Author Topic: 22.12.2023 – Dalszy ciÄ…g Lightline z 19-go grudnia  (Read 4544 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Andre_P

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1496
    • View Profile
    • Email
22.12.2023 – Dalszy ciąg Lightline z 19-go grudnia
« on: December 22, 2023, 12:12:43 pm »
Transkrypcja całości nagrania po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=20909.msg102455#msg102455
Napisała : SonsofGod, starszy członek
Kategoria / Temat : Tu są linki do nagrań dźwiękowych, uwagi i plany / Lightline z wtorku, 19.12.23
« Odpowiedź nr 1, 20 grudnia 2023 r., godz. 19:48:32 »

Transkrypcja wtorkowej Lightline z 19-go grudnia 2023

(Dalsze urywki)


Amadon :
Tu Amadon. Dziś jest ze mną Van. Ja będę mówił najwięcej, ale Van i ja mówimy jako jedność. Panowałem w Najwyższej Radzie Doradców dawno temu na tej planecie, zanim było Boże Narodzenie, zanim były te nowoczesne święta religijne.

My również mieliśmy swoje święta. Były one zawsze naznaczone kamieniami milowymi w kalendarzu życia. Bez świętowania życie jest nudne, nie ma na co czekać i nie ma zapłaty za całą ciężką pracę i trud, jaki może przynieść rok. Koncepcja roku jest związana z porami roku. Wiedzieliśmy, jak dokładnie oznaczać czas, pochodząc z zaawansowanego statusu, ale ostatecznie rytm naszego życia był prowadzony przez rok pór roku, co oznacza rok złożony z pór roku i nauczyliśmy się oznaczać dni w ten sposób. W tych terminach kalendarz był mniej więcej ustalony jako 13 miesięcy po 28 dni, zgodnie z cyklami słońca i księżyca, podzielony na przybliżone pory roku i żniwa, roczny cykl życia na polowaniu i tak dalej.


Adam :
Tu Adam. Przekazujący oczekiwał Vana, ale ja chcę mówić. Jestem Adam. Ja również witam wszystkich i przesyłam pozdrowienia swiąteczne, dodając tylko, że tradycja ogrodu nie była daleka od tego, o czym właśnie mówił Amadon, ale że mieliśmy dodatkowe objawienie, można powiedzieć, nie wstrząsające ziemią, ale po prostu wgląd, że często świętowaliśmy narodziny życia. Można powiedzieć, że narodziny były tak częste, że było to... można było zadzwonić dzwonkiem, tak jak firma dzwoni dzwonkiem na wyprzedaży. Czasami wydawało się to pospolite.

Naszą misją było spłodzenie fioletowej rasy w dużej liczbie. Rasy na Urantii są różne, jest to planeta eksperymentalna, ale podąża za pewnym wzorem różnorodności, żeby nie była tak zupełnie zmieszana. I tak pojawiliśmy się jako biologicznie podnoszący rasę z prerogatywą zrodzenia wielu. W trakcie tego procesu zrodziliśmy również to, co jest znane jako wtórni pośredni, którzy działają w służbie do dziś jako pomocnicy przekazujących pomagając zamknąć obwód, przez który my nadajemy, a wy odbieracie.

Można powiedzieć, że my jesteśmy tutaj na górze, a pośredni są tam na dole. Czasami, w zależności od naszej lokalizacji i podróży do i z Urantii, tej planety, jesteśmy sciśle tu lub blisko. Dziś jestem bardzo daleko, ale dołącza do mnie Machiventa, nasz konferansjer. Dziękuję Amadonowi za zasianie tej odrobiny tego, jak świętowaliśmy coroczne wydarzenia na Urantii, raczej inaczej niż można by powiedzieć o monotonii wielu lat spędzonych przez Vana i Amadona. Były to istotnie hałaśliwe czasy, ale nie wszystko było stracone i opierało się to na ciężkiej pracy przygotowawczej przywódców duchowych i cywilizacyjnych, takich jak Van i Amadon.

Kiedy patrzycie na waszą starożytną historię na planecie, to potrzebujecie objawienia, aby pomóc wyjaśnić lata, które minęły. Nalegam, żebyście zrozumieli, że w historii ludzkości są setki tysięcy lat do odkrycia, ale wiele z tego zostało utracone i kiedy widzicie boską reprezentację na planecie, to jedną z korzyści jest to, że można to wyjaśnić z pewną dozą autorytetu i zaakceptować z czasem. Jedną z przyjemności będzie nasz powrót tym razem również do roli planetarnych nauczycieli.


Van Niezłomny :
A teraz powiem, że jestem zmęczony użeraniem się z tymi wszystkimi duchowymi hokus pokus. W każdym razie nie miałem telewizji. Tu Van. Czasami oglądam trochę, żeby nadrobić zaległości w kulturze Urantii, wierzcie lub nie.

Jestem Van i chcę, żebyście zrozumieli, że pod pewnymi względami nigdy nie stracicie swojej ludzkiej zdolności do specyficznego ludzkiego humoru. Jest to coś, co was zawsze łączy. Cóż, myślimy, że na wieczność. Nie widzę, żebym ja z tego wyrósł i wy też nie powinniście. Myślę, że to wszystko, co naprawdę mogę dziś podać i to wszystko, co chcę podać. Dziękuję Adamowi za docenienie naszej ciężkiej pracy, która była bardzo podobna do tego, jak mówią wojskowi, staliśmy w gotowości i podejmowaliśmy obowiązki w każdej chwili.

Tak jak mówił Amadon, bez faktu lub aktu świętowania raz na jakiś czas życie naprawdę nie byłoby warte życia. Dodając to do słów Michała, spójność społeczna ratuje sprawę, ponieważ wszystko, co obecnie łamie spójność społeczną, może wydawać się małym usprawiedliwieniem lub nagrodą, ale następstwem jest zwykle zamieszanie w komunikacji i fałszywe zwycięstwo waszego ego. To, co naprawdę się liczy, to wasz związek i to, że wasze przejściowe kłopoty są dokładnie takie, są tymczasowe i możecie się zgodzić, gdy jesteście dojrzali, że może po prostu nie widzicie teraz tego prosto w oczy i dajecie sobie nawzajem trochę miejsca na rozwój. Wesołych świąt i miłego dnia wszystkim. Tu Van.


Ron :
Po pierwsze, Melchizedek Machiwenta nie jest już Melchizedekiem. Większość z was pewnie to podejrzewała, głównie dlatego, że został przeniesiony do Raju. Nie nadzoruje już rządu planetarnego małej, zamieszkałej sfery, takiej jak Urantia, ale ma tu wiele historii swojego życia i z tego powodu tu zagląda. To tak, jakbyście patrzyli na swoją starą szkołę, gdy macie 60 lub 70 lat.


Ojciec Wszechświata :
I wreszcie, z okazji świąt Bożego Narodzenia i to jest dla was wszystkich, nie bierzcie tego ostro, gdy Stany Zjednoczone deklarują gotowość do walki, jeśli Rosja nie wycofa się z Ukrainy. Przykro mi to mówić, ale Biden szykuje taki pomysł. Rosja się nie wycofa. Nie wiem, co z tego wyniknie.

Dalej Ron, ale na czas jakiego potrzebuję do rozpoczęcia Regencji. To może potrwać co najmniej dwa lata. Ludzie, proszę, zrozumcie, że Regencja już działa, ale to, co zostało zaproponowane jako rzeczy do zrobienia, które możecie zobaczyć i w których możecie uczestniczyć, nie działa. Urantia jest tak wojownicza i wredna, że nie dotkniemy jej nawet kijem o długości 10 stóp. Prezydent Stanów Zjednoczonych jest stary i szczerze mówiąc, schorowany. Jeśli nie będziemy ostrożni, to możemy mieć kobietę-prezydenta. Nie oznacza to, że jest to złe, z wyjątkiem tego, że ta spryciara nie dorównuje dziś rangą samegmu prezydentowi.

I na koniec, to do ciebie, Ron. Głowa ci dzwoni, boli, nogi wpadają w spazmy, zawsze bolą, a na koniec zjadłeś ciasteczko tuż przed tym, jak przejąłeś to od Dominicka i muszę powiedzieć Ron, że żołądek jest w pełni zadowolony, w końcu trochę cukru do pracy mózgu, co musi być zrozumiane dla was wszystkich, na litość boską, posłuchajcie tego. Wasza zdolność do myślenia i używania aparatu zwanego mózgiem została zaprojektowana przez Nosicieli Życia do działania z cukrami. Mózg jest głównie zasilany przez spożycie cukru. Wszystko, co nie jest białkiem, lecz wszystko, co jest węglowodanem pomaga utrzymać myślenie mózgu. Stajecie się więc trochę pulchni. Oznacza to, że macie zapas cukru.

Nadchodzący rok 2024 jest okropny. Przykro mi to mówić, przynajmniej w naszych prognozach. Na tej planecie jest wojowniczość, która upiera się, że ona tu rządzi. Nie dostaną tego. W szczególności Stany Zjednoczone, będąc główną potęgą światową, nie mają oporów przed wkroczeniem do akcji i uderzeniem w Koreę Północną lub bardzo słabo związane południowo-wschodnie Chiny, ale prawda jest taka, że Rosja to zupełnie inna sprawa i Rosja, obiecuję wam, nauczy się ustępować.


Michał Nebadoński :
I wreszcie to, do wszystkich. Teraz ja, Michał Nebadoński. Ron jako przekazujący jest prawdopodobnie najlepszym, jakiego kiedykolwiek mieliśmy w Nebadonie. Z tego powodu jest w stanie dotrzeć do obszarów poza Rajem. Powiecie, cóż takiego może być poza Rajem ? Odpowiedź brzmi : mnóstwo.

Raj nie jest drugorzędny, jest najważniejszy. On rządzi, ale Ojciec Wszechświata ma również dostęp do rzeczy, które są za nieskończonością, a nawet przed nieskończonością. Pamiętajcie, że on jest JAM JEST. JAM JEST wybrał elementy do zaprojektowania nieskończoności, żeby rządzić Wszechświatem Nadrzędnym, ale Ojcu udaje się również przygotować to, co wykracza poza zwykły Wszechświat Nadrzędny. Pewnego dnia Urantianie zrozumieją, że rzeczywistość jest wieloraką siłą, której trzeba nauczać istoty we Wszechświecie Nadrzędnym, ale są istoty, które już wiedzą, co jest za nieskończonością. Ojciec wie jedno i drugie. On jest tylko jeden dla całej rzeczywistości, której będziecie doświadczać, ale w przyszłych epokowych objawieniach zostanie powiedziane, że Wszechświat Nadrzędny jest czymś w rodzaju wyspy na morzu hipernieskończoności.

Nie powinniście się tym martwić. Wasz Ojciec jest wszystkim we wszystkim. Istnieją jednak rady, które przekraczają nie Ojca, ale projekt Wszechświata Nadrzędnego i z tego powodu przynajmniej bądźcie świadomi, że nawet Wszechświat Nadrzędny jest wielowymiarowy, który nawet przekracza poziomy rzeczywistości we Wszechświecie Nadrzędnym. Nie powinniścicie się tym martwić, ale po prostu bądźcie świadomi, że w Ojcu jest coś więcej niż na pierwszy rzut oka dzisiej.

I wreszcie to. Mam zamiar przekazać to z powrotem tobie, Dominicku, ale zanim to zrobię, pozwól sobie zrozumieć, Dominicku, że Ron uważa cię za dzieło sztuki i że twoja nauka była nie tylko wyłączna dla ciebie, ale rozwinąłeś zupełnie nowe podejście nie tylko do swojego życia, ale także do tego, ile jesteś wart. Będziesz musiał zastąpić Rona, jeśli on zniknie. On cię nauczył podstaw przywództwa, niezależnie od tego, jak głupie może się to czasem wydawać. Masz to, używasz tego, wytwarzasz to. Trzymaj ludzi razem, Dominicku, dopóki ci na to pozwalają, a te Linie Światła będą kontynuowane nawet w Regencji. Są zbyt cenne.

Ktokolwiek będzie odpowiedzialny za Fundację Magisterską, nauczy się również osądzać te obszary, z których może korzystać lub nie. Ron nie przejmie starej Fundacji Urantii. Jest ona zbyt zdecydowana w swoich egoistycznych poglądach na swoje znaczenie. Ron twierdzi, że Fundacja Magisterska jest niezwykle ważna, żeby zapewnić pewne wskazówki dotyczące pracy do wykonania, ale została ona przydzielona Melchizedekom, a nie żadnemu człowiekowi. Ron sprzedał Fundację Magisterską Melchizedekom. Oni są w stanie kupować i z tego powodu przewodniczącym zarządu i powiernikiem w Fundacji Magisterskiej jest Melchizedek, konkretnie Manituba, wspierany przez Mantutię, Księcia Planetarnego i Melchizedeka Machiwentę, tytuł nie został podany. Z tego powodu Fundacja Magisterska jest dobrze ugruntowana i może być nawet nominowana fundacją dla dystrybucji nowego epokowego objawienia. Zadecydujemy o tym wkrótce.