Author Topic: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)  (Read 31662 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« on: November 30, 2015, 10:10:29 AM »
Tekst oryginalny: http://forum.serara.org/index.php?topic=2365.0

Misja Magisterska°°° gotowa do uruchomienia

"Ja Jezus pragnę mówić o opóźnieniu Misji Magisterskiej i o moim publicznym wystąpieniu. Wszyscy jesteśmy gotowi do działania, zostało jeszcze kilku luźnych końców do zawiązania.

"Będziecie obserwować wielkie zmiany zachodzące w przyszłym miesiącu, kiedy misje zostaną przedstawione w mediach na całym świecie. Wiem, że mówiono wam o tym wiele razy wcześniej, ale nowe jest to, że została oczyszczona cała droga z Raju do Najwyższych z Norlatiadeku i wszyscy są zgodni co do tego, co należy zrobić na tej posępnej planecie zwanej Urantią.

"Mam dużo do powiedzenia w sprawie poprawienia tego świata i skierowania go na nowo na drogę światła i życia. Zacznę od obwieszczenia, że Najwyżsi przygotowali nam nową drogę do zadomowienia się i swobodnego poruszania się po planecie po to, żeby złagodzić obecne warunki na całej planecie. Mam na myśli, że Serara oraz ja i Melchizedekowie, istoty pośrednie, serafinowie i inni będą mieli pełny dostęp do sposobu, w jaki różne rządy działają na Urantii.

"Będziemy zmieniać bieg ewolucji interweniując w sprawy rządowe. Jak wiecie, Najwyżsi z Norlatiadeku wykonują swoją pracę wśród ludzi. Zazwyczaj robią to w drugim planie, ale teraz będą działać otwarcie. Najwyżsi przewidują, że osobowości duchowe związane z Misją Magisterialną będą mogły pracować bezpośrednio z urzędnikami rządowymi, którzy decydują o działalnośći rządów. To ułatwi Serarze i mnie przedstawiać plany i procedury działania przywódcom rządów świata do rozpatrzenia i przyjęcia. Jeśli będzie opór, a wiemy o kilku krajach, w tym o Stanach Zjednoczonych, które mają problemy z przystosowaniem się do tych zmian, będziemy podejmować niezbędne kroki w celu przedstawienia im dowodów naszej dobrej woli, autotytetu i kierownictwa duchowego w celu przezwyciężenia wysiłków mających na celu obstrukcję preciwko woli naszego wspólnego Ojca.

"Nie będzie łatwe dla nikogo z nas, aby rozpocząć prostowanie spraw Urantii, ale to nie powstrzymało nas od upewnienia się, że zmiany te nastąpią w odpowiednim czasie. Jesteśmy gotowi do pozytywnego działania, w sposób zdecydowany i przy poszanowaniu wolnej woli wszystkich śmiertelników biorących udział w tym przedsięwzięciu odzyskania i przywrócenia Urantii Ojcu nas wszystkich.

"Już teraz działamy na wielu frontach, aby zachęcić kluczowych przywódców religijnych i rządowych, aby przygotowali się do nowej, globalnej zmiany na lepsze. Teraz mogę powiedzieć, że spotkaliśmy się z pewnym sukcesem i że wszystkie systemy działają. Czekamy tylko na odpowiednią sposobność, aby rozpocząć naszą pracę. To wszystko zbiegnie się w najbliższych dniach i tygodniach grudnia 2015. To wszystko na teraz. Ja Jezus  życzę wam miłego dnia. "Koniec

Odebrał: George Zuberbuehler
Odebrane: 27 listopada 2015, godzina dwudziesta (czasu nowojorskiego)

Wyjaśnień kontekstu i terminologii proszę szukać po polsku pod http://www.urantia.org/pl/ksiega-urantii/czytaj lub po angielsku na tym forum.

°°°Z braku odpowiednka polskiego w tłumaczeniu użyto zmodyfikowanego słowa z orygnalnego tekstu angielskiego albo raczej z łaciny, wywodzącego się od rządzenia, arbitrażu i uczenia.

« Last Edit: December 01, 2015, 06:19:02 PM by Andre_P »

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #1 on: December 02, 2015, 09:53:46 AM »
Wyjątki na parę różnych tamatów z tekstu oryginalnego po angielsku : http://forum.serara.org/index.php?topic=2370.0 , ogłoszonego na Facebooku przez adinistratora tego forum Rona Bessera w dniu 27 padziernika 2015 w święto Dnia Dziękczynienia (W Stanach Zjednoczonych czwarty czwartek padziernika), będącego przekazem :
od Jezusa, na temat wystąpienia publicznego i nowego kalendarza :
“I come very soon to each of you in your living rooms as you go about your work to produce yet another Christmas in which I am forgotten but named as the Savior, and this year I will see to it that you not have Christmases like this ever again. The Magisterial Mission is soon to appear with me, and together we will direct that Urantia has a new calendar of ten months and that the two months being removed are August and December, for we must relocate the celebrations of the Savior’s birth to a better calendar time and the Heart of God restored to your beautiful Urantia.”

"Przyjdę bardzo niedługo do każdego z was w waszych salonach, kiedy zajmujecie się przygotowaniem kolejnych świąt Bożego Narodzenia, w których zapomninacie o mnie, ale nazywacie mnie Zbawicielem. W tym roku jednak będę widział, że świąt Bożego Narodzenia, jak te, nie będziecie mieli nigdy więcej. Misja Magisterska ma się wkrótce pojawić razem ze mną i spowodujemy, że Urantia będzie miała nowy kalendarz w którym rok będzie miał dziesięć miesięcy. Dwa miesiące, sierpień i grudzień zostaną usunięte, bo musimy przesunąć obchody narodzin Zbawiciela na lepszy czas w kalendarzu i przywrócić serce Boga waszej pięknej Urantii ".

i na temat rodzeństwa:
“I am Jesus, and I present to you my brother in the flesh, Jude.”
"To ja Jezus. Przedstawiam wam mojego cielesnego brata, Judę".

od Judy , na ten sam temat:
“I am Jude, and my sister Ruth wishes to speak too.”
"To ja Juda. Moja siostra Ruth też chce mówić."

i od Boga Ojca - błogosławieństwo i podstawowe prawdy wiary :
“I as your Father, close with this benediction:
“Hold my children in your arms, and let them hear the simple truth that all things consist in me, and that I hold all dear in my arms who simply say, ‘I believe in the Lord God, my Father who art in heaven, and I leave the rest of the Lord’s prayer for all of you to remember. I AM. I AM the Father; I am the Son, and I am the Spirit and I am you. Love me as you love yourselves, and keep the heart of God alive in you as the times will become difficult while my Urantia is cleansed of its sickness of Lucifer. I AM.”

"Jako wasz Ojciec, zakończę tym błogosławieństwem:
"Trzymajcie moje dzieci w swoich ramionach i pozwólcie im usłyszeć prostą prawdę, że wszystkie rzeczy składają się na mnie, a ja trzymam wszystkich drogich w moich ramionach a oni mówią po prostu: " Wierzę w Pana Boga, mojego Ojca, który jest w niebie". Resztę modlitwy Pańskiej przypomnijcie sobie sami.

JA JESTEM. JESTEM Ojcem, jestem Synem i jestem Duchem a wy wszyscy to też Ja. Kochajcie mnie jak kochacie siebie i dbajcie o to, żeby serce Boga żyło w was, kiedy nadchodzą trudne czasy, bo moja Urantia jest oczyszczana z choroby Lucyfera. JA JESTEM."
« Last Edit: December 02, 2015, 11:05:42 AM by Andre_P »

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: December 08, 2015, 06:21:40 AM »
Tekst oryginalny : http://forum.serara.org/index.php?topic=2386. z 7-go grudnia 2015

Największe ogłoszenie telewizyjne wszechczasów

"Tu Jezus, chciałbym z tobą porozmawiać dzisiaj o moich planach zbliżającego się wystąpienia w telewizji. Chcę żeby było zupełnie jasne, że jestem gotowy do pokazania się w największym wystąpieniu telewizyjnym wszechczasów. Nie odbędzie się ono jednak zanim Serara nie zwróci się do was w najbliższych dniach grudnia.

"Będzie on z wami rozmawiać o wielu sprawach, którymi Misja Magisterska będzie się zajmować w pierwszych dniach po jej pojawieniu się na Urantii. Serara będzie mówił otwarcie o kwestii terroryzmu. który nie będzie dłużej tolerowany i że Sfera Duchowa posiada środki potrzebne do pełnego zatrzymania go.

"Serara będzie mówił jasno, że ocena Urantii przez wszystkich obywateli wszechświata lokalnego jest na wyciągnięcie ręki. Są oni wszystcy obywatelami Nebadonu (w tym Urantii) i muszą zacząć działać stosownie do tej sytacji, jako bracia i siostry z jednej rodziny Boga Ojca wszystkich. To braterstwo człowieka i ojcostwo Boga stanie się hasłem wszystkich, którzy chcą wznieść się do wyższej rzeczywistości duchowej.

"Ja Jezus zadbam o to, żeby każdy śmiertelnik na tej zacofanej i pełnnej grzechu planecie miał sposobność do skruchy i rozpoczęcia od nowa. Oznacza to, że będą tacy, którzy podejmą to niesamowite wyzwanie i tacy, którzy nie podejmą. Ci, którzy świadomie buntują się przeciwko temu nakazowi bardziej prawidłowego życia, narażą się na niebezpieczeństwo utraty duszy na zawsze. Ci rebelianci będą mieli niewiele sposobności do popełniania okrucieństw, które wszystcy widzicie aż zbyt często w obecnych programach informacyjnych. To w istocie oznacza wprowadzenie stanu wojennego przez istoty duchowe dlatego, że degeneracja i złośliwy charakter tych osób nie mogą istnieć dłużej i nie będą dłużej dopuszczone.

"To surowe lekarstwo przepisał sam Ojciec na wyleczenie chorób tej okropnej planety. Wynikło to z Jego miłości do wszystkich stworzeń na ziemi i jest niezbędne w tym krytycznym okresie zmian, bo wielkim i chwalebnym przeznaczeniem Urantii jest żeby stała się wzorem dla całego lokalnego wszechświata Nebadonu i poza nim. Tu Jezus, życzę wam dobrego dnia. "

Odbiorca: George Zuberbuehler
Odebrane: 6 grunia 2015

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: December 11, 2015, 12:46:29 PM »
Parę świeżych urywków z działu : OGŁOSZENIA WSZECHWIATA Informacje dotyczące personelu Misji Magisterskiej i personelu stowarzyszonego
Tekst oryginalny : http://forum.serara.org/index.php?topic=2388.15
Ron Besser Odpowiedz na temat : Uwaga wszystcy przekazujący z tego forum
«Odpowiedz # 19: Grudzień 08, 2015, 00:34:40»
"…..JEZUS - ... .. Kończę ten rozdział trzema ważnymi rzeczami :
1) Trudności na górze zostały rozwiązane. Nasz wystąpienie nastąpi przed końcem grudnia 2015.
2) Ja, Jezus, będę uczestniczyć w spotkaniu na 2709 Sunset Lane (W York w Pensylwanii) w lipcu lub sierpniu 2016 roku, kiedy dom będzie przygotowany jako ośrodek mogący przyjmować wysokie istoty duchowe wcielone i pozostające jako duchowe .......

Ron, i jeszcze ostatnia rzecz jako pozycja 4,:

4) Moje wystąpienie będzie przed 25 grudnia."

Tekst oryginalny : http://forum.serara.org/index.php?topic=2393.30
Evan        Odpowiedz na temat : Uwaga wszystcy przekazujący z tego forum, przypomnienie - 10 grudnia 2015 godzina dwudziesta druga czasu nowojorskiego
«Odpowiedz # 34: 10-ty grudnia 2015, 22:59:58»
11 grudnia 2015 10:04 czasu Filipińskiego
"Witaj droga siostro. Mówi Jezus. ... ..
Chciałbym mówić o moim Drugim Powrocie jako, że jest to wydarzenie najbardziej oczekiwane przez was wszystkich. Większość tych, którzy będą mnię witali, będzie mnię widziała nawet gołym okiem. Są tacy, którzy będą się radować i ta radość będzie mnię najbardziej cieszyła. Będą i wątpiący, którzy będą musieli siedzieć cicho, bo inacczej będzie im się wydawało, że potracili zmysły. Ludzie zszokowani, zaniepokojeni, wystraszeni będą się ukrywać w domach i szukać na wszystkie możliwe sposoby znaczenia i powodu tego wydarzenia. Dla niektórych będzie to nowina najbardziej szokująca, zdumiewająca, nawet niszczycielska. Zupełnie się nie martwię tym, co Urantianie będą robić lub mówić. To jest plan ojca i ojciec czyni plany, które są zawsze czyste w myśli (prawda), pełne miłości w słowach (piękno) i doskonałe w dziłaniu (dobroć).
Przychodzę na prośbę mojgo Ojca i wszystkich z Misji Syna Magisterskiego. Teraz o Synu Magisterskim. Poprzez Rona poznaliście Serarę jako wspaniałą osobowość pełną miłości. Wybrałem go, bo ma serce, które może ofiarować tylko ten rodzaj miłosiernej i kochającej sprawiedliwości, z której znany jest Ojciec. Pracowałem z nim przez wieki. Słowo Magisterski kojarzy się z majestatem, jak na dworze królewskim. My tego tak nie widzimy. My rozumiemy to jako poczucie przyzwoitości, powagi i żwawości, co zapewni nie tylko sukces Misji Magisterskiej, ale także to, że wola Ojca będzie dokładnie wykonywana. Będzie on wykonywał swoją pracę tak skrupulatnie, że będziecie zdumieni zręcznością jego sprawiedliwości. Obiecuję wam, że nie macie się czego bać i ani czym martwić, jeśli będziecie dobrymi i prawdziwymi naśladowcami moich słów i nauk. Błogosławieni ci, którzy słyszą mój głos, Ducha Prawdy i ci, którzy usłyszą swój głos wewnętrzny, swojego Dostrajacza Myśli, Ducha samego Boga. Musicie pić ze źródła wody żywej, które was zbawi. Z własnego wyboru uwierzyliście mnie i mojemu Ojcu. Dlatego wracam i wracam w chwale. Wkrótce będę z wami. Jezus. Domtia.

Z działu dyskusje ogólne
Tekst oryginalny : http://forum.serara.org/index.php?topic=2392.0
Ron Besser        Kursy języka wszechświata – Również wiadomości od Ojca
«Dnia: 10 grudnia 2015, 11:26:22»
10 grudnia 2015 Jork, Pensylwania, 11:22 czasu wschodniego
Kursy języka wszechświata
Michał Nebadoński - dodaję notatkę. Celem tego ćwiczenia jest zapoznanie was z dźwiękami które usłyszycie, ucząc się nowego języka. Domtia jest pierwszym słowem, którego uczymy. Brzmi to jak słowa DOME SHA w języku angielskim, co oznacza, do widzenia lub dzień dobry. Będę go odtąd zawsze używać, żebyście się do tego przyzwyczaili. Domtia.
Nebadon mówi tym samym językiem jak wszystkie superwszechświaty z wyjątkiem superwszechświata numer jeden, który jest pod opieką Sirai. Sirai bardzo trudno było przeliterować swoje imię Ronowi lata temu, kiedy mieli pierwszy kontakt, bo Siraja nie mówi językiem wszechświata. Do ludzi, któzy są pod jego opieką mówi boskimi dzwiękami serca i duszy.

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: December 14, 2015, 08:23:48 AM »
Tekst oryginalny : http://forum.serara.org/index.php?topic=2361.0
CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA
(I pierwsze 7 odpowiedzi)
(Od redaktora : Cieszę się, że otrzymałem tę kompilację od Sue Whiley. Jest to dobrze opracowany niezbędny dodatek, który pomoże nowym czytelnikom, jak i członkom zrozumieć tematykę tej strony internetowej oraz pojęcia omawiane na niej. Jako administrator tego forum gratuluję Sue dobrze wykonanej pracy, która ułatwi nam wszystkim czytanie i zrozumienie. Dzięki Sue.)
Początkowa lista obejmuje piętnaście pytań i została opublikowane w dniu 25 listopada 2015 r.
Prosimy czytelników o zgłaszanie pytań i zaaleceń w celu rozwinięcia tej wstępnej listy.
Oto ta wstępna lista :
1.CZEGO DOTYCZY TO FORUM ?
2.CO TO JEST MISJA SYNA MAGISTERSKIEGO (MSM) ?
3.KIM JEST SERARA ?
4.KIM LUB CZYM JEST MONJORONSON ?
5.KIM JEST ADMINISTRATOR TEGO FORUM ?
6.CO TO TAKIEGO PRZEKAZUJĄCY CZŁOWIEK ?
7.JAK ZOSTAĆ PRZEKAZUJĄCYM ?
8.JAK MOŻNA SZYBCIEJ WYSZUKIWAĆ INFORMACJE, KTÓRE CHCEMY PRZYSWOIĆ, ŻEBY ŚLEDZIĆ DYSKUSJE NA TEJ STRONIE INTERNETOWEJ ?
9.JAKIE JEST ZADANIE I ZNACZENIE FORUM DLA MISJI MAGISTERSKIEJ ?
10.GDZIE ZNAJDUJE SIĘ SIEDZIBA MISJI MAGISTERSKIEJ I DLACZEGO ?
11.CO TO SĄ ZMIANY NA ZIEMI, O KTÓRYCH SŁYSZYMY ?
12.JAKIE SĄ INNE MISJE ROZWAŻANE DLA NASZEJ PLANETY ?
13.JAKIE JEST NASZE OSOBISTE PRZEZNACZENIE ?
14.CO TO SĄ STREFY PRZESTRZENI ZEWNĘTRZNEJ I GDZIE MOŻNA ZNALEŹC WIĘCEJ O NICH ?
15.GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ KRÓTKĄ HISTORIĘ ?
(ODPOWIEDZI)
1. CZEGO DOTYCZY TO FORUM ?
Jak mówi tytuł, jest ono poświęcone i mówi o Misji Syna Magisterskiego na Urantii. Jest to miejsce dyskusji strony Serara.org. Członkowie przedstawiają tu swoje poglądy, zainteresowania i dzielą się inspiracjami dla dobra naszej edukacji i zaangażowania duchowego w przygotowanie do Misji Magisterskiej. Pomocne dla czytelnika jest zapoznanie się z artykułem Monjoronsona opracowanym przez Daniela Raphaela (patrz poniżej w puncie 8 - "Zarządzanie planetarne i zrównoważony rozwój", który podkreśla niektóre z ważnych problemów planetarnych i korekt społecznych.

2. CO TO JEST MISJA SYNA MAGISTERSKIEGO (MSM) ?
Można to znaleźć w Księdze Urantii, rozdział 20 w sekcjach 2 do 4 str. 192-194
"... 20.3.4 Synowie Awonale mogą działać jako sędziowie planetarni zarówno przed doświadczeniami arbitrażowymi jak i obdarzającymi. Jednak podczas każdej takiej misji wcielony Syn będzie osądzał przemijającą, planetarną epokę, podobnie jak to robi Syn Stwórcy, wcielony na misji obdarzającej w formie ciała materialnego. Kiedy Rajski Syn odwiedza świat ewolucyjny i staje się jednym z ludzi, jego pobyt kończy system sprawiedliwości i stanowi osąd domeny.
4. Misje magisterskie
20.4.1 Zanim na planecie pojawi się Syn obdarzający, zamieszkały świat odwiedzany jest zazwyczaj przez Rajskiego Awonala na misji arbitrażowej. Jeśli jest to wstępna wizyta arbitrażowa, Awonal zawsze pojawia się wcielony, jako istota materialna. Pojawia się on na przydzielonej mu planecie jako dorosły mężczyzna gatunku ludzkiego, istota w pełni widzialna dla śmiertelnych istot tego czasu i pokolenia, pozostająca z nimi w kontakcie materialnym. Podczas trwania wcielenia arbitrażowego, związek Syna Awonalnego z siłami duchowymi, lokalnymi i wszechświatowymi, jest pełny i nieprzerwany.
20.4.4 Urantia nigdy nie gościła Syna Awonala na misji arbitrażowej. Gdyby Urantia rozwijała się zgodnie z ogólnym planem dla światów zamieszkałych, byłaby błogosławiona misją arbitrażową w jakimś czasie pomiędzy dniami Adama a jej obdarzeniem przez Chrystusa Michała. Jednak zwyczajna kolejność pojawiania się Rajskich Synów na waszej planecie została zupełnie zmieniona, przez zjawienie się waszego Syna Stwórcy, dziewiętnaście wieków temu, gdy dokonywał swego końcowego obdarzenia.
20.4.5 Urantia może jeszcze być odwiedzona przez Awonala, upoważnionego do wcielenia się na misji arbitrażowej, ale tego, co dotyczy przyszłego pojawienia się Rajskich Synów, nawet „aniołowie w niebie nie znają czasu ani sposobu takich odwiedzin”, gdyż świat obdarzony Michałem pozostaje pod specjalną i osobistą kuratelą Syna-Mistrza i jako taki jest w pełni zależny od jego osobistych planów i rozporządzeń. W przypadku waszego świata, jest to jeszcze bardziej skomplikowane przez obietnicę powrotu Michała. Niezależnie od nieporozumień, dotyczących pobytu Michała z Nebadonu na Urantii, jedna rzecz jest bez wątpienia prawdziwa — jego obietnica powrotu na wasz świat. Gdy patrzy się z tej perspektywy, tylko czas może pokazać przyszły porządek odwiedzin Rajskich Synów Boga na Urantii."

3. KIM JEST SERARA ?
Słowo Serara, wymawiane "sirara" to imię naszego Magisterskiego Syna (Syna-Arbitra według polskiego tłumaczenia Księgi Urantii.), jak objawiono nam na tym Forum.

4. KIM LUB CZYM JEST MONJORONSON ?
Jest to zbiorowa nazwa dla wielu istot takich jak Synów Awonalów, innych Rajskich Synów, Synów Melchizedeków i innych. Do tej kategorii należą : Serara, Rayson i Margul.

5. KIM JEST ADMINISTRATOR TEGO FORUM ?
Grupa Starbridge (Znana również jako Starbridge Komunikacja patrz strona http://www.starbridgetrust.org/), jest właścicielem tej strony internetowej i jest organizacją charytatywną typu non-profit, która z kolei jest spółką całkowicie zależną od Fundacji Magisterskiej. Wszystkie strony internetowe, które zajmują się tymi boskimi misjami są bezpośrednio zarządzane przez Grupę Starbridge i forum, na którym znajduje się czytelnik, jest odrębną stroną w ramach strony internetowej Serara.Org. Administratorem i moderatorem tej strony jest Ron Besser.

Niektóre informacje o dministratorze:
Ron należy do Misji Magisterskiej od 2005 roku, kiedy po raz pierwszy skontaktował się z nim Mondżoronson, obecnie znany jako Serara z powodów omówionych dalej. Wszystkie wymagania, aby stać się członkiem personelu ludzkiego Syna Magisterskiego spełnił w 2013 roku. Trzeba sobie zdać sprawę, że wymaga to, żeby każdy nowy członek ludzkiego personelu dołączył do dość elitarnej grupy ludzi na naszej planecie (Urantii), która otrzymuje wystarczające przedłużenie życia, aby móc służyć Misji Magisterskiej przez czas trwania misji, od pięciuset do tysiąca lat. Tacy Synowie Planetarni rodzą się na Ziemi (Ron urodził się w York, w Pensylwanii w 1942 roku). Ludzie, jak się ich nazywa, z Boskej perspektywy, czyli synowie planetarni, są dopuszczani do służby dla Rajskich Synów, aby pomóc wszechświatowi w naprawianiu problemów wojen i powstań na Urantii, kiedy zostają zatwierdzeni przez władze Raju.
Do personelu służacego w Misji Magisterskiej należy personel ludzki. Ci ludzie – pracownicy Misji muszą być sprawdzeni przez najwyższe władze duchowe Wielkiego Wszechświata, w tym przypadku przez Rajską Trójcę. Inni ludzie dołączą do niego niebawem w Stanach Zjednoczonych. aby stać się częścią personelu Syna Magisterskiego. Wszyscy oni otrzymają przedłużenie życia zatwierdzone i wykonane dla Syna Awonala - Serary.
Wasz administrator przechodzi również przeszkolenie przekazywania duchowego. (Nie kanału prekazującego.) To rozróżnienie musi być znane w przyszłości, kiedy Misjia Magisterska będzie chciała, żeby wszyscy pracownicy mogli to zrobić.

6. CO TO TAKIEGO PRZEKAZUJĄCY CZŁOWIEK ?
Przekazujący są to ci, którzy potrafią słyszeć "głos wewnętrzny..", odbierać go i pisać ręcznie / na klawiaturze / mówić, żeby zrobićić pisemny zapis do wykorzystania na tej stronie lub w innych celach. To się dużo nie różni od człowieka, który trzyma słuchawkę przy uchu i słucha co do niego mówią przez telefon. Wiele uczy się tego i stara się poprawić swoje umiejętności w tej dziedzinie bardzo potrzebnej komunikacji w celu wypełnienia luki między światem duchowym i naszym światem fizycznym. Ta strona służy do szkolenia przekazujących. Mamy około tuzina członków, którzy mogą wysyłać i odbierać bez problemów co do dokładności i głębokości przekazu.

7. JAK ZOSTAĆ PRZEKAZUJĄCYM ? Na życzenie. Osoba, która chce się nauczyć przekazywać głos Boga, może przedstawić swoją prośbę w modlitwie. Takie zgłoszenie modlącego się zostanie rejestrowane w wyższych sferach Administracyji Duchowej, która następnie wyda pozwolenie na wykonanie przez ducha pracy polegającej na uzgodnieniu umysłu człowieka z umysłem boskim i stworzeniu w ten sposób obwodu komunikacyjnego, żeby moża było zostać przekazującym. Człowiek, który został podłączony, jak to jest czasami nazywane, zostanie następnie poproszony o wyciszenie umysłu i rozpoznawanie głosu innego niż własny. Wtrakcie tego potrzeba intuicji, wnikliwości i wiary. Umiejętności narastają z doświadczeniem, zrozumieniem i rozpoznawaniem obecności Boskiego Ducha, który mieszka w stworzeniu.
« Last Edit: December 17, 2015, 11:19:43 AM by Andre_P »

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #5 on: December 15, 2015, 11:56:17 AM »

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

(Następne 4 odpowiedzi)

8.JAK MOŻNA SZYBCIEJ WYSZUKIWAĆ INFORMACJE, KTÓRE CHCEMY PRZYSWOIĆ, ŻEBY ŚLEDZIĆ DYSKUSJE NA TEJ STRONIE INTERNETOWEJ ?
     Ta strona internetowa nie jest dla wszystkich, a to dlatego, że jest bardziej zaawansowana niż inne, poświęcone piątemu epokowemu objawieniu (Patrz : Księga Urantii i informacje uzupełniające dołączone do Księgi Urantii). Urantia miała epokowe objawienia w przeszłości. Mówimy tutaj o tych epokach, żeby zapoznać czytelnika z pewnymi podstawowymi informacjami. Można je podsumować w uproszczeniu w następujący sposób:

Urantia (ziemia) została przygotowana do otrzymania życia od Boskich Synów, którzy przeszczepili plazmę życia według dyrektyw życia wydanych przez Wiecznego Syna. Mówiły one o tym, jacy powinni być ludzie i jakie powinno być ich życie według typów umysłów i ciał . Pozwolił on na to, żeby wszyscy ludzie o normalnym umyśle otrzymali zamieszkującego w nich Ducha, fragment Ojca. Przeszczepienie życia na Urantii nasąpiło około cztery miliardy lat temu w płytkich morzach Pangei, jedynego kontynentu utworzonego na Urantii, zanim rozkwitła ona siedmioma kontynentami, które znamy dzisiaj.

1.000.000 lat temu człowiek po raz pierwszy pojawił się na Urantii, jako dwoje bliźniąt zwanych Andon i Fonta, pochodzących od pary żwawych Gibbonów żyjących tam, gdzie teraz znajduje się Bliski Wschód na Urantii. Uciekli oni z plemienia, do którego należeli ich rodzice tam, gdzie teraz jest Afganistan. Tam oni rośli i mieli wystarczająco dużo potomstwa, żeby zaludnić Urantię pierwszymi prawdziwymi ludźmi jacy kiedykolwiek istnieli.

Pierwsze Epokowe Objawienie nastąpiło 500.000 lat temu. Wszechświat wysłał Boskiego Syna, aby zajął duchowe stanowisko kierownicze Księcia Planetarnego. Był on duchowym funkcjonariuszem, którego zadaniem było uczyć i opiekować się nowymi ludzi na nowej planecie. W czasie, kiedy Książę Planetarny przybył na Urantię, było na niej około czterech milionów ludzi. Książę Planetarny przywózł ze sobą 100 widzialnych pracowników, którzy przeszli duchową operację chirurgiczną, żeby mogli żyć przez tysiące lat i pomagać Synowi Bożem uczyć i ulepszać ludzi w miarę upływu czasu

250.000 lat temu Boski Syn, Książę Planetarny zbuntował się przeciwko Synowi Stwórcy, swojemu ojcu duchowemu. Tak rozpoczął się najgorszy okres kiedykolwiek opisany w annałach czasu jakiejkolwiek zamieszkanej planety. Incydent jest nazywany Buntem Lucyfera, a nasz Książę Planetarny, Caligastia, połączył swój los z Lucyferem. Powstałe zamieszanie jest naprawiane do naszych czasów choć przywódcy buntu zostali duchowo straceni i nigdy już ich nie zobaczymy. Według obecnego kalendarza, nastąpiło to 16-go marca 1986 roku, kiedy to pilna depesza dotarła do stolicy lokalnego wszechświata (do Salvingtonu), mówiąca że Lucyfer i Caligastia zginęli z własnej ręki przed obliczem Pradawnych i że miliony innych zginęło również, za wspieranie Lucyfera bez ograniczeń.

Drugie epokowe Objawienie było 37.500 lat temu. Para zmaterializowanych ludzi znanych jako Materialny Syn i Córka przybyła na Urantię, aby poprawić genetykę człowieka i zapoczątkowć szkoły dla wielu biednych ludzi, żyjących pod władzą Lucyfera i Caligastii. To było wielkie objawienie, które zakończyło się katastrofą, gdy Ewa, naciskana przez Caligastię, starała się poprawić ludzkość poza Ogrodem.

Trzecie epokowe Objawienie miało miejsce w roku 1978 pne, kiedy pojawił się mędrzec z Salem (albo Król z Salem), wcielony Machiwenta Melchizedek, który teraz wrócił do statusu duchowego i jest głównym administratorem duchowym na Urantii praccującym z jedenastoma innymi przekazującymi rządząc planetą. Uczył on plemiona Izraela, przewodzone przez Abrahama, zwanego czasem protoplastą Izraela. Machiwenta Melchizedek nauczał i wspierał wyznawanie przez nich religii monoteistycznej, której centralna postać jest nazywana Jahwe, Wysoki gospodarz wszystkich albo Najwyższy Duch, co oznacza w historii Boga Izraela. Objawienie skończyła się, gdy Machiwenta Melchizedek zdematerializował się sto lat później, kończąc tym samym historię tego objawienia znaną do dzisiaj z wpływu na religie na Urantii .

Czwarte epokowe Objawienie nadeszło w roku 07 pne, z narodzeniem Jezusa. Spowodowało ono powstanie religii chrześcijańskiej, która rozprzestrzeniła się na dużej części świata. Każdy z nas żył pod Jezusowym systemem sprawiedliwości (czwartym) do niedawna. Dopiero ostatnio został on zmieniony na piąte epokowe objawienie i systemem sprawiedliwości, ogłoszone na Urantii przez Gabriela, szefa wszystkich aniołów i głównego administratora Nebadonu w dnia 16 stycznia 2015 roku, w południe czasu nowojorskiego.

Piąte epokowe objawienie z 16 stycznia 2015 ma swój podręcznik, który został opublikowany wcześniej, w roku 1955 AD, w oczekiwaniu na deklarację nowego systemu sprawiedliwości w tym roku (2015). Wiele na tym forum dyskusyjnym korzysta z tego podręcznika jako autorytetu, który jest cytowany, jeśli ktoś kwestionuje stwierdzenia, które można w ten spsób sprawdzić. W innych , przypadkach dodatkowy materiał na temat piątego epokowego objawienia jest również udostępniany na tej stronie internetowej.

Zalecenia
      Zalecamy przeczytanie Księgi Urantii w stopniu, na jaki pozwala wasze zainteresowanie, ale także żeby się przygotować do zastąpienia Księgi Urantii przez zaktualizowaną wersję piątego epokowego objawienia w nadchodzącym roku. Nowa wersja będzie wielotomowa, bo tak duży jest zakres uzupełnień do podręcznika z 1955 roku. Będzie to obszerny tekst, którego podsumowanie można znaleźć w internecie.

Ponadto zaleca się przeczytanie w internecie o poglądach Syna Magisterskiego w książce, którą mu poświęcił jej redaktor Daniel Raphael, przekazujący o wielkiej wartości. W tej książce znajdziecie poglądy filozoficzne naszego Rajskiego Syna Magisterskiego. Ta strona internetowa używa w wielu przypadkach Misji Magisterskiej, Serary/Monjoronsona i Księgi Urantii jako podstawy pojęciowej do naszych dyskusji. Znajdujemy się w centrum tych spraw pracując razem dla wspierania Monjoronsona i różnych innych misji nadchodzących na Urantii.

Link do książki : Monjoronson_Serara - Global Sustainability and Planetary Management (Monjoronson_Serara – Globalny zrównoważony rozwój i zarządzanie planetarne)
http://app.box.com/shared/e6q0uvfk0o

Zalecamy, żeby wszyscy uczestnicy tego forum dyskusyjnego zdawali sobie sprawę z innego odkrywczego programu znanego przez wielu z nas jako Misji Nauczania (Zobacz naszą stronę internetową TML – http://tml.website/). Jest to odzyskana, pierwotna Misja Nauczania rozpoczęta w roku 1992 i zakończona w roku 2015. Nowy program i strona internetowa TML zostanie uruchomiona w końcu tego roku i będzie uczyła grupy ochotników lekcji ze zbiorów Melchizedeków o tym, jak dobrze i mądrze żyć na naszej planecie, bo na tej planecie, którą nazywamy naszym domem panuje wojna, znużenie i zagubienie w wielu dziedzinach.

Zalecamy, aby uczestnicy szeroko używali łamów tego forum dyskusyjnego, jak i niewiele obecnie używanej strony TML i aby wszystkio to razem przynajmniej przygotowało was znacznie lepiej do zrozumienia dyskusji na forum.

9. JAKIE JEST ZADANIE I ZNACZENIE FORUM DLA MISJI MAGISTERSKIEJ ?
   Jak było powyżej, tak zapewne jest i poniżej. zadaniem tego forum jest edukować, informować i aktualizować naszą wiedzę w sprawach ważnych dla wszechświata. Misja Magisterska ma być wielopłaszczyznowym przedsięwzięciem w zakresie edukacji, zarządzania, nauki, filozofii i religii, a to forum dotyczy tych prpozycji, bo zostały one ustanowione na górze dla nas, na Urantii.

10. GDZIE ZNAJDUJE SIĘ SIEDZIBA MISJI MAGISTERSKIEJ I DLACZEGO?
    Główna siedziba znajduje się w mieście Jork, w Pensylwanii, w Stanach Zjednoczonych Ameryki, i znajduje się tam z powodu jego względnej naturalnej stabilności geograficznej, bliskości głównych dróg i korytarzy transportowych. Stany Zjednoczone został wybrane na miejsce najważniejszej siedziby, ale każdy kontynent będzie kiedyś miał swój budynek głownej siedziby. Miejsca na te budynki nie zostały jeszcze wybrane. Główne objawienia na tej planecie, zwanej Urantią, mają być w języku angielskim, ponieważ jest to język, który się rozpowszechnił i jest łatwo dostępny w internecie. Wszystkie to razem i wiele niewymienionych powodów uczyni Misję Magisterską silniejszą i ułatwi jej pracę w opisanym miejscu.

11. CO TO SĄ ZMIANY NA ZIEMI, O KTÓRYCH SŁYSZYMY ?
    Zmiany na Ziemi występują wszędzie, niezależnie od epoki, w której człowiek się rodzi, jednak jeśli chodzi o czasy obecne, ta strona omawia szeroko zakrojoną, rozwijającą się sytuację, wyraźnego niebezpieczeństwa przesuwania się płyt tektonicznych na całym świecie i wynikających z tego szkód. Szczegóły dotyczące tych zjawsk i wynikające z nich szkody zostały omówione w książce Daniela Raphaela, przekazującego redaktora Misji Monjoronsona (obecnie Serary). Można je znaleźć w internecie pod adresem : https://app.box.com/shared/e6q0uvfk0o i pod tytułem - Globalny zrównoważony rozwój i zarządzanie planetarne.

Zmiany te omawiane są również na tym forum w kategorii "Disaster Information Section" ("Sekcja informacje o katastrofach"). Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej http://www.raysonscience.org/index.html , która podaje bardziej skomplikowane wiadomości o zmianach na Ziemi i inne informacje dla tych, którzy lubią wyjaśnienia bardziej naukowe.

Daniel Alderfer

• Hero Member
  • I will not leave or forsake you even to the end
    • MSN Messenger - Danielalderfer@hotmail.com
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: December 15, 2015, 05:03:31 PM »
Dear Andre_P,

I'm writing to commend you for doing the tremendous amount of work the above, represents!!  

It is beautiful, Thank you, Thank you, I can imagine how a polish speaking person would feel happening upon this treasure, made available by your extensive loving service! Sincerely Domtia, Daniel
« Last Edit: December 19, 2015, 04:29:23 PM by Daniel alderfer »
Daniel in Las Vegas, 970 618 1214, danielalderfer@hotmail.Com, While he was still a great way off his Father saw him and had compassion.

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: December 19, 2015, 12:14:24 PM »

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

(Ostatnie 4 odpowiedzi)

12. JAKIE SĄ INNE MISJE ROZWAŻANE DLA NASZEJ PLANETY ?
Zacznijmyod paru ważnych definicji.

Obdarzający Synowie - są urodzeni przez kobiety, dorastają jako dzieci, następnie podejmują swoje misje, które kończą się, kiedy stają się boskimi. Jezus jest naszym przykładem.

Wcielenia - pojawiają się jako w pełni zmaterializowane dorosłe osoby, wyglądające jak my. Nie mają metryk urodzenia i następnie są używane jako personel lub administratorzy w nadchodzących misjach na planecie.

Moroncja (rzeczownik), moroncjalny (przymiotnik) - moroncja to stan duchowego istnienia, bezpośrednio powyżej widocznego istnienia materialnego, w którym żyjemy, więc moroncja to stan dla nas niewidoczny. Energia materialna sprawia, że nasze ciała są widoczne. Używamy moroncjalnych stanów energetycznych, takich jakie wytwarza nasza dusza, kiedy idziemy wyżej. Są one dla nas niewidoczne gołym okiem, bo są zbudowane z tego, co wszechświat nazywa energią moroncjalną.
Energia moroncjalna składa się z naszej energii materialnej z obecnego życia i z mieszanki energii duchowych dostarczonej przez Boga, aby rozwijać się wraz z nami. Ten etap istnienia przychodzi do nas, kiedy opuszczamy ciało i wznosimy się do świata moroncjalnego, znanego jako Światy-Mieszkania, gdzie zmartwychwstajemy i jesteśmy szkoleni.

Zbliżające się BOSKIE MISJE NA URANTII

Omówimy teraz listę tego, o czym wiemy, że niedługo pojawi się na naszej planecie, rozumiejąc w pełni, że nie zostaliśmy do końca poinformowani o tym, co jeszcze w przyszłości może się znależć na tej liście.

1) Jezus: Nasz pierwszy i jedyny Syn obdarzający pojawił się w roku 7 pne. Fakt ten będzie zawsze prawdziwy, nawet jeżeli w przyszłości otrzymamy jeszcze wielu obdarzających Synów.

2) Następni Synowie obdarzający pojawili się na Urantii w roku 2012 i 2015. Są to dwaj synowie Awonale o nieznanych imionach, urodzeni przez kobiety, którzy mają być Głównymi Sędziami Światowego Sądu Najwyższego, kiedy taki sąd zostanie ustanowiony przez Serarę i Mondżoronsona. Przewidujemy, że zaczną oni karierę prawniczą około roku 2035.

3) Powrót Jezusa : Obdarzający Syn, Jezus, powrócił niedawno na Urantię w formie duchowej niezapowiedziany. Oświadczył on, że pojawi się przed nami pod koniec roku 2015.

Jezus przekazał równiwż następujący komentarz : "Jestem Synem obdarzającym i mówię jako Mondżoronson, więc mam osłonę na oczach, kiedy Ron opowiada o proponowanych wydarzeniach dotyczących Syna obdarzającego na Urantii. Kilka tysięcy osób przygląda się jego pracy, więc możecie to łatwo przeczytać. Nasza praca obdarzających Synów na Urantii zamyka rozległą erę złej roboty. Mój powrót, jako Jezusa, będzie trwał około dwudziestu lat, jak widzimy to teraz. W tym czasie przyjdę do was wszystkich w ciele i w tym samym czasie obdaruję Urantię ponownie tak, że historia Urantii pokaże, że obdarzenie przez Jezusa nastąpiło po rozpoczęciu Misji Magisterskiej. Proszę zauważyć, że pojawię się PO tym, kiedy Serara ogłosił nowy, piąty epokowy system sprawiedliwości w styczniu roku 2015. Nie pojawię się być może wcześniej niż w grudniu tego roku, 2015. Jestem teraz historycznym Synem obdarzającym Urantii, bo wciąż jestem jedynym synem obdarzającym żyjącym dzisiaj na planecie Urantii. Mój pobyt na planecie ma miejsce razem z Michałem (Synem Stwórcą, którzy napełnia Jezusa czyniąc go także Synem Bożym) Jestem gotów do rozpoczęcia mojej misji kiedy mój Ojciec każe mi to zrobić. "

4) W raju został stworzony bliźniak Jezusa z wykorzystaniem wszystkich genetycznych i duchowych własności Jezusa, ale ma on inną osobowość obdarzenia. Jest on młodym mężczyzną, który pojawi się u boku Jezusa podczas jego pobytu na Ziemi i za dziesięć lat lub mniej, będzie on pomagać Jezusowi w nauczaniu, a następnie zastąpi osobę Jezusa, kiedy Jezus nas opuści, żeby podjąć na nowo swoje życie ducha. Bliźniak ma się pojawić obok Jezusa gdzieś około roku 2020 lub parę lat wcześniej albo później. Bliźniak ma także osobowowość Syna obdarzającego. Stał się najpierw osobą w moroncji, a potem urodził się w ciele na naszej planecie, ale nie nie został urodzony przez kobietę i będzie w tym ciele, kiedy aniołowie dostarczą go na Urantię, gdy Syn Magisterski powoła go do służby.

5) Syn obdarzający X, wybitny, wysokiej rangi Rajski Syn Boży dołączy do Jezusa na Urantii około roku 2055. Jego zadaniem będzie obdarzenie każdej planety, którą Lucyfer próbował ukraść Ojcu. Odzyska on wszystkie zbuntowane planety dla Rajskich Bóstw całkowicie oczyszczone z wszelkich wpływów Lucyfera i Książąt Planetarnych.

6) Syn obdarzający Y - To czwarty Syn obdarzający, jeszcze nam nie znany, z Zakonu Awonali. Ma się on pojawić na Urantii po tym, jak Synu obdarzający X zakończy swój pobyt na Urantii i na innych zbuntowanych planetach. Zadaniem przyszłego Syna obdarzającego Y będzie zamknięcie okresu piątego epokowego systemu sprawiedliwości. Wtedy to Urantia wejdzie na pierwszy stopień Światła i Życia. Nasz przyszły Syn obdarzający Y współpracuje z Margulem, Synem Nauczającym Trójcy, który jest odpowiedzialny za przesunięcie Urantii w położenie pzwalające na przydzielenie jej do Korpusu Rezerwy Przeznaczenia w Raju. O przeznaczeniu tego Korpusu Rezerwy Planet nic więcej nie wiemy oprócz tego, że ma służyć do przygotowania Urantii do pierwszego stopnia Światła i Życia, co wtedy posłuży Najwyższemu do usadowienia się na Urantii. Ten czas, kiedy Syn obdarzający Y opuści Urantię jest zupełnie nieznany nawet dla Wysokich Synów, którzy zarządzają Urantią. Syn obdarzający Y będzie urodzony przez kobietę i wyrośnie na Urantii zanim wzniesie się do Ojca dla potwierdzenie swojej misji.

Nie należy mieszać tych Synów obdarzających z personelem wcielonym później.
Wcieleni członkowie personelu nie są rodzeni przez kobiety, lecz mają wysoko zmaterializowane ciała powstałe na Salvingtonie, które wyglądają jak ludzie urodzeni na Ziemi.

WCIELENIA SPODZIEWANE W ROKU 2015 I PÓŹNIEJ

1) Niektórzy Melchizedekowie są już wcieleni, gdy to piszę. Jest ich około 100. Machiwenta Melchizedek zmaterializuje się wraz z jego jedenastoma innymi Planetarnymi Odbiorcami. Będą oni stanowili nowy, duchowy rząd, działający w imieniu Salvingtonu i Syna Stwórcy. Rząd ten będzie na zawsze na Urantii na ile potrafimy powiedzieć.

2) Personel wcielony stanowi dużą część Sztabu Duchowego Syna Magisterskiego. Do nich należy około 157 Melchizedeków i 130 Serafinów, jak i około 180 członków różnych Zakonów, różnej natury, czego nam jeszcze nie ujawniono z Uwersy ani z Salvingtonu.

3) Wcielenia Adama i Ewy oraz około 150 ich dzieci sprowadzonych z Edentii, żeby prowadzić nasze nowe szkoły i uniwersytety, a w nich podstawowe kursy z zakresu higieny i kosmicznego życia obywatelskiego. Te wcielenia są przewidziane, jak tylko pojawi się wcielony Syn Magisterski. Wcielenia Synów Materialnych różnią się w zależności od rangi na Edentii. Nasi Adam i Ewa mają wyższą rangę od prawie wszystkich na Edentii, więc mogą łatwo się wcielić, ale już ich dzieci muszą to robić krok po kroku i dlatego pojawią się wszyscy z rodzicami za około dziesięć lat, aby pracować w szkołach proponowanych na Urantii.

4) Pewne wyznaczone Istoty Pośrednie stworzone na Urantii (Jest ich teraz 1150.) będą mogły się zmaterializować, żeby dołączyć do ludzkiego personelu Misji Magisterskiej.

5) Midsonici będą przy Jezusie, a następnie zostaną zwolnieni do służby według ich własnego wyboru na Urantii albo na ich planetach macierzystych. Ci, którzy zdecydują się pozostać na Urantii zostaną włączeni do personelu ludzkiego i zmaterializują się tak, jak ich ludzcy kuzyni. Wszyscy na Urantii będą mogli widzieć, jak się pojawią, bo ceremonia będzie prowadzona przez Syna Magisterskiego, żeby zademonstrować ludzkiej publiczności technikę materializacji.

6) Wszyscy ludzie należący do personelu Syna magisterskiego będą nosić służbowe znaczki z brązu po po roku zaszczytnej służby. Te znaczki będą ozdobione gwiazdami Andromedy, błyszczącumi diamentami, przedstawiającymi tę konstelację widzianą z Urantii.

13. JAKIE JEST NASZE OSOBISTE PRZEZNACZENIE ?
   Nasze życie tutaj ma na celu naukę i wzrost duchowy. Jeśli tego chcemy, możemy podjąć karierę wznoszenia przez całe życie, żeby i ostatecznie zostać połączeni przez Ojca z naszym Dostrajaczem Myśli. Jest to środkiem do tego, żebyśmy zostali przedstawieni egzystencjalnemu Boga w Raju przez wiele powtarzanych okresów wzrostu duszy aż do dnia, w którym złożymy przysięgę służby dla Rajskiej Trójcy i otrzymamy przydził do duchowo doskonałych przed naszym Bogiem w niebie. Stamtąd możemy przejść do służby we wszechświatach tam, gdzie Trójca może nas skierować. Jest to dokładniej wyjaśnione w rozdziale 40 Księgi Urantii. (Patrz w szczególności: 40: 10.11-12)

14. CO TO SĄ STREFY PRZESTRZENI ZEWNĘTRZNEJ I GDZIE MOŻNA ZNALEŹC WIĘCEJ O NICH ?
Przekazano nam wiele informacji na ten temat. Wiele można też znaleźć w rozdziale 40 wymienionym powyżej a to, co napisano poniżej jest też godne uwagi i można to znaleźć pod : http://forum.serara.org/index.php?topic=2219~~HEAD=dobj .msg24218 # msg24218

Sama planeta Urantia (606-ta obdarowana życiem w Systemie) leży prawie w obszarze przestrzeni zewnętrznej zwanym strefą jeden (OSZ1). Niewielki prztyczek palca Wszechmocnego Najwyższego w porozumieniu z Pierwszym Źródłem i Centrum uczyniłoby z niej zamieszkałą planetę w pierwszej strefie przestrzeni zewnętrznej i pierwszą kiedykolwiek zamieszkała planetę w przestrzeni poza ograniczeniem czasu Orvontonu, naszego superwszechświata. Zewnętrzne strefy przestrzeni leżą poza poziomem przestrzeni Najwyższego, które są zdominowane przez czas. Strefy przestrzeni poza czasem określa się jako zewnętrzne strefy przestrzeni, ponieważ w nich nie ma życia, ale rozwijają się one, aby otrzymać życie oparte nie na Najwyższym, ale na Bóstwie Ostateczności, lub po prostu na Bogu Ostatecznym, który następuje po ewolucyjnym Bogu Wszystkiego skupionym w Rajskim Ojcu i w Trójcy Trójc. Bóg Ostateczny nie wymaga czasu dla swojego stworzenia, żeby doświadczać doskonałości poprzez naukę. Sugerujemy czytelnikowi, który chciałby dobrze i z bliska przebadać pięć stref przestrzeni zewnętrznej, żeby obejrzał plakaty na ten temat, opracowane na stronie internetowej Raysonscience.Org.

15. GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ KRÓTKĄ HISTORIĘ ?
LINIA CZASU PODANA PRZEZ MICHAŁA NEBADOŃSKIEGO

Zaleca się czytelnikowi, aby zobaczył ten szkic wydarzeń, którym Michał Nebadoński podzielił się z nami.

Można go znaleźć pod nagłówkiem Universe Announcement - Sovereignty and Planetary Sovereignty (Wiadomości z wszechświata - Suwerenność i Suwerenność Planetarna) z pierwszego listopada 2015, patrz : http://forum.serara.org/index.php?topic=2305.0

Zobacz także linię czasową zdarzeń zarejestrowanych od początku misji nauczania, aż do teraz pod : https://app.box.com/shared/98jmoxi8ol

POSŁOWIE DO CZYTELNIKA -

Powyższe pytania zostały wybrane z punktu widzenia uznaniu celu i funkcji tej strony internetowej służącej do dyskusji, trafnie nazwanej od imienia naszejgo Syna Magisterskiego Serary.

Czytanie powyżego całego tekstu jest procesem selekcji. Dla Ciebie, jako czytelnika lub osoby poszukującej, pytania te mogą być lub nie być tymi, jakie byś by zadał w odniesieniu do celów tej strony internetowej, ale mogą one działać jako przewodnik, aby pomóc w Twoim dociekaniu i mam nadzieję, że skierują cię tam, dokąd dążysz. To powiedziawszy, jest konieczne, aby Czytelnik / Poszukiwacz skupił maksymalnie swoją uwagę na Uniwersalnym Ojcu wszystkich, który zamieszkuje Cię jako fragment Siebie samego, Twoj Dostrajacz Myśli i przyjaciel. (Proszę zajrzeć do Księgi Urantii, gdzie ten temat jest omówiony bardziej szczegółowo.)

To forum jest "rodziną" pełną wigoru, skupioną na nauce, którą Jezus przyniosi (Jak mówi Księga Urantii). Nauka ta mówi o Ojcostwie Boga, o synostwie Boga i o braterstwie ludzi.

Jezus powiedział: "A teraz oświadczam wam, że jeśli zostanę wyniesiony na Ziemi i w waszym życiu, przyciągnę wszystkich ludzi do siebie i do wspólnoty z moim Ojcem. Wierzyliście w to, że Wybawiciel zamieszka na Ziemi na zawsze, ale ja wam oświadczam, że Syn Człowieczy zostanie odrzucony przez ludzi, że odejdzie z powrotem do Ojca. Tylko krótko jeszcze będę z wami; tylko przez krótki czas żywe światło będzie pośród tego, pogrążonego w ciemności pokolenia. Idźcie, kiedy macie to światło, żeby zbliżająca się ciemność i zamęt nie mogły was ogarnąć. Ten, kto chodzi w ciemności, nie wie dokąd idzie, ale jeśli zechcecie chodzić w świetle, z pewnością staniecie się wyzwolonymi synami Bożymi.”(Księgi Urantii 174.5.13 p +1904)

Dokument ten został opracowywany przez członka tego forum i jest wspierany również przez innych członków, także jako dokument przedłożony Administratorowi tego forum.

KONIEC

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #8 on: December 21, 2015, 01:03:50 PM »
Wyjątki zdokumentu oryginalnego : http://forum.serara.org/index.php?topic=2423.0
(Z kategorii : Ogłoszenia wszechświata, Personel Misji Magisterskiej i Informacje dla
personelu stowarzyszonego / Dokument 5171543 Nowy Kalendarz – Straty Gatunków -
Ogłoszenia 4 i 5 z 19 grudia 2015

Jork, Pensylwania 00:56 - 03:30 czasu wschodniego USA
19 grudnia 2015
Gabriel z Salvingtonu dla Michała Nebadońskiego
Dokument 5171543 - Misja magisterska, zmiany korporacyjne
Nowy Kalendarz - kiedy się zaczyna i nowe daty z nim związane
Okres ciemny, regulacje czasu i naprawa orbity Urantii wokół słońca
Straty gatunków na Urantii podczas trudnego okresu
Ogłoszenie 4 - Powody przegrzania na Urantii i problemy z naszym słońcem
Ogłoszenie 5 - Nowa gwiazda betlejemska – skąd się bierze

Tu Gabriel z Salvingtonu. Występuję teraz jako ex officio szef Komisji Obdarzenia Urantii.......

…...W naszych wcześniejszych ogłoszeniach dzisiej (dotychczas nieopublikowanych w momencie pisania tego teksyu) nawiązujemy do dramatycznych okoliczności na Urantii oraz do niezbędnego OKRESU CIEMNEGO, który musi nastąpić począwszy od stycznia 2016 i być może do kwietnia lub czerwca 2016 roku. Ogłaszamy również o nowej gwieździe Betlejemskiej, która będzie widzialna za około miesiąca i o przyczynie tego.

Nowe ogłoszenia są następujące :

FAKTY I PROPOZYCJE DOTYCZĄCE NOWEGO KALENDARZA DLA URANTII

1. W tym roku nie będzie Nowego Roku. Rozpoczynamy nowy kalendarz 31 grudnia o godzinie 12 w południe czasu nowojorskiego. Będzie to początek pierwszego dnia roko 2045. Dzień ten to będzie tylko PÓŁ DNIA.....

OSTATNIE PRZESILENIE ZIMOWE
3. W ostatnim dniu starego roku odbędą się sześciogodzinne uroczystości dla uczczenia pojawienia się Jezusa w dniu 23 grudnia 2015 roku. Ta data została wybrana, bo po raz ostatni będziemy mieli słoneczną równonoc zaczynającą przesilenie zimowe, przesunięte na 24 grudnia 2015. Zapewnieni to, że zostanie zanotowane ostatnie przesilenie zimowe i więcej go już nie będzie, bo Urantia przejdzie w tym czasie zmianę kąta nachylenia do słońca................

9. Nasza praca polegająca na wprowadzeniu tych wszystkich zmian zacznie się dziś w południe czasu nowojorskiego i zajmie około roku do pełnego zakończenia wszystkiego co chcemy zrobić....

Tu Dyrektor Energii (Susatia, piąty z siedmiu), mieszkający i pracujący w Raju. Zostaliśmy powołani do służby przez Ojca, Uniwersalnego, Wiecznego Syna i Nieskończonego Ducha do wykonania tej pracy dla całej ludzkości. Wasza planeta jest bliska śmierci, a jedynym sposobem, aby odzyskać planetę i ludzi żyjących na niej jest usunięcie wszystkich żywych istot, które nie mogą nadal żyć lub zapewnić rozmnażania się życia na Urantii aż do ukończenia naszej pracy.

Teraz następuje lista tych gatunków, które zostaną usunięte z Urantii, dopóki nie nadejdzie lepszy czas i będą one mogły kontynuować życie. Ten przekaz prowadzi teraz Michał Nebadoński, Syn Stwórca : …..

(Tu następuje lista 25-ciu pozycji, gatunków roślin i zwierząt, które pozostaną na Urantii, lub z niej znikną. Podajemy tylko niektóre.)

22. Bydło wymrze, bo nie dędzie wystarczająco dużo trawy dla ich przeżycia. Pozostanie tylko gatunek długorogi, dawna rasa uważana za niezbędną do ożywienia Urantii. Mleko i ciastka znikną na jakiś czas. Mleko dla niemowląt będzie musiało być produkowane przez matki przez około rok, zanim dostawy mleka będą mogły być reaktywowane, bo dominujące stada będą mogły je zapewnić.

23. Kury, świnie, bażanty, gołębie i jastrzębie przetrwają i pozostaną na Urantii.....

« Last Edit: December 21, 2015, 01:06:58 PM by Andre_P »

ASSALE

• Hero Member
  • Thanks for the Spirit
    • View Profile
« Reply #9 on: December 22, 2015, 01:45:47 AM »
Titanic job, thanks Andre_P.
Thank you for the Classroom of the Spirit.

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #10 on: December 22, 2015, 10:07:51 AM »
Wyjątki z dokumentu oryginalnego : http://forum.serara.org/index.php?topic=2423.0
(Z kategorii : Ogłoszenia wszechświata, Personel Misji Magisterskiej i Informacje dla personelu stowarzyszonego / Dokument 5171543 Nowy Kalendarz – Straty Gatunków - Ogłoszenia 4 i 5 z 19 grudia 2015

Dalszy ciąg tego samego dokumentu

Jork, Pensylwania 23:50 czasu nowojorskiego
18 grudnia 2015
Ogłoszenia 4 i 5 dla Urantii
Michał Nebadoński i Loyalatia z raju

Ogłoszenie 4
Przez: Viantomseka
Kwestie o ogromnym znaczeniu

Tu Viantomsek, jestem Dyrektorem Energii do tej pory wam nie znanym. Pięciu moich kolegów pracuje w waszym układzie słonecznym próbując kontrolować krzyżujące się prądy z waszego słońca i innych ciał słonecznych, żeby uniknąć zakłócania życia na Urantii. Nie mam rzeczywistej potrzeby, aby wyjaśnić, dlaczego to robimy, oprócz informacji, że sama Urantia jest przedmiotem wielu badań na Edentii i innych wyższych sferach, gdzie nadzoruje się chłodzenie planety wytwarzającej znów tak dużo ciepła.

Urantia jest gorąca z wielu powodów, które wymieniam :

1. Na powierzchni planety spala się zbyt dużo węglowodorów, żeby można było w ogóle utrzymać chłodzenie.

2. W atmosferze jest byt wiele cząsteczek radu, które przyciągają ciepło i nie rozpraszają go.

3. Liczniki naszego systemu wykrywają wielkie ilościach uranu 235 w górnych warstwach atmosfery.

4. W stratosferze jest kilka milionów ton czterochlorku węgla, który się tam znalazł w wyniku prób atomowych. Przyciąga on ciepło do tego stopnia, że temperatura atmosfery wzrosła o 2 stopnie Celsjusza tylko z tego powodu.

5. Mam kilka innych zmartwień z powodu przegrzania atmosfery, ale muszę oddać głos na ten temat Michałowi Nebadońskiemu.

6. Islandia straci prawie całkowicie skorupę lodową w ciągu najbliższych dwóch do pięciu lat i musimy uchronić przynajmniej jej część, żeby zachować możliwość wytarzania nowego lodu, gdy nadejdzie na to czas, w szczególności podczas małej ery lodowcowej, która zostanie wywołana w latach 2017 – 2023.

7. Z całą powagą, Urantia nie może utrzymać życia planetarnego przy takiej ilości wytwarzanego ciepła, jak obecnie. Z tego powodu musimy podjąć poważne działania wytwarzając środki do ochłodzenia planety.

8. Aby to zrobić, musimy wywołać okres ciemny na Urantii przez zablokowanie bezpośredniego promieniowania światła z waszego słońcu. Na domiar złego, waszemu słońcu, Monmatii, zaczyna brakować wodoru, a tymczasem przyspieszyło ono tempo spalania pozostałego wodoru prawie dwukrotnie w stosunku do tego, co było zwykle. Ciemny okres zmysza Urantię do zmiany kąta nachylenia osi, co spowoduje silne ogrzewanie słoneczne około równika zmuszając do usunięcia z Urantian życia z obszaru około dziesięciu stopni na północ i na południe od równika. Jest już planowana ewakuacja ludzi z tego regionu.

9. Myślimy, że ciemny okres potrwa od stycznia, najwyżej do października 2016 roku, a jeżeli odpowiedż planety będzie korzystna, to od stycznia do maja 2016 roku, gdy planeta. Utrzymamy ciemny okres tak długo, jak będzie to konieczne do zmniejszenia temperatury na planecie o co najmniej sześć (6) stopni Celsjusza mniej w stosunku do obecnej. Sześć stopni oznacza średnie obniżenie, nie wartości maksymalne lub minimalne statystycznych średnich na całej planecie.

10. W naszej ocenie, ciemny okres będzie trwał wystarczająco długo, aby spowodować poważne uszkodzenie upraw i utratę wielu upraw ze względu na długotrwałość funkcji płodozmianu. Mamy zamiar utworzyć banki żywności na całym świecie, które zgromadzą duże ilości ziarna, jabłek i ziemniaków, aż do czasu wyprodukowania zapasów żywności dla ludzi na Urantii. Straty upraw będą ciężkie, a strata żywca spowoduje panikę, która dotknie niektóre gatunki bydła i trzody chlewnej. Mogą one wymrzeć z powodu szczególnej potrzeby konkretnego źródła żywności. Osoby, które pracują w tych sektorach powinny gromadzić duże ilości ryżu długoziarnistego i kłosów trawy tymotki dotąd, aż będzie mogło być przywrócone wszystko, co jest potrzebne, aby zacząć wszystko od nowa na każdym kontynencie Urantii......
« Last Edit: December 22, 2015, 10:09:48 AM by Andre_P »

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #11 on: December 22, 2015, 10:15:46 AM »
Thanks ASSALE, now I stop for Christmas.
Dzięki ASSALE. Robię przerwę na Swięta.

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #12 on: December 27, 2015, 11:15:40 AM »
Tekst oryginalny : http://forum.serara.org/index.php?topic=2402.30
Ron Besser Re: The Coming DIM PERIOD on Our Planet - Power Directors « Reply #43 on: December 21, 2015, 03:25:04 PM »

Przepraszam za opóźnienie. Jak widać, tekst ten był już opublikowany na forum, kiedy ogłaszałem moją przerwę świąteczną w poprzednim komunikacie, ale znalazłem czas żeby się z nim zapoznać dopiero w święta, a żeby go przetłumaczyć, dopiero dzisiąj. « Ostatnie dni grudnia » wciąż trwają i wielkie wydarzenia, widoczne dla nas, jeszcze nie nasąpiły.

Autor : Dodaję to do ostatniego komunikatu, który napisałem jakiś czas temu w tym samym wątku:

Od Vanatu a następnie od Michała Nebadońskiego :

"Trzymajcie się zdaleka od drzwi kto może, bo ciepło w to Boże Narodzenie jest nie do zniesienia dla wielu na półkuli południowej w tym roku, a my będziemy wkrótce przechylać oś, żeby z tym skończyć. Na Urantii będzie tak zimno w ciągu kilku miesięcy, że minimalne temperatury na Antarktydzie zbliżą się do 102 stopni poniżej zera w skali Celsjusza. Tutaj, w naszym duchowym świecie przekształceń nie widać nic dobrego dla Urantii przez następne 10 do 15 lat niezależnie od tego, czy rok 2016 przemianujemy na 2045, czy nie. Ron słusznie wskazuje na tym forum, że nikogo nie będziemy przymuszać do nowego kalendarza. Będzie on działać, ponieważ Misja Magisterska będzie go używać i ludzie poczują, że jest on wygodny w użyciu. Nadchodzący Ciemny Okres potrwa około sześciu miesięcy, ale udręki potrwają jeszcze przez kolejne sześć do dwunastu lat, w zależności od tego ile da się zrobić w czaie trwających z roku na rok wysiłków Urantii, żeby na nowo ustawić swoje płyty tektoniczne i wychłodzić wybuchające wulkany itp. Vanatu. "

Michał Nebadoński - "Ron pisze dobrze i szybko, i dużo myśli o tym, jak to wszystko będzie wyglądało w oczach wszystkich obecnych mieszkańców Urantii, którzy patrzą, co się dzieje. Nie bądźcie rozczarowani, jeśli świat pozostanie jasny dłużej niż przewiduje prognoza okresu ciemnego. Bądźcie szczęśliwi w waszych domach, kiedy chłód zacznie narastać w ciągu tej zimy. Widzimy powrót zimnej pogody w Stanach Zjednoczonych już od 10-go - 15-go stycznia, kiedy nagła i brutalna fala zimna uderzy w Amerykę Północną z Syberii i będzie się utrzymywać przez miesiące, kiedy fala za falą zimna będzie uderzała w Chicago i następnie na wschód aż do Nowego Jorku. Śnieg zacznie padać niedługo na północnym wschodzie i ciepło z ostatnich kilku miesięcy będzie się wydawać pięknym, lecz odległym wspomnieniem.

W ciągu kilku tygodni ja, Michał będę ponownie dostępny w dużych przekazach, żeby wszyscy mogli słyszeć, jak posępuje realizacja naszych planów dotyczących ciemnego okresu i okresu, który nazywamy Czas Udręki. Będzie to trwać tak, jak Vanatu podał powyżej, ale będzie miało uporczywy wpływ na południową część Stanów Zjednoczonych, ze względu na aktywność wulkanów niszczącą miasta i na smutny widok wielu, którzy nie będą mogli zebrać tego wszystkiego, co posiali, zanim nadejdzie ogień i lawa. Nadejdzie brak żywności i głód, nawet w Stanach Zjednoczonych. Podaż żywności nie nadąży zapewne za popytem, aż serce Boga stanie się widoczne w dalszej części 2017 roku. Wtedy nadejdą utrapienia i trudności nie do wiary, bo oceany i kontynenty zetrą się wszędzie. Te informacje są dokładne. Mówimy o tym, ponieważ Ron zaczyna się czuć bardzo uczćiwy kiedy podsuwamy mu księżycwe dane na temat odległości Księżyca od Ziemi itd.

Opuszczam Salvington dzisiaj wieczorem waszego czasu nowojorskiego i dotrę na Urantię 25-go grudnia i wtedy zobaczymy, co zrobić w sprawie waszego udziału. Jak wcześniej była mowa, nadejście Jezusa nastąpi przed nadejściem dnia w Nowej Anglii w jednym z ostatnich dni grudnia tego roku.

Nowy kalendarz wejdzie w życie, gdy przybędzie wcielony Mondżoronson kilka krótkich tygodni po przyjściu Jezusa. Nowy rok kalendarzowy nie jest rokiem 2045, ale 2016. My go jednak uważamy za rok 2045, jak słusznie stwierdzono w naszych komunikatach. Do każdego z was będzie należało osobiste przejście od jednego do drugiego, gdy kalendaż się pojawi.

Nasza praca na rok 2016 lub 2045 będzie zależała od tego, po której stronie Misji Magisterskiej jesteście. Szybko nastąpi chaos, aż będziemy pewni, że do każdego dotarło, że rzeczy nie będą się miały na Urantii dalej jak przedtem. Może to potrwać kilka miesięcy okresu ciemnego, zanim ludzie się zorientują, że nie wszystko jest dobrze i że muszą sami wymyślić, jak zrobić, żeby im było ciepło i żeby dobrze jeść. Zwierzęta na dalekim zachodzie będą dygotać i padać z zimna na ścieżkach. Zwierzęta ze wschodu nie będą się miały lepiej ze względu na brak trawy i pożywienia. Skrajne zimno zapędzi je do miast, gdzie zostaną zastrzelone i użyte jako żywność. Tak będzie wyglądało życie ludzi we wczesnycm okresie udręki. Trzymajcie zawsze garnek gorącej zupy na piecu, żeby nakarmić tych, którzy nie mają zapasów, ale nie powinni oni zostawać u was na noc, bo jeśli się na to zgodzicie, to nigdy nie zostanie wam dość miejsca dla was samych. Trzymajcie w domu tanie wafelki, żeby się rozgrzewać od środka cukrem, kiedy robi się zimno i kominek nie wystarczy do utrzymania ciepła w domu. Paliwem muszą być drzewa, a materiał na palenisko trzeba kupić, ale nigdy nie będzie dość lasów i wsi, żeby wszystkich rozgrzać, więc trzeba będzie się nauczyć żyć gromadnie nawet z obcymi, jeśli zajdzie potrzeba.

Jedzcie tak dobrze, jak się da. Zimno rozejdzie się tak szybko, jak to będzi możliwe i przyjdzie wiosna. Większość drzew przetrwa zimno. Kiedy mówimy, żebyście dobrze jedli, myślimy o gromadzeniu zapasów dających się przechować jarzyn i owoców oraz innej żywności dającej się przechować w chłodnej piwnicy, jeśli macie taką możliwość. To ja, Michał. Spodziewamy się chałaśliwego wprowadzenia do naszych misji w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Dobrego dnia.

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #13 on: December 29, 2015, 08:41:29 AM »
Tekst oryginalny : http://forum.serara.org/index.php?topic=2437.0
MAGISTERIAL MISSION NEWS & UPDATES/Topic: A Fresh Start for Humanity
« on: December 28, 2015, 09:00:49 PM »

"Tu Jezus, chciałbym powiedzieć co nasępuje : Misja Magisterska została ponownie odroczona ze względu na trudności techniczne. Nie zacznie się ona przed rozpoczęciem nowego roku. Tymczasem dobrze robicie przygotowując się do tego ważnego wydarzenia, skupiając się na Bożej miłości każdego dnia i pytając waszego Dostrajacza Myśli, co powinniście zrobić dla tej misji. Oczywiście wasze modlitwy o jej sukces będą pomocne dla nas wszystkich, zaangażowanych w przekształcenie Urantii w lepszy i bardziej stabilny świat.......

Przekazał : George Zuberbuehler
28 grudnia 2015 20:30 czasu nowojorskiego

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: December 30, 2015, 03:26:06 AM »
Tekst oryginalny : http://forum.serara.org/index.php?topic=2435.15
Universe Announcements Magisterial Mission Staff & Associate Staff Information/Re: The NEW Calendar « Reply #26 on: December 27, 2015, 11:14:52 PM »
(28 grudnia 2015 5:14:52 czasu polskiego)

.....Serara, Syn Magisterski - "Między wszystkimi rozczarowaniami odczuwanymi przez Rona był i brak kanału (telewizyjnego) już działającego. On uważa, że to świetny pomysł i że dzięki niemu jego komunikaty byłyby mniej wyjątkowe. To prawda, ale my nadal mamy problem z pokryciem całego globu nawet za pomocą naszej niezwykłej technologii. Ron prawidłowo ogłosił ostatnio dwuminutowy test, który wykazał, że nasz zasięg objął 80 procent Urantii, ale w pozostałych 20 procentach są Indie, a to nie jest mało z punktu widzenia liczby ludzi. Nasz następny test odbędzie się w najbliższy wtorek (29 grudnia 2015). Musimy się dowiedzieć, jak pokryć cały świat, a następnie sprawdzić, w jakim stopniu to, co mówimy, jest niezrozumiałe dla wielu, którzy mówią tylko własnym językiem. Rozważamy tłumaczy wokół ziemi, ale nie mamy czasu, aby ich przygotować tak szybko. Na szczęście mamy Dostrajaczy, którzy mogą tłumaczyć tak, jak Dostrajacz Rona, który tłumaczy wszystkie duchowe przekazy na jego własnym język, zanim zostaną tu wydrukowane. W niektórych krajach jednak, również w Indiach, dopasowanie jest tek słabe, że nie ma gwarancji zasięgu, jakiego nam potrzeba, ani zrozumienia, jakie życzy sobie Michał Nebadoński. W związku z tym, musimy szkolić przekazujących, takich jak Ron, żeby mówili innymi językami najlepiej jak potrafią.

"30-go grudnia spodziewamy się zmienić kanały na tyle, aby umożliwić światową transmisję Jezusa i innych. Ogłosiliśmy tę datę w Komunikacie 3 przez waszego prekazującego przed świętami Bożego Narodzenia i stwierdzamy, że tego dnia transmisja Jezusa powinna się odbyć. Było naszym zamiarem rozpocząć działanie Magisterskiego kanału telewizyjnego w tym czasie i pozostawienie go na stałe w działaniu, dopóki nie trzeba będzie go wyłaczyć z jakiegoś powodu pewnego dnia. Myślimy, że zanim zostanie wyłączony na stałe, będzie on działać ponad sto lat, aż stacja z Salvingtonu przejmie informowanie mieszkańców Urantii.

31-go grudnia, po transmisji, Nowy Rok rozpocznie się z bardzo jasną gwiazdą na południu. Na półkuli północnej gwiazda pojawi się około 20 stopni nad horyzontem w kierunku południa-południowego zachodu. Na półkuli południowej, z Brazylii na południe od równika, nie będzie widoczna, ale na północy Brazylii i Ameryki Południowej szukajcie jej nisko w północno-wschodniej ćwiartce nieba - może 10 lub mniej stopni nad horyzontem. Na Bliskim Wschodzie nie będzie jej widać, ponieważ :

(Serara) – "Trzymam się mojego zwyczaju powtarzania mojego imienia, bo ten komonikat jest bardzo długi. Chcę wyostrzyć waszą uwagę, żebyście nie przebiegali nad tym pobieżnie, jeśli życzycie sobie dokładnych informacji w waszych umysłach. Nasi wojowniczy sąsiedzi : Syria, Arabia Saudyjska, Irak, Iran, jak i ci nierozważni w Turcji i gdzie indziej, będą musieli być trzymani w ryzach przez nagłą burzę piaskową. Przewidujemy, że ogarnie ona cały region przez wiele dni. Powinni oni widzieć tę gwiazdę, ale piasek może uniemożliwić im dobry widok. Naszym zamiarem jest zablokowanie nawet dotępu stacji telewizyjnych do tego obszaru, żeby zmusić ich do zgadywania, co się dzieje i co zrobić, jeśli w ogóle coś robić. Jak mówi Ron, to jest wyzwanie rzucone przeciwko ich zachowaniu, które nauczy ducha sposobu ich rozumowania, gdy nagle pojawia się zagrożenie ze strony "siły" ......