Author Topic: 10.6.2024 – Arthura o koniecznej grzeczności i równości  (Read 1991 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Andre_P

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1567
    • View Profile
    • Email
Transkrypcja nagrania po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21331.msg103435#msg103435
Napis : Raz, starszy członek
Kategoria / Temat : NUMERY TELEFONU I KODY DOSTĘPU DO HOLENDERSKIEJ MIĘDZYNARODOWEJ / Lightline holenderska międzynarodowa
« Odpowiedź nr 2, 4 czerwca 2024 r., godz. 15:23:44 »

(Jeden urywek z transkrypcji)


Arthura :
Tu Arthura. Dzień dobry. Nie ma znaczenia, jak wymawiacie moje imię, liczy się intencja, z jaką mnie szukacie i do mnie się zwracacie. Jestem Arthura i chcę mówić o czymś, o czym nie myślicie zbyt często, a mianowicie o zasadach grzeczności lub o protokole, o których wspomina się również w wysokim środowisku społecznym. Oznacza to przestrzeganie grzeczności i manier, które powinny być takie same dla wszystkich i dla każdego, jeśli chcemy budować społeczeństwo równości i zaufania, uczciwości i szacunku. Jedna osoba nie jest lepsza od drugiej.

Wszyscy ludzie są stworzeni równymi i są postrzegani i traktowani jednakowo przez Boga, waszego Stwórcę, ale rozróżnienie, które jest dokonywane, jest tworzone przez umieszczenie jednej osoby poniżej lub powyżej drugiej i postrzeganie tej osoby jako gorszej lub lepszej lub wykorzystywanie jej jako takiej, co tworzy poważne różnice w relacjach między ludźmi powodując ideę nierównego uznania, bycia wysoko lub nisko na drabinie społecznej i to się silnie rozwinęło w waszym świecie. Wraz z tym wasze społeczeństwo zaczęło dzielić się na klasy i myśleć w kategoriach rang i pozycji, co jest czymś, co nie promuje braterstwa na świecie, a jedynie stoi mu na przeszkodzie. Szczęśliwy człowiek, jak on lubi siebie widzieć, będzie musiał ustąpić miejsca bardziej społecznie nastawionej osobie z ideą równości statusu przed Bogiem w stosunku każdego z jego braci i sióstr, którzy robią co innego w społeczeństwie i mają różne zawody, ale nie przyznaje się im większych zaszczytów lub władzy jednemu lub drugiemu.

Teraz będzie to trudna lekcja dla mieszkańców Urantii, którzy przez wieki widzieli, że ich pozycja i ranga urodzenia są cenione pieniędzmi i prestiżem, a teraz będą musieli się nauczyć zdawać sobie sprawę, że bardziej pokojowe życie może powstać tylko wtedy, gdy opiera się na jedności i nauczyć się wielkiej mocy miłości do siebie nawzajem i między wszystkimi narodami, aby prawdziwe braterstwo mogło mieć szansę wśród ludzi umożliwiając stworzenie społeczeństwa, w którym każda istota ludzka jest postrzegana jako pełnoprawna i godna osoba, a różnice klas i rang znikną i ustąpią miejsca jedności między ludźmi dobrej woli. Wtedy i tylko wtedy świat może się zmienić, a nierówność, która prowadzi do zazdrości i nienawiści, przestanie istnieć.

Dążenie do zjednoczenia i równości może następnie doprowadzić do lepszego zrozumienia siebie nawzajem i tego, czego wymaga życie dla zachowania i dobrobytu planety, tak jak Jezus żył między wami w swoim krótkim, ale intensywnym życiu na tym świecie, z czego tak niewiele zrozumiano, a jeszcze mniej przeżywano. Tu Arthur z krótką lekcją, do waszej dyspozycji.