Author Topic: 22.5.2020 – Nowy związek  (Read 46 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Andre_P

• Full Member
    • View Profile
    • Email
22.5.2020 – Nowy związek
« on: May 22, 2020, 12:02:37 pm »
Te same wiadomości po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=14683.msg86233#msg86233
Kategoria / Temat : Przekazy dźwiękowe / Przekaz dźwiękowy / NOWY ZWIĄZEK

1) Napisałał / Nagr : Lemuel, członek bohater
« 21 maja 2020 r., godz. 03:16:08 »

Nauczyciel : AMADON
Przedmiot : NOWY ZWIĄZEK
Przekazujący : Lemuel
Miejsce : Girona, Katalonia, Hiszpania
Data/Godzina : 21 maja 2020 r., 09:16 czasu miejscowego, 07:16 UTC

Link do nagrania dźwiękowego :
https://app.box.com/s/lmgidqzx4v9xn9tnie9gq3o3hfxrpnea

2) Napisał : Clency, członek bohater
« Odpowiedż nr 1, 21 maja 2020 r., godz. 07:37:05 »

Zapis nagrania dźwiękowego Lemuela

Nowy związek

Lemuel : Dzień dobry. Bez wątpienia słyszycie, że jestem na wsi. Jest piękny poranek i w tej chwili słychać serenadę słowika. Cóż, jestem tutaj, aby przeprowadzić transmisję dźwiękową i wiem, że Amadon, mój Nauczyciel, chce powiedzieć kilka słów.

AMADON : Dzień dobry. Tu Amadon, Nauczyciel Lemuela. Zauważyliście, że w ostatnich rozmowach o uczeniu mówiłem o Adamie i Ewie oraz o nauczaniu Nowej Ery i że tak naprawdę nie ma różnicy między nauczycielem a uczniami, to jest ciągła sprawa, ale dziś rano chcę podkreślić że na początku nauczania Nowej Ery dojdziecie do zrozumienia, że jedną z najważniejszych rzeczy, których kiedykolwiek się nauczycie lub prawdopodobnie najważniejszą rzeczą, jakiej kiedykolwiek się nauczycie, nauczycie się o sobie i waszych związkach, między wami a zamieszkującymi w was Dostrajaczami Mysli w waszej drodze do doskonałości, którzy są jedynym napomnieniem pochodzącym od waszego Ojca - bądźcie doskonali, tak jak On jest doskonały w Sobie, ale w tej chwili wszyscy z was, ogromna większość z was na planecie, jest ograniczona do pewnego stopnia z powodu koronawirusa Covid-19. Stajecie się świadomi, że to dało wam nową sposobność do zastanowienia się na temat swojego życia, tego, co robicie, dokąd zmierzacie, co musicie zrobić lub dowiedzieć się, szczególnie o swoich priorytetach, swoich obowiązkach, za co i za kogo naprawdę jesteście odpowiedzialni ?

Oczywiście rozumiemy, że na ziemi istnieją różne związki, normalny związek mężczyzny i kobiety i niezależnie od tego, czy istnieje małżeństwo, czy nie, oni żyją razem i są ruchy homoseksualne, homoseksualiści, lesbijki, a także ci pomiędzy, mam na myśli transseksualistów. To naprawdę nie ma znaczenia, chodzi o to, że ludzie nieświadomie szukają siebie poprzez towarzystwo innych ludzi, muszą być z kimś, muszą być przez kogoś kochani, przez kogoś doceniani i to jest normalny, ludzki stan rzeczy. Kiedy nagle nie jesteś w stanie tego robić, gdy odmawia ci się towarzystwa tych, których kochasz, to cierpisz ogromnie i jesteś zmuszony skierować się do wewnątrz i zadawać poważne pytania i to zawsze zaczyna się od - dlaczego ja, dlaczego teraz - z tendencją do stawiania Ojca na baczność za to wszystko. Cóż, oczywiście, ci z was tutaj na forum po prostu wiecie, że tak nie jest. Z biegiem lat starzejecie się i miejmy nadzieję, że stajecie się mądrzejsi i człowiek naturalnie zwraca się bardziej do wewnątrz, ponieważ zdajecie sobie sprawę, że wasza śmierć zbliża się każdego dnia i zaczynacie zadawać poważniejsze pytania. Oczywiście to wielka szkoda, że wielu ludzi żyje z tym aż do jesieni życia, zanim zaczną zadawać sobie poważne pytania.

Cóż, w przyszłości będzie zupełnie inaczej, bo jak już wspomniałem kiedy indziej, nauczanie w Nowej Erze będzie zupełnie inne i tak dochodzimy do najważniejszej rzeczy ze wszystkich, którą jest, powtarzam, związek między wami a zamieszkującym w was Fragmentem Ojca, waszym Dostrajaczem Myśli. Obecnie młodym ludziom bardzo trudno jest nawet o tym pomyśleć, ponieważ mają tak dużą presję, aby wejść w ten świat i to jest normalne dla młodych ludzi, wszystko jest tak intensywne, muszą starać się o jakieś dyplomy, a system edukacji jest taki, jaki jest, wszyscy wychodzą z drugiej strony z kwalifikacjami, lub bez, ale tak naprawdę nie są przygotowani do życia, wcale nie są, większość z nich jest tylko po prostu przygotowana do znalezienia pracy, bo jak wiecie nie wszyscy dostają pracę. Wszyscy wiecie, że nadchodzi taki czas w naszym życiu, kiedy uderza w nich choroba, wypadek samochodowy lub cokolwiek innego, a te okoliczności, to inny sposób na głębsze zastanowienie się nad sobą. Często zadawane jest pytanie - czy istnieje coś takiego jak przypadek, bo czy te rzeczy nie zdarzają się właśnie z tego powodu, żeby zatrzymać ludzi na ich drodze, że tak powiem, żeby mogli zastanowić się nad swoim życiem i zadać sobie pytania i zacząć porządkować swoje priorytety i oczywiście wasze zdrowie jest bardzo wysoko na liście priorytetów.

Prawie wszyscy z was mają teraz samochód, jeździcie samochodami codziennie i nie myślicie o kierowaniu, robicie to tyle razy, więc jeździcie na automatycznym pilocie, że tak powiem, nie myśląc o tym, bo robicie te same rzeczy każdego dnia, tysiące, tysiące razy i nagle z jakichś powodów zapominacie coś zrobić lub po prostu coś robicie i macie wypadek i zadajecie sobie pytanie : jak to możliwe, przecież robiłem to milion razy, dlaczego dziś tego nie zrobiłem, w czym jest różnica ? Cóż, jeśli wierzycie w przypadki, w porządku, to było przypadkowe, ale chciałbym was pouczyć w tym sensie, że chociaż możecie być zdania, że wypadki się zdarzają, to większość tego, co nazywacie wypadkami, może spotkać tych, którzy osiągnęli szczególny stan świadomości w swoim życiu lub alternatywnie go nie osiągnęli, w którym muszą zostać zatrzymani na drodze, że tak powiem, a więc tak zwany przypadek jest dozwolony, a następnie może po miesiącach w szpitalu w końcu z niego wychodzą i być może spędzają resztę życia na wózku inwalidzkim lub w jakiejś innej sytuacji i uczą się wiele i ich życie oczywiście zmienia się na zawsze.

W podobny sposób jest to teraz, że jest sytuacja przed i po koronawirusie, w której ludzie zostali zmuszeni do refleksji i przeszacowania i to jest dobre. Ludzie zdadzą sobie sprawę, że rzeczywiście się zmienili. Ich listy priorytetów są teraz inne niż zaledwie kilka miesięcy temu. Tak więc, niezależnie od tego, jak to się dzieje, kiedy uświadomicie sobie, że zmieniliście swoje podejście do życia z powodu okoliczności, z których ostatnio wyszliście i będziecie tak wdzięczni, tak, wdzięczni, nawet ci z was, którzy wylądują na wózku inwalidzkim. Przez jakiś czas będzie wam przykro, będziecie żałować swojej głupoty lub czegoś, co według was spowodowało wypadek, ale zdacie sobie sprawę, że z tego wynikło coś dobrego, bo jesteście inni, macie teraz innych przyjaciół, inne wartości i na wiele sposobów jesteście szczęśliwsi. Te rzeczy na początku trudno zaakceptować, ale mimo to są prawdziwe. Tak więc dziś rano mówiąc o nauczaniu i uczeniu się, doświadczaniu i pogodzeniu się z nową sytuacją, wreszcie uświadamiacie sobie, że jesteście sami odpowiedzialni za zrozumieniu siebie, za rozwijanie bliższych związków z waszym Umiłowanym, was zamieszkującym Dostrajaczem Myśli. Wiedzieć o tym i doświadczać tego oczywiście pomaga wam zrozumieć i zidentyfikować tę samą sytuację ze wszystkimi waszymi braćmi i siostrami.

Zatem największą rzeczą, jakiej kiedykolwiek się nauczycie, jest kochać i być kochanym przez Wewnętrzny Fragment Ojca, a to jest wasz wieczny romans, wasze wieczne towarzystwo podczas podróży wznoszenia, aby osiągnąć ten stan doskonałości, którego tak bardzo pragnie wasz Ojciec Niebieski dla was wszystkich. Zostawiam was dziś z tymi kilkoma słowami. Tu AMADON, Nauczyciel Lemuela. Życzę wam wszystkim bardzo dobrego dnia.

Lemuel : Dziękuję AMADONIE. Ja też życzę wam bardzo dobrego dnia, dziękuję bardzo za wysłuchanie i mam nadzieję, że wkrótce znów będę do was mówił. Na razie do usłyszenia. Domszia