Author Topic: 27.5.2021 – Zmiany w Nebadonie i na Urantii, część 6  (Read 125 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Andre_P

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 532
    • View Profile
    • Email
27.5.2021 – Zmiany w Nebadonie i na Urantii, część 6
« on: May 27, 2021, 08:48:16 am »
Link do wiadomości po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=17469.msg94328#msg94328
Przekazał : Ron Besser, administrator, członek bohater
Kategoria / Temat : Dyskusje ogolne / Dokument skróconego kursu, który podajemy wraz z uzupełnieniem na temat Federacji
« Odpowiedż nr 1, 22 maja 2021 r., godz. 01:26:47 »

(Szósty urywek z dokumentu o dlugości 40 stron)


ADWENT CHRYSTUSA
DRUGIE PRZYJŚCIE

Mateusz 24:26-31
Jeśli więc wam powiedzą : "Patrzcie, jest na pustyni", nie wychodźcie. Jeśli mówią: "Spójrzcie, on jest w domu", nie wierzcie. 27 Albowiem jak błyskawica przychodzi ze wschodu i świeci aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 28 Gdziekolwiek jest padlina, tam się i sępy gromadzą.

Przyjście Syna Człowieczego
29 "Zaraz po ucisku tych dni słońce będzie zaciemnione i księżyc nie da swego światła, a gwiazdy spadną z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte. 30 Wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, a wtedy wszystkie plemiona ziemi będą lamentować i ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą. 31 Pośle On swoich aniołów z trąbami o potężnym głosie, a oni zgromadzą Jego wybranych z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego.

W rzeczywistości oczekiwania biblijne nie będą spełnione
Cytat z Pisma Świętego przedstawia oczekiwania pojawienia się i nieco obrazowo (ślisko) aspekty czasowe Drugiego Przyjścia.

Oznacza to, że do tej pory nie ma oficjalnego uznania przez ducha w tym temacie, chyba że spojrzymy na Fundację Magisterską i jej wiele przekazów refleksyjnych, wskazujących na właściwości decyzji o ponownym przyjściu Jezusa na Urantię. Nie oczekujcie pojawienia się oboków, a jedynie użycia mediów i pewnych naturalnych znaków w celu przygotowania ludz, żeby byli czujni.

Aspekt czasowy Jego pojawienia się
Aspekt czasowy, nawet przy wielu dyskusjach skierowanych do Fundacji Magisterskiej, jest wątpliwy co do dokładności lub bojowości. Sam Jezus utrzymuje, że Jego czas jest właściwie oszacowany, kiedy Ojciec Wszechświata wskazuje, że teraz jest czas, aby ponownie udać się na Urantię. Jednak biorąc pod uwagę sytuację, jaką mamy obecnie na Urantii, bardziej niż kiedykolwiek pilne jest uznanie, że Duch jest gotowy do spełnienia proroctwa w najbliższym czasie.

Wiele można by tu napisać dla przygotowania czytelnika, żeby wyczuł, co jest motorem Drugiego Przyjścia bardziej niż co innego. Wystarczy spojrzeć na to, co napisano powyżej, żeby zrozumieć, że istnieje wiele powodów w kilku rodzajach kategorii, które dostarczają pilnych powodów, dla których Drugi Powrót jest teraz nagle wysuwany na czoło jako nieuchronny.


Dlaczego teraz?


Wydarzyło się wiele bardzo poważnych rzeczy, które wymagają Bożej uwagi, ponieważ są to sytuacje lub warunki, które są tak poważne, że żadna osoba ani rząd nie są w stanie sobie z nimi poradzić. Wymieńmy niektóre z nich.

Dlaczego teraz ? Być może dlatego - Spójrzcie na tę listę problemów
1 - Dość poważne cofnięcie, zmniejszenie lub usuwanie pnia mózgu
2 - Zawodne rządy bez kompetentnego przywództwa do organizacji pomocy na skalę kraju
3 - Endemiczne choroby
4 - Przeludnienie
5 - Rozsiane ogołacanie zasobów od ryb w morzu do rudy żelaza
6 - Zmiany klimatyczne
7 - Zbyt napięci ludzie i bunty
8 - Zagrożenie zagładą jądrową
9 - Wskaźnik inteligencji spadający do 85 wśród wielu amerykańskich mniejszości
10 - Zbyt wiele grup podludzi nie zamieszkałych przez Dostrajaczy
11 - Prawdopodobny poślizg płyt tektonicznych niszczący kontynenty
12 - Zwiększona aktywność wulkanów
13 - Brak wiary w to, że rządy uochronią ludność kraju
14 - Nierówny podział bogactwa
15 - Nieubłagana powszechna chciwość i złodziejstwo
16 - Bezprecedensowe przypadkowe zabijanie z broni palnej i innej
17 - Nieustanne protesty i bardzo fałszywe stosunki rasowe
18 - Zadłużenie nie do pokonania i prawdopodobne kryzysy finansowe
19 - Zanieczyszczenie środowiska od jądrowego do ścieków
20 - Zapomniany Bóg i jego bezużyteczni synowie miliardami

Polityka Jezusa przygotowuje rozwiązania dla wszystkich powyższych kwestii
Jezus przedstawił Fundacji Magisterskiej co najmniej dziewiętnaście zasad, które wprowadzi w życie, kiedy będzie na Urantii i gdy Misja będzie mogła postępować bez dalszego narażania politycznej pozycji Jezusa, aby mógł wykonywać swoją pracę.

Ustanowienie Regencji
Stwierdzamy ponadto, że cała sprawa reformy rządu amerykańskiego jest mocno spóźniona. Z tego powodu Jezus, wraz z towarzyszącymi mu Synami Magistrami, poprosi administrację Bidena o współpracę w ustanowieniu REGENCJI. Regencja to boska współpraca i opieka nad władzą wykonawczą amerykańskiego rządu, często postrzegana jako dwaj boscy Synowie i wybrany Prezydent Stanów Zjednoczonych pośrodku, pracujący razem nad trudnymi problemami kraju w celu znalezienia najlepszych rozwiązań. Będzie taka próba i mądry amerykański rząd ją zaakceptuje.

Strefa ochronna, która ma być ustanowiona
Według wszelkiego prawdopodobieństwa, Jork w Pennsylwanii, siedziba Fundacji Magisterskiej, w końcu zapewni geograficzną STREFĘ OCHRONY dla zapobieżenia nadmiernego zaludnienia wokół umiejscowienia Fundacji, uspokajając niepokoje na tle rasowym z powodu akcji ochrony, oraz zgromadzeń miejskich z powodu takich czy innych poważnych problemów związanych z przeludnieniem wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych z powodu przesunięć płyt tektonicznych w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Ameryce Środkowej.

Długość trwania Misji
Drugie Przyjście ma górną granicę czasu. Oczekuje się, że Misja Magisterska będzie trwała około trzystu lat. Inne Misje Michała, innego rodzaju niż Drugie Przyjście, mają trwać około sześćdziesięciu pięciu lat. Drugi Przyjście nie ma ustalonego czasu trwania i oczekuje się, że zakończy się po około dwunastu do najwyżej dwudziestu dwóch lat.

Przekaz od Michała Nebadońskiego przez odzwierciedlenie :
CYTAT :
"Tu MICHAŁ NEBADOŃSKI. Nie chcę, żeby ten Dokument się zakończył zanim powiem jeszcze o jednej rzeczy dotyczącej Powrotu Jezusa.

"On jest Moim Synem i jest waszym Bratem, ale jest także Sobą i to Jezus decyduje o tym, kto i co będzie go wykorzystywało, gdy przybędzie tym razem w pełni wcielony. On nie może narodzić się ponownie z niewiasty, ani nie będzie prosił o Apostolstwo Uczniów.

"Wszyscy jesteście proszeni o okazanie poważania Synowi, ale nie bałwochwalstwa ani padania do Jego stóp i wyciągania rąk, żeby Go dotknąć, ponieważ On musi być chroniony przez cały czas i to jest naszym przywilejem, nie waszym.

"Z tego powodu Fundacja Magisterska nie będzie domem Jezusa. Będzie miał bezpieczny dom poza materialną egzystencją. Jego okresy odpoczynku będą morontialne. Jego głównym powodem utraty życia w pierwszym wieku naszej ery nie był krzyż, ale wykrwawienie się na śmierć przez te wszystkie dziury w ciele, gdy wisiał na krzyżu krwawiąc. Wiedział o tym i czuł to i płakał w wielkim bólu z tego powodu.

"Nie oczekujcie, że Syn Boży, Jezus, kiedykolwiek polubi wasz symbol krzyża. On poprosi kościoły, aby go zdemontowały i nigdy więcej nie pokazywały na ołtarzach."

"Co więcej, odległość między Nim a wami jest wielka, ale On was też kocha i Jezus nie będzie się schylał, aby was dotknąć, ale musicie wyciągać ręce, jeśli poda wam rękę. Bądźcie pewni, że to nie jest nowa lekcja, bo Apostołowie znali sztuczki, które Jezus mógł robić będąc w ciele w tamtych czasach. Jezus może lewitować i może poruszać się szybko jak błyskawica, jeśli zostanie zaniepokojony lub zmuszony do zejścia z drogi przez wydarzenia. Zamieszki są prawdopodobne. Powstania też są niepokojące. Ale pamiętajcie, że ostatnim razem, gdy Syn Człowieczy był zaczepiany, siły łącznikowe wkraczały, żeby odsunąć wulgarnego żebraka, który szukał dóbr doczesnych w miejsce duchowego spokoju.

"Z tego powodu Jezus nigdy nie mówi "dzień dobry", tylko "do widzenia", a to w celu ochrony swoich praw do walki, jeśli musi to robić, żeby pozostać przy życiu w obliczu przytłaczającej potrzeby na Urantii. Nie chwytajcie Go. Nie stawiajcie Mu czoła z wrogością. Nie pokazujcie Mu się bez łez na twarzy ? Wdzięczność też jest dopuszczalna na waszych twarzach. Bądźcie pewni, że to jest surowe dla wszystkich i tym razem nie ma tragedii, tylko powitanie Jezusa przez wszystkich jego miłośników i fanów z ostatnich dwóch tysięcy lat. Dobrego dnia."
« Last Edit: May 27, 2021, 09:27:26 am by Andre_P »