Author Topic: 26.5.2024 - Michał mówi o wojnie w Izraelu  (Read 105 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Online Andre_P

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1511
    • View Profile
    • Email
26.5.2024 - Michał mówi o wojnie w Izraelu
« on: Yesterday at 04:21:45 »
Ta sama wiadomość po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21307.msg103375#msg103375
Napisał : Ron Besser, administrator, członek bohater
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / Michał mówi dziś o wojnie w Izraelu
« 25 maja 2024 r., godz. 12:14:23 »


Na 25 maja 2024 r. (sobota)
Przesłanie Michała
Od Fundacji Magisterskiej
Przekaz z 25 maja 2024 r.


Pozdrowienia !

Tu Michał Nebadoński. Mam dziś rano trochę wiadomości w ten świąteczny weekend z okazji Dnia Pamięci w Stanach Zjednoczonych.

Doszedłem do wniosku, że następna Misja na Urantii działa i nie działa, ale na ogół nie działa, ponieważ mechanizm oczyszczania ze starych przekazujących nadal nie działa idealnie. Co to jest, to temat do omówienia jeszcze w tym roku i wtedy będę mógł w pełni zrozumieć, co się dzieje na Urantii.

Kiedy mówię „Co się dzieje na Urantii”, to sugeruję, że na Urantii pojawiają się rzeczy, których tam nie umieściłem. Jedną z nich jest wezwanie do pokoju w niekończących się oficjalnych komunikatach na całym świecie. ICJ (Sąd Najwyższy Unii Europejskij, jak sądzę), nakazał Izraelowi zaprzestanie napadów na Ramthę, ale powstrzymał się od nakazania pokoju, to jest jedno, a ja, MICHAŁ NEBADOŃSKI, również uważam, że nadszedł czas, żeby Izrael powstrzymał swoją wściekłość i zajął się ideą pokoju w Gazie. Wiem, że Ron uważa, że uchodźcy ze Strefy Gazy powinni zostać osiedleni w Jordanii, ale Jordania również nie jest zadowolona z ostatnich pohukiwań Aldżaziry na temat pokoju.

Z tego powodu pozwolę sobie krótko omówić nasz pogląd na konflikt izraelski.


POGLĄD MICHAŁA NA WOJNĘ I KONFLIKT


„Kiedy przygotowujemy powitanie planety, zawsze jesteśmy pewni, że zrozumiemy jej obecny stan poprzez koszt krwi i łez w niekończących się wojnach o przetrwanie.

„Z tego powodu Urantia jest nieustannie osądzana z powodu niekończącego się ubóstwa pokoju i musi poddać się ciągłej zaporze myśli od ducha na wysokości.

„Izrael jest krajem, który został wyrzeźbiony z ziem Bliskiego Wschodu i z tego powodu rozgniewał Beduinów lub Arabów, którzy utrzymują się ze stad zwierząt. Beduini ze Strefy Gazy, znani jako Palestyńczycy, głośno domagali się prawa do korzystania ze swoich stad na rozległych obszarach ziemi, które nazywali pastwiskami, ale ostatnio populacja Beduinów naprawdę wzrosła i są teraz ściśnięci w miejscu zwanym Gazą i na Zachodnim Brzegu Izraela. Doprowadziło to do poważnego konfliktu, a dla Palestyńczyków spowodowało zerwanie wielu kontroli nad dobrym rządem nad narodem palestyńskim.

„Tak się składa, że wiem, iż palestyńska ojczyzna została kiedyś odcięta nie przez Izrael, ale przez innych, co doprowadziło do diaspory niespotykanej od czasów hellenistycznych reżimów sprzed tysięcy lat. Z tego powodu Izrael rości sobie prawo do zwierzchnictwa nad regionem i co pięć lub sześć lat toczy wycieńczjące wojny z Palestyńczykami. W rezultacie strach, jaki wywołują one zarówno w Izraelu, jak i w Jordanii oraz w większości innych państw arabskich, kończy się powszechną wojną, a następnie zapanowuje pokój na kolejne pięć lub sześć lat.

„Obecnie palestyński rząd obraził Izrael, ściągając pięć lub sześć tysięcy brutalnych bojowników, którzy szturmowali granice Izraela w październiku ubiegłego roku, a następnie odmówili opuszczenia kraju po wzięciu izraelskich zakładników. To nieprzerwanie obciążało Izrael i zdecydowało, że jest to ostatni raz, kiedy Palestyńczycy będą mieli szansę zrobić to ponownie, a wojna jest teraz wojną na wyniszczenie i bardzo ważne jest, żeby uznać, że naród palestyński został zredukowany do niewolniczego podboju, który doprowadzi do kolejnej i znacznie bardziej śmiercionośnej wojny niż ta, którą Izrael ma dzisiaj !

„Z tego powodu, ja, Chrystus Michał nalegam na ostatnią rewizję przez Sąd Najwyższy MTK, który właśnie opublikował swoje ustalenia, żeby zrobił jeszcze jeden krok i nie pozwolić Izraelowi i Palestyńczykom żyć na zawsze tak blisko, jak obecnie i nalegać, żeby JORDANIA stała się scentralizowanym domem narodu palestyńskiego. Nie ma pomyłki w tym, że Izrael powstał z pustynnych ziem używanych przez Palestyńczyków, ale oni nigdy nie twierdzili, że jest to ich ojczyzna, lecz używali jej tylko jako pastwiska. Teraz znów przygotowują DŻIHAD i tym razem zostaną wyeliminowani nie tylko przez Izrael, ale przez kilka państw arabskich, które przyłączą się do pokonania Hamasu, który nie ma pojęcia, dlaczego walczy na ziemiach, które według Aldżaziry należą do Izraela i wszystkich Arabów na Bliskim Wschodzie. Obejmuje to również Jerozolimę.

„Dochodzę do wniosku jako Chrystus Michał, że nie pozostaje nic innego do omówienia, jak tylko usunąć państwo palestyńskie i powierzyć Izraelowi władzę nad tym małym obszarem. Nie chodzi tu o Gazę, ale o Zachodni Brzeg Jordanu i oddanie go palestyńskim interesom. W najlepszym razie jest to trudne i ja, MICHAŁ NEBADOŃSKI nie spodziewam się, że kiedykolwiek znów zobaczymy takie negocjacje. W latach 70. było to możliwe, ale rząd Ben Guriona nie chciał słyszeć o żadnych Palestyńczykach, którzy mieszkaliby tak blisko i zadekretował cały wschodni kraniec Morza Śródziemnego jako kult żydowskich interesów. Oni (Izrael) nigdy nie nauczyli się żyć w pokoju i harmonii z takim wrogiem, jakim stali się Palestyńczycy i tam nigdy nie będzie pokoju, dopóki jedna z frakcji nie zostanie całkowicie wyeliminowana.

„Z tego powodu sugeruję, aby Izrael nie scedował Zachodniego Brzegu, ale scedował Gazę na rzecz międzynarodowej agencji, która zagwarantuje, że obszar Gazy będzie pod międzynarodową kontrolą i zarządem, a Zachodni Brzeg nie zostanie scedowany z powrotem na Palestyńczyków, ale będzie negocjowany przez istniejące arabskie mocarstwa, aby zdecydować o losie palestyńskiej ziemi ojczystej, która jest dziś naprawdę Zachodnim Brzegiem Izraela”.

(Mapa Izraela i Gazy jest tu do wstawienia)


Tu MICHAŁ NEBADOŃSKI. Ta mapa wyraźnie pokazuje dzisiejsze problemy na Bliskim Wschodzie. Dlaczego Churchill kiedykolwiek myślał, że Arabowie będą żyć w pokoju z żydowską ojczyzną, nie da się powiedzieć, ale podjął decyzję prosto i dobrze i z tego powodu jesteśmy gotowi położyć krzyżyk na ten przydział, ale przewidujemy, że naród Izraela nigdy nie będzie w pokoju do końca swojego życia, podczas gdy Palestyńczycy stracą wszystko oprócz tego, co myśleli, że mieli w pokojowych negocjacjach tak wiele lat temu.

Na razie zostawiam to wszystko.

Michał Nebadoński i serce Jezusa Chrystusa tak wiele lat temu. K”


Ron Besser : Jako wasz dzisiejszy przekazujący myślę, że widzicie zdrowie i wspinaczkę do tego, co jest potrzebne, aby zakończyć problem palestyński i problem arabski w ogóle, żeby poradzić sobie z innym elementem arabskim, państwem żydowskim i że nigdy nie będzie końca wrogości, chyba że Izrael sceduje Zachodni Brzeg jako arabską ojczyznę Palestyńczyków.

Nie podałem dyktanda Jezusa, a to ON życzy sobie, aby lądowanie państw arabskich trwało tak, jak trwa, ale aby wyeliminować Hamas i horror Hezbollahu czekający, aby uderzyć na Izrael z północy Izraela. Jezus wypowiedział się na temat tego problemu kilka lat temu i cytuję tę wypowiedź Jezusa:

„(Jezus powiedział:) »Nie ma żadnej reprezentacji, której mógłbym dać pełne uznanie, ale jestem pewien, że Izrael ma w swoim sercu zmianę miejsca dla każdego z tych nieszczęść, jeśli może oderwać pokojową palestyńską ojczyznę od swoich tylnych drzwi i uwolnić sprawę palestyńską do współczesnego świata i zachować pokój, jak jest to wymagane od wszystkich dobrych państw narodowych, gdziekolwiek Palestyńczycy mogą znaleźć dom, aby w końcu odpocząć i osiągnąć wielkość, którą kiedyś posiadali jako jeden z narodów Palestyny z dawnych czasów«. K.”


Ron - I wreszcie to od palestyńskiego przywódcy ARAFATA :

„Jestem rozsądny i samotny tutaj, na światach mieszkaniach i to jest prawdziwe niebo dla wszystkich Palestyńczyków i światowych spraw Arabów, jakie mogą być. Dla twojego życia Ron, zostaw te sprawy, ponieważ są tak zajadłe, że nie jest bezpiecznie zajmować się nimi w tej chwili, ale jeśli chodzi o Palestyńczyków, to wstyd, jaki teraz ponieśli, będzie pokutował do końca ich życia, prawdopodobnie w Jordanii, ponieważ automatycznie zgodzisz się ze mną, że Palestyńczycy muszą znaleźć ojczyznę z dala od konfliktu izraelskiego, a to wymaga teraz pracy wszystkich państw arabskich. To nie jest łatwa rzecz do powiedzenia przy twoim charakterze, ale jesteś zbyt przyzwyczajony do pokoju i spokoju, że nikt nie zmusza cię Ron, żebyś w ogóle przyglądał się sprawie palestyńskiej ojczyzny i to jest wstyd dla ludzi z zachodnich demokracji, ponieważ nie wiedzą, co to znaczy być bezdomnym przez tyle lat, nie nazywając się już nigdy narodem.

„Nie jesteśmy jak KURDOWIE z Turcji i innych państw na Bliskim Wschodzie, ale znajdujemy z nimi wspólny język z powodu tych wojen. Tu ARAFAT. Cieszę się, że w końcu zaakceptowałeś mnie jako normalnego człowieka Ron i przeprowadzę z tobą wywiad, kiedy tu przyjdziesz. JESTEM ARAFAT. Miłego dnia !”


Ron : Sądzę, że doszliśmy do końca naszej dzisiejszej pracy i dziękuję wszystkim, którzy zajęli się tak trudną sytuacją na Urantii. K

KONIEC