Author Topic: 20.11.2023 – Objaśnienia Pośrednch  (Read 67 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Andre_P

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1380
    • View Profile
    • Email
20.11.2023 – Objaśnienia Pośrednch
« on: November 20, 2023, 12:38:03 pm »
Transkrypcja całości nagrania po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=20825.msg102261#msg102261
Napisa : SonsofGod, starszy członek
Kategoria / Temat : Tu są linki do nagrań dźwiękowych, uwagi i plany / Lightline z 14.11.23
« Odpowiedź nr 1, 15 listopada 2023 r., godz. 18:34:47 »


LL z wtorku, 14.11.23
Prowadzący : Dominick O
Transkrypcja : sonsofGod
Link do nagrania : https://www.conferencecalling.com/recordings/1528070/251848/VCISPREC01_251848_20231114_110117

(Jeden urywek z tej transkrypcji – ostatni odcinek tej telekonferencji)


Pośredni :

Tu Pośredni. Mówimy jako grupa i pochodzimy z tej planety. Pozwolono nam mówić w dzisiejszej telekonferencji, ponieważ jesteśmy tak blisko was, naszych kuzynów. Urodziliśmy się ze wszystkich tych frakcji i historii, o których właśnie była mowa i żyliśmy tutaj, na tej planecie przez cały czas. Jesteśmy również dopuszczeni do głosu, ponieważ żaden inny zakon nie jest związany z polityką i religią, które tak konfliktującą naszą planetę, ale my przeżyliśmy to wszystko i nasza rodzina Pośrednich również przeżyła dosłownie to wszystko. Straciliśmy rodzinę w wyniku buntu, odzyskaliśmy rodzinę, widzieliśmy, jak rodzina zbłądziła i nie różnimy się w naszym doświadczeniu podziału rodziny w pogoni za naszymi osobistymi i sekciarskimi przekonaniami o tym, co uważaliśmy za prawdziwe w tamtym czasie, w porównaniu z tym, co wiemy, że jest prawdą w naszej teraźniejszości i przyszłości. Byliśmy świadkami całej historii na tej planecie od naszych narodzin. Niektórzy z nas przeszli przez tę pierwszą epokę trwającą ćwierć miliona lat, można powiedzieć, a inna grupa z nas należy i urodziła się w najnowszej epoce Adama i Ewy, w tradycjach ogrodu i dlatego zostaliśmy upoważnieni do zabrania głosu, żeby nasi przełożeni mogli zachować czyste ręce. Jesteśmy dzisiejszymi słupami wysokimi na 10 stóp.

Teraz to : Historia Urantii została skalana i zagmatwana przez bunt tak bardzo, że można powiedzieć, że perspektywa dzisiejszego człowieka jest prawie bezradna, żeby ją rozwikłać. Przedstawiamy następujący pomysł : Mamy, można powiedzieć, pięć epok epokowego objawienia nakreślonego w innych źródłach. Pamiętajmy o liczbie pięć, a teraz ekstrapolujmy ją na koncepcję podwójnego agenta. Cóż, jeśli podzielicie to na pięć, to otrzymacie kwintesencję tego, że w zasadzie macie pięć razy podwójnego agenta. Macie swojego tradycyjnego podwójnego agenta, a potem macie potrójnego agenta, ale ja wam powiem, że macie więcej niż poczwórnego agenta. Macie pięciokrotnego agenta, gdy macie do czynienia z kliką. Dla dzisiejszych ludzi oznacza to, że gdy tylko poświęcą i zainwestują bardzo dużą ilość swojego życia, co jest dla nas kroplą w wiadrze, to człowiek uwierzy, że to rozgryzł, a ponadto zaangażuje się w prawdę, którą odkrył tylko po to, żeby się dowiedzieć, że tylko wszedł do króliczej nory insynuacji, historii i konfliktu do tego stopnia, że żadna ze stron nie wydaje się być wolna od czynienia zła. Czy można się dziwić, że ateiści w ogóle istnieją ? To z powodu trudu, jaki trzeba włożyć w ustalenie, gdzie na tej planecie znajduje się Bóg.

A teraz przechodzimy do kontrowersyjnych aspektów dzisiejszego dnia. Zacznijmy od tego, że najbardziej uprzywilejowaną metodą rebelianckiej kliki na wielu poziomach jest sztuka zabójstwa. Niezależnie od tego, czy jest to zabójstwo dobrych przywódców ludzkości, czy zabójstwo całych misji, wszędzie pomiędzy synonimami zabójstwa znajdziecie klikę. Jeśli myślicie, że wiecie o współczesnych konfliktach, to powinniście być przynajmniej zaznajomieni z ćwierć milionem lat buntu i przeciw-buntu na tej planecie, a jeśli nie jesteście, to co robicie dla siebie ?

Zabójcy istnieją dłużej niż Mahomet. Jest to zasłona odniesienia, ale dla wiedzących jest to prawie utajnione, reprezentuje te uśpione tradycje buntowników, które kultywowała wygnana frakcja Izmaelitów, która dziś wśród wielu frakcji nie jest tą jedyną szyickich muzułmanów. Zabójcy są najbardziej znani w swojej potężnej fortecy na nieprzeniknionych wzgórzach Bliskiego Wschodu. Stamtąd panowali bezpiecznie. Jednak cofnijmy się, żeby omówić tę uwagę.

Historia Mahometa to jedna, szczerze mówiąc tak stara jak ludzkość i czy to oni atakują władzę ? Czy jest to ten, którego wyznaczył władca, czy też islamska linia krwi zmarłego władcy ? Istnieje szereg Izmaelitów, wszyscy reprezentują różne części o tej samej nazwie, ale w różnych czasach. To właśnie jest tak mylące. Jednym z głównych założeń religii szyickiej jest to, że linia krwi Mahometa powinna rządzić religią. Jednak jeden z kolejnych klanów Izmaelitów, nie z bezpośredniego pokolenia po Mahomecie, ale kilka pokoleń później, został wygnany i założył klikę. Została ona uśpiona i powróciła w postaci tego, co krucjaty nazywały zabójcami.

Kiedy spojrzymy na pochodzenie zabójców (haszyszyn) i umieścimy ich na dzisiejszej mapie, to mamy państwo Iran. Nigdy nie potępiamy ludzi, ale zawsze jesteśmy krytyczni wobec państwa. Kiedy ubolewamy nad humanitarnym kryzysem wojny, bez kontekstu polityki siły, to te emocje biorą górę nad naszym umysłem i jesteśmy otwarci na spisek rebeliantów. Nie możemy zmienić umysłu ludzkości, ale możemy ustawić na poziomie kontekst kliki i buntu na tej planecie, co z powodzeniem przekonało połowę planety, że zło syjonizmu jest tą kliką, podczas gdy druga połowa wierzy, że spisek komunizmu jest tą kliką, albo reakcyjny konserwatyzm prawicy, że tak powiem, ta diabelska autokracja, kiedy w rzeczywistości próbujemy wam powiedzieć, że wszystkie one są owocem kliki. I gdybyście mieli się w to wczytać, to jest tylko jedno stabilne miejsce i jest nim nie tylko służenie Jezusowi, ale rozpoznanie Jezusa jako tego, kim On jest i komu służy, w naszym Panu i Bogu, Ojcu. Wszystko inne zostanie wypracowane. Nie pochwalamy jednak polityki reprezentowanej dziś przez jakąkolwiek konkretną grupę, ale ostrzegamy was, że każda grupa została ostatecznie skażona na przestrzeni czasu. Rozgrywanie tego buntu wciąż jest wektorem możliwości.

Na koniec powiemy kilka słów o demokracji. Demokracja jest nakreślona przez odzwierciedlenie boskich rządów, które nie mają swojej moralności, zasad i wartości w żadnym konkretnego kraju odzwierciedlonym na tej planecie, ale struktura demokracji podąża za instytucjami boskich rządów z gałęziami rządu i władzy wykonawczej, sądowniczej oraz parlamentarnej i ustawodawczej, ale te gałęzie mogą funkcjonować tylko wtedy, gdy na planecie istnieje w sumie siła przewodnia, która odzwierciedla normalne funkcjonowanie planety i ewolucję i istnieje Boska Obecność i super śmiertelnicy, czy to boskiego niższego rzędu, czy też Wysocy Synowie wielkości Bóstwa (dis ....?), tacy jak Synowie Magistrowie lub Syn Stwórca.

Wiele pozostało do omówienia.

Tu Pośredni. Dziękujemy za poświęcony nam czas.