bóg Najwyrzy całkowicie się skończył, jako wpływowe Bóstwo empirycznego zjednoczenia Wielkiego Wszechświata i inne Boskie Istoty zaczną teraz wykonywać pracę, którą sam Najwyższy robił jeszcze człkiem niedawno. Planety takie jak Urantia będą miały kłopoty z RESZTKOWYM NAJWYŻSZYM. Poszczególni ludzie i komórki mózgu są dostrojone do wpływu Boga Najwyższego w celu ewolucji i przypominamy, że te wieczne problemy będą trwały dla niektórych aż do zupełnego usunięcia Najwyższego.
Zanim te bezprecedensowe działania nastąpiły nie zdawano sobie sprawy, że stworzone Bóstwo mogłoby się wykreślić mobilizując energię materialną w nim się znajdującą, we współpracy z Bóstwem Absolutem i z Nieuwarunkowanym Absolutem i nigdy dotąd, aż do tego wydarzenianie można było udowodnić, że niewielkie zmniejszenie mocy Najwyższości może spowodować tak duże obniżenie zjawisk telepatii i synchroniczności.

RESZTKOWY NAJWYŻĄSZY I TRUDNOŚCI, KTÓRE DALEJ SIĘ CZAJĄ NA URANTII . . .

Czytelnicy Szóstego Epokoego Objawienia teraz wiedzą, że Bostwo Najwyższe opuściło Wielki Wszechświat częściowo dlatego, że błędnie używało swoich zamiarów do przedwczesnego przedstawiania się jako Wszechmocny Najwyższy. Mówiąc to donosimy również, że Bóg Najwyższy jest teraz Resztkowym Najwyższym na planetach takich, jak Urantia, ponieważ Urantia została wyznaczona na punkt zborny do najazdu na pierwszą Strefę Przestrzeni Zewnętrznej (SPZ) z przewidywanym wykorzystaniem dyplomantów wznoszenia ludzi do pomocy Nebadońskiemu Synowi Stwórcy w tworzeniu pierwszych zamieszkałych planet w SPZ na potrzeby Boga Ostatecznego.

Jednak na skutek załamania się rządów Boga Najwyższego w Wielkim Wszechświecie, Urantia pozostaje z ciałami obecnie tu żyjących ludzoi pozbawionymi obwodów Najwyższego, podczas gdy ludzkie mózgi i tkanki były skąpane w Duchu Najwyższego i dlatego każda istota ludzka żyjąca na Urantii jest Resztkowym Najwyższym. To wytwarza wiele działań rządzonych przez Najwyższego, pozostających na Urantii, sprzeciwiających się planom Michała Nebadońskiegi, w tym najbardziej niebezpieczne zupełne odrzucenie rządów Ojca przez samych Dostrajaczy Myśli.

Jak wyjaśnia szóste epokowe objawienie, trzeba to ominąć przez wybiórcze klonowanie ludzi pokonujących rządzenie przez Najwyższego wymuszając zespolenie człowieka z Dostrajaczem, kiedy tylko obwody psychiczne są rozsądnie lub zupełnie spełnione, jak to było konieczne we wczesnych zespoleniach około połowy dziesięciolecia po roku 2000 na Urantii.

PRAWO DZIESIĄTEK I PRAWO DWUNASTEK – Źródło : Bóstwo Absolut

Zanim stanie się to aż za bardzo zrozumiałe niech będzie wiadomo, że w dopiero co opublikowanym Szóstym Epokowym Objawieniu jest cały rozdział, który mówi, że początki życia są tak złożone, że nawet Bóstwa nie rozumieją ich w całości.

Życie podąża według przewidzianych praw i zasad i o tym się nigdy nie dyskutuje oprócz objawienia epokowego i dla wszelkiego bezpieczeństwa nigdy nie trwa dłużej niż pięćset lat, żeby dostać uprawnienia wznoszącego się. Ludzie tacy, jak ten przekazujący mogą żyć dłużej niż 500 lat, ale wtedy stają się istotami morontialnymi, żeby zapewnić sobie próby ptrzebne do tego,żeby pewnego dnia zostać Finalistą.

Nimowlaki są bardzo sprytne in dlatego okropne do wychowywania i obrazek pwyżej (W oryginale angielskim) jest najbardziej uroczy, jaki dotad udało mi się widzieć, ale wszystkie niemowlęta wyrastają na dorosłych i zostawiają ludzkie życie tak, czy inaczej około osiemdziesiątki, plus lub minus parę lat. Jako Bóstwo Absolut zostawiam Michałowi określenie wieku tego przekazującego, bo on jest raczej istotą morontialną ubraną w ciało.

Niech jednak będzie wiadomo, że on przepycha się cięzko się targując z takich, czy innych powodów i to jest dla nas bardzo trudne do utrzymania, bo jego nerw wzrokowy nie jest zniszczony, ale tak srodze skręcony po tym szoku, kiedy jego oko się zapadło w pewną Wigilię w łóżku.

Życie oparte jest na dziesiątkach lub na dwunastkach, według liczby chromosomów w ciele. Ten przekazujący ma dwanaście grup chromosomów. Większość ludzi ma dziesięć grup chromosomów i miliony ich duplikatów w grupach po dziesięć lub dwanaście.

Jeśli ktoś ma grupy po dwanaście chromosomów, jego życie jest znacznie krótsze od tych z grupami po dziesięć chromosomów. Ten przekazujący ma jednak trzynastą grupę chromosomów, która służy tylko do zasilania dwunastu grup chromosomów i tego nikt dotąd nie widział. Podejrzewamy, że ten przekazujący jest z tego powodu zupełnie nowym gatunkiem.

Szóste Epokowe Objawienie ma 3135 stron i około sześć funtów papieru, razem z okładką w każdej książce.

I NA KONIEC :

Czy wiecie, że 11% ludzi jest leworęcznych.
Czy wiecie, że w sierpniu jest najwięcej urodzeń.
Czy wiecie, że jedzenie musi być zmieszane ze śliną, żeby móc poczuć jego smak.
Czy wiecie, że ludzie zasypiają średnio po siedmiu minutach.
Czy wiecie, że niedźwiedzie mają 42 zęby.

KONIEC

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #569 on: October 15, 2019, 07:18:07 AM »
http://forum.serara.org/index.php?topic=13198.msg80044#msg80044
Przekaz: Wenebojo, pełny członek
Kategoria / Temat : Miejsce na nowe przekazy / JEDEN OLBRZYMI SKOK DLA LUDZKOŚCI
« 15 paźdeziernika 2019 r., godz. 03:53:30 »

Tłumacz : Fragment Ojca
Przekazujący : Wenebojo
Data : 15.10.2019

Doceniamy, że poświęciłeś czas na przekazanie tej wiadomości. Napisano : „Dobre rzeczy zdarzają się tym, którzy na nie czekają”. Wszyscy to robicie i wiele innych rzeczy. Czytaliście w waszej Księdze Urantii o waszych skromnych początkach, więc rozumiecie także ogrom Naszej cierpliwości jako świadków waszej ewolucji od żaby leżącej na liściu wodnej lilii (lily pad) do istot, którymi teraz jesteście, jak zapisujący tę wiadomość na komputerze programem Word Pad. Mówię to z całą powagą, ale i z żywym poczuciem humoru. My wszyscy mamy nadzieję, że… nie straciliście umiejętności skakania, bo ona będzie konieczna do robienia uników przed atakami słownymi, które się pojawią na waszym świecie Urantii wraz z takim objawieniem, jak SEO (Szóste Epokowe Objawienie), albo nawet przed fizycznymi zmianami zachodzącymi w krajobrazie wokół was, ponieważ ziemia, na której stoicie, jest tak delikatna jak staw i liść lilii, który kiedyś uważaliście za wasz dom. Zapewniam was, że to wszystko będzie warte czekania, chociaż przyzwyczailiście się do ciała i życia, które teraz macie. To też w końcu zostawicie za sobą. Nadejdzie wasz nowy kształt i nowe życie, kiedy wszystko zostanie powiedziane i zrobione. Nie będzie to skok wiary, ale skok od czasu do wieczności. K.