Author Topic: 22.11.2020 – Różne pytania i odpowiedzi  (Read 60 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
22.11.2020 – Różne pytania i odpowiedzi
« on: November 22, 2020, 05:35:32 am »
Te same wiadomości po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=16283.msg90623#msg90623
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / Różne pytania

1) Napisali : Raz, młodszy członek i Ron Besser, administrator, członek bohater
« 19 listopada 2020 r., godz. 19:15:26 »

Ron, dzięki za historię twojego zespolenia, to naprawdę pomaga mi zrozumieć całą historię tego ! Przeglądałem swoje notatki i mam kilka innych, niezwiązanych ze sobą pytań :

1. Wspominano o Dostrajaczach Myśli, którzy mieli dziesiątki, a nawet setki wcześniejszych doświadczeń życia. Czy to oznacza, że żaden z tych ludzi nie wybrał życia, czy też czegoś nie rozumiem ?

RON : Twój Dostrajacz, Roger, ma 335 wcześniejszych doświadczeń życia i mówi mi on to bezpośrednio. Mówi, że jesteś ostatni, jeśli dobrze rozegrasz swoje karty. Śmieję się, bo to jest typowa mowa Dostrajacza. Roger, masz dobrego, który jest radykalnie zadowolony z twoich postępów. Większość dzisiejszych doświadczeń życiowych Dostrajaczy na Urantii dotyczy ludzi, którzy dopiero wyewoluowali na nowych planetach i zwykle nie przeżywają. Wersje Andona i Fonty na nowych planetach z ludźmi bardzo wolno rozpoznają status istoty najwyższej poza ich własnymi bezpośrednimi potrzebami. Twój Dostrajacz służył ze stu pięcioma zupełnie nowymi ludźmi i nauczył się podstaw nauczania ludzi zasad rozpoznawania Boga. Pozostałe życia były typowe, jak obecnie na Urantii i nie jest dobrze, żebym o tym mówił, ale sam znasz sytuację i warunki. Twój Dostrajacz rozmawiał już wcześniej z Dostrajaczem Rona i on często się ze mną śmieje, za co ci dziękuję, Ron. K.

2. Czy możesz wyjaśnić, czym jest wektor ?

RON : Wektor to nazwa obietnicy działania uwolnionej przez Bóstwa. Zamiar zrobienia czegoś dla ciebie, dla planety lub dla wszechświata, który ma być działaniem woli i porusza się w sposób liniowy do celu takiego działania.

3. Co stało się z pozostałymi 31 odstępczymi planetami, które były częścią buntu Lucyfera ? Mam wrażenie, że wielu z nich już nie istnieje.

RON : W rzeczywistości było 37 takich planet odstępczych, Roger, jak stwierdza Księga Urantii, a Urantia była jedną z tych planet, które Lucyfer podporządkował sobie, by przyłączyły się do niego jako złodzieja planet, który zrujnował prawie wszystkie z nich. Dzisiaj Urantia, 37-ma i ostatnia planeta, która dołączyła do tej grupy odstępców, otrzymuje Misję Magisterską. Jutro trzydzieści pięć z tych planet odstępczych otrzyma również swoją wersję Misji Magisterskiej, która jest zgodna nie z Urantią, ale z poleceniami Michała, aby oczyścić cały System Planet Satanii z ostatnich pozostałości buntu Lucyfera. Tylko jedna z 37 planet zniknęła, bo wybuchła z powodu zbytniego pośpiechu w chłodzeniu jej wewnętrznego jądra i straciliśmy przez to około 700 milionów ludzkich dusz. Odzyskano wszystkie, które można było odzyskać i żyją teraz w pełni i dobrze na światach-mieszkaniach we wschodniej prowincji Oriona, w Satanii.

4. Czy spotkałeś Martina Gardnera na światach-mieszkaniach ? (Napisał książkę krytyczną wobec Księgi Urantii.) Zastanawiałem się tylko, co on może teraz o tym powiedzieć.

Dzięki, Ron.

RON : „Tak, mam to i przeczytałem. Byłem bardzo rozczarowany tanim potraktowaniem, jakie dał tej książce. On nie miał pojęcia o jej pochodzeniu ani znaczeniu. Jeśli o mnie chodzi, to uważam go za pismaka. Jego historie są dla mnie pełne tanich dreszczyków bez perspektyw naukowych. Tak, Roger, wiem o tym wszystko. ON nawet powtarza mój awatar na swojej liście awatarów używanych przez rodzącą się misję nauczania, także historię, kiedy to pisał.

R

Raz

2) Napisali : JRL1944, młodszy członek i Ron Besser, administrator, członek bohater
« Odpowiedź nr 1, 20 listopada 2020 r., godz. 09:52:07 »

Dzień dobry Ron, dziękuję za odpowiedź na moje pytanie dotyczące Bóstwa Egzystencjalnego, bardzo interesującą lekturę. Bardzo mi się podoba ten rodzaj tematu.

Moje obecne pytanie dotyczy odpowiedzi, jakiej udzieliłeś Rogerowi Razowi, że ma on dobrego Dostrajacza z wcześniejszymi doświadczeniami życiowymi i jest zadowolonego z jego postępów.

Czy mój Dostrajacz również ma wcześniejsze doświadczenia życiowe i czy jest zadowolony z mojego postępu ? Chciałbym wiedzieć, na czym stoję.

RON : Robercie, czy twój obecny Dostrajacz jest innym typem niż wszystkie nasze Dostrajacze na Urantii ? Nie, On nie jest inny. Zapewniam cię, że na świat taki jak Urantia nie wysyła się niedoświadczonych Dostrajaczy. Twój Dostrajacz często do mnie mówił, a dzisiaj jest On bardzo nieśmiały, ponieważ w ogóle Go nie słyszę dziś rano. (Muszę przyznać, że to poranek bez ptaków.) Ale oto Anioł Doradca w tej sprawie mówi mi : Robercie, twój Dostrajacz, jest bardzo starą Istotą. Podobnie jak mój Dostrajacz, miał on do przeżycia ponad 425 żywotów w ciągu ogromnego okresu czasu, w którym twój Dostrajacz robił to, aby prowadzić ludzkość do doskonałości. No dobrze, 425 prób i nikt Go nie wziął na Życie Wieczne, że tak powiem, ale teraz jest z tobą Robercie i ma ostatnią prośbę : „Na miłość boską, przekazuj !" „Ron mówi, że możesz to robić, więc rób to. Ja jestem tylko pionkiem w jego rękach." Słyszę to teraz Robercie od twojego Dostrajacza i On ma rację. Czasem jestem tylko jelonkiem wiecznie głupich. On móewi : Na co czekasz Robercie ? Ron mówi to samo, ale on wie, na co czekasz i wydaje się, że jest to niezdolność do rozpoczęcia. Musisz sam rozstrzygnąć tę sytuację patową Robercie. Mam nadzieję, że to odpowiada również na twoje własne pytanie.

RON

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Robert
« Last Edit: November 22, 2020, 05:40:25 am by Andre_P »