Author Topic: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)  (Read 57535 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
Re: Wiadomoci po polsku (Posts in Polish)
« Reply #345 on: December 08, 2018, 07:44:45 PM »
Ta sama wiadomość po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=11804.msg72618#msg72618
Przekazała : SophiaVeronica. pełny członek
Kategoria / Temat : Miejsce na nowe przekazy / Fala się odwraca
« 8 grudnia 2018 r., godz. 15:01:53 »

Nauczyciel : Margul
Odebrała : SophiaVeronica
Przedmiot : Fala się odwraca
Data : 8 grudnia 2018 r., godz. 16:30 czasu miejscowego

Tu Margul. Światło nadchodzi na świat i chociaż nie zostanie uznane za prawdziwe światło przez wielu z was, z pewnością jest to światło, które ocali wasz świat i wpłynie na waszą przyszłość. Wydaje się, że wokół was panuje pozorna cisza, ale wasze dusze są czujne i podnoszone do punktu podniecenia, a oczekiwania są wysokie.

Naprawdę wiele dzieje się za zasłoną, choć ci, którzy mają otwarte uszy i oczy, mogą wiele wyczuć i są gotowi przyjąć światło. Światło zaświeci na was i przyjdzie do was, ale wielu będzie głuchych i ślepych, aby chociaż zauważyć migotanie w ich sercu i duszy. Postanowili nie szukać światła, a nawet je ignorować.

Boją się pokazać swoją prawdziwą istotę, odpowiedzieć na wezwanie swojej duszy i dlatego świat nadal ukrywa się przed światłem. W ten sposób zamieszanie ma szansę rosnąć i rozprzestrzeniać się, ale bądźcie ufni i czuwajcie, bo fala jest gotowa się odwrócić. Może się wydawać trudne skupić się na świetle, ale trzeba tylko zwrócić się do wewnątrz, a znajdziecie światło i przewodnictwo, które Ojciec dał wszystkim. Walki w sercach ludzi mogą być zawsze, ale Ojciec zna swoje drogi i objawia światom, co powinno być zrobione według Jego łaskawej i świętej woli. Bądź w moim pokoju. Margul.

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #346 on: December 08, 2018, 09:22:58 PM »
Te same wiadomości po angielsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=11796.msg72604#msg72604
Napisał : DaCandyMan, młodszy członek
Kategoria / Temat : JEZUS WRACA PRZED BOŻYM NARODZENIEM ALLELUJA / OBECNA WIELKA CIEMNOŚĆ
« Odpowiedź nr 8, 8 grudnia 2018 r., godz. 03:44:41 »

Spróbuję odpowiedzieć na twoje pytanie i sprawdzić, jak ja to rozumiem.

Jezus i Michał to dwie różne osoby, Jezus urodził się jako człowiek, a Michał, jako rajski Syn Stwórcy. Michał z siódmego obdarzenia wcielił się w Jezusa i zamieszkał w Nim, aby uzyskać prawdziwe ludzkie doświadczenie, podczas gdy jednocześnie Jezus zyskuje doświadczenie i moc Michała. Kiedy Michał wciela się jako Jezus, są oni zespoleni jako jedna osobowość, jedna osoba i nie, Michał nie jest Dostrajaczem Myśli Jezusa, jest nim Sananda. Mogą Oni również funkcjonować jako oddzielne osoby, jako Jezus lub Michał, albo jako jedność na Urantii, lub w duchu jako Chrystus Michał. Jezus musi wznieść się do raju, aby zostać finalistą, a teraz także Bóstwem.

Napisał : Ron Besser, administrator, członek-bohater
« Odpowiedź nr 10, 8 grudnia 2018 r., godz. 09:40:41 »

Cześć Elvis.
Najpierw do Dacandymana, który wykonał świetną robotę wyjaśniając najlepszą definicję, mówiąc w jaki sposób Michael jest Jezusem, a Jezus jest Michaelem, choć są to dwie różne osobowości z dwóch różnych Zakonów życia.

Elvis, twoje stwierdzenie w odpowiedzi na te definicje było identyczne, jak moje. To samo pytanie zadałem prawie rok temu każdemu, kto by mi odpowiedział. Czy to naprawdę nie jest ósme obdarzenie. Mogłem widzieć odpowiedź na dwa sposoby, jak prawdopodobnie ty też możesz to uzasadnić.

Osobą, która postanowiła odpowiedzieć, był Ojciec wszechświata. Powiedział, cytuję : "Michał rozważa nazywanie tego przyjściem Jezusa w ramach Siódmego obdarzenia, ale ja, Ojciec, rozważam to nie tak, lecz jako bezprecedensowe ósme Obdarzenie Syna Bożego na Urantii. Zapisy powinny pokazać, że ponowne pojawienie się Jezusa na Urantii w 2018 r. i później jest w istocie ósmym Obdarzeniem. Odpowiem również przed Sądem Apelacyjnym na Urantii, żeby również ostatecznie rozwiązać to pytanie". Tu Ojciec, dobrego dnia".

Argument Michaela, by nazwać to przedłużeniem siódmego obdarzenia, jest dobrze znany i jest zawarty w Księdze Urantii, gdzie jest stwierdzenie, że kiedy Obdarzenie się raz rozpoczęło, to każda dodatkowa praca w tym szczególnym Obdarzeniu nie będzie oddzielnym Obdarzeniem, lecz jedynie dokończeniem działa według początkowego pomysłu, na rzecz tego samego Obdarzenia. Michael zgadza się, że jest to tak niezwykłe, że przychyla się do Ojca, aby nazwać to tak, jak On sobie życzy i to jest wystarczająco dobre tak, jak dzisiaj to jest określone.

Ron

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #347 on: December 10, 2018, 07:45:19 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku i po rosyjsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=11796.msg72644#msg72644
Przekazał : Prozonov, pełny członek
Kategoria / Temat : JEZUS WRACA PRZED BOŻYM NARODZENIEM ALLELUJA / OBECNA WIELKA CIEMNOŚĆ
« Odpowiedź nr 13, 9 grudnia 2018 r., godz. 14:57:19 »

9 grudnia 2018 r., Samara godz. 23:30 czasu miejscowego

Obecna sytuacja na planecie wymaga boskiej interwencji. Świat stoi na krawędzi konfrontacji militarnej. Ziemscy politycy wpadli w grę w "wojnę". Lekceważą życie miliardów ludzi, którzy mogą zginąć dla ich ambicji.

Niewiara w Boga prowadzi do wiary w to, że wszystko wolno i w nieomylność własnego "ja". Oni stracili strach przed Bogiem i elementarną odpowiedzialność za swoje czyny. Z tym trzeba skończczyć. Nie mogę powiedzieć, jak i kiedy te środki zostaną podjęte, ale Urantia musi zostać uwolniona od lekkomyślnych przywódców i tak się stanie.

Nie martwcie się. Wszystko, co zostało pomyłane i postanowione przez Boga, zostanie wprowadzone w życie.

Wystąpienie Chrystusa powinno nastąpić we wskazanym wcześniej czasie. On powie, co będzie dalej. Wy zostałiście powiadomieni z wyprzedzeniem i powinniście być gotowi do prób. Zadbajcie o swoje rodziny i krewnych. Pomóżcie im.

(Dalej mówi Dostrajacz Myśli).

W tych ostatnich dniach wszyscy musicie się więcej modlić i dbać o swoją rodzinę. Bądźcie dla nich uprzejmi i uważni. Być może są to ostatnie dni waszego kontaktu z nimi. Okażcie im swoją miłość. Pokażcie przykład miłości Chrystusowej.

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #348 on: December 10, 2018, 10:40:50 AM »
http://forum.serara.org/index.php?topic=11770.msg72420#msg72420
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / Ostatnie dni
« 2 grudnia 2018 r., godz. 06:55:40 »

2 grudnia 2018 r., Samara godz. 15:10 czasu miejscowego
Temat : Ostatnie dni

Trwają właśnie ostatnie zwykłe dni na Urantii. Wkrótce wszyscy znajdziecie się w niezwykłych warunkach życia. Po przechyleniu osi ziemi i zatrzymaniu obrotów, połowa planety będzie miała światło, a druga połowa - ciemność. Jak wiecie, półkula północna będzie w ciemności. Mieszkający tam ludzie będą musieli nauczyć się przetrwać w trudnych warunkach zimna. Będzie to szczególnie skomplikowane, jeśli przerwane zostaną dostawy energii elektrycznej i gazu. Z zimna mogą zamarzać i zawieść różne połączenia, dlatego powinniście polegać wyłącznie na własnych siłach. Państwo praktycznie nie będzie w stanie wam pomóc, więc liczcie tylko na własne siły.

W dni, które wam jeszcze zostały, powinniście zadbać o możliwość utrzymania ciepła w miejscach, gdzie będziecie mieszkać. Od tego zależy wasze przetrwanie. Bez ciepła nie będzie życia. Pomyślcie o tym. Bez ciepła przygotowane zapasy wody i żywności mogą całe zamarznąć i stać się niemożliwe do użycia.

W surowych warunkach ciemności bardzo ważne jest zbiorowe zgromadzenie. Kiedy jest was wiele i niepokoi was tylko jeden cel – przetrwanie, będzie wam łatwiej zorganizować przygotowanie jedzenia dla zespołu, pilnować miejsca zamieszkania i zadbać o dzieci. Samotność w tej sytuacji będzie oznaczła śmierć. Im większa będzie grupa podobnie myślących osób, tym łatwiej będzie przetrwać.

Byłoby dobrze, gdyby wszyscy krewni razem połączyli się w jedną dużą grupę i nie tylko krewni, ale także ci, którym ufacie. Bez zaufania i bez wybranego kierownictwa nie będzieie powodzenia. Będziecie w warunkach jak w wojnie, jak na froncie. Jeśli będziecie omawiać jakąś kwestię i podejmiecie wspólną decyzję, to jej wykonanie będzie obowiązywało wszystkich. Kto się nie podporządkuje - musi zostać usunięty z zespołu. Życie zespołu jest ważniejsze niż życie jednego dysydenta.

Utrata ciała nie jest utratą życia. Każdy zmarły śmiertelnik przejdzie sąd Boży. Tylko on zadecyduje, czy dana osoba może nadal wznosić się do Ojca Niebieskiego, ale jeśli on sam nie zechce kontynuować życia morontialnego, to jest jego wybór.

Co najważniejsze - nie bójcie się, nie panikujcie, utrzymujcie mądry i trzeźwy umysł. Postępujcie zawsze zgodnie z prawami Boga. Jeśli macie wątpliwości, pytajcie Dostrajacza Świadomości lub Michała Nebadońskiego. Ja mam rajskiego nauczyciela, Margula. Jeśli prośba jest szczera, jeśli nie jest samolubna, natychmiast otrzymacie odpowiedź i trzeba będzie ją ściśle spełnić.

Dziękuję mądry nauczycielu i mentorze za takie pouczające zalecenia.

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #349 on: December 11, 2018, 05:47:37 AM »
http://forum.serara.org/index.php?topic=11796.msg72670#msg72670
« Odpowiedź nr 14, 10 grudnia 2018 r., godz. 14:43:39 »

10 grudnia 2018 r., Samara godz. 23:15 czasu miejscowego

Zbliżające się dni ciemności nie powinny być dla was dniami rozpaczy i strachu. Wszyscy jesteście moralnie przygotowani na próbę. Zrobiliście niezbędne zapasy wody, żywności i paliwa. Używajcie ich rozsądnie, bo trzeba będzie podzielić się tym wszystkim z tymi, którzy znajdą się na granicy przetrwania. Oczywiście nie można wszystkich obdarować, ale są sytuacje, w których nie można odmówić. Podejmujcie mądre decyzję swoim umysłem i sercem.

Ale najważniejsze - we wszystkim słuchajcie swojego Dostrajacza - głosu Boga. Jeśli nie wiecie, jak postąpić, jeśli jesteście w trudnym stanie emocjonalnym, nie spieszcie się z wyciąganiem wniosków i podejmowaniem czegokolwiek. Uspokójcie się. Pozbierajcie swoje myśli. Wśród nich z pewnością usłyszycie głos Dostrajacza Myśli lub innego niebiańskiego pomocnika. Panika, rozpacz, nierozważne postępowanie, to pewna droga do śmierci. Czujność i ostrożność pomogą wam przetrwać próby.

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #350 on: December 11, 2018, 07:10:01 AM »
Ta sama wiadomość po angielsku i po hiszpańsku :
http://forum.serara.org/index.php?topic=11818.msg72672#msg72672
Przekazał : Rene A Duran, starszy członek
Kategoria / Temat : Miejsce na nowe przekazy / Zaliczka
« 11 października 2018 r., godz. 00:37:17 »

812) Zaliczka

Nauczyciel : Ojciec wszechświata
Przedmiot : Zaliczka
Przekazujący : René Durán
9 grudnia 2018 r.
Phoenix, Arizona

René - Ojcze, właśnie usłyszałem "Nie możemy ryzykować".
Ojciec wszechświata : „Rzeczywiście był to sygnał do następnej wiadomości przewidzianej dla wszystkich, która przedstawia się następująco :
„My z Wyższych Światów oczekujemu na odpowiedni moment, aby ogłosić, że Syn Stwórcy zwany Jezusem Chrystusem przyszedł znowu na ziemie Urantii. Jest to kompromis między ludzkim i Boskim, lecz bardziej jest to doskonała symbioza – Bóg-Człowiek wędrujący ponownie przynosząc światło jej mieszkańcom i tym razem nauczając o sprwach przerwanych ponad dwa tysiące lat temu. Nie popełniajcie błędu zakładając, że będzie łagodny dla grzechu, bo on wyczyści zło i nieczystość.
„Jestem twoim Ojcem wszechświata. Zostawiam tę zaliczkę dla niewierzących i ateistów, żeby ujrzeli Boga.

"Upewnij się, żeby te wiadomości dotarły do twoich domen.

"Tu Ojciec wszechświata. Kończę to przesłanie". k

Koniec

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #351 on: December 12, 2018, 05:36:33 AM »
http://forum.serara.org/index.php?topic=11768.msg72416#msg72416
Przekazał/ Nagr : Lemuel, członek-bohater
Kategoria / Temat : Przekazy dźwiękowe / Przekaz dźwiękowy / Słowa zachęty i uznania
« 2 grudnia 2018, godz. 01:33:03 »

Mówca : OCILLIAYA Duch Nadrzędny nr 4
Temat : Słowa zachęty i uznania
Przekazujący : Lemuel
Miejsce : Girona, Katalonia, Hiszpania
Data/Godzina : 2 gru. 2018 r. , 7:32 czasu miejscowego, 6:32 UTC

Link do nagrania dźwiękowego :
https://app.box.com/s/3fcolfwjti45td3hjfa5lckvpd8jefup

Transkrypcja
Napisał : Clency, członek-bohater
« Odpowiedż nr 1, 2 grudnia 2018 r., godz. 04:24:06 »
Zapis przekazu dźwiękowego Lemuela

Słowa zachęty i uznania

Lemuel : Dzień dobry.

Ocilliaya : Jestem Ocilliaya i przychodzę do was dziś rano poprzez Lemuela z przesłaniem zachęty, a także podziękowania i uznania dla tego, co robicie i co ostatnio osiągnięto i wciąż osiągacie teraz, gdy to mówię, w mieście Jorku, w Pensylwanii.

Do tych z was, nowych na forum : czytaliście ostatnio o bardzo specjalnych i bardzo ważnych spotkaniach, które odbywają się przez dwa weekendy, kiedy pewne rzeczy musiały zostać zrobione legalnie, zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Dokładniej, aby zainaugurować Fundację Magisterską, Misję Magisterską, Misję Michała i w przyszłości Misję Trójcy.

Niedawno, w ten właśnie weekend, inne ważne rzeczy musiały zostać ustanowione i uczynione legalnie zgodnie z prawem USA, a mianowicie ustanowienie nowej Komisji ds. Okresowego Objawienia, które zastąpi Piąte Epokowe Objawienie, czyli Księgę Urantii, jak teraz wiecie, że ma być. Tak więc ustanowiono Komitet Objawień i to było osiągnięcie.

Chcę wam powiedzieć, jak bardzo ważne były te spotkania i jaką wspaniałą pracę wykonali ich uczestnicy. Jak dobrze wiecie, naprawdę po raz pierwszy ludzie pracowali z Istotami Niebiańskimi z Raju i do tej pory był to wyjątkowy sukces. Czuję pewność, że tak będzie również w przyszłości. Mamy do was ogromne zaufanie.

Wy na forum, którzy jesteście tutaj przez ostatnie sześć lat, zostaliście wypróbowani i przetestowani na wiele sposobów, wasza cierpliwość, wasza samokontrola, wytrwałość, lojalność i oczywiście wasza szczera chęć służenia. To jest oczywiście najważniejsze ze wszyskiego tak, jak wasza wiara. Więc wszyscy jesteście godni pochwały i jak mówię, jesteście bardzo cenieni.

Czas płynie teraz bardzo szybko i niewiele go zostało, a okres ciemności wkrótce spadnie na was. Pragnę raz jeszcze podkreślić wam wszystkim, że waszą wielką potrzebą jest, abyście się przygotowali najlepiej jak możecie i dla tych z was, którzy myślą, że są narażeni, ponieważ mieszkają w nisko położonym obszarze na wybrzeżu, to proszę, jeśli możecie to przenieście się wyżej. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może to zrobić, ale niemniej ci z was, którzy mogą, to proszę to zrobić, kiedy jeszcze możecie to zrobić.

Możliwość pracy z ludźmi jest oczywiście bardzo nowym doświadczeniem dla nas - Niebiańskich i na początku spoglądaliśmy na siebie z pewną obawą, ale mimo to, ponieważ jest to coś, co Ojciec chce, abyście to eksperymentowali z Michałem Nebadońskim, to przyjęliśmy ten pomysł. Było wiele wzlotów i upadków i wiele zmian po drodze, ale jest to zrozumiałe i faktycznie okazało się, że jest to ulepszenie.

Za każdym razem było opóźnienie i rozczarowanie, jeśli chodzi o was, za każdym razem okazywało się, że jest to błogosławieństwo w przebraniu, że tak powiem, ponieważ zawsze są nowe rzeczy do nauczenia, zawsze są poprawki do zrobienia i nowe rzeczy do rozważenia. Więc była to długa podróż dla was, ale bardzo krótka dla nas.

Więc przyszedłem dziś rano z tymi kilkoma słowami zachęty i podziękowania. Cieszymy się, że w przyszłości będziemy kontynuować pracę z większą liczbą was, ludzi. Jesteśmy przekonani, że okaże się to wybitnym sukcesem. Jestem Ocilliayą, czwartym Duchem Nadrzędnym, Głosem Ojca i Wiecznego Syna. Życzę wam wszystkim bardzo dobrego dnia.

Lemuel : Chciałbym bardzo podziękować Ocilliai za przybycie tego poranka z tym przesłaniem, a także wam wszystkim za wysłuchanie. Życzę wszystkim bardzo udanego dnia, a na razie żegnam. Domszia.

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #352 on: December 12, 2018, 07:29:03 AM »
http://forum.serara.org/index.php?topic=11826.msg72692#msg72692
Napisała : amethyst, starszy członek
Kategoria / Temat : Miejsce na nowe przekazy / Druga z serii trzech lekcji Matki Nebadonii
« 11 grudnia 2018 r., godz. 22:53:13 »

Nauczyciel : Matka Nebadonia
Temat : Zrozumieć samoopanowanie
Przekazujący : Amethyst
Data : 11 grudnia 2018 r.

MATKA NEBADONIA :
"Moje ukochane dzieci, tu znowu wasza Matka Nebadonia, aby porozmawiać z wami o drugiej z serii lekcji, którą poprosiłem Amethyst, żeby zrobiła dla mnie.

"Chcę mówić o SAMOOPANOWANIU. Wiele ludzi uważa, że samoopanowanie, samodyscyplina i samokontrola to wszystko jest to samo. Tak nie jest. Kontrolowanie się przed robieniem, a nawet myśleniem o rzeczach, których nie chcecie robić, to nie jest samoopanowanie. Samodyscyplina robienia rzeczy, o których myślicie, że powinniście je robić, chociaż naprawdę nie chcecie, to nie jest samoopanowanie. Samoopanowanie jest wynikiem pozwolenia waszemu Fragmentowi Ojca na określenie, w jaki sposób myślicie i zachowujecie się. Wasze Dostrajacze Myśli powoli, z czasem stają się wami, tak jak wy stajecie się Nimi trochę bardziej każdego dnia. Nie ma potrzeby dyscypliny ani kontroli w tej dziedzinie, ponieważ wasz Ojciec Wewnątrz kieruje wszystkimi waszymi pragnieniami i stopniowo stwierdzacie, że nie nosicie już żadnej energii, która wymaga od was kontroli. Wasza jedność z Bogiem przeważa i wasze wewnętrzne zmagania zaczynają się uspokajać.

"Samoopanowanie jest również ważnym przymiotem, którego będziecie potrzebować do osiągnięcia waszego okręgu. Im więcej samoopanowania ma Bóg z wami, tym wyższy okrąg osiągacie i odwrotnie, im wyżej sięgacie, tym więcej rozwijacie samoopanowania.

"Nawet Jezus, kiedy chodził po waszej planecie, musiał uczyć się tej różnicy i znaczenia tego. Najszybszym i najlepszym sposobem uzyskania większego samoopanowania jest być jednym z waszym Dostrajaczem Myśli. Zaobserwowaliśmy, że ludzie zespoleni, lub bliscy tego, choć nie mają doskonałego samoopanowania, to okazują większe samoopanowanie niż ci, którzy wciąż pracują w niższych okręgach.

"Samokontrola uniemożliwia człowiekowi uderzenie kogoś, który zwyczajnie splunął na niego z pogardą. Osoba z samoopanowaniem nie odczuwa żadnej potrzeby, aby go uderzyć, ponieważ nie jest rozgniewana i może wyjść z tej sytuacji bez gniewu w swoim sercu. Jego ego jest zupełnie obojętne na to wydarzenie.

"Samoopanowanie niesie cnoty zbliżone do Boga z gracją i godnością. Długotrwałe samoopanowanie doprowadzi was do samospełnienia i samodoskonalenia.

"Ta lekcja będzie ograniczona do minimum, bo ważne jest, aby ją przeczytać uważnie, a nie tylko spojrzeć na nią pobieżnie.

"Bądźcie dobrej myśli, moje dzieci. Niebo tylko patrzy i czeka co wy robicie. Zostawiam wam, żebyście rozważyli tę lekcję o samoopanowaniu, jak również pierwszą, którą wam przekazałam o widzeniu Ducha w waszych, towarzyszących wam, wznoszących się istotach. Dobrego dnia."
KONIEC

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #353 on: December 12, 2018, 12:19:25 PM »
http://forum.serara.org/index.php?topic=11780.msg72474#msg72474
Przekazała : amethyst, starszy członek
Kategoria / Temat : Miejsce na nowe przekazy / Pierwsza z trzech lekcji Matki Nebadonii
« 3 grudnia 2018 r., godz. 22:19:55 »

Ametyst: Podczas ciszy, którą właśnie przeżywaliśmy, Matka Nebadonia poprosiła mnie o rozpoczęcie serii trzech lekcji na temat budowania umiejętności, których wszyscy będą potrzebować, gdy będziemy razem pracować w misjach i gdy będziemy postępować na poziomie morontialnym. Nie powiedziała mi, jakie to będą lekcje, ani kiedy mi je przekaże. W dniach 9-10 listopada dostarczyła mi pierwszą z tej trzyczęściowej serii, dającą mi małe fragmenty na raz. Pierwszy przyszedł o 4:00 w dniu 9. Zwróćcie uwagę na fakt, że one nadeszły w czasie, gdy działało zamknięcie komunikacji do nas, więc nie jestem pewna dlaczego je otrzymałem w tym czasie.

Temat : Umiejętności do wypracowania w celu przygotowania się do misji
   Część pierwsza : Patrzeć głębiej w innych ; Widzieć oczami Ducha
Nauczyciel : Matka Nebadonia
Przekazujący : Amethyst
Data odebrania : 9-10 listopada 2018 r.

"Pozdrawiam was moje drogie dzieci. Tu wasza Matka Nebadonia. Chcę wam pomóc lepiej się przygotować się do nadchodzących zadań i doskonalić umiejętności, które będziecie musieli dobrze rozwinąć w nadchodzących czasach.

W dzisiejszym świecie, w codziennej krzątaninie, zbyt często patrzycie tylko powierzchownie i zewnętrznie na osobowość innych i nie rozpoznajecie, że widzicie w innych to, czego oczekujecie i nie widzicie wszystkiego, co w nich naprawdę jest. Duch w innych nie zawsze jest dla was oczywisty.

"Czasami jest to z celowe, jako narzędzie nauczania, które pomaga wam rosnąć w duchowym postrzeganiu i zrozumieniu. Gdy Jezus chodził po Urantii i spotykał ludzi i rozmawiał z nimi, było ich niewielu, których unikał. Bratał się z masami i wiedział, że są dziećmi Bożymi i mógł widzieć poza zewnętrzną powłoką ich Fragment Ojca wewnątrz nich. Przykładem tego jest jego rozmowa z prostytutką. Ludzie wokół niego nie mogli po prostu znieść tego i byli przerażeni faktem, że się z nią zadawał. Wiedział, że ona jest kimś więcej, niż oni mogli zobaczyć i prowokował ich wszystkich żeby rzucili na nią pierwszy kamień, jeśli nigdy nie zgrzeszyli,.

"Zewnętrzna twarz publiczna przedstawiana światu może zasłaniać znacznie głębszą i znaczącą osobę. Są wtedy dokonywane fałszywe założenia, ponieważ zewnętrzna strona ludzi wydaje się być zuchwała, głośna lub szorstka na krawędziach, ale zrozumienie motywów wymaga czasu i świadomości z waszej strony. Czasami głębokie pasje są mylone z gniewem lub brakiem szacunku. Krzykliwe i natrętne zachowanie można pomylić z żądzą władzy. Każda osobowość jest inna i wyraża się w swój, inny sposób. Rzeczy nie zawsze są takie, jak się wydają w ludzkim odbiorze. Często powstają niepotrzebne konflikty, ponieważ motywy są źle rozumiane, a obozy są dzielone na różne rodzaje plemion, czy to religijne, polityczne, rasowe, ekonomiczne i na wiele innych kategorii, z których każda twierdzi, że mają rację, a druga się myli. Jako kochająca Matka chcę poprawić moje dzieci i mówię wszystkim waszym braciom i siosrom : STOP ! Zachowujcie się jak dzieci Boga, którymi jesteście. "

Amethyst - Wyczuwam, że to ostatnie zdanie jest skierowane do całej populacji, a nie do członków tego forum. Matka kontynuuje.

"Opinie innych, które potwierdzają te błędne wnioski, wzmacniają te założenia i staje się "faktem", że te spostrzeżenia są bez wątpienia prawdziwe, a to tylko wzmacnia plemienność.

"Wasz Ojciec i ja dobrze wiemy, co jest w sercu każdego na Urantii, i tak, są też tacy źli kolesie, którzy sieją zamęt z wyraźnym zamiarem pokrzyżowania woli Bożej, więc zajmiemy się nimi. Lecz bardzo często to, co ludzie postrzegają jako kogoś ohydnego i okropnego, nie rozpoznaje, jak działa Fragment Ojca tej osoby.

"Nauka rozwijania tej duchowej umiejętności postrzegania Wewnętrznego Ducha przed zauważeniem zewnętrznego wyrazu i wad wymaga czasu, lecz jest to zacna umiejętność, warta posiadania i stanie się jeszcze bardziej niezbędna w miarę postępu w waszych karierach, ponieważ zawsze będziecie spotykali istoty wznoszącymi się bardzo różne od ludzi, których poznaliście na Urantii. To stanie się szczególnie ważną umiejętnością podczas przemierzania Konstelacji Norlatiadek, gdzie napotkacie wiele różnorodnych i wyjątkowych osobowości, których obecnie nawet nie możecie sobie wyobrazić. Ważne jest więc, abyście nawet podczas waszego wczesnego szkolenia na Urantii byli narażeni na osobowości, z którymi nie czujecie się całkiem dobrze. Niech wasz Dostrajacz poprowadzi was do boskich wniosków dotyczących wszystkich, których napotkacie, abyście mogli zacząć naukę rozpoznawania, co naprawdę widzicie i nauczyć się poszerzać waszą miłość, aby objąć nią wszystkie dusze, które wasz Fragment Ojca i Duch Prawdy wam pokażcie jako cenne dzieći Boga.

"Tu kończy się pierwsza z serii lekcji budowania umiejętności, które chcę wam przedstawić. Moim planem jest poczekać i pozwolić wam dobrze przetrawić tę pierwszą i zastosować ją w praktyce, zanim nadejdzie druga lekcja. Wszystkim wam życzę miłego dnia, gdy Ojciec i Ja przesyłamy naszą miłość każdemu z was ".

KONIEC

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #354 on: Today at 03:58:03 AM »
http://forum.serara.org/index.php?topic=11830.msg72710#msg72710
Przekazała : SophiaVeronica. pełny członek
Kategoria / Temat : Miejsce na nowe przekazy / Radujcie się
« 12 grudnia 2018 r., godz. 16:28:38 »

Wiadomość od Margula
Odebrała : SophiaVeronica
Przedmiot : Radujcie się
Data : 11 grudnia 2018 r., godz. 23:00 czasu miejscowego

Radujcie się
Bądźmy radośni i spójrzmy na nadchodzące czasy w inny sposób. Ciemność zamieni się w światło, a wybór ludzkości, by odwrócić się od zła do dobra, należy do nich. Ciemność nie będzie trwać wiecznie, gdyż ciemność jest tylko cieniem światła, które się znów pojawi i kiedy ludzie dostrzegą pierwsze przebłyski światła, świat się rozraduje. Ludzie poczują się odrodzeni i nawet w najtrudniejszych chwilach lub okolicznościach będą gotowi współpracować dla dobra wszystkich. Będą zachęcać się i pomagać sobie nawzajem i wejdą na optymistyczną drogę, ponieważ będą wiedzieli, że ciemne godziny minęły i proponowany jest nowy początek.

Żaden człowiek na świecie nie zna swojej przyszłości, ale wiadomo, że ludzkość od najdawniejszych czasów tęskniła za lepszą przyszłością. Jest to uczucie, które napędza ludzkość do przodu, wewnętrzna świadomość, która sprawia, że człowiek dąży do lepszych dni, lepszego zdrowia, lepszych warunków społecznych i ekonomicznych, do bardziej zdrowego życia religijnego, popartego wiedzą naukową i duchową.

Ale to jest właśnie to, co ludzkość z pewnością pomoże stworzyć, gdy świałość nowego poranka zacznie świtać, a cienie powoli znikną. Więc nieście to przesłanie wszystkim, którzy chcą usłyszeć dobrą nowinę, ponieważ potrzebujemy każdego, żeby się przyłączył do tego rozwijającego się ruchu.
Mój pokój niech będzie z wami. Margul

Andre_P

• Sr. Member
    • View Profile
    • Email
« Reply #355 on: Today at 08:08:21 AM »
http://forum.serara.org/index.php?topic=11828.msg72700#msg72700
Przekazał/ Nagr : Lemuel, członek-bohater
Kategoria / Temat : Przekazy dźwiękowe / Przekaz dźwiękowy / Zwróćcie się do wnętrza
« 12 grudnia 2018, godz. 02:23:35 »

Mówca : Michał Nebadoński
Temat : Zwróćcie się do wnętrza
Przekazujący : Lemuel
Miejsce : Girona, Katalonia, Hiszpania
Data/Godzina : 12 gru. 2018 r. , 8:23 czasu miejscowego, 7:23 UTC

Link do nagrania dźwiękowego :
https://app.box.com/s/8ihxp2fv4p0s03w2ejok5o8821400psi

Transkrypcja
Napisał : Clency, członek-bohater
« Odpowiedż nr 1, 12 grudnia 2018 r., godz. 08:05:31 »
Zapis przekazu dźwiękowego Lemuela

Zwróćcie się do wnętrza

Lemuel : Dzień dobry.

Michał Nebadoński : Tu Michał Nebadoński. Życzę wam wszystkim bardzo miłego dnia. Przychodzę dziś rano poprzez Lemuela, żeby przypomnieć wszystkim, aby zwracali się do wewnątrz, gdy macie wątpliwości, kiedy się boicie, kiedy nie wiecie co robić, kiedy nie wiecie, w którą stronę się zwrócić, kiedy nie wiecie, którędy iść, aby uzyskać pomoc lub radę, wtedy zwracajcie się do wnętrza, do Mnie.

Jestem waszym Ojcem, a Matka-Duch Nebadonia jest waszą Matką, zwracajcie się do wnętrza, do Nas. Macie również swoje Umiłowane, mieszkające w was Fragmenty Ojca, zwracajcie się do wntrza, do Niego. Również macie Ducha Prawdy, zwracajcie się do wewnątz, do Niego. I macie też Ducha Świętego, zwracajcie się do wewnątrz, do Niego.

Zwracając się do wewnątrz, podporządkowujecie się Wyższym Siłom, Wyższej Energii, Wyższym Inteligencjom, a kiedy zwracacie się do swojej Wyższej Jaźni, to podporządkowujecie się Umiłowanemu Dostrajaczowi Myśli. Pamiętaj, że twój Dostrajacz Myśli to ty i mały ty pewnego dnia stanie się Jednym z Nim.

Nacisk codziennego życia z chwili na chwilę wymaga waszej uwagi dla świata zewnętrznego. Wszyscy musicie iść do codziennych potrzeb, waszych zajęć, waszych obowiązków. Przeżyć więcej niż dzień życia w wielu przypadkach, szczególnie w dużych miastach, to koszmar, z milionami w ruchu na drodze i wszystkimi problemami, które z tego wynikają, jak zanieczyszczanie powietrza i wszystko inne.

Presja współczesnego życia jest naprawdę bardzo wymagająca dla was wszystkich, moje drogie dzieci. Zwracajcie się do wewnątrz, do Mnie, do Nas. Jesteśmy tutaj wszyscy pragnąc jedynie, abyście zwrócili się do Nas po pomoc, poradę i wskazówki. Pamiętajcie, że każdy z was ma cały czas Zespół Przewodników.

Problemem jest zapominanie, nie pamiętanie. Pamiętacie o Nas jedynie, kiedy jesteście w poważnych tarapatach lub jesteście poważnie chorzy i wtedy zaczynacie się modlić. Po pierwsze, zawsze doceniamy bardzo szczerą modlitwę, jest to dla nas, waszych Rodziców, wielka satysfakcja, jeśli zwracacie się do Nas w modlitwie codziennie. W istocie możecie się zwrócić do Nas w modlitwie o każdej porze dnia. Jest to tylko kwestia zachowywania Nas w swoim umyśle, bycia zawsze świadomym Nas.

Po prostu na chwilę zwróćcie się do wewnątrz, bo to jest wszystko, czego potrzeba, tylko abyście się zwracali do wewnątrz. To jest modlitwa, która uznaje Nas, waszych Rodziców, waszego Dostrajacza Myśli, waszych Przewodników oraz Ducha Prawdy i Ducha Świętego. Uznajecie nas za każdym razem, kiedy zwracacie się do wnętrza.

To jest tylko po to, aby przypomnieć każdemu z was, że pomoc jest zawsze pod ręką. Powiedziano wam to już wiele razy : nigdy nie jesteś sam, chociaż wiele razy sądzisz, że jesteś sam, ale nie jesteś, po prostu zapominasz zwrócić się do wewnątrz, do swojej Niebiańskiej Kompanii, twoja Rodzina jest zawsze tutaj z tobą .

Tak więc, krótka wiadomość dziś rano, ale tak ważna, szczególnie teraz. Jak wszyscy wiecie, czekacie na początek ciemnego okresu i będzie to trudny okres dla was wszystkich i na pewno będziecie potrzebowali zwrócić się do wewnątrz o poradę. Tak więc, zostawiam was z tymi kilkoma słowami, aby przypomnieć wam wszystkim - jesteśmy tu dla was. Wszystko, co musicie zrobić, to zwrócić się do wnętrza.

Dziękuję ci za to, że pozwoliłeś mi przyjść dziś rano za twoim pośrednictwem i życzę wam wszystkim bardzo udanego dnia. Dziękuję.

Lemuel : Dziękuję Michale. Domszia