Author Topic: 26.5.2021 – Zmiany w Nebadonie i na Urantii, część 5  (Read 127 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Andre_P

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 532
    • View Profile
    • Email
26.5.2021 – Zmiany w Nebadonie i na Urantii, część 5
« on: May 26, 2021, 12:30:40 pm »
Link do wiadomości po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=17469.msg94328#msg94328
Przekazał : Ron Besser, administrator, członek bohater
Kategoria / Temat : Dyskusje ogolne / Dokument skróconego kursu, który podajemy wraz z uzupełnieniem na temat Federacji
« Odpowiedż nr 1, 22 maja 2021 r., godz. 01:26:47 »

(Piąty urywek z dokumentu o dlugości 40 stron)


UTRATA PIĄTEGO EPOKOWEGO OBJAWIENIA

Księga URANTII

W wyniku otwartej rebelii i działalnosci wywrotowej Serafinów Nebadonu stacjonujących na URANTII PIĄTE EPOKOWE OBJAWIENIE, (czyli) Księga URANTII zostało zdyskwalifikowane do dalszego rozpowszechniania przez Pradawnych Czasu edyktem z dnia 24 maja 2020 roku.

Dnia 25 maja 2020 roku Fundacja Magistrska została poinformowana, że Księga URANTII została wycofana i nie powinna być obecnie dalej nauczana lub rozpowszechniana.

Fundacja Magisterska powiadomiła o tym następnie pisemnie Fundację URANTII, jednakże Fundacja URANTII uznała ogłoszenie za niepewne i odmówiła podjęcia działań. Ronald Besser, założyciel i sekretarz Fundacji Magisterskiej z kolei zawiadomił Salvington o stanowisku Fundacji Urantii i ich odmowie przyjęcia lub zrozumienia, żeby zająć się problemami odstępczego rządu serafinów na Urantii. W międzyczasie Fundacja Magisterska przekazała pisemnie Bractwu Urantii te same informacje, a oni z kolei odrzucili pomysł, żeby to było możliwe nawet na odległość.

Następnie RZĄD SALVINGTONU powiedział FUNDACJI MAGISTERSKIEJ, że następujące rozdziały objawienia nie mogą być nauczane, ponieważ są one już nieprawdziwe z powodu zmian wymuszonych na Wszechświecie Nadrzędnym i na samym Nebadonie przez Najwyższego i podległe mu osoby.


Księga URANTII :
PROPONOWANE ZASTĄPIENIA

Zdezaktualizowane rozdziały Księgi Urantii

Rady i informacje z Raju – Rozdziały : 114, 115, 116, 117 i 118

Ustalenia dotyczące wszechświata i egzystencjalne – Rozdziały : 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 i 112

Światło i życie, zjednoczenie – Rozdziały : 55 i 56

Zmiany w światach-mieszkaniach – Rozdziały : 45, 46 i 47

Administracja planetarna – Rozdziały : 50, 53 i 54

Zmiana administracji Wszechświatów Lokalnych – Rozdzialy : 35, 36 i 37

Rozdziały te stanowią około 30% piątego epokowego objawienia błędnego w wyniku rebelii obecnie, w 2021 roku.


Zatwierdzenie Księgi Urantii
Obecna Księga Urantii nie jest już popierana przez RZĄD PRADAWNYCH CZASU Z UVERSY

Księga Urantii ma być usunięta
Księga URANTIA ma być wycofana, a najlepiej pocięta, aby usunąć jej błędy i pogrzebać możliwość wprowadzania dalszych błędów do religii Urantii lub dalszego rozpowszechniania błędów stwarzając sprzeczności i zamieszanie

Ogłoszenie Nowej Ery Wszechświata (NEW)
Z kolei konsekwencje ZASTĄPIENIA piątego epokowego objawienia są niezliczone z powodu OTWARCIA NOWEJ ERY WSZECHŚWIATA (NEW). Wszystkie dyspensacje i objawienia Wszechświatów Lokalnych nie są już rozpoznawalne po ich starych numerach. Piąte epokowe objawienie pozostaje piątym, ale zastępuje go pierwsze. Urantia nie otrzyma numeru kolejnego epokowego objawienia.

Zniknięcie Boga Najwyższego i Ostatecznego
NEW ma na celu zastąpienia Boga Najwyższego i Boga Ostatecznego jako Bóstw doświadczalnych, a ich zastąpienie jest nadal utrzymywane w głębokiej tajemnicy przez Ojca Wszechświata do odwołania.

Nowy Projekt Książki
Piąte epokowe objawienia ma być zastąpione też książką o zmienionym tytule, bez użycia słów Księga Urantii. Będzie się nazywać inaczej, bardziej swojsko dla ludności Urantii.

Na dzień dzisiejszy jest ona rozszerzona do ponad 3350 stron i nie przedrukowuje historii Urantii (starej część III) ani ewolucji biologicznej, zawiera natomiast rozszerzone informacje na temat buntu Lucyfera. Została dodana Część V zawierająca tysiąc stron biografii Jezusa. Nowa część IV jest słownikiem leksykograficznym, który zastąpi wstęp.

Treść piątego epokowego objawienie będzie użyta gdzie indziej
Dawna Części III dotycząca historii Urantii i fragmenty Część II Księgi Urantii będą użyte w nowym epokowym objawieniu. Usunięty materiał z piątego epokowego objawienia będzie ponownie opublikowany jako Rocznik, pięć lat po udostępnieniu nowego epokowego objawienia.


Przygotowanie nowego epokowego objawienia
przyznane
Fundacji Magisterskiej

Publikacja i przedstawicielstwo objawienia epokowego baz numeru zostało przydzielone do opracowania Fundacji Magisterskiej w oczekiwaniu na dalsze rozpatrzenie.

Główny Komisarz Komisji Kontaktowej został wyznaczony.
« Last Edit: May 26, 2021, 12:32:46 pm by Andre_P »