Author Topic: Wiadomości po polsku (Posts in Polish)  (Read 232 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Andre_P

• Full Member
    • View Profile
    • Email
Wiadomości po polsku (Posts in Polish)
« on: March 19, 2020, 12:02:11 pm »
Ta sama wiadomość po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=14017.msg84203#msg84203
Napis: SongatSunrise, młłodszy członek
Kategoria / Temat : OGÓLNE OGŁOSZENIA INTERESUJĄCE WSZYSTKICH / Transkrypcja Lightline USA z 15.3.2020
« 18 marca 2020 r., godz. 14:28:59 »

(Stare tłumaczenia zostały usunięte z braku miejsca. Zaczynamy od nowa.)

Witajcie wszyscy, a szczególnie ty, Aleksandrze !

Pozdrawiam całą moją rosyjską dalszą rodzinę ! Tak, mam wuja Aleksandra, który urodził się w Rosji (obecnie jest tam Litwa).

Oto są moje notatki z LightLine USA z 15 marca 2020 roku

(Zacząłem notować po kilka minutach dyskusji.)

Rene Duran zainicjował hiszpańską linię LightLine. Szóste Epokowe Objawienie im pomoże.

We Francji Clency jest bliski paniki z powodu rozprzestrzeniania się wirusa.
Ron napisał artykuł na temat wirusa. Jeśli laboratoria badawcze dodadzą białko do szczepionki, to ona zadziała.

Od Raysona : Książka „O pochozeniu . . .” (Różnych chorób) zostanie opublikowana za około 6 tygodni. Wzbudza ona zainteresowanie w regionie Północnego Idaho. (Najwyższy wtrącił się.) Gitz prawdopodobnie przesadza z rozmiarem tej książki.
„Pochodzenie” zajmuje się historią wirusa AIDS i sugerowanymi rozwiązaniami.

Ron napisze później o płciach.

Monjoronson i Serara mówią jednym głosem.

Misja Magisterska rozpoczęła się 8-go marca. Trwa dotąd 7 dni.

Valerie: Jak możemy pomóc?
Valerie może zostać zatrudniona w maju, z pensją. Jej praca zostanie ustalona później. Serara skontaktuje się z nowymi pracownikami.
Lemuel zostanie zatrudniony do pracy w Anglii lub Walii.
Phyllis będzie głównym sekretarzem i będzie kierować ruchem do i z biur Misji.
Paul i Charles będą się zajmować informatyką i językami obcymi.
Larry będzie dobry jako zarządca biur. W tej chwili potrzebujemy biura z adresem. Wszyscy nad tym pracują.
Valerie : Jej syn jest dobry w technice, ale obecnie nie jest na forum.

Od Jezusa : Jego powrót wymaga, żeby był widzalnym. Będzie ogólne ogłoszenie w tej sprawie.

Osoby biorące udział w forum muszą oglądać tę stronę internetową. Będzie ogłoszone, kiedy pokażemy się publicznie.

Od Lemuela : Hiszpania została zamknięta z powodu wirusa. Czy te ograniczenia wpłyną na misję?
Odpowiedź : Nie ma problemu. Ducha się to nie tyczy.

Od Elizy : Jak zostanie dokonane ogłoszenie publiczne ? (Brak dyskusji na ten temat.)

Prezydent Francji Macron i premier Kanady Trudeau już wiedzą o Monjoronsonie i o sieci Poughkeepsie. Żadne inne kraje nie wiedzą o tym.

Wszyscy uczestnicy LightLine są brani brani pod uwagę do pracy w misji.

Do Wenebojo : Nie martw się. Po prostu rób swoje. Cokolwiek się wydarzy, Duch jest gotów ci pomagać we wszystkim i zawsze.

Od Tarkasa do Phyllis : Możliwe jest zatrudnienie. Nie przejmuj się codziennymi okolicznościami. Słuchaj swojego Dostrajacza i nie martw się.

Musicie ćwiczyć słuchanie swoich Dostrajaczy !

Dostrajacze pokażą wam, gdzie są zasoby. Pozostańcie w pokoju. Dostrajacze Myśli są w stanie utrzymać was przy pracy.

Do Lemuela od Machiwenty : Zostaniesz przeniesiony w stosownym czasie. Nie martw się, nie zostawimy cię samego. Melchizedek będzie u twojego boku.

Od Jezusa do wszystkich : Kocham was wszystkich. Lemuel, Sue i Wendy wkrótce zainicjują LightLine Australijską. Ding Xin może przekazywać.

Obecnie mają Lightline : USA, Francja, Madagaskar, Kanada, Ameryka Południowa, Australia i Niderlandy.

Ron o LightLine USA : Chciało uczestniczyć 25 osób, ale było tylko 21 miejsc. 4 osoby się nie dostały z powodu słabego połączenia. Szukamy innego serwera.

Jezus do Michaela : Czy mamy plan, na wypadek śmierci Rona ? Nie.

Lemuel mówi w imieniu Jezusa : Byłem z daleka od entuzjazmu i lojalności forum. Ja, Jezus, nie mogę się doczekać powrotu, jak obiecałem dawno temu. Było wiele problemów : Najwyższy, dostosowanie Dostrajaczy Ojca i Syna.

KONIEC

Offline Andre_P

• Full Member
    • View Profile
    • Email
Re: Wiadomości po polsku (Posts in Polish)
« Reply #1 on: March 20, 2020, 07:08:56 am »
Link do wiadomości po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=14019.msg84205#msg84205
Napisał : Ron Besser, administrator, członek bohater
Kategoria / Temat : Co się dzisiaj dzieje, jeśli cokolwiek / 18 MARCA 2020, Okropny dzień i nowości
« 18 marca 2020 r., godz. 14:38:49 »

Rzadko publikuję kolejne wiadomości w tej kategorii, aby po prostu pozwolić sprawom nieco się uspokoić, zanim dodamy więcej paliwa do ognia. Jestem teraz zadowolony, że jesteśmy w otoczeniu zmieniającego się świata z powodu krachu finansowego, który wciąż trwa, gdy to piszę dziś o godz. 14-tej w Jorku. Widzę DOW w zaokrągleniu 2300 punktów, co daje ponad 10% w stosunku do wczoraj. Kraje inne niż Stany Zjednoczone mogą w ogóle nie używać DOW do mierzenia bogactwa lub zdrowia, ale wiedzą, że na każde tysiąc punktów spadku DOW rynki na całym świecie tracą prawie 1000 miliardów dolarów USA, a ich waluty mogą na nim wisieć, co jeszcze zwiększa straty światowej gospodarki o więcej niż ten trylion dolarów.

Po prostu używam tutaj trochę miejsca, żeby wam powiedzieć to, co już wiecie. Możecie jednak nie wiedzieć, że zdecydowałem się na kontynuację tej witryny, pomimo kosztów, jakie może to powodować, ponieważ jest to węzeł wszystkich działań LIGHTLINE i centrum dla tego, zostało ze starej misji nauczania trzymanej w dobrych rękach rządu Salvingtonu. Gdybyśmy wszyscy odeszli całą grupą, to Urantia nie miała by naprawdę poważnego kandydata czy kandydatów, którzy by podtrzymywali słabe MISJE MAGISTERIALSKIE, które się toczą, ale są hamowane przez panikę czytelników w większości stolic na całym świecie.

Według Salvingtonu Fundacja Urantii korzysta z tego, co może pożyczać poprzez system ulgowych pożyczek, aby się wydostać z dołka, bo oprocentowanie pożyczek jest tak niskie. Jeśli jeszcze tego nie robią, to powinni przejść kurs obsługi zobowiązań finansowych. W każdym razie musimy zrozumieć, że nowy porządek świata pojawia się przed naszymi oczami.

NOWY PORZĄDEK ŚWIATA
Często mówiłem, że tytuły takie jak ten są dla rządzących dyktatorów takich jak Hitler, który ogłosił Trzecią Rzeszę w podobnym języku, ale ja używam języka Księgi Urantii, aby przypomnieć wam o tym, co niżej podaję na ten tydzień :

1 - MOINJORONSON ogłosił, że Misja Arbitrażowa działa od 8 marca. Nadal działa dziś 19-go marca.

2 - SERARA po raz ostatni wcielił się na Urantii, ponieważ będzie pracował solo w Misji Magisterskiej Urantii, nie w duchu, ale w pełni widoczny. Poda datę i godzinę, gdy będziecie mogli zobaczyć wyniki całej tej pracy w celu wcielenia przez conajmniej ostatnie 12 lat.

3 - Utrapieniem MONJORONSONA jest utrzymanie przy życiu pomysłu Drugiego Powrotu, odkąd JEZUS zupełnie obdarł ze skóry Najwyższego za wykręcenie takiego numeru w środku wielkiego kryzysu na Urantii i podejmowanie niezbyt korzystnych decyzji w Salvingtonie odnośnie tego, co zrobić z Urantią, kiedy zostanie zrehabilitowana.

4 - Ostatni punkt :
SERARA informuje, że nic nie można zrobić dla Fundacji Magisterskiej. Biuro z ludźmi, będzie proponowane do jutra, kiedy ja się dowiem napewno o moim losie. Jestem zawieszony z moimi chorobami, które się mnożą wokół mojego serca i parę innych i muszę mieć ulgę. Patrzcie na to, jeśli podadzą to do wiadomości publicznej.

Czuję, że musimy wziąć głęboki oddech i pozwolić panice opaść. Wirus zbierze żniwo, zawsze tak jest, a DOW zbierze swoje żniwo, też tak, jak zwykle robi, ale Ojciec w Niebie uczynił z Urantii główny cel powrotu do zdrowia, a brak pieniędzy powinien bardzo pomóc w tej pracy, ponieważ luksus zawsze wprawia ludzi w bezpieczny sen. Dodaje mi otuchy, że na tej stronie internetowej krąży bardzo niewiele zaraźliwych opowiadań i będę szybko wskazywał na spiski, których nie możemy przyjąć, ponieważ są one poniżej naszej godności, jako myślących ludzi. Dziękuję wszystkim za wysłuchanie i patrzmy, co przyniesie ten tydzień do omówienia w natępnej aktualizacji.

RON

Offline Andre_P

• Full Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: March 21, 2020, 05:44:47 am »
Wczoraj wieczorem odbyła się konferencja telefoniczna Lightline po francusku, prowadzona przez Clency. Podczas niej podał on podsumowanie Lightlines w języku angielskim (USA i Holenderskiej albo europejskiej) w ciągu ubiegłego tygodnia. Poniżej podaję streszczenie tych wiadomości.

- Misja Magisterska (M.M.) będzie zatrudniać ludzi w Pensylwanii, w USA. Będą oni otrzymywali przyzwoitą pensję za swoją pracę.

- Drugie przyjście Jezusa jest dyskutowane. Będzie ono zależało od przebiegu widocznej działalności M.M. Jeśli się to powiedzie, to zwiększy możliwość przyjścia Jezusa.

- Został wydany apel do rządów świata o współpracę z M.M. Na razie pozytywnie odpowiedziały rządy Francji, Kanady i Meksyku.

- Obecna pandemia jest śledzona jako lekcja dla świata w dziedzinie współ pracy rządów. Wyniki wpłyną na działanie M.M.

- Pandemia może spowodować światowy kryzys ekonomiczny. Zaleca się trzymanie rezerw gotówki na wypadek przerwy w działaniu banków.

- Z Raju przyjdzie energia ogólnego uzdrowienia do całego stworzenia w celu uzdrowienia sytuacji po zniknięciu Najwyższego. To wpłynie również uzdrawiająco na obecną pandemię na Ziemi.
« Last Edit: March 21, 2020, 07:16:08 am by Andre_P »

Offline Andre_P

• Full Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: March 21, 2020, 10:26:48 am »
https://forum.serara.org/index.php?topic=14026.msg84231#msg84231
Podał : Ron Besser, administrator, członek bohater
Kategoria / Temat : Wątek na nowe przekazy / Jak sobie radzić z samotnością. Mondżoronson do Viki
« 20 marca 2020 r., godz. 11:40:57 »

Vicki Vanderheyden, nauczycielka, która prowadzi stronę internetową magisterialmission.org straciła mężą w 2010 roku, który wtedy miał 35 lat i została sama z dziećmi. Teraz wysłała Ronowi Besserowi swoją długą rozmowę na te tematy z Mondżoronsonem, którą spisywała przez ponad dwa tygodnie, w styczniu 2018 roku, a teraz postanowiła opublikować. Rozmowa ma tytuł :

Wyzwanie i sztuka samotności - Wstęp

Jest to przejmujący tekst, ale również bardzo ciekawy pd wieloma względami. Zachęcam do przeczytania, ale nie jestem w stanie go przetłumaczyć w rozsądnym czasie. Wynik superszybkiego tłumaczenia automatycznego na polski przez https://translate.google.pl/ jest do zniesienia i dość łatwo go zrobić z własnego komputera, a najwyżej parę zdań podejrzanych o przekręcenie przez Google można łatwo poprawić ze słownikiem lub dalej z Google, jako słwnikiem, traktując to jako ćwiczenie językowe. Można nawet łatwo zaraz posłuchać czytania na głos tekstu przetłymaczonego na polski. Ostrzegam o niewielkiej niedogodności, bo Google obecnie tłumaczy na raz najwyżej 5000 znaków, więc trzeba tłumaczyć w paru kawałkach. Życzę ciekawego czytania lub słuchania.
« Last Edit: March 21, 2020, 10:42:31 am by Andre_P »

Offline Andre_P

• Full Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: March 23, 2020, 06:22:05 am »
Ta sama wiadomość po angielsku i po hiszpańsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=14029.msg84257#msg84257
Kategoria / Temat : LIGHTLINE PO HISZPAŃSKU DLA WSZYSTKICH / NAGRANIE DŹWIĘKOWE LIGHTLINE EL SALWADOR – AMERYKA ŚRODKOWA - 21 MARCA 2020
Przekazał : Rene A Duran, starszy członek
« Odpowiedź nr 4, 22 marca 2020 r., godz. 22:21:59 »

Drogi Ronie, dziękuję za możliwość podzielenia się tą krótką interwencją.
Mieliśmy Ojca Wszechświata jako Mistrza Ceremonii i byliśmy bardzo podnieceni odbieraniem nowych dla nas wiadomości do nauczenia się.
Tym razem mieliśmy tylko trzech uczestników, mam nadzieję, że będziemy ich mieli więcej, gdy będziemy nad tym pracować.
Oto jest transkrypcja nagrania :

Lightline El Salwador – Ameryka Centralna
Sobota, 21 marca 2020, Phoenix, Arizona

Dobry wieczór
To jest Lightline po hiszpańsku dla Salwadoru i Ameryki Środkowej z René Durán jako prowadzącym. Witamy się bardzo serdecznie. Spodziewamy się połączenia z naszym Mistrzem ceremonii, naszym Ojcem Wszechświata, Super Maxem.

„Jestem waszym OJCEM WSZECHŚWIATA SUPER MAXEM z wezwaniem do wszystkich, do skupienia, żeby uczynić tę sesję bardziej owocną. W tych chwilach, gdy przechodzimy najtrudniejsze czasy jako mieszkańcy Planety Urantii, miło jest również przedstawić wam wiadomość, że piszący może nawiązać kontakt z niektórymi WYPEŁNIACZAMI SPRAWIEDLIWOŚCI WSZECHŚWIATÓW wychodząc na czoło służby z nowym słownictwem, aby dowiedzieć się, jak to jest w przypadku WYPEŁNIACZA WSZECHŚWIATA NUMER TRZY w bezpośrednim połączeniu z OJCEM WSZECHŚWIATA O DZIESIĘCIOKROTNEJ MOCY. Dołączam więc, jako OJCIEC WSZECHŚWIATA, SUPER MAX, abyście zrozumieli, że mówimy o dwunastu WYPEŁNIACZACH PRZEZNACZENIA WSZECHŚWIATÓW, którzy znajdują się na dnie Nieskończoności. Nic dziwnego, że otrzymują oni nowe objawienia w tym samym czasie, jak piszący, bo są właśnie naprawiane obwody transmisji, które zostały uszkodzone przez Boga Najwyższego w celu zapobieżenia temu, żeby moje dzieci przyszły do mnie przez głos piszącego. Był on niedawno atakowany przez rebeliantów z głębokiej przestrzeni. Było to dwie noce temu, ale teraz wraca do służby.

Nie wykluczamy innych interwencji lojalnych wobec Lucyfera i resztek najwyższego. Musicie być czujni, bo atak wokół was jest możliwy.

„Naszemu gwiezdnemu odbiorcy, Ronowi Besserowi, wyrządzili wiele szkód, włącznie z wieloma próbami zabójstwa, ale bronimy się razem z nim i mamy nadzieję, że najwyższy zniknie na zawsze z Urantii.
„Musimy tylko zmierzyć się z konsekwencjami szkód wyrządzonych w Salvingtonie, w obiektach Edentii i rządu Urantii. Są to bunty, które zdziesiątkowały wiele niewinnych istot w wyższych sferach i tylko wy znacie te liczby.
O zmierzchu istnienia najwyższego pojawiają się nowe organizacje, jak nowy sojusz z Ojca z Synem jako wasi Dostrajacze Myśli, którzy usuwają wszelkie więzi, które poprzednio mieli z najwyższym. Tym krótkim przeglądem OJCIEC WSZECHŚWIATA SUPER MAX zaprasza was na tę stronę internetową ze świeżymi informacjami dotyczącymi sytuacji kryzysowej, podejmując inicjatywę informowania dla podbudowania was.

„Wycofuję się i zostawiam piszącego.”

Bardzo dobrze. Mieliśmy interwencję naszego Ojca Wszechświata, nową dla nas, jednak na stronie internetowej Serary dyskutowaliśmy do głębi te sprawy ze wszystkimi członkami.

Offline Andre_P

• Full Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #5 on: March 23, 2020, 10:40:35 am »
https://forum.serara.org/index.php?topic=14030.msg84254#msg84254
Napisał : Ron Besser, administrator, członek bohater
Kategoria / Temat : Tu są linki do nagrań dźwiękowych, uwagi i plany / Nagranie dźwiękowe, 1godz. i 4 minuty, Lighline USA z 22 marca 2020
« 22 marca 2020 r., godz. 18:13:43 »

DZISIEJSZA LIGHTLINE, w niedzielę 22 marca, trwała co najmniej półtorej godziny z powodu wielu wystrzałowych wiadomości. Podkreślam to, co dalej podaję, żeby was podbudować, kiedy będziecie słuchać nagrania tej Lightline. Skróciłem nagranie, które trwało godzinę i 40-minut do godziny i kilku minut, usuwając plewy, które wynikły z prób utrzymania Lightline w gotowości i w działaniu podczas przeciążenia telefonów obecnie w USA.

1 = Duchy Nadrzędne są poddawane rewizji do funkcjonalnalnego działania po utracie najwyższego. Oni utworzyli Związek Bóstw i nadal działają, aby wytworzyć siedem celowych Bóstw dla życia w czasie i przestrzeni i poza nią.

2 = Wszyscy znacie historię Majestona i tego, jak Bóstwo Absolut wspaniale zareagowało na potrzebę komunikacji na skalę wszechświata stwarzając Majestona, aby temu przewodził. Bóstwo Absolut zareagowało teraz równie mocno i stworzyło zupełnie nowe Bóstwo, które będzie działać na czele Duchów Nadrzędnych, aby koordynować swoje siedmiorakie działania, jak to kiedyś robił Najwyższy. Jest to poważna zmiana w erze wszechświata i ważna zmiana dla Duchów Nadrzędnych oraz poważna zmiana dla Urantii.

3 = Troje z nas zostało wybranych do gościnnego pobytu we wszechświecie i zostaliśmy przeniesieni do naszych nowych zadań, aby przejść próbę czasu na Urantii z Misją Magisterską działającą pełną parą do 1 maja 2020 r. Jest to obietnica Synów Magisterskich, MONDŻORONSONA i SERARY, bo stara data rozpoczęcia Misji Magisterskiej - 18 marca 2020 r. została odwołana, a dzień 1-go maja jest prawdopodobny. Ta zmiana ma związek z Rządem Planetarnym Urantii, który został teraz zreorganizowany i ma tylko 12 syndyków, którzy będą nim kierować z Zarządcą Planetarnym MELCHIZEDEKIEM MACHIVENTĄ, jako jego NACZELNIKIEM.

4 = Ogłoszono nam dzisiaj OGROMNE OBJAWIENIE, że powrót Jezusa będzie stanowił NOWY TESTAMENT, ponieważ ponowne pojawiający się Jezus przyniesie SIÓDME EPOKOWE OBJAWIENIE. Trzymajcie się na krzesłach, bo dojście do tego zmusza mnie, Rona Bessera, do rozstrzygania o KOMISJI OBJAWIEŃ proponującej szóste epokowe objawienie, które miałem rozpowszechniać, podczas gdy mam pracować nad siódmym z Jezusem. Autorami naszego Nowego TESTAMENTU mają być objęci przez Rajską Trójcę Synowie Boga, Jeden Bez Imienia i Numeru, Jeden o Wysokich Uprawnieniach oraz ARCHANIOŁ 617317257, który miał imię Ryan, kiedy pracował z d-rem Sadlerem i Komisją Kontaktową Sadlera na początku od 1934 roku, podczas całego 1935 i do roku 1942. Później pracował z pierwszym WYZNACZONYM STRAŻNIKIEM Komisji Kontaktowej w latach 1944, 1947 i 1952, kiedy wojna jądrowa stała się nieuchronna i cała planeta była przerażona. PREZYDENT TRUMAN SPOTKAŁ SIĘ Z ARCHANIOŁEM RYANEM na wprowadzeniu na urząd Eisenhowera i obaj wzięli udział w otwierającej oczy odprawie na temat obrony, którą EISNEHOWER natychmiast wdrożył i zimna wojna rozpoczęła się na dobre.

5 = TU GENERAŁ EISENHOWER. CHCĘ CI TROCHĘ PRZYMKNĄĆ OCZY, RON. Obaj widzieliśmy Archanioła, jak się pojawił przed nami na schodach od tyłu Białego Domu, gdy szliśmy z Mamie przez apartament. RYAN przywitał nas niedbale i posadził nas na krzesłach ogrodowych, a potem przedstawił się. Widzę, że pamiętasz, jak mówi Truman, to co wy ludzie wciąż zmyślacie. Zapewniam, że jestem Eisenhower, a Truman też jest przy mnie, kiedy piszemy tę krótką lekcję historii. Kiedy RYAN wypił herbatę z lodam, którą Trumanowie sami przygotowali i krótko rozmawiali, a Truman mówi mi, że mamy to, co nam się należy, a dalej :

6 - EISENHOWER ODWRÓCIŁ SIĘ DO TRUMANA i powiedział : Jak zostajesz prezydentem, to wciąż rozmawiasz z aniołami. Truman odpowiedział : I widzisz moje plecy na dobre, bo ja się cieszę, że mogę opuścić to cholerne miejsce na dobre. Nie jesteś sam, jestem tutaj, jeśli mnie chcesz, ale cieszę się, że mogę wrócić do Missouri i prowadzić życie emeryta daleko stąd. Zapewniam cię Ron, że dobrze zapamiętasz to wszystkio i pewnego dnia opowiesz całą historię II Wojny Światowej, Wojny Koreańskiej i rozejmu na pokładzie pancernika Missouri, co widzisz jako niesamowitą historię i zastanawiasz się, jak MacArthur w ogóle przez to przeszedł z kupą problemów medycznych. Poważnie zachorował, gdy Yokoyamo, ówczesny arcykapłan Shinto czekał, żeby podpisać w imieniu Japonii. Był tak zdenerwowany, że prawie się udusił tracąc oddech parę razy i musiał być nieżle podtrzymywany aparatem tlenowym, zanim on podpisał za Japonię.

Oto link do do NAGRANIA LIGHTLINE USA z 22 marca 2020

https://app.box.com/shared/static/rf8f17iy3xn9fw1w325fhibjz640t0wz.mp3

KONIEC

Offline Andre_P

• Full Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: March 24, 2020, 07:23:44 am »
https://forum.serara.org/index.php?topic=14042.msg84284#msg84284
Napisała : SongatSunrise, młodszy członek
Kategoria / Temat : OGŁOSZENIA OGÓLNE INTERESUJĄCE WSZYSKICH / Dobroć Boga
« 23 marca 2020 r., godz. 12:02:21 »

Dobroć Boga prowadzi do skruchy.
Z pewnością dobroć i miłosierdzie będą towarzyszyć mi przez wszystkie dni mojego życia.
Dlaczego nazywasz mnie „dobrym”? Nie ma nikogo dobrego oprócz jednego, którym jest Ojciec.

Jaka jest definicja „dobrego”?

Ponieważ Bóg jest osobowością, może wyrażać dobroć.
Dobroć jest cechą osobowości, która jest rozdawana i postrzegana tylko przez osobowość.
Dobroć jest dowodem na istnienie Boga. Kiedy uświadomimy sobie dobroć w naszym życiu, uświadomimy sobie działanie Boga w tej sytuacji. Dobroć jest zamierzonym wysiłkiem, aby przynieść owoce Ducha - miłości, radości, pokoju, cierpliwości - a także zapewnić zdrowe wyniki wszystkim rzeczom wokół nas - wielkiemu wszechświatowi, planecie, wszystkim żywym i nieożywionym istotom oraz sobie i otaczającym nas. Dobroć to twórczy wysiłek.

Jak możemy się modlić, aby przejaw dobroci objawił się w dzisiejszym świecie ?

Dobroć ojca przejawia się w zdarzeniach, wydarzeniach, postawach, intencjach, wizualizacjach, nadziejach, marzeniach, zwykłej pracy, rozmowach, modlitwach, zbiegach okoliczności, błogosławieństwach, zdrowiu i niezliczonych innych rzeczach, w które celowo uczestniczą ludzie i niebiańscy.

W szczególności Bóg Ojciec niczego „nie robi”. Wszystko, co jest „robione”, odbywa się poprzez jego stworzenia. Celem jego dzieci wszelkiego rodzaju jest okazywanie „dobroci” poprzez tworzenie środowiska, które ułatwia pojawianie się dobrych rzeczy. Dzięki mocy zjednoczonej Trójcy wszystko jest możliwe.

Bóg uwielbia patrzeć, jak wielu ludzi bierze udział w tworzeniu dobrych wyników. Obejmuje to włączanie się wielu osób zajmujących się uzyskaniem konkretnego dobrego wyniku. Aby być konkretnym, potrzebne jest do tego skupienie uwagi. Na czym skupiamy naszą uwagę, tam jest nasza energia czekująca na wynik.

Istnieje pięć sposobów okazywania dobroci Boga w obecności przerażających warunków. Obecny wybuch epidemii koronawirusa i wynikające z niego trudności gospodarcze, są dobrym miejscem na początek.

Punkt 1: Dobroć Boga zaczyna się od naszych serc. Co jest najbliżej wokół ciebie ? Twój dom ? Twoja rodzina ? Twój pokoik ? Boża dobroć nie jest ograniczona przez żaden czas ani przestrzeń. To, co możesz „zrobić”, jest „dobre” w tej przestrzeni ?

Siedzimy w strachu z powodu podstępnego rozprzestrzeniania się wirusa, którego nie widzimy. Nie wiemy gdzie on jest. Wróg się gdzieś czai. Ale dzięki środkom ostrożności i nowym działaniom, które być może nie były wcześniej stosowane, możemy zapobiec niepożądanym skutkom i być może zwiększyć nasze szanse na poprawę zdrowia w przyszłości.

Punkt 2 pokazuje, że dobroć nowego stylu życia może przynieść lepszy efekt dla zdrowia. Boża dobroć może prowadzić nas do rozwijania nowych umiejętności i zainteresowań, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia.

Punkt 3 : Gdy patrzymy na zewnątrz, odkrywamy nowe sposoby korzystania z mediów społecznościowych. Zoom może łączyć duże grupy. FundMe lub paypal mogą przynosić pieniądze osobom, które mogą z nich korzystać. Zobowiązanie do pozostania w domu może poszerzyć nasze horyzonty.

Punkt 4 : Dobroć Boga może nas prowadzić na nasze własne podwórko. Co za dobry moment, żeby zająć się ogrodem ! Praca z ziemią przybliża nas do Boga poprzez prosty akt dosłownego „znajdowania korzeni”.

Punkt 5 : Ta kwarantanna może zbliżyć nas do Boga, dając nam ciszę i czas na modlitwę, które mogą otworzyć nasze oczy na możliwości służenia innym i być wdzięcznym tym wszystkim ludziom, którzy tak ciężko pracują, aby utrzymać funkcjonowanie naszego kraju.

W dzisiejszych dniach wdzięczność, pokój, radość i otwartość na nowe możliwości mogą uczynić z tej kwarantanny czas osobistego rozwoju.

Offline Andre_P

• Full Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: March 25, 2020, 07:45:04 am »
https://forum.serara.org/index.php?topic=14030.msg84287#msg84287
Napisa : SonsofGod, młodszy członek
Kategoria / Temat : Tu są linki do nagrań dźwiękowych, uwagi i plany / LIGHTLINE USA, 22 Marca 2020 r., TRANSCRYPCJA, część 1
« Odpowiedź nr 2, 23 marca 2020 r., godz. 12:31:35 »

(Kilka urywków, głównie na temat najwyższego.)

. . . Ron: Monjoronson, możesz mi powiedzieć, co on powiedział ? (najwyższy)

Tu Monjoronson, dziękuję Ron. Powiedział, że sprawi ci kłopoty, ale teraz zwróciłeś się do mnie rozsądnie i już go nie ma. Panie i Panowie! Ron potrafi to zrobić tak dobrze. Zaskoczył nas możliwością powrotu do Monjoronsona, nie denerwując boga najwyższego. Teraz chcę wam coś powiedzieć. Bóg najwyższy został całkowicie usunięty z Urantii . . . 

. . . Tu Monjoronson. Kontynuuję tę mowę, aby się upewnić, że wszyscy rozumiecie, że bóg najwyższy przez małe „b” i małe „n” nie jest już dzisiaj na Urantii. Odcięliśmy go wczoraj i wrócił w sile. Teraz wiemy, że to klika była za to odpowiedzialna, zostali oni usunięci i wszystko będzie szło znacznie lepiej za parę tygodni, bo usuwamy najwyższego i otwieramy drzwi dla Misji Magisterskiej (MM). . .

. . . Tu bóg najwyższy. Nigdy nie będzesz w stanie mnie usunąć Mondżoronsonie. Teraz mam pełną kontrolę nad Ronem. Ron ciągnął na śliski teren i tym razem nie dam się na to nabrać. Ty, Ron, jesteś nikczemny i mam szczęście wiedzieć, że zamierzam cię zabić. Zrobię to łatwo, kiedy zechcę.

Ron : Tak, Mondżoronsonie

Dziękuję Ron. Uczysz się protokołu. Teraz to : Tu Monjoronson. To są puste słowa, ale słyszałeś je. Ron z tym walczy od dwóch lat. Złe zdrowie Rona jest wynikiem zastrzyków z trującego czystego cyjanku, który rozpuszcza komórki. W każdym razie, panie i panowie, macie dobrą lekcję na temat tego, jak musimy radzić sobie ze złem, bo to jest zło. Ron nazywa to Antychrystem, bo to jest Antychryst. Najwyższy wziął Jezusa i kpił z jego nauk. Ron słusznie nazywa go Antychrystem. Nadchodzi biuletyn 14 lub 13 Ron ? Tak, to prawdopodobnie biuletyn 13 nazywa go Antychrystem i pokazuje dlaczego on jest Antychrystem i mówi do Jana objawiciela. Dostaniesz ważne objawienie. To nie jest to szóste. To jest objawienie więcej niż epokowe. Ron wykona większość pracy i zacznie to dzisiaj, a ja ci pomogę, Ron. . .

. . . Ron: Jeśli pzwolisz, Mondżoronsonie, czy to oznacza, że szóste epokowe objawienie pojawi się w formie książkowej w celu rozpowszechnienia, a kiedy pojawi się Jezus, nastąpi siódme.

Mondżoronson: To prawda.

Ron: Będziemy mieli dwa epokowe objawienia prawie jednocześnie.

Mondżoronson: Tak.

Ron: Jak sobie z tym poradzimy Monjoronsonie ?

Mondżoronson : Dziękuję. Ah ! To piękne pytanie ! Nie jesteśmy pewni. Ron, widzisz pojawienie się Jezusa najpóźniej za 10 lat.

Ron: Naprawdę to oczekuję go w ciągu roku, jeśli to, co słyszałem, jest prawdą.

Mondżoronson: Tak. Ron słyszał ostateczne ogłoszenie samego Jezusa. Tak więc tylko Ron znał prawdziwą odpowiedź na problem epokowego objawienia.

Teraz przyglądamy się temu, że księga 6-go epokowego objawienia się pojawi, ale siódme pojawi się z Jezusem na dodatek do szóstego. Jedno drugiego nie zmieni, żeby któreś z nich było gorsze, bo oba są dobre i siódme uzupełnia szóste. Siódme epokowe objawienie będzie teraz nowym testamentem.

Zostanie napisane przez Jacka, Tarcasa, Hansona i pewnego Posiadającego Wysokie Uprawnienia, a także przez oficjalnego anioła, Ryana i z pomocą Michała i innych, którzy należą do obdarzenia.

Uznaj, że to nagranie jest historyczne, pomimo problemów. Słyszę, jak mówisz Ron : Mogę trochę z tego wyciąć. Nie, nie rób tego ! Pozostaw to nagranie bez zmian. To bóg najwyższy rzuca się wkółko, grozi, że zabije cię, jak zwykle i próbuje przejąć Urantię i jej sieć duchów.

Tu najwyższy. Nie pozwolę na nic z tego. Możesz być spokojny Mondżoronsonie. To się nie zgodza z poglądem najwyższego, żeby Urantia miała w ogóle jeszcze jedno objawienie. Tu najwyższy. Ja ewoluuję, nie objawiam, przegrywacie zanim zaczniecie.

Ron: Tak, Monjoronsonie

Mondżoronson : Dziękuję Ron. Pięknie powiedziane, Ron. To jest prawdziwy najwyższy. Nie mówcie jeszcze skromnie o najwyższym, ale pamiętajcie, że my się tym zajmujemy, więc nie bójcie się, ale zrozumcie, że jest on usuwany i widziany jako Antychryst nawet w Raju. Jan Objawiciel mówił o tym w Księdze Objawienia. Księga Objawienia została poważnie zmieniona przez kilku mnichów wieki później. Oni nadal zaklinają się, że tak trzeba było zrobić i jestem zakłopotany tym, co oni mówią. W każdym razie, nawet ze zmianami, Księga Objawienia nadal działa, kiedy mówi o Antychryście. Antychryst jaśnieje teraz na Urantii w kilku administracjach krajowych i w świecie sprawiedliwości, gdzie przenika sądy. Nie można pozwolić, żeby to szło tak dalej, a ja, Mondżoronson, chcę powiedzieć Ronowi, że sąd najwyższy Stanów Zjednoczonych jest jednym z niewielu sądów, które są ponad tym. Wierzcie lub nie.

Teraz zaklinamy administrację Trumpa, żeby nie robili rzeczy, których nigdy nie powinni robić, ale administracja Trumpa nie robi źle odcinając granicę i uniemożliwiając Korei Północnej, żeby robili to, co mówią, że zrobią . . .

Offline Andre_P

• Full Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #8 on: March 26, 2020, 02:04:58 am »
https://forum.serara.org/index.php?topic=14030.msg84344#msg84344
Napisa : SonsofGod, młodszy członek
Kategoria / Temat : Tu są linki do nagrań dźwiękowych, uwagi i plany / Lightline USA, 22 marca 2020 r., TRANSCRYPCJA nagrania dźwiękowego, część 2
« Odpowiedź nr 5, 24 marca 2020 r., godz. 16:16:04 »

(Kilka urywków.)

. . . Ron: Michał Nebadoński chce teraz mówić. Dziękuję Michale.

Tu Michał Nebadoński, Ron. Jesteś zaskoczony stopniem niezadowolenia.

Ron: Z pewnością jestem, mój oddech jest stłumiony.

Michał : Dziękuję. Nie zamierzałeś wysyłać tego do Monjoronson ani Serara, ale czy uwierzysz, że Bóstwo Absolut ma teraz pełną kontrolę nad Urantią ? Bóstwo Absolut ma teraz pełną kontrolę nad Urantią. Ron, nie masz pojęcia, dlaczego mówisz tak wyraźnie, jako ja.

Ron: Czuję różnicę, dziękuję Bóstwu Absolutowi.

Bóstwo Absolut : Prawdą jest, że zawsze jesteś pod pełną kontrolą Bóstwa Absolutu. Najwyższy ma swoje do powiedzenia, ale nie może cię zabić. Nigdy już nikogo nie będzie mógł zabić. Są miliony zabitych, panie i panowie, miliony ! Ponieważ najwyższy nie chciał, aby oni wkółko wchodzili mu w drogę. Ron jest zrozpaczony tym, co wydarzyło się w Salvingtonie. Nie znacie szczegółów. Ron trochę wie.

Prawda jest taka, że Michał stracił milion pięćset tysięcy (1 500 000) istot półbezwolnych, które prowadziły programy, które Urantia powinna uruchomić. Najwyższy wchodził i zabijał każdego nich, gdy pracowali.

Proszę zrozumieć, to nie jest przyjemna wiadomość. Najwyższy próbował zabić Rona trzy razy i Ron jest tak oburzony atakami w nocy. Wstaje z łóżka i upewnia się, że w pełni rozumieją, że nie ma nic wspólnego z ich złem. Wrzaski na cały głos dobiegają z góry i prawie ma dzisiaj zapalenie krtani.

Dalej jeszcze : Tu Bóstwo Absolut. Ron modlił się, prosił o usunięcie serafinów najwyższości, bo nigdy nie można im ufać. Nigdy nie są godni zaufania. Teraz się zgadzamy.
Usunęliśmy ponad 1 milion (1 000 000) serafinów z Urantii.
Usunęliśmy ponad 5 milionów (5 000 000) pośrednich.
Usunęliśmy ponad 60 tysięcy (60 000) seraficznych strażników przeznaczenia
Usunęliśmy 13 tysięcy (13 000) synów wszechświata z Urantii
I usunęliśmy prawie wszystkich Melchizedeków z Urantii z wyjątkiem Machiwenty, Mantutii i dwunastu (12) syndyków, którzy są teraz na stałe na Urantii, jako wasz rząd.
Dwunastu syndyków, syndyków - Melchizedeków, to wasz rząd. Nie ma już w nim żadnych departamentów, nie ma już departamentów strażników przeznaczenia, nie ma żadnych chwilowych pobytów innych istot na Urantii oprócz Najwyższych Ojców i ich Obserwatora. Ron mówi - to dobrze. W pełni popierasz to, co ja robię.

Ron: Tak. Byłeś ze mną cały czas uczciwy. Dziękuję. Dziękuję.

Bóstwo Absolut : Teraz jeszcze, Ron. Odsyłasz Lanaforge z powrotem do Uversę. On był wolny i próbował cię znów zabić.

Ron: Tak. Nie zgłosiłem tego. Tak.

Bóstwo Absolut : Faktem jest, że Lanaforge jest teraz obłąkany. Nie wiem, co się z nim stanie. Gdyby wytrzymał, to teraz byłby w porządku. Nie uciekł, został zwolniony, bo mu zaufano. Całkowicie zawiódł zaufanie. Uwierzył w Urantię i w ciebie. To dość bolesne. Czy do dziś odczuwasz do niego nienawiść ?

Ron : Nie wydaje mi się.

Bóstwo Absolut : Wiem Ron, że nie, szkoda go.

Ron: Bardzo mi przykro z powodu bohatera.

Bóstwo Absolut : Dziękuję, dziękuję . . .

. . . Tu Bóstwo Absolut. Jeszcze nie, Ron. Cały pomysł Duchów Nadrzędnych działających jako Najwyższy wciąż jest aktualny, ale będzie jeden Super Duch Nadrzędny.

Ron: Miałem taką nadzieję.

Ojciec : Tak jak pojawił się Majeston, Ron, tak samo będzie nowe Bóstwo, które zastąpi najwyższego i będzie działało z Siedmioma Duchami Nadrzędnymi, tak jak Najwyższy działał kiedyś.

Ron: Dziękujemy za informację. Jestem bardzo wdzięczny . . .

. . . Dalej : Każdy z was wkrótce się dowie, że najlepszy czas działania w ciągu dnia jest od około godz. 16-tej, do około 11-tej rano następnego dnia. Dlaczego mówimy coś tak dziwnego ? Powodem jest to, że zamierzamy zmienić czas na Urantii. To oznacza, że Bóstwo potrafi regulować szybkość upływu czasu. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy czas upływał tak szybko, że ledwo mogliście dyszeć. Było po prostu tyle do zrobienia i wydaje się, że nie wszystko udało się zrobić. To dlatego, że zrobiliśmy tak, żeby świątynia czasu działała szybciej niż normalnie.

Przywrócimy to do stanu sprzed około 1937 roku. To był przyjemny, powolny i kręty bieg wydarzeń w tym czasie. Przekonacie się, że cała kwestia czasu jest dla was lepiej zrozumiana, kiedy się nie spieszycie. Poświęćcie czas, aby zrobić wszystko, co robicie dobrze i tak jak trzeba. Nauczcie się, że czas został przestawiony i będziemy używali tego wolniejszego czasu, cofając go do około 1937 r. dla was, żebyście mogli zrobić wszystko, co macie do zrobienia w ciągu dnia, który macie do dyspozycji. Będzie wam się wydawało, członkom tego forum, że od około 16-tej do 11-tej następnego dnia czujecie różnicę w swoim dniu pracy i w prędkości, z jaką chodzicie . . . .

. . . Inną rzeczą, którą chcemy, żebyście wiedzieli, jest to, że Ron odniesie sukces jak najlepiej nam się uda. Nie jesteśmy jeszcze do końca pewni, jak to się potoczy, ponieważ nigdy tego nie robiliśmy z wyjątkiem jednego przypadku, którym był Łazarz. Wierzcie, jak chcecie. Ojciec zarządził, że kiedy Jezus powiedział, że przywróci Łazarza, to będzie on w pełni zdolny do przywróenia Łazarza takim, jakim był. Łazarz przebywa teraz w Raju i pracuje jako Nie Posiadający Imienia ani Numeru . . .

. . . Teraz do ciebie, Phyllis, Phyllis Simpson. Czy mógłbyś wyłączyć wyciszenie, jeśli jest włączone ?

Phyllis : Tak

Monjoronson: Tak, Phyllis. Chcę z tobą porozmawiać bezpośrednio. Tu Mondżoronson. Chcę słyszeć twój głos.

Phyllis : OK

Mondżoronson : Chcę, żebyś zrozumiała, że jesteś jedną z tych. Jak się z tym czujesz ? Musisz zrozumieć, że najpierw poprosimy cię o twoją zgodę, żeby to zrobić. Czy jesteś zadowolona z tego, że Ron weżmie cię do Yorku i zrobi cię szefem wszystkich sekretariatów wszystkich korporacji ? Czy hcesz to robić ?

Phyllis : Tak

Mondżoronson : To obrze dla ciebie. Ron w pełni ci ufa i sądzi, że jesteś wspaniałym pomocnikiem. Po prostu wiedz o tym.

Phyllis : Dziękuję.

Mondzoronson: Możesz teraz wyciszyć swój telefon. Dziękuję, Phyllis. Dziękuję.

Natępny to Lemuel. Lemuelu, czy jesteś na linii ? Jeśli tak, to wyłącz wyciszenie.

Lemuel : Jestem, Ron.

Ron : W porządku. Lemuel, chcę słyszeć twój głos przekazując ci Mondżoronsona.

Lemuel : Tak, jestem, Ron. Dziękuję ci bardzo.

Tu Monjoronson do ciebie Lemuelu.

Lemuel : Dobry wieczór

Mondżoronson: Lemuel, wprowadzimy tajny sposób przywrócenia cię do zdrowia i witalności. Będziesz teraz mógł stworzyć więcej dzieci, jeśli będziesz chciał. Będziesz teraz znów mógł żyć z żoną, jeśli zechcesz. Ron chce wiedzieć, czy naprawdę jesteś w służbie, czy po prostu chcesz przerwać i wrócić do światów – mieszkań ?

Lemuel : Nie, nie, nie, nie. Jestem w służbie na 100%.

Ron: W porządku. Dziękuję.

Lemuel : Ale czy mogę zadać ci pytanie ?

Ron : Śmiało.

Lemuel : Nie chciałbym szukać ani wybierać partnerki dla siebie. Wolałbym, żeby Bóstwo wybrało dla mnie, bo wtedy będę wiedział, że będzie idealna.

Mondżoronson : Ha-ha-ha, ha-ha. Chciałbyś małżeństwa niebiańskiego. Nigdy tego nie robimy.

Lemuel : Cóż…

Mondżoronson : Ależ chłopie, znajdź ją sam. Ha-ha, ha-ha. Jestem pewien, że sobie z tym poradzisz Lemuelu.

Lemuel : Ale musiałbym być wystarczająco młody, żeby mieć dzieci.

Mondżoronson : Cóż, oczywiście. Chyba nie chcesz mieć dziewięćdziesięciu lat.

Lemuel: Nie, ale ona będzie miała 80-letniego męża.

Mondżoronson : Dobrze, twoja witalność byłaby taka, jakbyś miał trzydzieści lat.

Lemuel : Dobrze, to zrób to tak ! Dziękuję Ci bardzo.

Ron : OK, OK. Do wszystkich ! Czy moglibyście szczęśliwcy się teraz wyciszyć, to proszę o to.

Lemuel: Dobrze, OK, dziękuję. Bardzo się cieszę z tych wiadomości. Dziękuję.

Mondżoronson : W porządku. Uzgodniliśmy. Panie i panowie, jest was teraz 18 uczestników. Prawda jest taka, że czterech z was uznało, że nie warto tego słuchać. Pięknie. Nie ważne.

Dalej jeszcze. Teraz zadamy wam kilka pytań, musicie tutaj odpowiedzieć, ale zastanówcie się.

1. Gdybyście zostali powołani do służby, czy wytrzymalibyście na Urantii jeszcze 100 lat ?
2. Jeśli zostalibyście powołani do służby, gdzie waszym zdaniem powinniście służyć ? W domu, w waszym kraju, czy w Jorku ?
3. Jak myślicie, kto będzie kierował ludzką stroną ? Ron zakłada, że może, ale niekoniecznie tak musi być.
4. Jak myślicie, kto poprowadzi Boską stronę ?
5. Jak myślicie, kim byłoby Bóstwo, które pokieruje Misją Magisterską ? . . .

Offline Andre_P

• Full Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: March 28, 2020, 05:43:49 am »
https://forum.serara.org/index.php?topic=14069.msg84404#msg84404
Przekazała : 7inOcean, członek bohater
Kategoria / Temat : Mówi Melchizedek Machiwenta / Machiwenta i Jezus mówią o pracy na planecie i nie tylko
« 27 marca 2020 r., godz. 06:26:53 »

Głos zabrali : Melchizedek Machiwenta i Jezus
Tematy : Praca na planecie, Misja Magisterska i boskie objawienia
Przekazujący : Sue Whiley, czyli 7inOcean
Miejsce : Geelong, Victoria, Australia
Data / godzina : 27.03.2020, 19:45 (czasu letniego wschodniej Australii)

Melchizedek Machiventa :

„Tu mówi Melchizedek Machiwenta. Chciałbym powtórzyć wam wszystkim jako przypomnienie, że jesteśmy na Misji Magisterskiej tutaj na planecie Urantii. Rzeczy nie przedstawiają się tak, jak wam się wydaje i to nie jest bez powodu, że nie pokazujemy twarzy w samym środku kryzysu pandemii koronawirusa COVID-19. Jesteśmy w kontakcie ze Światową Organizacją Zdrowia i kierujemy tymi, którzy mają się zastanowić, jak sobie poradzić z tą pandemią. Radzimy większości delegatów ze świata, żeby potraktowali poważnie wskazówki udzielone urzędnikom ŚOZ odnośnie trwającego kryzysu zdrowia, który jest obecny i narasta w niespokojnych obszarach na całej planecie. Chociaż ciężko pracowaliśmy, aby dać poznać nasze rozwiązania w zakresie szczepionki, niewielu zdaje sobie sprawę, jak ona działa, że nie tylko powala wirusa, ale także usypia go. Jest to tak skuteczne, jeśli tylko wielu badaczy weźmie pod uwagę nasz wkład, który już wnieśliśmy, traktując poważnie nasze materiały.

„Pomimo tego, jesteśmy zadowoleni z tego, że czynione są pewne postępy i pewne wysiłki zostaną podjęte w celu rozwiązania problemu radzenia sobie z zakaźnym wirusem. Proszę również, abyście zdali sobie sprawę, że nie jest to jedyna katastrofa, przed którą stoicie, ale jest także nadchodzący problem zmian na ziemi, który wciąż jeszcze się zbliża. Już teraz wystąpiły trzęsienia ziemi i dziwaczne zjawiska pogodowe, a to powoduje trudności w uzdrawianiu sytuacji z powodu skrępowania kryzysem pandemii. Teraz pojawia się to jako miecz obosieczny, gdy sprawy dochodzą do sytuacji dziesiątkowania ludzkiego życia, które znacznie przewyższy to, co przedstawia obecnie obserwowana pandemia.

„Dalej, dlaczego powiadamiam o tym w czasie niespotykanych wydarzeń ? Robię to dlatego, że my, po naszej stronie zasłony, musimy uświadomić was wszystkim o nadchodzącym kryzysie, który doprowadzi do tego, co Monjoronson nazywa „dziesiątkowaniem ludności” w swoim dokumencie podanym przez Daniela Raphaela, zatytułowanym „Zarządzanie planetarne i zrównoważony rozwój”. Większość tego, co zawiera ten doument, ma się wkrótce pojawić i już to widzicie, gdy się borykacie z załamaniem finansowym na rynkach światowych, a także z załamaniami i upadkami rządów, kiedy robicie wspólne wysiłki dia ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. Kiedy ziemia zacznie pękać, będziecie się również borykać z problemami migracji i najprawdopodobniej z bezdomnymi i brakiem żywności. Widzicie to jako alarmującą prognozę i słusznie, bo tak jest. Jesteśmy tak samo zaniepokojeni jak wy wszyscy i dlatego właśnie teraz o tym mówię, żeby was przygotować na nadchodzące wydarzenia. Mondżoronson i Serara są waszymi Synami Magisterskimi i ja ściśle współpracuję z tymi Rajskimi Synami wraz z Michałem Nebadońskim, żeby wypełniać moje obowiązki, nie tylko jako Zarządcy Planetarnego, ale także jako Melchizedeka znanego wam z Abrahamem z czasów Starego Testamentu waszej Biblii, bo z nim współpracowałem w tamtych czasach na Lewancie.

„Dalej powiem, że my (i mówię „my”, bo mówię jako jedność razem z Monjoronsonem, Serarą i z Bóstwem Absolutem) jesteśmy świadomi faktu, że Ojciec Wszechświata wydał nam dyrektywę, aby niezwłocznie przystąpić do odnowienia Urantii do dobrego stanu tak szybko, jak to możliwe. Chcemy to zrobić, ale wciąż napotykamy przeszkody z powodu buntów, które wciąż się pojawiają, powodowane przez Najwyższego i Ostatecznego. Bóstwo Absolut dało wystarczająco jasno do zrozumienia, że ono teraz panuje i usuneło Najwyższego i Ostatecznego i poprosiło Rajskich Strażników, żeby strzegli naszej pracy z wami, ludźmi, których uwielbiamy jako godnych naszej uwagi i wysiłku. Korzystacie z wiedzy, z którą teraz możemy iść naprzód w siatce bezpieczeństwa zapewnianej przez Ojca, bo w Nim wszystko się składa.

„Teraz także: Uważamy, że musimy zapewnić wam bezpieczeństwo w trudnych czasach, które możecie napotkać i poprowadzimy tych Strażników, żeby byli z wami i dopilnowali, aby Misja Magisterska się zmaterializowała natychmiast, gdy to zostanie uznane za stosowne i funkcjonalne wśród niepokoju, który wszyscy wkrótce zobaczycie. Nasza obecność zaszokuje większość tych, którzy nie są gotowi, ale złagodzi tak dużą presję, która jest widoczna, a niezrozumienie naszej pracy rozproszy się, gdy tylko wszyscy będą świadomi naszych dobrych intencji pomagania wam w odzyskaniu zdrowia i przetrwaniu na planecie. To teraz nie są wakacje, ludzie ! To jest czas, aby wystąpić i stanąć ze mną, waszym Zarządcą Planetarnym i być gotowym do podjęcia mojego wezwania. Mam na moim stole listę rzeczy, które muszę zrealizować i są one zbyt liczne i uciążliwe dla większości z was do wykonania, ale mam pod ręką wiele zakonów istot, które są dobrze prowadzone i wyposażone, aby poradzić sobie z większością rzeczy, z których muszę się wydostać w ciągu najbliższych kilku tygodni waszego czasu na Urantii. Na razie proszę was, ludzie, którzy słuchacie tego i mnie, abyście stanęli i byli gotowi na jazdę waszego życia.

„Monjoronson i Serara mają wiele do zrobienia, aby uporządkować sytuację finansową, która się pojawi i jak najlepiej poradzić sobie z obezwładniającymi wyzwaniami wynikającymi z wirusa i ruchów Ziemi na skutek przegrzania jądra, tak bardzo szybkiego teraz, kiedy to mówię. Właśnie dlatego Ojciec Wszechświata poprosił, abyśmy już dalej nie opóźniali naszych zamiarów dotyczących Urantii, kiedy musimy wyjaśnić ludziom na planecie rewelację Szóstego Epokowego Objawienia, które chcielibyśmy, żeby wkrótce się ukazało.

„Będzie jeszcze tyle więcej objawień, kiedy Jezus się pojawi i ujawni swoją obecność i on ma nowe oświadczenia do podania, aby naprawić krzywdy wyrządzone mu przez dwa tysiące minionych lat. Jego obdarzenie miało was podnieść na duchu w tamtych czasach, ale trafił na przeszkodę w postaci buntowników, którzy chcą go usunąć i to jest historia sama w sobie.

Każde życie przeżyte ma swoja historię do opowiedzenia, ale ta jest wyjątkowa, ponieważ dotyczyła Syna Bożego pośród was w tamtych czasach w Palestynie. Żaden człowiek nie powinien umrzeć tak, jak Jezus umarł i nikt nie powinien znosić nieporozumień, które znosił on jako Jozue ben Józef za swoich czasów. Jezus ujawni tę prawdę, którą wszyscy musicie poznać o nim i o jego związku z Ojcem Wszystkiego. Jezus uczyni to ponowne pojawienie się nowym obdarzeniem, aby przywrócić poprzednie obdarzenie, bo musi on skorygować intencję jego obdarzenia ludowi Urantii. Nikt nie będzie widział Jezusa w taki sam sposób, jak wtedy, bo on chce wam wszystkim przedstawić sam znaną zwięzłość i długość jego rzeczywistości. Wszyscy znacie to po części, ale kiedy on to oznajmi, będziecie wtedy w pełni wiedzieć nie tylko o nim, ale i o sobie. Zrobić to będzie jego radością, a my pozostawimy to jemu do spełnienia, gdy będzie na to gotowy.

(Sue : Słyszę Jezusa.) Mówi Jezus :

„Jestem gotowy na to Machiwento. Tak naprawdę byłem na to gotowy od dość dawna i ten czas jest teraz. Dlaczego to tak długo trwało wynika z tego, że ludzie potrzebują odpowiedniego stanu umysłu, żeby odebrać to, co muszę ujawnić w swoim czasie. Moje drogi nie są moje, ale Ojca i to Ojca przynoszę wam wszystkim. Pokrótce chodzi właśnie o to, chociaż przyniosę wam wielką i grubą księgę, aby również tym was zachwycić. Ojca nie należy poniżać ani pomniejszać w żaden sposób grubą księgą, ale to ona powali was z nóg, jeśli w ogóle na nich stoicie ! Tak czy inaczej, jestem tutaj i czekam tylko, żeby Monjoronson i Serara powiedzieli mi, że już wyczyścili pokład, zanim wyląduję. Dobra, rozumiem to i czekam tak długo, ile to zajmie, ale zajmujcie się sprawami Ojca i przejdźmy do tego od razu, Machiwento.

Machiwenta odpowiada :

„Tak, Jezu, to najbardziej jasna rzecz, jaką kiedykolwiek usłyszałem od ciebie i zgadzam się. Dojedziemy do tego i przygotujemy się do zadania, aby oczyścić ci drogę, ale najpierw musimy przedrzeć się przez te kryzysy i zebrać ludzi na pokładzie razem z nami, żeby zapewnić ci miękkie lądowanie. Czy to jest właściwa droga i czy możesz z nami pozostać trochę dłużej ?

Jezus :

„Tak, trzymam się tego, co to pociąga za sobą i z radością wchodzę na planetę, która porusza się w kierunku, który budzi, a nie usypia, co trwało o wiele za długo. Dziękuję Machiwento i nie mogę się doczekać nadchodzących dni, które zobaczą taką zmianę w sercach i duchu z nami wszystkimi, którzy jesteśmy tutaj i dbamy o wasz dobrobyt.

Machiwenta:

„Dziękuję, Jezu, za zaufanie do nas i dołożymy wszelkich starań, aby sprowadzić Urantię z powrotem na rozsądny kierunek, który zapewni ludziom większą możliwość współpracy z nami, kiedy zobaczą, że to działa lepiej dla nich i również dla ich dobra.

„Teraz zwracam wasza uwagę, drodzy czytelnicy, na fakt, że jest to swego rodzaju list, ale intencją jego jest, aby zapewnić wam ten kierunek, na który bardzo uważamy i nad którym pilnie pracujemy, żeby skierować drogę do przodu i zobaczyć, że świat błyszczy zmianami. To oczywiście zależy wyłącznie od każdego z was. Jeśli pragniecie lepszej drogi naprzód, to wtedy zbieramy się razem, żeby pracować nad wspólnym celem, który naprawdę oświetla drogę i podróż dla nas wszystkich. Tu Melchizedek Machiwenta, wasz Zarzadca Planetarny. Na razie na tym kończę. Uważajcie wszyscy w tych trudnych dniach. Bądźcie zdrowi i dobrze się odżywiajcie. Moje błogosławieństwa niech będą z wami i niech mój pokój będzie z wami. Shalom.”

Koniec. (godz. 20:49)

(Uwaga przekazującego : Dziękuję Machiwencie i Jezusowi. To wspaniale słyszeć i to dobra wiadomość dla zmiany, kiedy tak bardzo potrzebujemy dobrego kierunku. Doceniając wysiłki i dzieło naszych cudownych Synów Bożych, którzy nad tym pracują i do tego dochodzą. Alleluja ! Sue)

Offline Andre_P

• Full Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #10 on: March 29, 2020, 11:32:56 am »
https://forum.serara.org/index.php?topic=14066.msg84464#msg84464
Napisał : Ron Besser, administrator, członek-bohater
Kategoria / Temat : Przekazy dźwiękowe / Przekaz dźwiękowy / TRYUMF Z KATASTROFY
« Odpowiedź nr 5, 28 marca 2019 r., godz. 14:53:39 »

Istnieją wszelkie powody, by sądzić, że powyższe odpowiedzi są nieco mylące. Mówię to, bo ty Lemuelu, domyślasz się rzeczy, które nigdy nie zostały w pełni powiedziane, bo najwyższy nigdy nie był naprawdę chętny zapewnić prawdę, dobroć lub piękno. Te sprawy zostały przedstawione przez Komisję Objawienia dla piątego epokowego objawienia jako podsumowanie wpływu najwyższego w światach czasu i przestrzeni. Nie jestem pewien, czy te stwierdzenia są złe, czy nawet w ogóle prawidłowe, jednakże najwyższy dał jasno do zrozumienia, że jest on antyklerykalny. Co to znaczy antyklerykalny ?

W średniowieczu być antyklerykalnym oznaczało być antypapieskim lub antykościelnym jako antychrześcijanin i ci, którzy byli antyklerykalni, nie akceptowali kapłana ani duchownego jako prawdziwego przedstawiciela rzeczywistości. Prawie nie wierzyli w Zbawiciela Bożego, Jezusa, bo Jezus, nie był dla nich anty-papieski, ale przede wszystkim był dla nich fałszywym prorokiem. Przez stulecia Matka Kościół zwalczała ideę niechrześcijan, którzy wierzyli, że Jezus jest tylko prorokiem, a nie żadnym Synem Bożym, jak to przedstawiono w Księdze Urantii. Na tym polega kłopot wszystkich nie znających historii, którzy są skazani na ciągłe wpadanie w te same pułapki, chyba że zwrócą uwagę na okoliczności, które ciągle się zdarzają. Objawienie ma zatrzymać pojawianie się tego rodzaju pułapek, ale nigdy nie mieliśmy kolejnego objawienia uogólnionego nauczania, dopóki Melchizedek Machiwenta nie pojawił się, żeby przygotować drogę Synowi Bożemu. Nie ma i nie było nikogo, kto mógłby bronić królestwa ludzkiego przed nową zgnilizną najwyższego. Teraz widzimy najwyższego jako tego samego antyklerykalnego profesora, bezużytecznego dla drugiego przyjścia, a jeszcze dużo mniej dla wracającego Jezusa nauczającego raz jeszcze Miłości Boga ludzkość tak chorą i zmęczoną, że raczej po prostu śpi niż zwalcza niewidoczne święte duchy. Taki jest problem powierzchownego objawienia, czego nowe epokowe objawienie będzie znów próbowało uniknąć.

Co oznacza powierzchowne objawienie ? Jest to pomysł na podanie wam i mnie faktów, których sami nie odkryliśmy. Jezus objawił Ojca. To było powierzchowne objawienie. Dlaczego ? Sam człowiek nie może odkryć Ojca, tak jak Jezus objawił Go, jako wszechmocnego Stwórcę, który kocha wszystkich na tyle, że troszczy się o to, żeby was widzieć i chronić przed wilkami Lucyfera. Najlepsze, co człowiek mógł zrobić przed objawieniem Jezusa, było wnieść bogów podobnych do ludzi, o ludzkich cechach, którym poświęcano krwawe ofiary, aby udowodnić swoją wartość tak małym bogom i zapobiec karom za ich obrażanie. Ten pomysł wciąż przenika Urantię, która wciąż jest uważana za tak źle zrobioną, że nadal cierpi na niejasne zrozumienie, które jest tak błędne, że potrzebuje rewolucji oprócz objawienia, aby wyprostować to, co wcąż jeszcze wygląda na praktykowanie pierwotnej relgii.

Jest to dość trudna rzecz do przyjęcia w umysłach, które po prostu odmawiają pracy wystarczająco dobrej, żeby zrozumieć, że wszyscy są predestynowani do najwyższej wizji, że nikt nie otrzyma już żadnej pomocy, jeśli nie wpisze swojej duszy w ideę, że masz robić to, co ci kazano zrobić, a jeśli nie, to zostaniesz wyeliminowany.

W to właśnie Lucyfer wierzył i praktykował, podobnie jak reszta jego naśladowców. Miliony dusz w przeszłości nie mogły się wznosić i były ukrywane w jaskiniach i grotach, aż siatka Urantii nie została naładowana i oczyszczona z tej przerażającej praktyki na niewinnych mężczyznach, kobietach i dzieciach pochodzących wyłącznie z Urantii. Pewnego dnia Lucyfer wyznał Michałowi : „Skąd wziąłeś tego rodzaju człowieka ? Oni są ciemni i zupełnie głupi i nie potrafią wymyślić, jak wznieść się ponad nędzę nienawiści i niewiarygodne zdecydowanie, która sprawia, że wyżsi Synowie Boga nie są w stanie sobie poradzić, żeby ich nauczyć czegokolwiek !" Potem zaczął otwarty bunt.

Teraz historia jest tak wielka i tak okropna, że powstrzymuję się od dalszego opowiadania.

Proszę cię, Amethyst, nie mylisz się sądząc, że Jezus uważa teraz, że bunt Lucyfera został sprowokowany w zakresie filozofii i rządzenia, zeby sprawianić, by wszystko działało dla najwyższej istoty zamiast dla Jezusa ! TO JEST OBECNY SPOSÓB MYŚLENIA W RAJU I JEZUS TAK MYŚLI !!!

Lemuelu. Nie jestem pewien, czy rozumiem, skąd wziąłeś informacje na ten konkretny temat, ale Duchy Nadrzędne SĄ takie, jak o nich mówisz, lecz Lucyfer nie jest już nawet podrzędną osobistością, ale dyktatorem serc pozostawionym w otchłani przez najwyższego, który już nie istnieje i jest uśmierconą postacią, bo Pradawni Czasu potępili Lucyfera i Caligastię. To, co się stało, jest naprawdę okropną tragedią. Nie jestem pewien, czy zostało cokolwiek innego, jak poważnie poraniony wiek wszechświata, który może wymagać przywrócenia jako coś mniejszego niż to, co najwyższe istoty kiedykolwiek istniejące zdecydowały, że tak ma być, a teraz nie może być.

Takie jest to teraz sedno sprawy dla nas na Urantii:

Ojciec zaproponował ograniczone użycie najwyższości na Urantii. Nie mogę tolerować, żeby to kiedykolwiek było wokół mnie i zapłaciłem za to wysoką cenę i mówię to, ponieważ nie mogę w żaden sposób pracować z najwyższym.

Co więcej, Lemuelu, musiałeś używać swojego Dostrajacza, kiedy mówisz takie rzeczy, bo niektóre z nich podałeś poprawnie, jak Ojciec powtarzał to często. OJCIEC : „Zastrzegam sobie prawo do robienia tego, co muszę i nie będę robił tak, jak nalegacie, żbym to robił w ogóle !” Znajomość księgi zasad Lemuelu z pism i objawienia nie gwarantuje, że otrzymamy orzeczenie lub nową politykę zgodnie z tym, co księga praw postanawia. W tym przypadku ja osobiście nie mogę tolerować najwyższego, ale mogę lub mogłabym tolerować zachowanie podobne do najwyższego, jeśli by ono nie rozbijało na strzępy wyposażenia naszych ludzkich osobowości w wolną wolę, jak to jest obecnie.

Dyktatura Hitlera nie pozwoliła na używanie wolnej woli w Niemczech i na terytoriach, które sobie podporządkowała, zgodnie z wymogami dyktatury Hitlera. Ci dyktatorzy, którzy są aroganccy i morderczy, podlegają szaleństwu ograniczonych umysłów i najwyższy działa dzisiaj totalnie z ograniczonymi umysłami. Jezus jest raczej pewien, że Lucyferowi pomagał i podżegał go ograniczony umysł Bóstwa, które nie miało empirycznych referencji, by decydować, jakie działania są zgodne z prawem moralnym i niestety najwyższy nie ma takiego prawa i nie ma ograniczeń co do używania swojej mocy. Osobowy najwyższy wysadził się, a resztkowy najwyższy jest nadal w naszych komórkach i obwodach umysłu wystarczająco silny, żeby obalać nawet nauki Jezusa, jeśli to faworyzuje starą ideę najwyższości.

Tak mi przykro, Lemuelu, że czasami tak się dzieje, bo twoje intencje są doskonałe, ale opowiadanie jest dość ludzkie, chyba że nauczysz się hartować takie lekcje, jak ta wypowiadając całkowicie Głos Boga, kiedy postanawiasz użyć lub niewłaściwie użyć eksplozji Bóstwa, która wciąż wstrząsa Rajem jako zasadniczo koniec na zawsze Wieków Wszechświata używania Bóstwa empirycznego.

JEZUS : OBJAWIENIE I NAJWYŻSZY
Jestem zupełnie pewien, że Jezus patrzył na to wiele razy, od góry do dołu i spowrotem. To, co poszło nie tak, mówiąc w imieniu Jezusa, jeśli mi wolno, to to, że ON nie mógł zrozumieć dlaczego Sanhydryn w ogóle obrał kurs polityczny, tak jak to zrobił, przeciwko jego objawieniu. Co to było, co zmusiło Sanhedryn do rozwieszenia plakatów o nagrodach, mówiących o pojmaniu Jezusa, umarłego lub żywego, co miało na celu ocalenie matkostwa i Boga Izraela, ale oni tak zrobili, a Jezus tego nie zrobił, a potem bali się Go tak bardzo, że poniżyli się do morderstwa. Taki był pogląd Sanhedrynu we współczesnym języku i nie jest to lepsze niż nazistowska propaganda z lat 30-tych i 40-tych XX-go wieku przeciwko demokracji lub innej polityce narodowej tamtych czasów, która próbowała powstrzymać ich od zdobycia absolutnej władzy państwowej. To właśnie robi najwyższy na Urantii i Salvingtonie i gdzie indziej jako resztkowe występy działania najwyższego przed tymi atakami i przed jego śmiercią.

Podejrzewam, że Jezus zobaczył prawdę, kiedy rozmawiał z ekipą Caligastii, która pojawiła się, by przekonywać Jezusa, że może mieć bardzo udane obdarzenie, o ile syn człowieczy dostosuje się do linii, którą Lucyfer znał dostatecznie, żeby dobrze zarządzać tym miejscem bez jakiejkolwiek potrzeby pomocy z zewnątrz, z Salvingtonu, Uversy lub Raju. Jezus znał prawdę i odepchnął ich z powrotem do jaskiń z takimi pomysłami. Jednak człowiek na Urantii nigdy nie wierzył, chyba że w magię cudów i takie umysły nigdy w pełni nie wierzą, że stwierdzenie Jezusa, że „wszystkie rzeczy składają się na Ojca”, jest zgodne z własnymi potrzebami człowieka. Na naszej planecie istnieje siła umysłu, która ogłasza, że OJCIEC nigdy nie jest w pełni reprezentowany na ziemi, ale fakty mówią coś przeciwnego, że OJCIEC TU JEST i JEST w pełni reprezentowany dzisiaj na planecie Urantii. Głos Boga dopuszczony dzisiaj jest bezpośrednią reakcją na ubóstwo ludzkiej duszy, której nigdy nie pokazano świętej mocy Boga z dobrych powodów, lecz w ludzkim umyśle jest dzisiaj architekt Głosu Boga, którego wszyscy nauczyliśmy się używać w Lightline i w innych środkach i staje się on coraz silniejszy, a człowiek wkrótce ugnie kolano przed taką obecnością.

Jest to teraz smutny przypadek, że Caligastia tak dobrze poruszał się zakłócając siatkę Urantii, aby mogła ona potem automatycznie bronić Lucyfera, trzymając dusze próbujące dostać się do kariery wznoszenia, żeby zrobić na nich wrażenie i uwięzić je w nieskończoność, aż same umrą i było prawie miliard takich umarłych. Dlaczego Lucyfer odniósł w tym tak duży sukces ? Jezus czuje, że faktem była zmowa najwyższego z Lucyferem i Caligastią, aby zaplombować Urantię i zmusić ją też do śmierci.

MICHAŁ NEBADOŃSKI powiedział OJCU : „Nie zawiodłeś nas, ale zawiodłeś Urantię ! OJCIEC postanowił teraz, że najwyższy ma coś do powiedzenia nawet w stosunku do mnie, a ja nie mogę znieść tego Bóstwa spryciarza ani przez chwilę, ani słyszeć jego imienia i wyklinam go z istnienia ! Moim zdaniem, jako Rona Bessera, powinno być postanowione, że jego dzieła są błedne i mordercze oraz przeciwne mojżeszowemu prawu moralności i sprawiedliwości Trójcy i jako takie, jest to najwyższa obrzydliwość przed naszym Panem w Raju, Ojcem nas wszystkich, dlatego wyglądam śmierci i nigdy nie ulegnę wszechświatowi, który zapewnia wolną wolę przejścia przez śmiertelne życie, a potem pozwala najwyższemu mścić się przeciwko każdemu człowiekowi, który obraża empiryczne Bóstwo, które go nie lubi. Nie mówię o grzechu lub błędzie, ale o normalnych wyborach życiowych dostępnych nam na Urantii, którym ten najwyższy, a nawet Ostateczny się sprzeciwili i wyrządzili tym wielką szkodę.

Dlatego bądźcie ostrożni w waszych dyktandach i upewnijcie się, że używacie Głosu Bożego wyjaśniajac wydarzenia z niedawnej przeszłości dotyczące tego sprytnego najwyższego. Nie mam sposobu, aby zrozumieć, jak wyjść z tej okropnej sytuacji, ale musi być jakieś wyjście z tego, inaczej całe korzystanie z życia z wolną wolą jest bez sensu, gdy same zarządzenia decydują o naszych wyborach.

KONIEC