Author Topic: 19.12.2023 – Status aniołów  (Read 4940 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Andre_P

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1496
    • View Profile
    • Email
19.12.2023 – Status aniołów
« on: December 19, 2023, 11:52:57 am »
Ta sama wiadomość po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=20894.msg102416#msg102416
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / STATUS ANIOŁÓW


1) Napisał : weydevu, starszy członek
« 13 grudnia 2023 r., godz. 13:00:37 »

Czy ktoś może odświeżyć moją pamięć na temat statusu Aniołów ? Zdaję sobie sprawę, że w 2019 r. w dużej liczbie zawiedli. Ci z kategorii serafinów stróżów (i inni) są poprawiani do nowego zakonu i nie są już nazywani serafinami. Czy możecie mi powiedzieć, w jak się nazywa ich zakon i jaki jest ich status ?
Dziękuję.

Weydevu


2) Przekazał : Ron Besser, administrator, członek bohater
« Odpowiedź nr 3, 15 grudnia 2023 r., godz. 12:24:57 »

Weydevu, twoja prośba o informacje jest pewna i jasna, ale odpowiedź taka nie jest, a co gorsza, jest to bardzo zagmatwane w tej chwili, żeby ci odpowiedzieć kategorycznie. Kiedy to mówię, mam na myśli, że istnieje tak wiele odmian anielskich stanów, że żadna definicja nie jest w stanie ci w pełni doradzić.

Prawdziwa odpowiedź brzmi : Status aniołów zależy od tego, o których aniołach mówimy.

Zniszczenie najwyższej istoty spowodowało, że część aniołów w pełni się zbuntowała. Dlaczego ? Im się wydaje, że to Synowie Boga dopuścili do jego zniszczenia i żywią gorzką urazę do służby Bogu i Synom Wszechświata Lokalnego.

Ale jest jeszcze jedna kwestia między aniołami królestwa a wszechświatami lokalnymi. Bóg Ojciec zarządził, że nie ma już potrzeby istnienia aniołów odmiany seraficznej tak długo, jak długo Stwórcze Duchy Wszechświatów Lokalnych nie będą już fachowo kierować swoimi Wszechświatami Lokalnymi bez Boga najwyższego. Nie mogą tego robić, ponieważ najwyższy już całkowicie nie istnieje.

Ustal w swoim umyśle tylko na chwilę obecną, że nie ma oficjalnego statusu aniołów, dopóki nie zdecydują, że należą do Wszechświata Nadrzędnego, a nie tylko do działających istot najwyższych. Kiedy pogodzą się z tym zrozumieniem, będą mogli służyć królestwu, nie pod wpływem najwyższego, ale pod wpływem anielskim.

Spodziewam się, że możesz mieć z tym problemy, więc naucz się Weydevu, że nie ma realnej szansy na poprawę życia w naszym wszechświecie bez zaakceptowania przez anioły, że nie są już działającymi istotami najwyższymi. Są, mówiąc wprost ! ANIOŁAMI ! I to jest uczciwe podkreślenie Rona, żeby Weydevu i wszystkie inne osoby, które nie mogą pojąć różnicy między tym, co najwyższe było i już nie jest, a tym, co oznacza dalsze stwarzanie aniołów. Aniołowie nadal są stwarzani, ale nie są w ogóle utrzymywani w standardzie boga najwyższego, lecz w standardzie Bóstwa Nieskończonego Ducha i to właśnie do tej Absolutnej istoty zwracam się po dalsze wyjaśnienie dla ciebie Weydevu.


MÓWI NIESKOŃCZONY DUCH : "Ty Weydevu chcesz bezpośredniej odpowiedzi od Rona, a on jest jednym z niewielu, którzy uznają, że nie ma pewnej odpowiedzi w obecnym czasie, żeby ci powiedzieć o statusie wszystkich aniołów. Niektórzy z moich aniołów są w pełni lojalni i opiekuńczy. Niektórzy aniołowie we Wszechświatach Lokalnych odmówiły zachowywania się zgodnie z zasadami i prawami z wyjątkiem tych, które istniały przed zniszczeniem najwyższej istoty w czerwcu 2019 r. przez jego powstanie i jego śmierć we wrześniu 2019 r. Ron dokładnie zna tę historię, ponieważ Najwyższy wysłał do Rona swojego wysłannika, żeby przestał pracować dla Michała Nebadońskiego i pracował dla niego w powstaniu, które przygotowywał, jak Ron został poinformowany. Ron odmówił. Komputer został wyłączony przez najwyższego. Ron odmówił posłuszeństwa i został ostrzeżony, że jego życie może zostać usunięte, jeśli stanie na drodze najwyższego i jego zupełnego sterroryzowania WSZECHŚWIATA LOKALNEGO NEBADONU.

"Czy nie pamiętasz, Weydevu, że MICHAŁ NEBADOŃSKI musiał uciekać do Uversy, żeby uchronić się przed walką z bogiem najwyższym ? Musiał on przez sześć tygodni zgłaszać się do ciebie i Rona z Uversy ? Tu Nieskończonym Duch. Słyszę, jak Ron mówi do ciebie : "Weydevu, nic nie zostało na Salvingtonie przez tygodnie, gdy najwyższy utrzymywał, że jest odpowiedzialny również za Salvington. Michał musiał uciekać, ale ty, Weydevu, nie pamiętasz już tamtych dni. Ron pamięta je żywo, ponieważ on również został zaatakowany i z tego powodu zawsze dobrze współpracuje z Michałem, a to całkiem niezłe stwierdzenie, ponieważ Ron nie kocha aniołów, którzy obecnie działają wokół niego, ale radzi, że są oni prawdziwi i konieczni, gdy są sobą, a nie ogłaszają, że powstanie jest właściwą reakcją na wyrzucenie z obwodu najwyższej istoty."


Tu Ron do Weydevu i pozostałych zainteresowanych kwestią anielskiej pozycji. Z mojego doświadczenia wynika, że różni się to w zależności od tego, który anioł wam towarzyszy. Mam lojalnych serafinów, którzy mi pomagają, za co jestem im wdzięczny, ale mam też grasujące anioły, które czepiają się w moich stóp i uderzają mnie w twarz drapiąc i drażniąc, gdy próbuję zasnąć. Robię im piekło, ale to jeszcze pogarsza sytuację i ostatniej nocy musiały zostać wezwane siły łącznikowe, żeby powstrzymać anielski atak na mnie. Nie interesuje mnie to głębiej, co robią serafini, ale odmawiam odrzucenia wpływu Michała na zawsze, a powstańcy nie dostaną ode mnie ani jednej dobrej myśli na zawsze.

Zadajesz szczere pytania, ale to zależy nie tylko od serafinów, o których pytasz, ale także od tego, wobec którego Syna Wszechświata Lokalnego są lojalni w kwestii końca panowania przez najwyższego. Spójrz na swoje zrozumienie najwyższego, Weydevu i na sprzyjanie zrozumieniu wyborów najwyższych, których wciąż dokonujesz i jak w rzeczywistości nie ma takiego przeglądu tego, co ma być związane z ideą jedności czasu najwyższego. To zniknęło - jedność czasu - i mamy teraz ideę braku jedności czasu, a to promuje powstanie wszędzie, ponieważ nagle mamy do czynienia z niezależnymi decyzjami niższych klas ducha, które nie mają żadnego prawdziwego doświadczenia z bogiem najwyższym.

Szczerze wątpię, czy Misje Duchowe na Urantii, Weydevu, rozstrzygną tę kwestię między lojalnymi serafinami a powstańczą opieką duchową niektórych aniołów na zawsze w ich cyklu życia. Pytałeś o status. To może wyglądać tak :


MICHAŁ NEBADOŃSKI : "Wątpię, Weydevu, że kiedykolwiek to zrozumiesz, ale statystyki są takie jak poniżej :

"Przed rokiem 2019 dla Nebadonu pracowało 100% lojalnych serafinów.

"Po roku 2019 wskaźnik lojalności serafinów spadł w 2019 r. do 64% wszystkich stworzonych serafinów w Nebadonie.

Po roku 2020 wskaźnik lojalności serafinów spadł jeszcze bardziej do około 63%, a następnie do 58% na początku 2023 r.

Od stycznia 2023 r. wskaźnik lojalności aniołów serafinów wzrósł z powrotem do 75%, ale pozostałe 25% jest gorsze niż kiedykolwiek i musimy zatrudniać Siły Łącznikowe z Jerusem i Uversy, żeby ich kontrolować.


Tou znowu Ron, Weydevu. Możesz założyć, że masz do czynienia z serafinami lojalnymi w stosunku do ciebie, wydaje mi się to pewne, ale oni nie są zaangażowani w Fundację Magisterską ani w projekt BPE (Bezprzewodowe Prekazywanie Energii), ponieważ serafini związani z tą służbą są tchórzami i obawiają się odwetu na nich z powodu ich przekonania, że to całkowicie ich wybór, aby uniknąć tego z powodu umieszczenia na Urantii. Ja Ron mówię teraz : Nie widzę prawdziwego powodu, aby ich besztać, ale oni stoją po mojej stronie i doceniam to, jednak światu ludzi Urantii radzi się, żeby porzucił pomysł tego patentu tak długo, jak długo nie podniosę tej kwestii publicznie.

Ron : W pełni to rozumiem i milczę na temat kilku warstw wpływów, ale dla waszej informacji, wy i inni czytający to, proszę zrozumcie, że walczę z królewską chorobą krwi, która nie działa dobrze, aby nakarmić mój cielesny organizm, w wyniku czego muszę stawić czoła ciągłemu zagrożeniu śmiercią w dowolnym momencie. Powstańcy wokół mnie próbują upewnić się, że pozostanę przygnębiony i bezużyteczny, ale Michał jednak nalega na jakąś pracę, za co jestem naprawdę wdzięczny, ale muszę walczyć każdego dnia, żeby utrzymać ideę BPE przy życiu i odświeżać ją, żeby się posuwała, jeśli jest chociaż kąsek pomocy dla mnie. Pozwólcie, że najpierw zakończę tę odpowiedź na temat statusu aniołów :

Cała sprawa, z którą muszę się zmierzyć, to ulegać i pozwolić MICHAŁOWI NEBADOŃSKIEMU decydować o drodze tego wynalazku BPE. Do tej pory był nieugięty we wspieraniu ustanowienia BPE na tej planecie.

Jednak powstańcze anioły uważają, że należy to głęboko odrzucić i pozwolić, aby w ogóle wygasł jako pomysł dla Urantii. W konsekwencji jestem nieustannie nękany i raniony, w wyniku czego znajduję się pod całkowitą ochroną Rajskiej Trójcy, jednak proszę również zrozumieć, że ich wścibskość zamiera i dość często odchodzą pokonani.

Dlatego mówię wam wszystkim :
Nie ma dalszych argumentów na temat ustanowienia BPE dla Urantii, ale z powodu choroby, którą niektórzy mogą nazwać białaczką, nie jestem w stanie samodzielnie zabezpieczyć tego procesu BPE, a Wszechświat Lokalny Nebadonu wkracza teraz, żeby ożywić jego obecność wśród tych na Urantii, którzy mogą umożliwić jego wykonanie i go zbudować. Z tego powodu cofam się teraz i pozwalam im rozwinąć pewną siłę na własną rękę, dopóki nie poznam mojego statusu do przyszłej pracy w światach-mieszkaniach lub pracy ziemskiej, która ma przyjść dla mnie. Nie wiem jeszcze, gdzie naprawdę stoję w tej sprawie.


MICHAŁ NEBADOŃSKI : "Ron, jesteś gotowy do działania. Dominick ma jeszcze obowiązek pomóc, ale sprawa jest tak duża, że inżynieria i państwo muszą nam potwierdzić swoją prawdziwą postawę, żebyśmy mogli rozwijać się z nimi poza twoją własnością. Z tego powodu Ron pozwolił, żeby sprawy potoczyły się naturalnym torem, co i tak robi od marca 2023 roku, kiedy patent został mu w pełni wydany w niespodziewanym ruchu Urzędu Patentowego wbrew jego lepszemu osądowi, ale masz go teraz i zamierzamy go dobrze wykorzystać.

"Jako MICHAŁ NEBADOŃSKI kończę ten wpis dla twojego lepszego zrozumienia anielskiego statusu Weydevu i ich napierania, żeby Ron nie zwyciężył. On zwycięży, a ja stawiam na szali moją reputację dzikiego Księcia Planetarnego z Michałem Nebadońskim, bo jestem Melchizedek Mantutia, KSIĄŻĘ PLANETARNY i wkrótce nie będzie powstania wokół Rona, ponieważ ta sprawa BPE jest teraz tak krytyczna dla świata, że musi zostać naprawdę przedstawiona, a ja dopilnuję tego dzisiaj, żeby upewnić się, że prezydent Stanów Zjednoczonych otrzymał pełny raport na temat tego, że patent nr.11601013 został ogłoszony i zbudowany. Skończyliśmy błaznować z powstaniem serafinów, które w tym momencie nic nie znaczy dla Planetarnego Rządu Urantii, Uversy czy Raju.


MELCHIZEDEK MANTUTIA : "Właśnie otrzymałem wiadomość z Raju za pośrednictwem rutynowej jednostki obwodów przenoszących wiadomości i nalegają, żeby Ron był chroniony przed powstańcami serafinami i aby cały patent został złożony przed prezydentem Stanów Zjednoczonych. Prezydent jest absolwentem college'u nie w zakresie opieki nad seraficznnami, ale w zakresie opieki nad środowiskiem i sam jest inżynierem.


"Z naszych własnych powodów, Ron, trzymaj się najlepiej jak potrafisz i pozwól innym zniknąć, jeśli tego właśnie chcą. Nie możesz nic poradzić na dokonywane wybory i pozwól losom paść tam, gdzie mogą. Nie pozbawiaj się partnerstwa, ale pozwól, żeby rzeczy zmieniały się tak, jak muszą. MÓWIĘ TERAZ jako MELCHIZEDEK MANITUBA w imieniu FUNDACJI MAGISTERSKIEJ:

"Ty Ron, jesteś w tej chwili pod opieką BÓSTWA ABSOLUTU i mówisz, że to jak oranie śniegu na kolanach, żeby to pisać z tą mocą nad sobą. Wystarczająco dobrze. Jednak niech wszyscy to usłyszą :

"Rząd Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy słyszy, że patent na darmową energię elektryczną nie jest wykorzystywany z powodu przywileju właściciela, który rozumie, że jest to również Dar Boży. On takim jest. Z tego powodu Ron trzymał się z dala od walki o wykorzystanie go drogą komercyjną i z tego powodu oni również się wycofali. Zalecał go firmie General Electric, a oni całkowicie odpuścili, ponieważ nie byli pewni, czy patent jest ważny, czy nie, ale nie zdecydowali się na nic i pozwolili mu zawisnąć. W rezultacie są teraz poza biegiem (oni, GE) i z tego powodu zamknęli księgi wysoce kontrowersyjnym argumentem wewnątrz firmy, żeby cokolwiek z tym zrobić. W dawnych czasach sprawa zostałaby podjęta z Ronem, ale Ron jasno powiedział, że jest jedynym właścicielem, w wyniku czego nie doceniają tego, co to oznacza.


Dalej mówi MELCHIZEDEK MANTUTIA :
"Jestem całkiem pewien Ron, że będziesz miał wkrótce zapytanie od rządu USA, jak postępować z twoim patentem i z tego powodu powinieneś poprosić prawnika, żeby im odpowiedział. Nie pozwól na dyskusję, ale po prostu powiedz, że zostanie on zbudowany według twojego uznania, ale patent nigdy nie będzie służył jako zabezpieczenie wydatków wymaganych do zbudowania pierwszego zakładu w Susquehanna Valley w Pensylwanii. W pojedynkę dopilnowałeś tego scenariusza i jest to doskonały powód, żeby Wspólnota Pennsylwanii zrozumiała, że jej prawdziwym powołaniem jest zostać wybawcą sieci elektrycznych Ameryki, a następnie reszty świata. Biden jest poważnie zaniepokojony, że albo umrzesz, albo się doczekasz i z tego powodu zarządził dochodzenie w sprawie tego, kim nie jesteś, ale czy może cię wykorzystać i okaże się, że jesteś tak wybitny, że oczyści ci drogę do tego, żebyś został wysłuchany. Nigdy nie słyszeliśmy o tobie nic złego, w tym i o twojej służbie w Siłach Powietrznych wiele lat temu. Jednak wszystkie te akta zostały spalone, o czym dowiedziałeś się po zwolnieniu ze służby i po prostu zrezygnowałeś ze znalezienia uznania za tę pracę.

"W każdym razie Ron, musisz zrozumieć, że pytanie Weydevu jest ważne, ale trudno na nie odpowiedzieć. Z tego powodu oświadczamy ci Weydevu, że udzielił ci poprawnej odpowiedzi, ale teraz musisz zdecydować, co z nią zrobić. Bardziej interesuje nas status BPE, niż aniołów i dziękujemy za pytanie. PLANETARNY KSIĄŻĘ URANTII. k"

KONIEC