Author Topic: 25.4.2024 - Esthea uczy miłości  (Read 89 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Online Andre_P

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • View Profile
    • Email
25.4.2024 - Esthea uczy miłości
« on: April 25, 2024, 11:22:12 am »
Ta sama wiadomość po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21231.msg103165#msg103165
Napisała : SonsofGod, starszy członek
Kategoria / Temat : NUMERY TELEFONÓW I KODY DOSTĘPU HOLENDERSKIEJ MIĘDZYNARODOWEJ / Lightline holenderska międzynarodowa
« Odpowiedź nr 1, 23 kwietnia 2024 r., godz. 15:56:46 »

(Jeden urywek z transkrypcji)


Esthea :
Dzień dobry. Jestem nauczycielem grupowym, który pracował na wielu planetach we wszechświecie. Nie znacie mnie. Nigdy dotąd nie mówiałem do ludzi na Urantii, ale chciałabym skorzystać z okazji i mówić do was wszystkich. Mam imię, ale nie jest ono ważne dla tego, co mam dziś do powiedzenia. Nazywajcie mnie Esthea. E S T H E A. Pochodzimy z Esthenei. Jesteśmy Esthenianami. Jesteśmy nauczycielami miłości i tolerancji i z pewnością przydałoby się wam kilka przypomnień o tym, co robi miłość, szczególnie na planecie takiej jak Urantia, która znajduje się w stanie głębokiej nędzy i nie wie, jak sobie radzić z najprostszymi zasadami życia, jak dbać o siebie i innych, gdy sytuacja tego wymaga. Wielu z was na tym świecie jest dobrze przyzwyczajonych do wstawania rano i zajmowania się swoimi sprawami, codziennymi troskami i radościami życia, ale gdzie jest wasza choć jedna myśl o Ojcu w niebie, który czuwał nad wami tej nocy ? Który wysyłał swoich aniołów, żeby się wami opiekowali, żebyście mogli mieć kilka godzin odpoczynku i spokoju, które następnie są okrutnie przerywane rano, kiedy zaczynacie dzień, tak jak dzień poprzedni. My, nauczyciele miłości i tolerancji, radzilibyśmy wam poświęcić kilka minut i spróbować rano pozostać w tym nocnym spokoju. Spróbujcie znaleźć spokój i wyciszenie w swoim umyśle, aby tak pozostać, aby rozpocząć dzień w swojej niewdzięczności wobec Ojca, który dał wam kolejny dzień do przeżycia, na troskę o waszych bliskich i o tych, którzy potrzebują waszej uwagi i miłości.

Czyż miłość nie daje największej satysfakcji, gdy dzielicie ją z kimś innym ? Czujecie się akceptowani i rozumiani. Czujecie się przywiązani i docenieni. Pomyślcie o tym i poczujcie, że miłość jest wszędzie wokół was, jeśli wiecie, jak ją znaleźć i dzielić się nią z innymi. Z doświadczenia wiemy, że wszystkie wasze kłopoty i smutki ustąpią, gdy będziecie wiedzieli, jak dać komuś miłość, a więcej miłości zamieszka w waszych sercach, gdy będziecie mogli być tam dla swoich braci i sióstr. Ta radość i satysfakcja, to uczucie wypełni wasze serca głębokim, pełnym miłości uczuciem. Zaczniecie dostrzegać związek życia między wami a drugą osobą, która nie różni się od was, nawet jeśli może być innej rasy, kultury, religii lub może mieć inne poglądy. Edukacja czy kultura nie staną wam na drodze, jeśli spróbujecie dotrzeć do siebie nawzajem i zrozumieć się z głębi serca.

Problem polega na tym, że świat nie może się uleczyć bez miłości. Miłość jest w każdym człowieku. Miłość musi być stosowana w każdym działaniu, w każdej konfrontacji, w niepowodzeniach, w błędach i w każdym spotkaniu między sobą. Poprzez miłość poznajecie swojego bliźniego, a kiedy podejmiecie wysiłek poznania siebie nawzajem, nawet swojego wroga, zobaczycie, że nie jest trudno kochać się nawzajem, kiedy jesteście w stanie przyczynić się do wzmocnienia więzi miłości, która wciąż rośnie i która walczy z egoizmem i indywidualizmem tych, którzy szukają miłości tylko dla siebie i zostawiają innych za sobą.

Moje słowa do was brzmią : Bądźcie świadomi miłości. Wiedzcie, że możecie kochać i że możecie być kochani i że możecie używać swojej miłości do uzdrawiania, do łączenia się, do bycia tolerancyjnym, do budowania partnerstwa z każdym, kogo spotkacie. Świat musi się nauczyć, czym jest miłość i jak używać jej w działaniu stosując miłość do wszystkich i wszystkiego w codziennych czynnościach. Miłość jest tym, co spaja wasze życia. Miłość sprawia, że wasze dusze rosną. Miłość wzmacnia waszą nieustanną wiarę, że na świecie jest coś więcej, niż jesteście w stanie zobaczyć lub usłyszeć, ponieważ miłość pochodzi z duszy, z waszych najgłębszych uczuć połączonych ze źródłem życia, z Bogiem, waszym Ojcem, który kocha was ponad miarę i który zawsze będzie widział miłość w każdym człowieku.

Tu Esthea. Jesteśmy grupą nauczycieli. Dziękujemy za wysłuchanie naszych słów. Jesteśmy nauczycielami. Uwielbiamy uczyć o mocy miłości i o tym, co ona oznacza. Bądźcie świadomi swojej miłości i czujcie swoją miłość, która daje wam najwyższą radość i jest w stanie oczyścić wasze środowisko z nienawiści i wojny, z nieporozumień i nadużyć. Nadszedł czas, aby mieszkańcy Urantii otworzyli się i pozwolili miłości swobodnie przepływać przez świat, ziemię, wody, lasy i całe życie na waszej Ziemi. Nazywam się Esthea. Należę do grupy, która uczy miłości i tolerancji. Żegnam się i życzę wam dnia pełnego miłości.