Author Topic: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)  (Read 84582 times)

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #615 on: December 02, 2019, 09:25:37 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku i po rosyjsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=13394.msg81226#msg81226
Przekazał : prozonov, pełny członek
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / Bądźcie spokojni
« 2 grudnia 2019 r., godz. 06:21: 26 »

Bądźcie spokojni
Nauczyciel : nieznany
Odebrał : Prozonow, 2 grudnia 2019, godz. 13:55 czasu moskiewskiego.

Witaj Prozonow. Wczoraj nie mogliśmy przekazać ci wiadomości, więc próbujemy dziś.

Wy widzicie inaczej to, co się dzieje na planecie. Tylko istoty niebieskie mogą obiektywnie i bez uprzedzeń oceniać, co dzieje się na Urantii z punktu widzenia Boga.

Wszyscy ulegacie wypaczeniom, które wpływają na was z powodu waszego wychowania, z powodu otrzymywanych informacji, z powodu wpływu pewnych ideologii na was. Wasza opinia i opinie waszych przywódców są subiektywne. Obiektywny jest tylko Bóg, ale o tym się dowiecie, zrozumiecie to i uświadamicie sobie, jeśli dotrzecie do światów-mieszkań. Dlatego radzimy wam nie zwracać uwagi na procesy polityczne i gospodarcze zachodzące na planecie. Niczego nie możecie zmienić. Podważacie tym tylko swoją psychikę, martwicie się na próżno i wpadacie w przygnębienie.

Żyjcie dniem dzisiejszym. Przygotowujcie się na poważne zmiany. Jeśli to możliwe, wpływajcie na swoich bliskich i znajomych mówiąc im prawdę o tym, co się zbliża i o możliwości ich zbawienia. Na razie nie prosimy was o nic więcej. Studiujcie Księgę, módlcie się. Kochajcie, życzcie wszystkim dobrze.

- Dziękuję nieznanemu nauczycielowi za pouczenia.

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #616 on: December 06, 2019, 12:10:35 PM »
Link do wiadomości po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=13350.msg81050#msg81050
Przekazał : Ron Besser, administrator, członek bohater
Kategoria / Temat : JEZUS MÓWI DO WSZYSTKICH / PERGAMIN 2 - CHRZEST JEZUSA / CO SIĘ STAŁO Z JUDASZEM – 25 LIS19

1) « 25 listopada 2019 r., godz. 00:47:57 »

Lokalny dostęp do pliku to (Po angielsku) : Zapisujecie ten plik, klikając na link czerwony poniżej, następnie klikacie prawym przyciskiem myszy na dokumencie, który się pojawi i wybieracie „zapisz stronę jako”, wtedy plik powinien się znaleźć w waszym komputerze. Pod oryginalnym tekstem angielskim jest inny link, którym można sprowadzć ten dokument nieco inaczej.
http://tmarchives.com/archives/audio/Parchment2theBaptismofJesusdetails23Nov2019.pdf

Uzupełniłem ten drugi przekaz Jezusa tekstem od jego dwóch młodszych braci o wydarzeniach, które miały miejsce, gdy stanęli przed Janem Chrzcicielem, aby zostać ochrzczeni w duchu Królestwa. Podałem także daty i czas, o których nie ma żadnych zapisów. Dostałem je gratis od przed-ducha z nieskończoności, który się nazywa BÓSTWO ABSOLUT. Nie ma znaczenia, że nie znacie tej istoty, ale dziękujemy MU za jego łaskawą znajomość języka ziemskiego, angielskiego, który jest diabelsko trudny do nauczenia przez każdego wysokiego ducha. Czy wiecie, że duch nie mówi jak człowiek, wszystko się odbywa poprzez ziarna myśli od umysłu do umysłu. Dlatego trudno było mi podać daty i godziny, ale nie mam z tym problemu, bo mój Zamieszkujący dostarcza energię, aby przetłumaczyć przekaz dla mnie i zapisać go.

Oto historia Jezusa stojącego w Jordanie ze swoimi dwoma braćmi u boku. Oni wiedzieli, że Jezus pragnie być ochrzczony i chcieli to zrobić razem z Nim, żeby to z Nim przeżyć, kiedy nadszedł dla nich czas, żeby być z Nim. Brat Józef, urodzony jako drugi, zmarł tragicznie i nie wiemy nic o nim z naszej ziemskiej historii. Znalazł się on w burzy ognia w Syrii i wykrwawił się na śmierć, zanim można było go zabandażować. Jego brat Juda, najmłodszy chłopiec, zmarł nie zostawiając testamentu, w rytuale, w którym został złożony jako rektor pierwszego w historii Kościoła chrześcijańskiego, wcześniejszego niż Watykan, który Piotr otworzył około 42 r.n.e., lub rok albo dwa wcześniej lub później. W czasie rozruchów Żydów w AD 72 ten kościół w Jerozolimie został spalony do fundamentów z nienawiści do chrześcijan, którzy byli za Rzymem. Siostra Ruth nie uczestniczyła w naukach Jezusa i zmarła nie zostawiając testamentu, w AD 82 lub 83, na raka mózgu za oczami, spowodowanego uderzeniem w twarz, gdy jechała do kościoła w dzisiejszej Besarabii, nad Morzem Czarnym, gdzie Ukraina walczyła o Krym.

Dostarczam również więcej informacji na temat SP10, czyli 10-go Sektora Przestrzeni, ponieważ mamy tam pewne niespodzianki, które dostałem z nowymi szczegółami.

Link do pliku PDF znajduje się poniżej (tekstu angielskiego). Kliknijcie dwa razy, aby go otworzyć. Wybierzcie w menu komputera „otwórz za pomocą:” lub „zapisz jako”, aby go załadować do swojego komputera. Dziękujemy za zainteresowanie i uwagę. RON Besser

2) « Odpowiedź nr 3, 26 listopada 2019 r., godz. 00:54:32 »

MÓWIĄ MI, ŻE GOŚCIE NIE MOGĄ OTWORZYĆ ZAŁĄCZNIKÓW,

z tego powodu podaję cały tekst Pergaminu 2 z edytora tekstów. Tekst ten wygląda dużo lepiej w pliku PDF, ale skoro nie jest dostępny dla gości, to wolę, żeby jednak mieli możliwość przeczytania go, ponieważ dotyczy on chrztu Jezusa. Odciąłem nagłówek i podaję go bez zmian.

PEŁNY TEKST PERGAMINU 2, JEDYNIE BEZ NAGŁÓWKA

Biblia nie wspomina o rodzinie w której Jezus wyrósł i jej członkach, jednak Jezus prawie nigdy nie działał bez swojej rodziny u boku. Jego Matka Maryja nie lubiła słyszeć o swojej rodzinie po imieniu i zabraniała plotkować na temat jej syna Jezusa, ale we wczesnych dniach życia Jezusa nigdy nie był on bez nich, jako towarzyszy zabaw i aż do chrztu w Jordanie byli oni zawsze z nim obecni. Wraz z ojcem Józefem, gdy żył, byli oni sześcioosobową rodziną, a mała Ruth była siódma, ale urodziła się w kwietniu, po tym, jak Józef został uderzony spadającymi kamieniami z muru, nad którym pracował w nowym pałacu Heroda. Królewski dom był tuż przy ich małej siedzibie, przy tej samej drodze, w Nazarecie. Ojciec Józef był cieślą i znalazł pracę pomagając wznosić wewnętrzne ściany sanktuarium pałacu-fortecy, który właśnie wtedy był w budowie.

Kiedy urodziła się mała Ruth, byłaby to siedmioosobowa rodzina, ale po śmierci Józefa pozostało sześć osób. Jezus był pierworodnym, a Ruth, jego siostra - niemowlę, urodzła się ostatnia, jako jedyna córka, w kwietniu (7-go) AD 9. Tragiczna strata Józefa nastąpiła 17 grudnia AD 8. Przypomina o tym sam Józef, który opisał, jak stracił przytomność leżąc pod kupą gruzu z muru, który nie był należycie utwardzony i który próbował naprawić właściwie, aby nie poranił innych spadając na nich.

Pozwólcie mi powiedzieć czytelnicy, dlaczego te daty są tak wyraźne, jak je tutaj podaję. Kilka lat temu miałem możliwość rozmawiać z osobistościami historycznymi. Nie spodziewałem się tego, ani nie prosiłem o to, ale nagle zacząłem mówić o historii do samej natury Boga i wtedy On wyraził zgodę, żebym rozmawiał z innymi, w tym z samym Jezusem. Było to około dziesięciu lat temu. Czytelnicy nie powinni uważać mnie za proroka, ani za Boga. Jestem kruchym człowiekiem pod koniec mojego życia, ale mówię słowami wciąż żyjącego Jezusa, a nawet raz Heroda, który przeżył gehennę splądrowania Jerozolimy i ledwo udało mu się uciec do Mezopotamii, gdzie jego krewni również byli monarchami. Te rozmowy trwają czasami cały dzień, a czasem jestem odrywany od pracy prośbą o odebranie wiadomości od Syna Stwórcy lub kogoś innego wysokiej rangi, ale to się nie odbywa uroczyście, lecz zwyczajnie, kiedy siedzę na krześle przy jakimś stole, jak się przydarzy. Wiedzcie też, że ja wiem, jak oni to robią, ale tajemnica nie polega na tym, jak ja to robię, ale że oni dają mi tak duży dostęp. To, co relacjonuję poniżej o chrzcie, nie jest znane i pochodzi od jego braci Judy i Jakuba, którzy tam byli i wspominali mi użyte słowa. Jeśli chodzi o daty :

Nasz obecny kalendarz nie był używany w czasach, gdy żył Jezus. Rzym używał kalendarza juliańskiego, szczególnie od czasów Juliusza Cezara i datuje rzeczy i wydarzenia zupełnie inaczej, ale obecny kalendarz, gregoriański, wprowadzony w r. 1582 przez papieża Grzegorza XIII, jest sposobem, w jaki większość naszych archiwów historycznych podaje dni i daty. Teraz, kiedy już to wiecie, zdajcie sobie sprawę, że duch nie podaje czasu według naszego kalendarza, pomimo że wielu z was uważa, że żyją na jedynej planecie we wszechświecie z ludźmi, którzy używają dat w ten sam sposób. Duch mówi o wszystkich swoich sprawach poprzez coś, co wy, miłośnicy Star Trek, nazwalibyście kalendarzem dat gwiezdnych. Na przykład uczono mnie, że jeden rok na tej planecie to około szesnastu dni w roku gwiezdnym naszej kosmicznej stolicy Salvington, która, nawiasem mówiąc, nie ma widocznego kształtu, który moglibyśmy zobaczyć.

Kiedy Jezus mówi mi, że to było pierwszego października, to tłumacz języka do moich uszu, sprawdza tabelę rzeczywistej działalności Jezusa, jaka została zapisana w archiwum z datami kalendarza gregoriańskiego i juliańskiego. Pozwólcie, że podam wam przykład dnia Bożego Narodzenia, 25 grudnia roku 2019. Duch używa kalendarza z datami gwiezdnymi i 25 grudnia 2019 r. na Urantii, jak nas nazywają, ma postać : 15-1415-1185. Powiedziano mi, że 15 oznacza nazwę Ziemi, 1415 oznacza pas przestrzeni, który zajmujemy, a 1185 jest datą gwiezdną roku, w którym Jezus urodził się w Betlejem. w roku 7 p.n.e. Duchowy kalendarz dat gwiezdnych nie identyfikuje 22-go sierpnia jako miesiąca lub dnia, ale ta data również jest zmienna, jako 21-szy sierpnia lub 22-gi sierpnia z powodu błędnego sposobu zapisu dnia na wysokości.

Matka Maria powiedziała mi na temat porodu : „Nie było to łatwe, ponieważ był on moim pierworodnym i poród nie był dla mnie radością, a Józef wciąż wyglądał na ulicę, aby upewnić się, że nikt nie patrzy, co się dzieje na podłodze pomieszczenia świeżo wyłożonej słomą dla mnie. Płakałem prawie cały dzień zanim Jezus sprawił mi straszny ból brzucha i myślałem, że zwymiotuję, ale nigdy tego nie zrobiłem i bardzo dobrze to przeszłam. Prosiłam człowieka, który pracował z Józefem, żeby pilnował, żeby ludzie nie zaglądali do środka i pytałam go, która jest godzina, a on odświeżył moją pamięć, że Jezus pojawił się w dobrej formie, nieco po południu tego dnia.

(Dalszy ciąg nastąpi.)

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #617 on: December 07, 2019, 01:59:14 AM »
Kategoria / Temat : JEZUS MÓWI DO WSZYSTKICH / PERGAMIN 2 - CHRZEST JEZUSA / CO SIĘ STAŁO Z JUDASZEM – 25 LIS19
« Odpowiedź nr 3, 26 listopada 2019 r., godz. 00:54:32 »

(Dalszy ciąg poprzedniego tłumaczenia.)

NOWY TESTAMENT I ZAPIS CHRZTU

Zebrałem wiele ważnych spostrzeżeń na temat tej epoki, która faktycznie stworzyła Nowy Testament w Biblii. W narodzie żydowskim w tych czasach był zwyczaj mówić o Mesjaszu, który przyjdzie i oczekiwali, że On przyjdzie zaraz. To do pewnego stopnia skłoniło Jezusa do chrztu bardziej, co czytelnik może zrozumieć, z potrzeby czystości w oczach ludzi. W dzisiejszym języku był to marketing, ale też szczera chęć zrozumienia tego, co od niego chcą, kiedy mówią mu, że nadszedł czas żeby się zająć sprawami Ojca.

Królestwo Izraela bardzo nalegało również na przekonanie, że grzechy ojców dotyczyły wszystkich, że każdy obywatel lub osoba mieszkająca w Izraelu może zepsuć całą narodową beczkę jabłek i zamienić ją w złe jabłka, jeśli ich ojciec lub jego ojciec lub jej ojciec, był złej natury. Próbowali oni oczyścić się z zarazy, jaka mogła nastąpić, wzywając synagogi do chrzczenia każdego uczęszczającego, aby zaprzeczyć stosunkom do grzechu ich ojców.

Jezus opowiada, że wcale nie był zadowolony z tego, żeby zostać ochrzczonym. Jego ojciec, Józef, zrobił z tego dużą sprawę i postanowił sprowadzić całą rodzinę do miejscowej świątyni, żeby wziąć udział w rodzinnym chrzcie i załatwić tę sprawę. Jezus miał około czternastu lat, gdy nadszedł ten pomysł i stanowczo sprzeciwił się grupowemu udziałowi rodziny w takim interesie i powiedział : „Mój Ojciec w Niebie widzi was wszystkich wystarczająco dobrze, aby uznać, że nasi ojcowie, przed nami nie popełnili takich grzechów i że my już jesteśmy zdrowi”. Józef, poczuł trochę sprzeciw w ripoście syna na ten pomysł i powiedział do Jezusa :„Ty, mój synku, nie jesteś wart chleba tego wieczoru, bo grzechy naszych ojców są oczywiste w twoim dzisiejszym zachowaniu !"

Wtedy Jezus odpowiedział Józefowi : „Stoimy zjednoczeni w naszym pragnieniu, by słyszeć cię Ojcze przede mną, ale polegamy na sercu Boga, aby musieć zaprzeczyć temu, co powinniśmy zrobić”. Józef ustąpił i powiedział, że Jezus może jeść w końcu z nimi przy stole, ale to był ostatni raz, kiedy Joseph poważnie wysuwał pomysł, że wszyscy to zrobią razem.

Chciałbym zauważyć, że Jozue ben Józef, który został ochrzczony pod taką zdrobniałą tożsamością Jozue, nigdy nie miał przezwiska i jego matka zawsze nazywała go w pełni Jozue, podobnie jak jego ojciec Józef. Jezus donosi, że kiedy jego ojciec został przepędzony z domu w wyniku wybryku, wtedy Józef podniósł głos z mocnym akcentem na JOSZ i prawie niesłyszalnym „u” i „e”. Jezus został zarejestrowany jako Jozue ben Józef przez robiących spis w tych czasach, ale żaden taki zapis już nie istnieje z powodu strasznego pożaru w Jerozolimie, który zatarł wszystkie takie zapisy w AD 38.

Jan Chrzciciel był starszy o kilka lat od Jozuego ben Józefa i miał prawie sześć stóp dwa cale (188 cm) wzrostu, a Jezus miał około pięciu stóp i dziesięć cali (178 cm) i chodził takim krokiem, że ludziom trudno było go dogonić. Podam również z tej opowieści dla tych, którzy mogliby sądzić inaczej, że Jezus był naprawdę brunetem i nigdy nie był bliski blondynowi, ale po drodze ucząc każdego dnia przez lata i chodząc setki mil w tym celu, brzegi jego włosów często bielały az do jasnego blondu. Jezus wiedział także, że jego misja, jeśli ma być w pełni do przyjęcia przez ówczesnych zwykłych obywateli, to musi on dbać o podstawowe oznaki współpracy wspólnotowej. Publicznie ogłosił o swoim chrzcie, żeby pokazać, że oczyszcza się z wszelkich wcześniejszych grzechów ojców, żeby być do końca zaakceptowanym przez konserwatywnych rabinów mieszkających w Jerozolimie w tych czasach. Oni w pełni wierzyli, że grzechy ojca spadają na wszystkie dzieci, chyba że zostały one oczyszczone według idei Purim przed tym, którego w tamtych czasach nazywali Jahwe.

Kiedy Jezus w końcu stanął przed Janem Chrzcicielem w AD 25, Jan Chrzciciel stał w pełnym nurcie Jordanu, który miał około szesnastu stóp (5 metrów) szerokości i nieco powyżej kostek głębokości, gdzie Jan postanowił stanąć, żeby przyjąć Jezusa do chrztu. Oni się wcześniej umówili z Janem Chrzcicielem w sprawie tego wydarzenia, ale Chrzciciel powiedział Jezusowi, jak to dziś powiedzielibyśmy : „Jezusie, czuję się trochę głupio, bo powinno być na odwrót, to ty powinieneś mnie ochrzcić.”

Tego dnia z Jezusem byli jego dwaj bracia. Chcieli oni uczestniczyć w chrzcie, a Jezus doszedł do wniosku, że było to w pełni poprawne. Juda, który wówczas miał dwadzieścia trzy lata, stanął po prawej stronie Jezusa i dotknął go lekko ze względu na zmienny nurt pełnego biegu strumyka. Rzeka Jordan może być sporym wyzwaniem w okresach wiosennych i wczesnych letnich deszczy, mimo że jest to bardzo suchy klimat. Po lewej stronie Jezusa, który stał naprzeciw swojego kuzyna, żeby zostać ochrzczonym, stał Jakub, tylko rok lub dwa młodszy od Jezusa, a Jezus miał wtedy około trzydziestu jeden i pół roku. Jakub zupełnie nie lubił wody ! Szybkość prądu wody była około czterech do sześciu mil na godzinę (6,5 do10 km/h) i Jakub stał na łasze piasku na dnie Jordanu, który przeszedl wiosenną falę około sześciu dni wcześniej. Więc Jakub stojąc po lewej stronie Jezusa przesunął się nieznacznie przed stojącego Jezusa i stanął niemal równolegle do samego Jana Chrzciciela. Lacha piasku nie była zbyt długa i stał jedną stopą w jedną stronę, a drugą w inną stronę i Jezus sięgał mu prawie do kolan, a Jakub prawie do pasa Jezusa gdy zmieniający się kanał przepływu przebiegał na wschód od nich, po lewej stronie Jezusa stojącego naprzeciwko Jana.

Z tego powodu chrzest był nieco trudny do opanowania dla wszystkich czterech postaci. Jan Chrzciciel kazał swoim apostołom być świadkami postępowania i około czterdziestu z nich stało na pobliskim brzegu, po lewej stronie Jana Chrzciciela, który stał naprzeciw Jezusa. Na bregu, po drugiej stronie, na prawo od Jana Chrzciciela, było jeszcze czternastu gości i wszyscy byli krewnymi Jana Zebedeusza i jego rodziny. Pamiętajcie, Jezus pracował w ich warsztacie produkcji łodzi i miał tam wielu przyjaciół wśród pracowników oraz przyjaciół tych pracowników, którzy nigdy nie przegapiliby tego wydarzenia.

Jezus przywołał całą swoją odwagę tego dnia, gdy nurt Jordanu wirował wokół jego łydek i powiedział do Jana : „Proszę cię, zaczynaj. (Mówił to po hebrajsku: אנא המשך, co brzmi „Braj szone”.) John uniósł obie ręce nad głowę, w literę U i powoli opuścił je na ramiona Jezusa. Jezus przyjął to dobrze, chociaż wcale nie lubił być dotykany z powodu stanu nerwowego. Ja sam, wasz przekazujący cierpię, bo dotykanie czuję jak szczypanie i dlatego niektórzy ludzie, w tym Jezus, wcale nie lubili tego, co nazywacie chrześcijańskim uściskiem. Następnie Jan zaczął wypowiadać te słowa nad pochylonymi głowami Jezusa, Judy i Jakuba i modlił się do Ojca nas wszystkich (po hebrajsku), skandował . . .

„Yhwh, zrzeknij się tego daru Purim dla Boga,
Wysyłam Ci moją duszę z Jezusem do wszystkich z Królestwa Bożego, którzy ją przyjmą ! ”

(Dalszy ciąg nastąpi.)

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #618 on: December 07, 2019, 10:01:18 AM »
Link do wiadomości po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=13350.msg81050#msg81050
Kategoria / Temat : JEZUS  MÓWI  DO  WSZYSTKICH / PERGAMIN  2 - CHRZEST  JEZUSA / CO  SIĘ  STAŁO  Z  JUDASZEM – 25 LIS19
« Odpowiedź nr 3, 26 listopada 2019 r., godz. 00:54:32 »

(Dalszy ciąg i koniec poprzedniego tłumaczenia.)

I tak to się stało, ale ja, wasz pisarz, nie mogę pozwolić, żeby tak się skończyło. Pozwólcie, że coś wam wyjaśnię, drodzy czytelnicy. Jezus w szczególności mówi mi jeszcze :

MÓWI  JEZUS : „Cieszę się, że dla odmiany mogę zapisać te wspomnienia na papierze. Ten przekazujący zna drogę i rozładowuje większość z nas, którzy z nim rozmawiają. Popoprosił mnie o opinię na temat tego, co to znaczyło dla mnie wtedy być Obdarzającym Synem Bożym stojącym przed moim kuzynem, Janem Chrzcicielem.

„Po pierwsze, martwiłem się, żeby Jakub nie dostał zawrotów głowy i nie klapnął do wody. Juda był dobrze zakotwiczony, bo szczypał mnie lekko w rękaw, żeby utrzymać się po mojej prawej stronie i chociaż byłem pewien, że Jan Chrzciciel znał liturgię, to ja nie byłem pewien, czy ją znam. Nigdy przedtem nie słyszałam jak Jan chrzcił. Nie wiedziałem też, że ma tak wielu apostołów, ale w tamtych czasach było ich coraz mniej, ponieważ Jan tracił wielu zwolenników głównie dlatego, że nalegał na noszenie brody, a to się nie najlepiej zgadzało z ówczesnymi zwyczajami w żydowskich synagogach, w których każdy, kto nosił brodę, musiał być głównym kapłanem. Jest to tylko tradycja, ale w tym czasie była stosowana co do joty. Jan Chrzciciel nie wiedział o tym i miał kłopoty z utrzymaniem brody w czystości i mógł obrażać wielu resztkami jedzenia, które się do niej przyklejały. Dzisiaj mamy grzebienie do czyszczenia, ale w tamtych czasach grzebień był znany tylko w Chinach i nigdy nie dotarł do szlaków handlowych Levantu w tym obszarze wielkiego handlu znanym jako droga handlowa przez Levant do Indii.

„Ja, jako Jezus, prowadziłem też karawanę wielbłądów w wieku dwadziestu czterech lat do Damaszku i byłem przywódcą tej karawany, która handlowała przyprawami w miejscach, które nasi rzymscy mistrzowie wtedy nazywali Europą, ale tego dnia na dnie Jordanu bardziej skupiałem się na prądzie tego strumienia i jak w tym się czuli moi bracia oraz tym, jak moglibyśmy się wydostać z Jordanu, nie jak ryby wyciągane na haczyku, żeby im się przyjrzeć na brzegu.

„Nagle jednak moje oko trafiło na biały blask koło mnie, między mną a Judą oraz tęczowo biały blask koło prawego ramienia Jakuba. Myślałem, że tego dnia jest za dużo słońca, ponieważ był początek czerwca, a my tam staliśmy, a słońce było już wtedy wysoko i było gorąco. Wtedy byłem pewien, że łapię oczyma plamy słońca i poruszyłem się, żeby powiedzieć Judzie, żeby wydostał się z wody na niską łachę około trzech metrów dalej, w dół strumienia. Juda ruszył przed siebie, a ja za nim, gdy nagle poczułem zimno i byłem przyciskany do dna strumienia. Przekazujący wie dokładnie, o czym mówię, ponieważ kiedy Bóg Ojciec chce mówić, stopy stają się ciężkie i nieruchomieją.

„Zobaczyłem zjawę i wyraźnie słyszałem głos : „Z tego Syna jestem bardzo zadowolony” i wszystko się skończyło. Nie wiedziałem, co ja widziałem, ale Juda to widział, podobnie jak Jakub i mój kuzyn, ale nikt więcej ! To był pierwszy cud, którego doświadczyłem i jeśli chodzi o mnie, był on ostatni. Przełknęłam ślinę i popchnąłem Judę w plecy, żeby ruszył dalej i znów wokół nas były jasne światła i głos, który znów wypowiedział te same słowa! I na tym koniec ! Pomyślałem, że może było to coś zbyt dziwnego, żeby to wytłumaczyć normalnym umysłem i postanowiłem to porzucić.

„Gdy tak postanowiłem, nastąpiło to trzeci raz ! Po prostu czekałem i słyszałem głos mówiący: „Zajmij się sprawami naszego Ojca w Niebie”  i wówczas zapadła cisza. W tym momencie nie wiedziałem, że zostałem Synem obdarzającym, ale potem dowiedziałem się o takich rzeczach od mojego ojca Józefa na wiele lat przed jego śmiercią i tęskniłem za nim z głębokim żalem i słyszałem to w moim sercu przez lata, gdy chodziłem po wzgórzach Judei i dalej, nawet do Samarii i do obecnego Damaszku, jeszcze wtedy nie znanego pod tą nazwą, ale użytecznego dla nas, kupców wschodu i dla towarów. Zatrudniłem się jako taki, aby pomóc spłacić hipotekę naszego domu, w którym wciąż mieszkały Maria i Ruth i było w nim dużo pustego miejsca, którego moja matka tak bardzo nie lubiła.
[I w ten sposób mówią mi, że chrzest się dokonał tego dnia w Jordanie. Powyższa opowieść jest bezpośrednim świadectwem Jego brata, Judy i brata Jakuba oraz słów, które przypominał sobie Jezus. Skorzystałem również ze świadectwa Ojca Zamieszkującego, nazywamy GO imieniem Sananda. Jest ON szefem ZAMIESZKUJĄCYCH  DUCHÓW w tej części czasu i przestrzeni. OJCIEC  WSZECHŚWIATA też przemawia w tej opowieści, jak ON to najlepszej widział, bez urazy ani upiększeń, bo wszystko to jest bezpośrednim świadectwem tych, którzy tam byli. Amen.]

PROBLEMY  Z  HISTORIĄ  JEZUSA
    Nowy Testament został nam przekazany przez pisarzy apostolskich, przez ich zwolenników i uczniów, którzy publikowali na papierze wspomnienia apostolskie, które ostatecznie weszły w posiadanie Kościoła rzymskiego jakiś czas przed końcem drugiego wieku naszej ery. Święty Piotr udał się już do Rzymu, aby założyć pierwszy Kościół chrześcijański poza Jerozolimą około roku 35-go, a około roku 45-go wierni mogli korzystać z istniejącej liturgii w dzisiejszym Watykanie. Sam Piotr brał udział w głoszeniu kazań i wykładach w Rzymie. Kiedy cesarz Wespazjan usunął Piotra i Pawła z Tarsu w roku 64 n.e. (Używam cały czas dat gregoriańskich, a nie dat kalendarza juliańskiego.) Zarówno Paweł z Tarsu, jak i święty Piotr, zostali pojmani na spotkaniu na prowincji, tam gdzie jest teraz Rumunia.

Po śmierci Jezusa, której datę poprawił mi sam Jezus na prawidłową - 7-go kwietnia 30 AD. Jego ostatni oddech nastąpił trochę po godzinie piętnastej w ten piątek. Judasz już popełnił samobójstwo. Grupa kobiet, o której w ogóle nie mówi Ewangelia, które same brały udział w czuwaniu aż do śmierci, pozostała nie dłużej niż to było konieczne po śmierci Jezusa, a Korpus Apostolski uciekł ze sceny z wyjątkiem Piotra, Mateusza i Andrzeja. Resztę powiadomił Jan Zebedeusz, który zapewnił istotną służbę wywiadowczą Jezusowi, że za ich głowy też wyznaczono nagrodę i żeby się ukryli, do czsu, aż egzekucja stanie się historią, w ciągu dni.

Mówi święty Piotr : „Naprawdę się bałem i zawiodłem Mistrza podczas procesu przed Sanhedrynem, uciekając z podwórza, w wielkiej obawie, że wysłali straż, żeby mnie też pojmać. Wyszedłem tylnymi drzwiami na podwórze, które zostało całkowicie zniszczone przez rzymską straż szukającą nas sześć dni później i po śmierci Jezusa na krzyżu. Opuściłem krzyż z ciałem Jezusa do domu Mateusza i niewolnik, którego on bardzo cenił, sprowadził wszystkich do tego domu, żeby się schowali w piwnicy, dopóki rzymskie władze nie zaprzestaną polowania na ludzi.

Z tego powodu Apostołowie byli ostrożni, aby trzymać się poza zasięgiem publicznego ujawnienia, a niektórzy opuścili obszar Palestyny na zawsze, żeby się uwolnić od zgrozy tamtego dnia i nocy, gdy Jezus wisiał umierający, przybity do górnej części krzyża.

Wydaje mi się, że obecnie jest już całkiem oczywiste, że życie rodzinne Jezusa nigdy nie było znane jego publicznym pomocnikom, apostołom, greckim uczonym ani rzymskiemu historykowi tamtych czasów, Tacytowi. Rzymski historyk i senator Tacyt mówi o Chrystusie, jego egzekucji przez Poncjusza Piłata i o obecności pierwszych chrześcijan w Rzymie w jego ostatnim dziele – Roczniki (Annały - napisane ok. 116 rne), w księdze 15, rozdział 44. Ta działalność Jezusa była wtedy sprawą niejawną i nikt nie zadał sobie trudu, aby pytać Jezusa, z wyjątkiem Jana Zebedeusza, jak jego rodzina radziła sobie lub się utrzymywała. Właśnie dlatego mamy tak mało lub nie mamy wcale ewangelicznych zapisów dotyczących więcej niż pierwszej połowy życia Jezusa.

Święty Piotr napisał o swojej rodzinie i złożył to i obecnie to jest w archiwach Watykanu. Piotr w końcu zdecydował, że musi przyczynić się do wiary i przeniósł się wtedy do Rzymu prawie natychmiast. To było około 47 roku n.e. i zapisy w Watykanie powinny potwierdzić to, co napisał osobiście, ale wątpię, by wiedzieli o tym, co własnoręcznie napisał, Scriptorum, zwane Najświętsza Maryja, Próba stworzenia, aby mieć syna, Jezus, urodzony z Niej, nie mówiąc o umieszczeniu swojego imienia jako autora. Piotr powiedział mi, że to jest około czterech stron pergaminu, „mniej lub więcej o jedną stronę”.

CO  SIĘ  STAŁO  Z  JUDASZEM ?
Rzymski historyk i senator Tacyt wspominał o Chrystusie, jego egzekucji przez Poncjusza Piłata oraz o istnieniu pierwszych chrześcijan w Rzymie w jego końcowym dziele, Kroniki (napisane ok. 116 r. ne), księga 15, rozdział 44.

Kończymy tę historię, przeskakując do przodu o pięć lat od chrztu do upokorzenia Boga na krzyżu. Teraz skupię się na Judaszu w mojej historii dla naszych czytelników. Żaden człowiek w historii nie jest bardziej atakowany niż Judasz. Poprosiłem OJCA w NIEBIE, aby opowiedział nam determinację Judasza w nienawiści i śmierci tak wielką, że zaprzecza pięknu Chrystusa i bezwłosym wersjom, które wyznał Ojcu tak nędznie, jak to zrobił. Ojciec Wszystkich, zanim Judasz umarł, powiedział mu : „Jesteś obrzydliwością człowieka, a jednak korzystasz z dobroci Boga i masz zdrowy umysł. Jak mi to wytłumaczysz ?

Judasz odpowiedział przedstawicielowi Ojca stojąc przed nim : „I oczekujesz, że powiem prawdę, gdy Ojciec Wszystkich uważa mnie za obrzydliwość i ośmielę się powiedzieć kim jestem ! Ale Ojciec nie wie, dlaczego tak bardzo się pomyliłem, a to miało na celu uniknięcie podatków za mój dom, ponieważ nie miałem czym zapłacić Herodowi i jego współpracownikom. Moja rodzina zostałaby wyrzucona, ale zrobiłem to źle! Błagam cię, powiedz mi prawdę, dlaczego jestem obrzydliwością ?”

Ojciec odezwał się do umierającego człowieka : „Ośmielisz się prosić mnie, kiedy mój jedyny umiłowany Syn Boży umarł za ciebie na tym plugawym krzyżu, a potem masz odwagę popełnić samobójstwo, zanim Sędziowie będą mogli przyjść do ciebie i zapytać o powód ? Dlaczego jesteś tchórzem ? Dlaczego upierasz się przy niewinności, kiedy mój jedyny ukochany Syn był torturowany na śmierć i nigdy nie miał możliwości ci przebaczyć, zanim umarł, oddając krew męczennika ?

Judasz odpowiedział : „I czy zrobiłbym lepiej zasłaniając się tchórzostwem ? Nie mówię o braku gniewu, ale o opiece nad rodziną, którą zbyt często hańbiłem dla Jezusa. Co masz dla mnie, co znów przynosi mi pełno łez ?

OJCIEC przemówił ponownie z wyważoną goryczą : „I kogo mam o to pytać, Judaszu ? Nic mnie nie omija i muszę podejmować ostateczne decyzje. Jesteś obrzydliwością epoki obrzydliwości i nie chcemy cię w niebie, ale na równinie wyczerpania, na którą sam się doprowadzasz na koniec tego swojego umierającego życia. Zabieraj cię i zostaw Boga w spokoju, nie mieląc słów, ale błagając w imieniu innych, którzy z łatwością wybaczyli ci za twoją pracę z Panem. Nie bierz ode mnie ani joty serca, bo nic nie zostało w Ojcu, ani w Synu Stwórcy, ani w przebaczeniu w niegodziwości, za to, czym cię uczynił Wieczny Syn, który jest moim Pierwszym Synem i Ostatnim Synem po wszystkich innych Synach, jak wiadomo. Bądźcie pewni, że nigdy nie damy odpocząć Judaszowi i wszystkim synom, którzy nas zdradzają dla srebra w zamian za życie, zwykłe życie albo życie boskie, to jest życie i jest święte ”.

KONIEC

Offline Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #619 on: Today at 07:34:26 AM »
Kategoria / Temat : JEZUS MÓWI DO WSZYSTKICH / PERGAMIN 2 - CHRZEST JEZUSA / CO SIĘ STAŁO Z JUDASZEM – 25LIS19
« Odpowiedź nr 3, 8 grudnia 2019 r., godz. 09:49:30 »

DRUGI PRZEKAZ
DALSZY CIĄG SPISU LUDNOŚCI
MISJA MAGISTERSKA NA URANTII DZIŚ RANO
8 grudnia 2019 r.
Jork, Pensylwania
Przekazał Ron Besser od BÓSTWA ABSOLUTU

(Urywek z tej wiadomości)

. . . Dołączamy cztery nowe elementy do poprzedniego przekazu, których nigdy nie zamierzaliśmy ujawniać. Oto one :

1 = Próby usunięcia Trumpa zakończą się niepowodzeniem. Jest on nietykalny, dopóki Istota Najwyższa rządzi na Urantii.

2 = Dzięki Korei Północnej Iran ma broń jądrową. Uważajcie !

3 = Dzięki Korei Północnej Arabia Saudyjska zbliża się do swej nemezis i pełnia kłopotów się warzy, kiedy Trump im pomaga.

4 = Naszym zdaniem Korea Północna jest skazana. Zostawcie ją poza wszelkimi rozważaniami na temat przetrwania potencjalnej wojny jądrowej z USA, rozpoczynającej się od Iranu, Arabii Saudyjskiej i Francji wymuszającej problemy, czego nigdy nie powinna próbować robić. Macron jest nierozsądny zrobiąc wszystko, co zamierza zrobić, żeby zmusić USA do umowy handlowej z Wielką Brytanią i Włochami.

5 = Na koniec, wasz rodzaj człowieka, Ron reprezentujący was wszystkich bardzo dobrze, może zostać ewakuowany, aby zacząć odwet na planecie w celu przytłoczenia wyborów rządów Urantii przeciw Najwyższemu, co robi Ron i reszta z was, czy zdajecie sobie sprawę z tego, czy nie. Ten wzrost liczby gości zaprzecza temu, że świat jest gotowy słuchać, pomimo tego, jak dziwne są dla niego te rewelacyjne informacje, nawet dzisiaj, nawet w tej chwili, gdy to piszemy.

„JESTEM BÓSTWO ABSOLUT, najpotężniejsza moc duchową we Wszechświecie Wszechświatów. Ron zna mnie jako opiekuńczą osobę i śpi dobrze pod moją opieką, ale nie mogę powstrzymać empirycznego Bóstwa przed próbą sprzątnięcia go i zabicia jego wysiłków tutaj. Zostałem poinformowany, że Michał Nebadoński planuje dodatkowo zapewnić sobie wsparcie ze strony tych ludzi, którzy wciąż potrafią czytać epokowe objawienie i żyć nim tak, jak on i jak wielu z was robi w te ostatnie dni Armagedonu.

„JAN OBJAWICIEL widział to dobrze i to jest bez wątpienia Armageddon, jeśli Trumpowi pozwoli się rozwinąć wściekłość nad Koreą Północną i jego obłudne zachowanie prowadzące do otoczenia Stanów Zjednoczonych mocarstwami jądrowymi, które będzie musiał zwalczać jednocześnie. Wielka Brytania i Francja będą stały twardo razem z USA, ale Niemcy i Korea Południowa mogą przegrać swoją stawkę pozostanie sojusznikami z USA, którymi naprawdę gardzą obecnie. Kanclerz Merkel jest gotowa zawalić całą sprawę i uciec z Niemiec dla pokoju i bezpieczeństwa w innym kraju, jeśli będzie musiała. . .