Author Topic: 15.10.2020 - Oczekiwanie  (Read 45 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
15.10.2020 - Oczekiwanie
« on: October 15, 2020, 10:39:25 am »
Ta sama wiadomość po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=15783.msg89418#msg89418
Napisał : Ron Besser, administrator, członek bohater
Kategoria / Temat : COŚ CI LEŻY NA SERCU ? TU JEST NA TO MIEJSCE, TYLKO BĄDŹ PRECYZYJNY, JEŚLI NIE STANOWCZY / Najwyższy
« Odpowiedź nr 4, 15 pażdziernikaa 2020 r., godz. 07:51:43 »

Problem, przed którym stoi każdy spomiędzy mas ludzi, polega na tym, że tradycje odchodzą jako ostatnie i jeśli nie mamy czegoś bardzo godnego zaufania i mocnego, aby nas poprowadzić, czego możemy dotknąć, poczuć i zobaczyć, to tradycje prawdopodobnie na zawsze będą miały pierwszeństwo.

Z tego powodu proponuję, abyśmy nauczyli się pokory i doradzali sobie, jak żyć wśród niewykształconych i najmniejszych, którzy w ogóle nie mają objawienia, do którego można by się odnieść. Dla większości ludzi Biblia jest absurdalna i tak przestarzała, że wywołuje uśmiech cierpliwości na ich twarzach i pozwala paplać, aby zachować dobrą wolę. Jednak Drugie Przyjście bardziej zaszokuje świat niż rozweseli i masz rację Sue, będzie pokusa, żeby wycofać się i ukryć. Wiem, że to mnie dotyczy, ponieważ jestem zmęczony do niewypowiedzenia reklamami telewizyjnymi i wezwaniami gadających głów do rzeczy, o których nie mają pojęcia, że gorące tematy dzisiejszej debaty zostaną usunięte i zastąpione przez nowe problemy, z którymi trzeba będzie się zmierzyć. Taki będzie prawdopodobny stan naszego nowego świata nawet za rok od teraz, a przynajmniej początek tego jest dosyć bliski.

Wydaje się, że książki i filmy preferują ludzie, którzy przynajmniej czytają lub oglądają Netflix tutaj, w Stanach, a książki i filmy są jedynie odbiciem kultury przeszłości, a nie jej ewolucji do stanu zmian tak ogromnych, że nie śmiemy nawet przewidywać jak prezydencja Stanów Zjednoczonych zajmie swoje miejsce w nowym porządku świata, który szybko zajmie miejsce obecnego idiotyzmu. Mam tylko nadzieję, że nie będziemy mieli tylko nowego idiotyzm, ale coś związanego z ludzkim szacunkiem, co naprawdę kieruje nas na drogę, jaką ludzie powinni podążać i żyć znowu.

Ron