Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Andre_P

Pages: [1] 2 3 ... 6
1
TRANSLATIONS / 14.6.2024 – Siedem ciał człowieka
« on: Today at 12:35:12 »
Transkrypcja całości nagrania po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21360.msg103517#msg103517
Napisał : Moses Ouko, starszy członek
Kategoria / Temat : Tu są linki do nagrań, uwagi i plany / Lightline USA z środy, 12 czerwca 2024 r.
« Odpowiedź nr 1, 13 czerwca 2022 r., godz. 08:54:07 »

(Jeden długi urywek)


Dostrajacz Lemuela :
Wróćmy teraz do ciebie. Ty jesteś ABC. Co tak naprawdę wiesz o sobie ? Codziennie patrzysz w lustro i widzisz ten obraz. Tak, co widzisz, co myślisz, jaki jesteś, itd., itd., to tylko wierzchołek bardzo dużej góry lodowej, że tak powiem. Zdecydowana większość ciebie jest całkowicie niewidoczna. Zrozumiałe jest więc, że praktycznie nic o sobie nie wiesz, a jeśli nic o sobie nie wiesz, jak możesz kochać to, czego nie znasz ? Jak możesz kochać innych ludzi, jeśli ich nie znasz i jak możesz ich naprawdę poznać, jeśli tak naprawdę nie znasz siebie ? Jesteś czymś więcej niż tylko ciałem. Zacznijmy więc od ciała. Tak. To wspaniały organ pełen różnych substancji chemicznych, elektrochemikaliów. Teraz chcę, żebyś sobie wyobraził, że następnym razem spojrzysz w lustro. Załóżmy, że właśnie wyszedłeś spod prysznica i zaczynasz myśleć, jeśli już jesteś nieśmiały, dobrze, załóż spodnie. Chcę, żebyś spojrzał na siebie i wyobraził sobie.

Tuż wokół twojego ciała fizycznego znajduje się inne ciało, bardzo delikatne ciało. Nazywa się ono ciałem energii lub ciałem eterycznym. Jest ono bardzo cienkie. Może mieć od centymetra do półtora centymetra grubości i ma bladoszary kolor, jeśli mógłbyś je zobaczyć, rodzaj koloru wydychanego dymu papierosowego na przykład i znów jest ono niewidoczne, ale w istocie możesz się wyćwiczyć, żeby je zobaczyć, gdyby było to konieczne, gdybyś był tym zainteresowany. Cóż, to jest twoje ciało energii i jest nazywane twoim ciałem energii, ponieważ w rzeczywistości działa jak ogniwa baterii i jako bateria pobiera międzynarodową energię zwaną Praną. Zasypiasz każdej nocy, ponieważ twoja bateria jest prawie rozładowana. Musi więc zostać naładowana. Dlatego właśnie sen jest tak niezbędny, żeby naładować swoje baterie, jak mówicie sobie, nieprawdaż ? Muszę naładować swoje baterie. Cóż, twoje ciało energii jest twoją baterią.

W porządku. Spójrzmy jeszcze raz na swoje ciało. Wokół twojego ciała znowu jest inne ciało. O tak. Nazywa się ono ciałem emocjonalnym lub po prostu ciałem astralnym i rozciąga się od czubka głowy do szerokości wyciągniętych ramion, a następnie zwęża się w dół do stóp i jest pełne kolorów, różnych kolorów, wirujących wokół i jest naprawdę piękne lub może wyglądać okropnie, ponieważ wasza aura pokazuje, kim jesteście, co myślicie i jakie jest wasze zdrowie i są ludzie, którzy są w stanie zobaczyć twoją aurę, są tacy ludzie i oni widzą dokładnie, jaki jesteś. Bez tajemnic, widzą kim jesteś. To ciało emocjonalne, to ciało astralne, prawie zawsze, każdej nocy opuszcza twoje ciało i sny, które masz, mogą być doświadczeniami twojego ciała astralnego podczas jego nocnych podróży. Myślę, że wszyscy zgodzicie się z tym, że kiedy budzicie się rano, w pierwszej chwili pamiętacie może niektóre rzeczy ze swojego snu, ale już chwilę później zapominacie o wszystkim. Ciało astralne również jest ciałem, które wielu ludzi widziało i uważają je za ducha, poltergeista lub cokolwiek innego, ponieważ ciało emocjonalne ma swoją własną energię i te biedne dusze, które nie wiedzą nic o Świetle, nie mają żadnej duchowej dojrzałości w swoich duszach, pozostają tam, gdzie w rzeczywistości żyły przez całe swoje życie i muszą zostać uratowane. To jest to inny temat, o którym nie będę teraz mówił.

W porządku. Chciałbym wspomnieć, że wasze ciało emocjonalne ma w istocie stosunki z królestwem roślin i tak, królestwo roślin, czyli wszystkie drzewa, wszystkie rośliny, wszystkie kwiaty itp. mają, tak, mają uczucia i znają tych z was, którzy je kochają i doceniają oraz tych z was, którzy tego nie robią.

Dobrze. Spójrzmy teraz jeszcze raz, głębiej. Masz jeszcze jedno ciało. Jest to twoje normalne ciało mentalne, to znaczy twój ludzki mentalny wymiar myśli, świadomy, nieświadomy, podświadomy i oczywiście otacza ono całą resztę ciebie, że tak powiem. Mamy więc, można powiedzieć, cztery niższe ciała, ciało fizyczne, estetyczne ciało energii, ciało emocjonalne lub ciało astralne, a następnie ciało ludzkie, normalną ludzką mentalność lub poziom umysłowy.

Są też trzy wyższe ciała. Tak. Wiem, co sobie myślisz, ale pozwól, że ci to powiem. Nie ma znaczenia, w co wierzysz lub nie wierzysz. Prawda jest taka. I to wszystko. Koniec historii, kropka. Prawda nie potrzebuje, zebyś w nią wierzył, ani żadnych kaprysów w tej sprawie. Ego tak łatwo wmawia ci, że coś jest prawdą lub fałszem, podczas gdy w rzeczywistości nie ma o tym zielonego pojęcia. Oczywiście, że istnieje wiedza zewnętrzna. Ci, którzy studiują, sami to sobie udowodniają. Tak, oczywiście, istnieje zewnętrzna wiedza pochodząca z zewnętrznych doświadczeń, ale jest też wiedza wewnętrzna, również pochodząca z doświadczenia. Jest to jednak wiedza duchowa. To duchowe doświadczenie zawsze wypływa z głębi twojej istoty i to właśnie ono mówi wam, co jest prawdą, a co fałszem. Nie potrzebujesz ego, żeby ci powiedzieć, co jest prawdą, a co fałszem. Każda nowa koncepcja, która pojawia się na twojej drodze, w porządku, spójrz na nią, pomyśl o niej. Po prostu zachowaj otwarty umysł. Nie musisz mówić "tak" lub "nie". Nie pozwól swojemu ego mówić ci, co jest dobre, a co złe. Nie, nie.

Niech prawdziwy ty powie ci, co jest dobre, a co złe, a mówiąc o prawdziwym tobie, właśnie do tego dochodzę. Wszyscy słyszeliście o duszy. Tak, ale co wiecie o swojej duszy ? Tak naprawdę czym jest dusza ? Gdzie ona jest ? Do czego ona służy ? Co ona robi ? Twoja dusza jest jedyną rzeczą, która może przetrwać po twojej fizycznej śmierci. Na początku powiedziałem ci, że jesteś A-B-C, zapomnij na chwilę o XYZ. Teraz chcę ci namalować obraz i w rzeczywistości jest w tym kalambur. Celowy kalambur. Posłuchaj teraz, co ci powiem. Niemożliwe jest oddzielenie stworzenia od stwórcy i niemożliwe jest, aby obraz był oddzielony od malarza. Każdy potrafi rozpoznać Leonarda da Vinci, Picassa, Rembrandta czy Salvadora Dali. Dlaczego te obrazy są tak rozpoznawalne ? Cóż, prostą odpowiedzią jest oczywiście to, że mają w sobie esencję artysty, malarza. Widzę, że w to wierzysz. Powiedziałem ci, że nie ma znaczenia, w co wierzysz. To, co jest prawdą, jest prawdą samą w sobie, ale ty to rozumiesz i uznajesz. W porządku. Tak samo jest z tobą. Masz w sobie esencję stwórcy, więc jeśli chcesz, potraktuj siebie przez chwilę jako dzieło sztuki, a artysta oczywiście podczas tworzenia ciebie dał ci siebie. Masz więc w sobie swojego stwórcę. Teraz ta esencja artysty w tobie rezyduje na wyższym poziomie mentalnym, znacznie powyżej twojego normalnego ludzkiego poziomu, ale pomiędzy tym normalnym ludzkim poziomem mentalnym a wyższym poziomem mentalnym, na którym przebywa esencja twojego stwórcy, znajduje się to, co nazywamy duszą. Teraz twoja dusza jest oczywiście niewidzialna, ale masz duszę i twoja dusza została ci przyniesiona z tej esencji stwórcy, która jest w tobie.

Dlaczego ? Ponieważ artysta chce od ciebie swojego obrazu, że tak powiem. Mam nadzieję, że nadal możesz za mną podążać. Chce, abyś stał się taki jak on, ponieważ w istocie jesteś jego dzieckiem. Dla wielu artystów, ponieważ ich dzieła są ich dziećmi, to artyści mają być może tysiące dzieci, tysiące dzieł sztuki i w każdym z nich jest część ich samych. Wracając do twojej duszy. Jak wiesz, kiedy umierasz, twoje fizyczne ciało po prostu się rozpada, zakopujesz je, palisz lub cokolwiek innego. To co pozostaje, to dusza i esencja. Ta esencja Ojca jest czystym Duchem. Więc teraz będę używał słowa Bóg lub Ojciec. Wolę Ojciec, ponieważ jest to łatwiejsze do zrozumienia dla ciebie. Twój Ojciec. Twój Ojciec Niebieski umieścił w tobie część siebie, dokładnie tak, jak wszyscy artyści mają swoją esencję w swoich obrazach. Ta esencja jest czystym duchem i towarzyszy twojej duszy. W rzeczywistości, w pewnym sensie, jest ojcem twojej duszy, a twoja dusza na początku jest w formie embrionalnej i musi rosnąć i oczywiście jest niewidzialna, ale nie jest duchem i nie jest fizyczna. Jest z delikatniejszego materiału, który nazywamy morontią. Nie ma potrzeby, żebyś pamiętał to słowo, ale musisz pamiętać i rozróżniać między poziomem materialnym lub fizycznym a poziomem mentalnym, a więc morontią, pomiędzy fizycznym a duchowym.

Teraz dałem ci sześć ciał do przemyślenia. Jest też oczywiście siódme. Podsumujmy więc przez chwilę. Rozpoznałeś swoje ciało fizyczne. Teraz wyjaśniłem ci twoje ciało energii, ciało estetyczne. To twoja bateria, którą musisz ładować każdej nocy, kiedy śpisz. Masz ciało emocjonalne zwane ciałem astralnym i masz również swoją Aurę, która pokazuje, kim w pewnym sensie jesteś i jaki jesteś. To naprawdę piękny kalejdoskop kolorów i to jest twój obszar wpływu i oczywiście, kiedy spotykasz innych ludzi, zderzacie się, wasze aury się zderzają. Czasami nie ma problemu, czujesz się całkiem komfortowo w towarzystwie innych ludzi, ale czasami dzieje się odwrotnie i po prostu nie możesz się doczekać, żeby się wydostać z towarzystwa niektórych ludzi. To jest zderzenie aur i jest to kolejny temat, który być może będzie można poruszyć na innej linii światła w przyszłości.

Więc proszę, teraz, kiedy patrzysz na siebie w lustrze, to zobaczysz tylko swoje fizyczne ciało, ale teraz myślę, że możesz się identyfikować ze swoim ciałem energii, a następnie z ciałem Astralnym, które normalnie opuszcza twoje ciało każdej nocy i powraca zanim się obudzisz. Czasami w nocy szarpiesz się i to dlatego, że twoje ciało astralne weszło dość gwałtownie i kopnęło cię, że tak powiem i podskakujesz w łóżku. Jestem pewien, że wszyscy mieliście takie doświadczenia. Oczywiście możesz się identyfikować ze swoim ciałem mentalnym, czyli działaniem swojego umysłu, świadomego, nieświadomego i podświadomego. Znowu niewidzialnymi, a potem ta dusza jest w rzeczywistości prawdziwym tobą. Prawdziwy ty, który ma potencjał przetrwania po fizycznej śmierci i musi być odżywiany, musi rosnąć i rośnie z pomocą esencji Ojca, który ją do ciebie przyniósł i rośnie z duchowym pokarmem. Rośnie wraz z miłością, którą okazujesz nie tylko sobie, ale i innym ludziom. Rośnie z każdym dobrym uczynkiem, który wykonałeś. Rośnie za każdym razem, gdy się do kogoś uśmiechasz i witasz go. Rośnie za każdym razem, gdy robisz coś dla sąsiada lub pomagasz komuś. Rośnie i rośnie za każdym razem, gdy robisz coś dla kogoś innego, a gdy idziesz przez życie, ta dusza rośnie i dojrzewa z powodu wszystkiego, co zrobiłeś pod parasolem miłości i robienia dokładnie tego, co chciałbyś, aby inni robili dla ciebie. To wzajemne działanie polegające na dawaniu i otrzymywaniu z miłością i wdzięcznością.

Masz wątpliwości co do tego, co niewidzialne. Cóż, pozwól, że powiem ci kilka innych rzeczy. Jest sporo rzeczy, z którymi dzielisz swoje życie i bierzesz to za pewnik, ale nie możesz ich zobaczyć, ale możesz zobaczyć ich skutek. Nie widzisz powietrza, ale nim oddychasz. Kiedy je wydychasz, widzisz parę, oczywiście w zimne dni, ale to coś innego. Nie możesz zobaczyć wiatru, ale możesz zobaczyć jego efekt w postaci drzew i liści kołyszących się na wietrze. Kiedy wąchasz róże, nie możesz widzieć zapachu, ale zapach jest cudowny, prawda ? To znowu jest niewidzialne. Nie możesz zobaczyć własnych myśli, ale twoje własne myśli są najpotężniejszą rzeczą, jaką posiadasz ? Nie możesz zobaczyć miłości. Jesteś tylko świadkiem jej działania lub innymi słowy, skutków miłości, czegoś, czego ty i wszyscy inni byliście świadkami, jestem pewien, wiele, wiele razy. Tak więc powodem, dla którego nie wiesz, że w rzeczywistości jesteś ABC wszystkiego, jest to, że nikt cię tego nie nauczył. Jak możesz coś wiedzieć, jeśli nigdy cię tego nie uczono ? I jak powiedziałem na początku, jak możesz coś kochać, jeśli nie wiesz, co to jest ? Cóż, kiedy znasz siebie. Kiedy naprawdę znasz siebie, nie możesz nic poradzić, ale kochasz siebie i dlatego znasz i możesz kochać każdego innego Toma, Dicka i Harry'ego, Jane, Mary na świecie, ponieważ wszyscy są tacy sami. Są tacy jak ty, choć inni. Wszyscy wiecie, że jesteście jedyni. Nie ma drugiego takiego jak ty w całym stworzeniu. To po prostu zbyt cudowne, żeby opisać to słowami. Nic się nie powtarza.

Cóż, mam nadzieję, że teraz dowiedziałeś się czegoś o sobie. Jesteś ABC, gdy przechodzisz przez alfabet, to będzie po opuszczeniu tego ciała i z duszą na tym morontialnym poziomie. Materiał morontialny, który jest niewidzialny, ale jak powiedziałem, jest znacznie subtelniejszy niż fizyczny, ale nie jest duchem, ale to rośnie i rośnie, dojrzewa i dojrzewa, aż pewnego dnia staje się tak delikatne, że staje się samym Duchem i następuje to cudowne zespolenie. Tak więc esencja, która została ci dana od Ojca i ty, dusza, stajecie się jedną istotą. To jest potencjał twojej duszy. I to jest powód, dla którego tu jesteś. Jesteś, pamiętaj, dokładnie jak obraz. Artysta cię namalował, Bóg cię namalował, lub Ojciec, jeśli wolisz. Ojciec dał ci część siebie, tak jak wszyscy artyści dają siebie w swoich obrazach. Wiem, że to rozumiesz. To, czy w to wierzysz, czy nie, zależy wyłącznie od ciebie. Dla mnie to nie jest ani tu, ani tam, ale w przyszłości, być może wcześniej niż chciałbyś myśleć, coś wewnątrz ciebie pojawi się w twoim umyśle i będziesz wiedział, że to, co ci powiedziałem, jest prawdą. Cała wiedza duchowa jest wewnętrzna, a nie zewnętrzna i pochodzi z wnętrza ciebie i będzie pochodzić z wnętrza twojej duszy, która wzrasta. Prawdziwa duchowa wiedza i doświadczenie są zawsze wewnętrzne, nigdy zewnętrzne. Dlatego nie ma potrzeby pozwalać swojemu ego mówić, co jest prawdą, a co fałszem, ponieważ to odnosi się tylko do świata zewnętrznego, materialnego, nigdy do świata wewnętrznego.

Cóż, myślę, że mówiłem do ciebie wystarczająco długo. Mam nadzieję, że teraz rozumiesz trochę więcej o sobie. Jesteś o wiele, wiele większy, niż kiedykolwiek mógłbyś sobie wyobrazić. Twoja wyjątkowość oraz potencjalne piękno i cudowność twojej duszy, której możesz pomagać wzrastać każdego dnia miłością, którą okazujesz innym. W porządku. Ostatnie słowa. Wszystkie obrazy reprezentują, czyż nie ? Malarza, artystę. Tak więc ty reprezentujesz Ojca. Reprezentujesz swojego stwórcę. Co reprezentujesz ? Jesteś dziełem artysty, a ten artysta to Bóg lub Ojciec. Czy reprezentujesz Go ? Ponieważ już go masz, jak wyjaśniłem. To jest twoje siódme ciało, że tak powiem, a twoim szóstym ciałem jest twoja dusza, że tak powiem. Będąc Uprzejmym, będąc kochającym, reprezentujesz Ojca, który cię stworzył i ten fragment esencji Ojca, który mieszka w tobie, tak jak w każdym z nas. Dobrze, ale dziękuję ci za wysłuchanie moich słów. Weźcie je sobie do serca, a przyniosą owoce w przyszłości i będziecie wiedzieć, że mówiłem prawdę i sami jej doświadczycie. Dziękuję.

2
Te same wiadomości po hiszpańsku i po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21342.msg103514#msg103514
Napisał : Ron Besser, administrator, członek bohater
Kategoria / Temat : Wątki nowych przekazów / Wielka nowina ! Michał Nebadoński - Zmiana stanu dla nas wszystkich


1) Napisał : Luis, młodszy członek
« Odpowiedź nr 12, 12 czerwca 2024 r., godz. 22:17:50 »

Dobry wieczór.
Drogi Panie Ron, chciałbym dowiedzieć się więcej o tym przejściu w czasie naszej śmierci do świata-mieszkania. Chciałbym zrozumieć, jak działa ciało morontialne bez nóg. Czy nie ma nic zamiast ? Czy ciało morontialne składa się tylko z głowy, tułowia i ramion ?

Uściski i wszystkiego najlepszego z okazji urodzin 🎂 !!!


2) Przekazał : Ron Besser, administrator, członek bohater
« Odpowiedź nr 13, 12 czerwca 2024 r., godz. 23:46:52 »

To jest odpowiedź na twoje pytanie dotyczące braku nóg na światach-mieszkaniach. Mogę powiedzieć co następuje :

Jest wiele rzeczy do odkrycia, gdy udasz się do światów-mieszkań. Na przykład to:

1 - Zostajesz wskrzeszony bez potrzeby posiadania czegokolwiek poniżej talii twojego nowego ciała.

2 - Nosisz kremowo-białą suknię, która zakrywa cię do podłogi, gdziekolwiek jesteś.

3 - Możesz nosić odznakę na swojej sukni po lewej stronie, kiedy patrzysz na zewnątrz, na teren świata-mieszkania.

4 - Powiedziano mi, że będę miał trzy odznaki, które powinienem nosić na mojej sukni. Są to : odznaka służbowa, odznaka przynależności, którą noszą wszyscy, która mówi, gdzie będę pracować i znak na mojej twarzy, który wskazuje, że jestem wojownikiem. Nie wiem, co to znaczy, ale tak mi mówią.

5 - Obszary moronotii są bliżej nas niż Salvington, ale światy-mieszkania leżą również na innej płaszczyźnie w topografii przestrzeni między nami na Ziemi a miejscem, w którym się znajdują w odległym obszarze przestrzeni, tak że tylko serafini domowi mają siłę, żeby odbywać tam podróż.

Nie mogę powiedzieć więcej, ponieważ nie wiem więcej i ciesz się, że pozwalają mi to powiedzieć. Mam nadzieję, że pomogło to trochę wam wszystkim i że jest to wiedza, którą lubicie. Cieszcie się następnymi dwoma do czterech tygodni, ponieważ nadchodzą wielkie, naprawdę wielkie wiadomości, że trwa wyścig o to, żeby zobaczyć SYNÓW MAGISTRÓW i zanotować nową Misję na Urantii. Więcej nastąpi później.

Ron w imieniu Wielkich Facetów przybywających na Urantię. K

3
TRANSLATIONS / 12.6.2024 – Przejście od ciała do ducha
« on: June 12, 2024, 10:15:11 am »
Ta sama wiadomość po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21195.msg103066#msg103066
Napisał : Ron Besser, administrator, członek bohater
Kategoria / Temat : Wątki nowych przekazów / Wielka nowina ! Michał Nebadoński - Zmiana stanu dla nas wszystkich
« Odpowiedź nr 10, 11 czerwca 2024 r., godz. 23:37:23 »

To zabawne, Światy-Mieszkania są naszym następnym miejscem do życia po opuszczeniu Urantii. Większość ludzi nigdy nie myśli, gdzie ja zostanę umieszczony, kiedy umrę. Czy i kiedy będę nadal żył ? Odpowiedź naprawdę brzmi : Udajesz się, cały kram, do światów-mieszkań, które są zaprojektowane nieco większe niż Ziemia i mieszczą nas, którzy przeżyliśmy nasze życie na Urantii. Mówią o tym dzisiej jako o dziewięciu planetach położonych daleko od Ziemi, Światach-Mieszkaniach, ponieważ pewien poeta na Urantii kiedyś mówił o życiu poza życiem tutaj jako o "wielu mieszkaniach" Boga.

Nie wiem zbyt wiele, ale prawdopodobnie więcej niż zwykły czytelnik Księgi Urantii. Wiem, że jest 8 (osiem) planet zwanych Światami-Mieszkaniami i że istnieją one w odległości wielu, wielu światów od naszej planety. Jesteście tam transportowani tylko jako wasze dusze, które są świadome i żyjecie jako dusze na Światach-Mieszkaniach. To tam w końcu będziecie uczeni jak być w postaci duchowej. Nie będę powtarzał tego, co mówi o tym piąte epokowe objawienie, ale każdy, kto przeżyje śmierć, będzie żył na nich przez ładny kawałek czasu, bo przejście od ciała i krwi do ducha jest dość długim procesem i to właśnie na światach-mieszkaniach przechodzi się do całkowicie duchowej egzystencji. Zostawię to teraz i powiem wam wszystkim, że przejście do Światów-Mieszkań następuje w momencie śmierci i odejścia, kiedy umieracie na Urantii. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, to dajcie mi znać.

Dzięki za post, który rozpoczyna tę dyskusję, ale na razie zostawmy to w spokoju. Wielkie dzięki.
RON

4
TRANSLATIONS / 12.6.2024 – Planowana przemiana Rona Bessera
« on: June 12, 2024, 08:54:05 am »
Transkrypcja całości nagrania po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21347.msg103487#msg103487
Napisa : SonsofGod, starszy członek
Kategoria / Temat : Tu są linki do nagrań, uwagi i plany / Lightline USA – 9 czerwca 2024 r.
« Odpowiedź nr 1, 10 czerwca 2024 r., godz. 11:55:07 »

(Dwa krótkie urywki)

Mondżoronson :
Ron chce zostać i rozkoszować się tym, ale dziś rano został poinformowany, że za kilka dni musi udać się do światów-mieszkań. Nie opłakujcie jego odejścia, ponieważ zostanie przywrócony w postaci morontialnej, którą nawet Dominick będzie mógł widzieć, a jeśli Steven wciąż tu będzie, to on też będzie mógł go widzieć. Ciało i krew zostaną zachowane i imię Ron będzie również używane do celów identyfikacji.

Ty Ron przetrwasz wystarczająco długo, żebyśmy mogli ustanowić naszą obecność na Urantii przez kolejne 20 lat, jeśli to będzie możliwe. Kochasz tę pracę, chcesz jej, ale jesteś osłabiony faktem, że jesteś w ciele. Zamierzamy zmodyfikować twoje ciało na tyle, żebyś mógł pozostać w ciele, ale abyś miał bardzo mało wspólnego z ciałem. Nie, nie będziesz jadał obiadu w tym ciele. Będziesz ożywiany w inny sposób.

5
Transkrypcja nagrania po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21331.msg103435#msg103435
Napis : Raz, starszy członek
Kategoria / Temat : NUMERY TELEFONU I KODY DOSTĘPU DO HOLENDERSKIEJ MIĘDZYNARODOWEJ / Lightline holenderska międzynarodowa
« Odpowiedź nr 2, 4 czerwca 2024 r., godz. 15:23:44 »

(Jeden urywek z transkrypcji)


Arthura :
Tu Arthura. Dzień dobry. Nie ma znaczenia, jak wymawiacie moje imię, liczy się intencja, z jaką mnie szukacie i do mnie się zwracacie. Jestem Arthura i chcę mówić o czymś, o czym nie myślicie zbyt często, a mianowicie o zasadach grzeczności lub o protokole, o których wspomina się również w wysokim środowisku społecznym. Oznacza to przestrzeganie grzeczności i manier, które powinny być takie same dla wszystkich i dla każdego, jeśli chcemy budować społeczeństwo równości i zaufania, uczciwości i szacunku. Jedna osoba nie jest lepsza od drugiej.

Wszyscy ludzie są stworzeni równymi i są postrzegani i traktowani jednakowo przez Boga, waszego Stwórcę, ale rozróżnienie, które jest dokonywane, jest tworzone przez umieszczenie jednej osoby poniżej lub powyżej drugiej i postrzeganie tej osoby jako gorszej lub lepszej lub wykorzystywanie jej jako takiej, co tworzy poważne różnice w relacjach między ludźmi powodując ideę nierównego uznania, bycia wysoko lub nisko na drabinie społecznej i to się silnie rozwinęło w waszym świecie. Wraz z tym wasze społeczeństwo zaczęło dzielić się na klasy i myśleć w kategoriach rang i pozycji, co jest czymś, co nie promuje braterstwa na świecie, a jedynie stoi mu na przeszkodzie. Szczęśliwy człowiek, jak on lubi siebie widzieć, będzie musiał ustąpić miejsca bardziej społecznie nastawionej osobie z ideą równości statusu przed Bogiem w stosunku każdego z jego braci i sióstr, którzy robią co innego w społeczeństwie i mają różne zawody, ale nie przyznaje się im większych zaszczytów lub władzy jednemu lub drugiemu.

Teraz będzie to trudna lekcja dla mieszkańców Urantii, którzy przez wieki widzieli, że ich pozycja i ranga urodzenia są cenione pieniędzmi i prestiżem, a teraz będą musieli się nauczyć zdawać sobie sprawę, że bardziej pokojowe życie może powstać tylko wtedy, gdy opiera się na jedności i nauczyć się wielkiej mocy miłości do siebie nawzajem i między wszystkimi narodami, aby prawdziwe braterstwo mogło mieć szansę wśród ludzi umożliwiając stworzenie społeczeństwa, w którym każda istota ludzka jest postrzegana jako pełnoprawna i godna osoba, a różnice klas i rang znikną i ustąpią miejsca jedności między ludźmi dobrej woli. Wtedy i tylko wtedy świat może się zmienić, a nierówność, która prowadzi do zazdrości i nienawiści, przestanie istnieć.

Dążenie do zjednoczenia i równości może następnie doprowadzić do lepszego zrozumienia siebie nawzajem i tego, czego wymaga życie dla zachowania i dobrobytu planety, tak jak Jezus żył między wami w swoim krótkim, ale intensywnym życiu na tym świecie, z czego tak niewiele zrozumiano, a jeszcze mniej przeżywano. Tu Arthur z krótką lekcją, do waszej dyspozycji.

6
TRANSLATIONS / 10.6.2024 – Człowiek ewolucyjny
« on: June 10, 2024, 06:00:06 am »
a sama wiadomość po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21348.msg103478#msg103478
Podał : Rene A Duran, członek bohater
Kategoria / Temat : LIGHTLINE PO HISZPAŃSKU DLA WSZYSTKICH / CZŁOWIEK EWOLUCYJNY
« 9 marca 2024 r., godz. 16:22:16 »

Grupa 11:21 - Przekazywanie prawd, Phoenix, Arizona

CZŁOWIEK EWOLUCYJNY

Od DOSTRAJACZA MYŚLI
Przekazujący : Evelio Rivas
Salwador, 9 czerwca 2024 r., godz. 6:03


DOSRAJACZ MYŚLI :
„Tu TWÓJ DOSTRAJACZ MYŚLI. Dzisiaj, tego dnia zajmiemy się kwestią stworzenia człowieka jako ostatniej istoty na skali istot inteligentnych opartych na ewolucji. Chociaż prawdą jest, że jego pochodzenie jest skromne, stanowi on niezwykłą przygodę dla BOGA w najszerszym znaczeniu tego słowa.”

„Postęp w zrozumieniu i rozpoznaniu swojego pochodzenia, podróżowanie ścieżką do OJCA WSZECHŚWIATA stanowi wspaniałe doświadczenie zaczynając od prochu aż do Wyspy Raj i OJCA WSZECHŚWIATA.”

„Jest to potężny eksperyment. W całej tej podróży wolna wola odgrywa decydującą rolę, gdy zrozumienie postępuje do punktu, w którym wznoszenie się jest postrzegane jako cel śmiertelnej egzystencji, jako kiełkowanie gwiezdnego nasienia, którym OJCIEC WSZECHWIATA obdarzył każdego człowieka.”

„Zbiory tych, którzy się wznoszą są niezrównanym faktem dla tych, którzy zdołają zastosować swoją wolę do wzniesienia się. Oczywiście nasion jest wiele i nie wszystkie z nich kiełkują, więc wolna wola oznacza prawdopodobieństwo, które czyni ludzi równymi, ponieważ podlega tylko jej determinacji, bez jakichkolwiek więzów.”

„Mamy więc nadzieję, że w miłości UNIWERSALNEGO OJCA odnajdziemy naszą drogę i jesteśmy za to wdzięczni. Jest to ścieżka, która doprowadzi do odkupienia każdego, kto uczyni ją prawdziwą w swoim sercu ucieleśniając sztandarowe wartości takie jak życzliwość i szacunek, które sprawią, że ludzkość wzrośnie przechodząc do swojego punktu pochodzenia, którym jest jej UNIWERSALNY OJCIEC.”

„Tu TWÓJ DOSTRAJACZ MYŚLI. Kończę to skupienie się na kondycji ludzkiej. Życzę wam postępu. Kochamy was wszystkich. Miłego dnia.”

Koniec

Evelio Rivas

7
TRANSLATIONS / 9.6.2024 - Wielka nowina
« on: June 09, 2024, 11:27:57 am »
Wiadomość po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21342.msg103456#msg103456
Przekaz : Ron Besser, administrator, członek bohater
Kategoria / Temat : Wątki nowych przekazów / Wielka nowina ! Michał Nebadoński - Zmiana stanu dla nas wszystkich
« 8 czerwca 2024 r., godz. 12:14:47 »


Wpis nr 3 w sobotę, 8 czerwca 2024 r.

MICHAŁ NEBADOŃSKI :
"Właśnie dowiedzieliśmy się, że ohydna klika weszła w nastrój normalnego działania. Dotyczy to nie tylko Urantii, ale także wszechświata, a Rząd Serafinów jest teraz normalny, jak dawniej, przynajmniej na Urantii!

O 11:31 rano czasu letniego Nowego Jorku, została wysłana do MNIE następująca wiadomość : MICHAŁ NEBADOŃSKI od Szefa Serafinów na Urantii do MNIE, co następuje :

KONDOLENCJE
SZEFA SERAFINÓW
Do Księcia Planety
Do Szefa całego Personelu
Do Pana Zbawiciela, Boga OJCA


MIANOWICIE :

REBELIA ZWANA SERAFINÓW została zakończona ogłoszeniem przez OJCA WSZECHŚWIATA, ponieważ ustalił on, że cała sprawa rebelii nie jest obecna w 7 (siódmym) Sektorze Przestrzeni i że ogłasza, że jest normalna i obecna w Nebadonie, w Dominium Nebadonu i związanych z nim Wszechświatach Lokalnych.

REBELJI już nie ma.

MICHAŁ NEBADOŃSKI pragnie wyjaśnić wszelkie błędne rozumienie tego, co to oznacza :

1 - URANTIA wkrótce ogłosi, że jest wolna od kliki.
2 - URANTIA wkrótce ogłosi gotowość do wycofania się i otwarcia swoich drzwi dla SYNÓW MAGISTRÓW.
3 - Przygotujcie się na ogłoszenie Misji, które wkrótce zostanie podane przez MONDŻORONSONA, SERARĘ i SEN-SENA, KTÓRZY wszyscy są Synami Magistrami i którzy teraz mówią :


SYNOWIE MAGISTROWIE i MISJE, KTÓRE NADCHODZĄ :

"Cieszymy się, że możemy wreszcie przemówić do planety oczyszczonej z buntu.

"Cieszymy się, że możemy mówić do tej publiczności jako pierwsi, którzy dowiedzieli się o zakończeniu rebelii i że możemy kontynuować bez dalszych incydentów dla całego personelu pozostawionego na Urantii, kiedy musieliśmy poddać planetę kwarantannie przed jakimkolwiek wejściem lub opuszczeniem jej przez ostatnie sześć (6) dni. Proszę, upomnij prawie wszystkich w pobliżu ciebie Ron, ponieważ muszą ustąpić i dołączyć do twojej pracy z prośbą o twoją dobrą wolę dla nich i dla nas. Perypetie z REBELIĄ dobiegły końca. Odsuwam się teraz i oddaję głos SERAFINOWI stojącemu w tej chwili koło Rona :

RZECZNIK SERAFINÓW stojący przy mnie, Ronie :
"Nie podoba mi się ta deklaracja, ani w nią nie wierzę, ale otrzymuję wszelkie wskazówki w moich wiadomościach, że on, Ron Besser, jest zachwycony tymi wiadomościami i nie wysyła żadnych wiadomości odwetowych do Mnie lub do nas, zbuntowanych serafinów. Bądź pewien, że nie otrzymaliśmy od naszych dowódców żadnego zaprzestania działań wojennych, a Dowódca stojący teraz blisko mnie wskazuje, że jest wiadomość od OJCA ESZECHŚWIATA, że bunt ustał. Nie wiem jak zareagować, ale nie jestem już w opozycji do ciebie Ron. Przestań też zaraz martwić się o śmierć, Ron, ponieważ umieściliśmy cię teraz w tym położeniu i nie korzystamy z tej decyzji, ale dbamy o twoje dalsze dobre samopoczucie.

"Za kilka godzin otrzymasz cielesnych gości, którzy powitają cię. Będą to Dominick i Steven Gitz, żeby przejrzeć wasze miejsca i muszę powiedzieć, że są w dobrych nastrojach, chociaż Steven Gitz czuje się kiepsko po podróży z przygodami z Luizjany, żeby cię dziś odwiedzić Ron.

"Niemniej jednak, uczcijmy koniec działań wojennych i możesz nic nie mówić, ale słyszę, że Dostrajacz mówi od ciebie :

"DROGI DUCHU SERAFINIE stojący w tej chwili koło Rona :

"Nie jesteś rozważany kiedykolwiek jako wróg tak długo, jak nie przebiłeś ciała Rona i jak to zostało zrobione ostatnio z powodu nienawiści serafinów w pobliżu Rona za jego pracę z wami wszystkimi. On nie jest nigdy w pełni osądzony, dopóki nie spotka Przydzielonego Wartownika, którego nie lekceważy, ale z którym jest w ciągłym konflikcie aż do teraz.

"Michał Nebadoński podpisał usilną prośbę o pokój od Serafinów z Nebadonu, którą chce uczynić widoczną dla was wszystkich, gdy będzie mógł ją szybko i dobrze przetłumaczyć.

"My, twoi ZAUFANI SERAFINOWIE Ron, gratulujemy ci twoich starań o pokój. Ustąp i pozwól mu zachowywać się tak, jak powinien, a to dlatego, że chociaż jesteś wystarczająco oszukany, nie jesteś skrzywdzony i doceniasz to w pełni, jak widzę. Musimy jednak dojść do wniosku, że twoja nienawiść do flegmy rozpaczy wciąż w tobie nie została jeszcze zniesiona, a to dlatego, że tak bardzo nie lubisz głównego władcy sektora, księcia Lucyfera, choć już nie. Został on wysłany i znajduje się w areszcie w celu ponownego pełnego osądzenia buntu Lucyfera. Ty Ron otrzymasz wiadomość o tych decyzjach i teraz możesz być pewny, że twoja praca dla Misji będzie postępować dobrze i przez lata, jeśli jesteś przygotowany na otrzymanie aktualizacji zdrowia, która pozwoli ci na cokolwiek i wszystko, co powinieneś mieć jako prawdziwy przywódca nowego objawienia Urantii, wierzymy, że wkrótce szóstego i widzimy, że nie jesteś gotowy walczyć z nikim na tym etapie gry.

"W PEŁNI skończyłeś pracę dla Michała Nebadońskiego i nie pojawia się nowa Stwórcza Córka, ale nowy Stwórczy Syn zwany MICHAŁEM NEBADOŃSKIM jest teraz w pozycji nad Urantią ze Stwórczym Duchem odnowionym, nie przez starego, ale przez nowego, usankcjonowanego przez TARKASA nowego Stwórczego Ducha nad Dominium i całym Siódmym Sektorem Przestrzeni, który już tu jest. Należy pamiętać, że Siódmy Sektor Przestrzeni był w rebelii od połowy października 2023 roku i jest teraz zgodny z nowymi władcami tego sektora, MICHAŁEM NEBADOŃSKIM oprócz samego Nebadonu.

"Dominium, którego stolicą jest Salvington, ma przyjemność ogłosić, co następuje :

DOMINIUM POSIADA TERAZ SPECJALNE MOCE, żeby przywrócić STARE CENTRUM DZIAŁAŃ NEBADONU, Salvington, aby stało się teraz główną stolicą DOMINIUM i że specjalni przedstawiciele z każdego z SZEŚCIU (6) wszechświatów lokalnych, które tworzą DOMINIUM z siedzibą w SALVINGTONIE, mają zgłosić się do świata głównej siedziby znajdującego się w pobliżu URANTII, a wszystko wkrótce będzie dla ciebie dobrze i precyzyjnie.

"RON, ty wkrótce umrzesz na Urantii, ponieważ jesteś bardzo zmęczony, ale musisz wiedzieć, że otrzymasz impuls z kwatery głównej Wszechświata Lokalnego i że otrzymasz od nich w prezencie przypinkę do noszenia na koszulce oznaczającą nie tylko nowe dominium, ale także pierwszego obywatela Dominium nie z kliki, starannego i trwale pokojowego w Nebadonie oraz sześciu innych lokalnych wszechświatach. Więcej o tym później i wiele więcej dla ciebie, kiedy wkrótce przyjdziesz Ron. Nie możemy powstrzymać cię przed rychłą śmiercią.

"W każdym razie, tu MICHAŁ NEBADOŃSKI, który wkrótce przemówi jak nastepuje :

"Tchnąłeś życie z powrotem w ten system Ron i chociaż nie jesteś szalony na punkcie tych, którzy ponownie przekazują w zachodnim sektorze Stanów Zjednoczonych, jesteś czule i dobrze pamiętany za walkę nie z Przydzielonym Strażnikiem, ale z jego przedstawicielem, którego odesłałeś prawie natychmiast. Oficjalnie uznano, że słusznie postąpiłeś i on został odosobniony na wysokościach, żeby stanąć przed sądem za wtargnięcie do Systemu Planet, do którego należy Urantia. Nie zrobił tego z premedytacją, ale tak właśnie się stało i byłeś wściekły o to. Nikt nie może mi powiedzieć, że nie jesteś jednością z Synami Stwórcy, ale jeszcze nie jesteś i trzymaj się z dala od tych cech, dobrze ? (Dobrze !)

"Wreszcie, trzeba wam wszystkim powiedzieć o wiele więcej, ale teraz nie jest na to odpowiedni czas. Miejmy nadzieję i módlmy się, abyśmy mogli kontynuować właściwe MISJE. Miłego dnia, MICHAŁ NEBADOŃSKI.

KONIEC

PS : Tu Ron. Przygotujcie się na to, że dowiecie się, co oznacza nowa Epokowa Era, którą teraz przeżywacie. Nie mogę przewidzieć, co to da. Bądźcie czujni w tych wielkich czasach. R

8
TRANSLATIONS / 8.6.2024 – Modlitwa i przysięga
« on: June 08, 2024, 12:55:01 pm »
Wiadomość po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21341.msg103455#msg103455
Przekaz : Ron Besser, administrator, członek bohater
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / Przysięga, żeby pozostać na Urantii, żeby zobaczyć początek Misji
« 8 czerwca 2024 r., godz. 11:15:58 »


8 czerwca, godz. 11:15, Jork, Pensylwania, USA
MICHAŁ NEBADOŃSKI

Ogłoszenie :

"Kilkakrotnie proponowaliśmy, żeby Ron i inni, którzy osiągnęli pewien poziom kompetencji, aby te osoby nie rozwijały się już pod opieką planety, ale pozostały w ciele troszcząc się o nas i my o nich. Aby to zrobić, sugerujemy, co następuje : (Żebyście przynajmniej zobaczyli jak Misje pojawiają się na Urantii, prosimy zrobić, co następuje.)

1 - Jeśli jesteście zainteresowani pozostaniem przynajmniej dla niektórych Misji Ducha, prosimy żebyście się pomodlili o PRZEDŁUŻENIE życia.

2 - Jeśli jesteście pewni, że chcecie to zrobić, wstańcie teraz i poproście : „Chcę zostać wystarczająco długo, aby zobaczyć początek Misji Ducha na Urantii !”

Jeśli wstaliście, a musicie wstać ! Podnieście prawą rękę ! Stojąc powiedzcie, że chcecie zostać wystarczająco długo, żeby cieszyć się niektórymi z tych Misji, a my wtedy pomyślimy o waszym zdrowiu i o mocach uzdrawiających. Ron już wstał i poprosił o pozostanie. To zależy od was, czy wstaniecie, podniesiecie prawą rękę i oświadczycie : „Chcę zobaczyć początek Misji Ducha na Urantii”. To jest wszystko, czego potrzebują wasi Dostrajacze, żeby ustalić zdolność pozostania. W przypadku Rona jest ona doskonała i został on już zaakceptowany, aby pozostać na jakiś czas, gdy ta Misja Ducha wkrótce się rozpocznie !”

KONIEC

9
Transkrypcja całości nagrania po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21319.msg103416#msg103416
Napisa : SonsofGod, starszy członek
Kategoria / Temat : Tu są linki do nagrań, uwagi i plany / Lightline z wtorku 28.5.2024 r., MICHAŁ, Kim są wyższe istoty i czym jest dla was wiara
« Odpowiedź nr 1, 31 maja 2024 r., godz. 13:28:24 »

(Jeden dłuższy urywek)


Michał Nebadoński :
Dziękuję Dominicku, tu Michał Nebadoński. Przychodzę dziś do tej grupy, żeby powiedzieć krótko do wszystkich zgromadzonych i wszystkich, którzy słuchają. Wy, którzy macie wiarę, nie jesteście ślepi. Wszyscy, którzy dążą do Boga wiedzą, że istnieje wyższa istota. Chcę, żebyście zrozumieli, kim jest ta wyższa istota. Jestem nią ja i to ja obdarzyłem sobą waszą planetę i dlatego jest ona moją planetą, jest naszą planetą. Jestem waszym bratem jako Jezus, abyście mnie poznali, abyście poznali wyższą Istotę i mnie jako waszego brata, a także jako Chrystusa, jako Chrystusa Michała. Ja objawiłem Ojca, Ojca Wszechświata, którego również powinniście znać i powinniście również wiedzieć, że ja, Michał Nebadoński, dzielę z wami tę samą wyższą Istotę Ojca, co wy. Mam szczególną naturę, sam jestem bóstwem pod wieloma względami, ale nie jestem Bogiem Ostatecznym. Jestem uosobieniem Ojca, kiedy mnie znacie i kiedy mnie widzicie.

Nie umniejszajcie tego, że mówię wprost przed wami, ponieważ pragnę być i pozostawać w waszych sercach, ale wasze sercea nie są oddzielone od reszty was, tak więc, kiedy mówię o waszych sercach, mam na myśli esencję was, całość was i to, co przebija się i zwycięża nad umysłem, który z trudem akceptuje wiarę jako to, czym ona naprawdę jest. To daje moc całej waszej istotcie od stóp do głów, od góry do dołu, dosłownie i w przenośni, a także moroncjalnie i duchowo, że macie wiarę i że z taką wiarą możecie poznać to, co definiujecie jako wyższą istotę i wyższy cel. Kiedy już macie to indywidualne doświadczenie, staracie się dzielić nim z grupą, ze światem, ze swoimi bliskimi. Umysł nadal góruje, gdy ugruntowujecie wiarę. Nadal próbujecie używać umysłu do podzielenia się tym, czego doświadczyliście, tym, o co chodzi, ale to, co z tym robicie, nie musi być takim mentalnym ćwiczeniem dzielenia się.

To, co z tym robicie, to emanujecie prawdą, miłością i pięknem z tej otwierającej modlitwy i rozszerzacie to na swoich bliskich, a ci bliscy mogą być ze świata, ze środowiska, a zwłaszcza spośród tych, którzy z pewnością są objęci umysłem, czyli z królestwa zwierząt, z królestwa roślin, z ekologii środowiska, a tym bardziej, jeszcze bardziej ze świadomości ducha, umysłu ducha i wszystkim, co jest obdarzone wyższym i najwyższym duchem Ojca, co jest tak istotne dla przedłużenia, kontynuacji i płynnej integracji między życiem a śmiercią. Obiecujemy wam, Ojciec i ja, że dostaniecie więcej czasu. Zasłużycie wiarą na nagrodę czasu, ale nie ślepą wiarą. Pod tym względem ślepa wiara zwykle nie wyraża tego, o czym mówiłem, o zapracowaniu wiarą. Wiara doświadczalna, przynosi owoc wyrażania wszystkiego, co dobre, ufne i piękne, co możecie wchłonąć i doświadczyć i rzutować to z powrotem w świat bez martwienia się o mentalne zrozumienie i potrzebę, żeby ludzie zrozumieli to, co macie i czego doświadczacie. Po prostu automatycznie zaczniecie dzielić się tym ze swoimi braćmi i siostrami.

I będziecie, jak to mówią, eksperymentalnie i ewolucyjnie to pomnażać. Nie oznacza to, że z dnia na dzień osiągniecie jakiś niesamowity status bycia idealną, wspaniałą osobą, o której wiecie, że możecie nią być i którą duch w was stara się, powiedzmy, skonstruować lub wykuć poprzez to, co planeta zapewnia przez edukację. Edukację, która buduje wasze dusze do tego przedłużonego życia i zawiera waszą osobowość, która pozostaje stała zwłaszcza w tym przyznanym przedłużeniu czasu i że ostatecznie, jeśli chcecie to ekstrapolować lub zrozumieć, dokąd to zmierza, oczywiście idzie do potencjalnego zespolenia z Duchem Ojca w was, co już wam objawiłem, z waszą duszą i z waszą osobowością. To przedłużenie czasu przyznane wam po zespoleniu, to jest wieczność, nieśmiertelność. Jeszcze nie całkiem ją macie. Jesteście najniższym zakonem istot synostwa z największym atutem Ojca i największą ułomnością materialnego czasu i przestrzeni, zrodzoną ze zwierzęcia i przekutą w ducha z wyborem i niebezpieczeństwem śmierci i śmierci na zawsze.

Ci, którzy byli i są stworzeni ponad wami w hierarchii ducha, nie mają takich ograniczeń. Oni mogą tracić swoje życie na wieczność, zaprzeczając rzeczywistości. Ci, którzy mają nieśmiertelność, niekoniecznie są doskonali. Mają wznoszącą się i opadającą hierarchię, można powiedzieć, między mną a wami i ktoś spomiędzy jest na wyższym lub niższym końcu spektrum doskonałości. Można to zdefiniować jako boskość. To bóstwo tworzy boską istotę. Bóstwo stwarza istoty, więc kiedy dziecko rodzi się w waszym świecie, to bóstwo nadaje mu osobowość. Jesteście wystarczająco inteligentni, żeby zrozumieć, że pomimo tak wielu podobieństw na wielu poziomach, każdy z was jest wyjątkowy, z pewnością wystarczająco wyjątkowy, a zwłaszcza wyjątkowy z czasem gromadzenia doświadczeń, którymi naprawdę wypełniacie pojemność wszechświata, których on potrzebuje, żeby działać, żeby wszechświat działał. Istnieją systemy nieskończoności, które mimo to są zamknięte, ale potem te systemy rozrastają się w kolejne systemy i jeszcze więcej systemów i to spełnia zdolność wiecznej istoty do utrwalania dynamicznego życia, które nie musi stać się nudne i nie musi wpadać w zastój w takim stopniu, żebyście spoczywali i byli odpychani od koncepcji wiecznego życia. Częścią tego początkowego szkolenia w tym aspekcie, o którym właśnie wspomniałem - tu wciąż kontynuuję ja, Michał Nebadoński - jest to, że tajemnica Ojca nie ma być nigdy w pełni osiągnięta, tak aby przyjemność nieskończoności wraz z wiecznością była zawsze obecna.

Dziękuję wam za nadstawianie uszu i ci, którzy słyszą, niech słyszą. Nie ma wstydu z powodu dzieleniu się tym, co właśnie wam powiedziałem. Nie potrzeba do tego religii, nie potrzeba instytucji religijnych. To te instytucje muszą zawsze uczyć fundamentalnych podstaw mojej objawionej religii. Mojej religii objawionej wam jako Jezus i tych dalszych objawień, które dopiero nadejdą i które zawsze nadchodzą i potencjalnie przychodzą za pośrednictwem środków takich jak ta Linia Światła i ogólnie Linie Światła. Co by było, gdyby miały one odpaść jak liść z drzewa, gdyby Linie Światła miały odejść. To jest moje dzisiejsze przesłanie, które powinniście zabrać ze sobą i nauczyć się znajdować nowe sposoby wzrastania prawdy, piękna i dobra oraz objawienia Ojca i naprawdę powinniście wiedzieć, w którą stronę iść i do czego dążyć w życiu poprzez drogę, którą ja nazywam Michałem i którą wy też możecie nazywać Michałem.

Kiedy ludzie pytają, kim jest Chrystus, można powiedzieć, że Jezusem, ale można też powiedzieć, kim był Jezus i czy był boski, czy był kimś więcej niż tylko człowiekiem, że był także Chrystusem Michałem. Byliśmy w tym życiu jednym z Jezusem i oni obaj pozostają żywi, ale to Michał jest stałą swojego stworzenia, w którym żyjecie. Michał jako Jezus ukończył szkołę, tak jak wy ją ukończycie. Jedyna różnica polega na tym, że Jezus, jako Michał, podczas swojego życia na planecie miał przywilej bycia czasami tylko człowiekiem, a kiedy nim był, kiedy już ukończył szkołę, był człowiekiem wznoszącym się do Ojca, tak jak wy będziecie, a ja pozostanę jako Michał z Nebadonu, wszechświata lokalnego mojego stworzenia i waszego stworzenia. Wy po prostu stwarzacie na mniejsze sposoby w granicach swojego pola i wpływów oraz spuścizny swojego życia.

Jezus wedrował, żeby stawać się wieloma rzeczami w drodze do Ojca. Droga do Ojca jest wskazywana przez wielu synów, ale Jezus objawił Ojca i od tego czasu ludzie, tacy jak wy, są obdarzeni tym duchem w takim stopniu, że zdolność waszego gatunku, jeśli otrzyma odpowiednią glebę do wzrostu, może się dość szybko okazać. Dość szybko. Brakuje wam tego, co może być uzupełnione przez te pośrednie zakony Boskich Synów wraz z wysokimi zakonami Synów Bóstwa, że jeśli zstępujemy na was, to jesteśmy uzbrojeni w programy i metody zarządzania, które mogą szybko zmienić sytuację na planecie, żebyście mogli przestać dążyć tak ciężko, jak to robicie, czuć się bezpiecznie i być wolni od gniewu i urazy tego życia, jak po prostu życie na tej planecie często się przedstawia dla większości planety.

Kiedy te programy nadejdą i kiedy ci synowie i istoty, te wyższe istoty staną się znane, nie przyniosą urazy, nie będą sędziami pełnymi wściekłości, że będziecie szukać sprawiedliwości, którą dziś rozumiecie jako sprawiedliwość. Nie do mnie należy pouczanie was o niedoskonałości waszego podejścia do sprawiedliwości. Jestem waszym Ojcem w stworzeniu. Ci, którzy pomogliby zarządzać takimi rządami, aby przynieść wizję, którą właśnie przedstawiłem, to nie ja. Ja jestem waszym Panem w duchu, Bóstwem. Wiążę jednak to wszystko razem, ale nie jestem bezpośrednim zarządcą niczego bezpośrednio w waszym życiu, lecz jestem tym, który przedstawia wam drogę, żebyście to robili sami. Tak więc podstawową konkluzją tego, co mam do powiedzenia, jest to, że w przeciwieństwie do buntu, ja, Chrystus Michał, dostarczam mojego ducha, żebyście mogli zrobić to sami. Możesz to zrobić między sobą i dlatego będzie to doświadczalne i wieczne. Ta nagroda jest wasza.

Bunt, w przeciwieństwie do tego, wspiera ten gniew w was i ma na celu poszukiwanie sprawiedliwości poprzez nikczemne środki zniszczenia, przeciwny koniec stworzenia, ale wszechświat jest z natury twórczy, nie potrzebujecie dychotomii dobra i zła, światła i ciemności, jak przedstawiają ją rebelianci. Nie potrzebujecie tej dychotomii, ponieważ stworzenie jest alternatywnie twórcze, a zniszczenie, które nazwalibyście zniszczeniem, jest równie twórcze i znajduje się w tym spektrum. Nie potrzebujecie buntowników. Ci, którzy byli, już nie istnieją. Dowiecie się, czym naprawdę jest światło i ciemność.

Kocham was wszystkich. Teraz nauczcie się kochać siebie, nauczcie się kochać Ojca wewnątrz was i obserwujcie, co on może zrobić i zrobi z waszym wewnętrznym i zewnętrznym otoczeniem. Co więcej, nie jestem jedynym, który was kocha. Ci, którzy są lojalni wobec mnie i starają się wypełniać wolę Ojca, również was kochają, a ich służba dla mnie, dla was i z wami również będzie tego przykładem. Naprawdę, wszystko, co musicie robić, to pracować nad tym trochę każdego dnia, a następnie nauczyć się dzielić tym z Ojcem i dziękować Ojcu i wybaczać sobie i wybaczać swoim braciom i siostrom i podążać za tą twórczą dynamiką, którą właśnie nakreśliłem. To stworzenie jest teraz trudne w waszym środowisku, ale kiedy doświadczycie prawdziwego tworzenia, prawdziwej miłości, to nigdy nie przestaniecie tego doświadczać i zawsze możecie do tego powrócić i zacząć wpływać na otaczający was świat. Jedną z korzyści z tego jest to, że spojrzycie na świat, spojrzycie na swoich braci i siostry z nowym filtrem tej potencjalnej miłości, tego nieodłącznego stworzenia, które wszechświat wam zapewnia.

I dalej wiedzcie, kto wam to zapewnia. To Trójca z Raju, wasz ostateczny cel i pielgrzymka pasują do tego celu. Wyższe istoty są egzystencjalnym Bogiem tego Ojca Wszechświata, który tak tajemniczo, z miłością i radością został wam dany przez Ojca, że żadna inna istota we wszechświecie w pełni tego nie rozumie, ponieważ tego nie posiada. Pozostawcie więc tę tajemnicę nie do rozwiązania, ale raczej do doświadczania. Możecie jej doświadczyć i możecie dzielić się tym ze mną, dzielić się tym z Ojcem i dzielić się tym z każdym, kogo spotkacie. Miłego dnia i kocham was wszystkich i przesyłam specjalne życzenia szczęśliwej podróży, jeśli tak ma być dla wszystkich waszych dusz i życzę wam, abyście byli wspaniali, kiedy zakończycie swoje fizyczne życie i rozpoczniecie życie na nowo. Wybudowałem wiele wzmianek, o których słyszeliście wcześniej, ale jest wiele mieszkań, w których można doskonalić to, czym się dzisiaj podzieliliśmy w tej podróży nieśmiertelności i wieczności, która jest w kierunku Ojca, abyście byli doskonali. Bądźcie jak On i poznajcie Go.

Życzę wam powodzenia w zrozumieniu wszystkiego, co przed wami wyłożyłem i aby ostatecznie nie było to trudne do zrozumienia dla zwykłego człowieka, a także dla błyskotliwej osoby. Spójrzcie na wszystko, co jest we wszechświecie i poprzyjcie to wezwanie, że on zna was, a wy znacie jego i że wszechświat ma całą tę energię, również z całą swoją osobowością i macie powiedzieć, że wszechświat ma wyższą istotę i uczy się naszych imion i uczy się, że mamy imię. Jesteśmy Michałem, jesteśmy Ojcem, jesteśmy duchem i będziemy was edukować, abyście byli w stanie zrozumieć i rozpoznać, z kim i z czym wchodzicie w interakcję w danym momencie, a wasza wiara zostanie nagrodzona w odpowiedzi. Miłego dnia.

10
The issue has been known for decades. It is not enough to read. As written above you need to find access to a long training course and take it successfully.

As it was once mentioned on the forum, the automatic copy apparatuses are not scheduled to be made available on Urantia for the time being.

11
TRANSLATIONS / 31.5.2024 – Objaśnienia Arthury
« on: May 31, 2024, 11:22:00 am »
Transkrypcja całości nagrania po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21314.msg103397#msg103397
Napisa : SonsofGod, starszy członek
Kategoria / Temat : NUMERY TELEFONU I KODY DOSTĘPU DO HOLENDERSKIEJ MIĘDZYNARODOWEJ / Lightline holenderska międzynarodowa
« Odpowiedź nr 1, 28 lutego 2024 r., godz. 15:54:47 »

(
Jeden urywek)


Arthura :
Tu Arthura jako wasz następny mówca, żeby sie przyjrzeć potrzebom planety i waszym potrzebom jako obywateli tego świata, który jest w ciągłym niebezpieczeństwie ruchów geograficznych i nieoczekiwanych zmian w umysłach ludzi. Tak niewielu na tej planecie dowiedziało się jak dotąd o intencjach Michała i jego personelu, jak wy, wy wszyscy w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, gdy byliście w stanie otrzymywać informacje z niebiańskiej strony i byliście również świadkami buntu, który tak często uderzał w planetę i jej planetarny rząd. Są to rzeczy, które normalnie dzieją się bez wiedzy ludności, ale dzięki Fundacji Magisterskiej i naszemu łącznikowi Ronowi Besserowi i kilku innym na tej Ziemi mieliśmy i mamy możliwość przekazywania wam najnowszych aktualizacji. Jesteście dobrze świadomi sytuacji, jaka rozwinęła się w ciągu ostatnich lat, od czasu wielkiej zmiany, jaką było wejście w Nową Erę Wszechświata zadekretowaną przez naszego Ojca i konieczną po tym, jak najwyższy wysadził nie tylko siebie, ale także wiele niebiańskich istot.

Te wielkie zniszczenia pozostały nieprzygotowane do oglądania przez wszystkich, ta ogromna planeta, na której najwyższy miał swoją siedzibę i z której pracował. To zmieniło i zmieni wiele we wszechświecie Ojca i miało wielki wpływ na wszystkich, którzy w nim żyją, ponieważ wszystko w rzeczywistości jest jednością. Kiedy zmienia się jedna rzecz, wpływa to na całość. Doprowadziło to do pewnej formy współpracy między niektórymi wszechświatami lokalnymi w waszym Superwszechświecie nr 7. Utworzona została federacja między nimi, łącząca siły udzielając sobie nawzajem pomocy tam, gdzie jest to potrzebne. Wszystkie te wszechświaty lokalne są różne i pozostaną zarządzane zgodnie z ideami i ideałami ich własnych Synów Stwórców, ale będą negocjować pewne wzajemne sprawy i starać się pomagać sobie nawzajem, gdy zostaną poproszeni o wzmocnienie swoich zakonów, które wszyscy mają we wszechświatach lokalnych stworzonych przez Synów Michałów w ich własnej domenie.

Zakon Melchizedeków w waszym wszechświecie lokalnym jest ustalony i bardzo odpowiedni do wykonywania wszelkich obowiązków, o które zostanie poproszony. Oni zawsze są gotowi wyruszyć na misję lub pomóc w nieoczekiwanej sytuacji, gdzie tylko mogą i pomóc Michałowi i jego stworzeniu. Jestem Arthura i widziałam Melchizedeków postawionych w wielu niezręcznych sytuacjach, w których to oni zajmowali się sprawami i wiele razy ratowali i ocalili planetę przed katastrofą i utratą wiary w Boga, w Bóstwa Egzystencjalne i ich Rajskich Synów, z których niektórzy schodzą na planety w celu specjalnych osądów i misji.

Jako Arthura mogę wam powiedzieć, że kiedy sprawy zostaną ponownie uregulowane i zostaną podjęte nowe środki, aby postawić stopę na Urantii, Rajscy Synowie, Synowie Magistrowie będą funkcjonować tutaj na Ziemi w zdumiewający sposób współpracy między przywódcami waszych narodów jako boscy doradcy, którymi są. Świat dowie się, że to Bóg wysyła swoich wysokich przedstawicieli, aby utrzymywali rząd planetarny, niezbędny dla każdej planety dla rozwoju w stronę bardziej zaawansowanych czasów, kiedy nie będzie konkurencji, lecz ludzie nauczą się żyć razem, a dzielenie się dobrami i zaufanie do siebie nawzajem ostatecznie doprowadzi do bardziej pokojowych narodów, które nauczyły się żyć jako przyjaciele, a nie wrogowie i kiedy braterstwo między ludźmi może mieć szansę na podtrzymanie życia na planecie na wszystkich poziomach i we wszystkich okolicznościach. I to jest miejsce, w którym ja, Arthura, daję moje wsparcie i pomocną dłoń stworzeniu Michała i pomagam wam, obywatelom tego świata uświadomić sobie, co możecie zrobić i czym możecie być dla waszego świata. Chcę was zapoznać z planami, które są dla was przygotowane przez Ojca i Michała Nebadońskiego dla wszystkich, którzy wierzą i ufają Bogu i jego wysokim boskim współpracownikom. Tu Arthura do waszych usług. Życzę wszystkim miłego dnia.

12
TRANSLATIONS / 31.5.2024 - Melchizedek Mantutia mówi o Dominium
« on: May 31, 2024, 09:25:24 am »
Transkrypcja całości nagrania po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21314.msg103397#msg103397
Napisa : SonsofGod, starszy członek
Kategoria / Temat : NUMERY TELEFONU I KODY DOSTĘPU DO HOLENDERSKIEJ MIĘDZYNARODOWEJ / Lightline holenderska międzynarodowa
« Odpowiedź nr 1, 28 lutego 2024 r., godz. 15:54:47 »

(
Jeden urywek)


Melchizedek Mantutia :
Tak, Elise, to jest Melchizedek Mantutia, wasz Książę Planetarny. Chciałbym odnieść się do faktu Dominium, który został wam przedstawiony kilka lat temu. Dominium zostało stworzone z pomysłu, aby móc pracować i jednoczyć się w pewnych przypadkach, aby być silnym i wspierać się nawzajem w potrzebie. Partnerstwo między kilkoma lokalnymi wszechświatami bliskimi siebie, które mogą napotkać te same trudności lub nagłe zmiany w rozwoju lub ochronie ich terytorium, ale bardziej jeszcze w celu promowania współpracy, jeśli okaże się ona przydatna dla wszystkich stron. Zazwyczaj wszechświaty lokalne nie mają ze sobą wiele wspólnego. Wszystkie mają swoich Synów Stwórców, Synów Michałów i wszystkie są stwarzane zgodnie z ideami i ideologiami tych Synów, którzy stwarzają różne formy życia w swoich wszechświatach na wzór światów Hawony, gdzie Wieczny Syn we współpracy z Ojcem dają przykład.

Hawona powstała w całości, wraz z pojawieniem się Nieskończonego Ducha, który powołał to stworzenie do istnienia jako kreację doskonałą. Hawona jest wzorcem dla każdego nowego Syna Stwórcy i jego stworzenia wszechświata lokalnego w czasie i przestrzeni. Każdy Syn Stwórca z zakonu Michałów będzie sie starał o taki kompletny wszechświat, gdy zacznie stwarzać swój własny wszechświat lokalny. Ogólnie rzecz biorąc zakony stwarzane przez Michała są tego samego typu. Gwiazda Jasna i Poranna, Melchizedekowie, Synowie Lanonandekowie, Nosiciele Życia, Synowie Worondadekowie i tak dalej, aż do stworzenia ludzi. Syn Stwórca będzie się wcielał siedem razy w postaci siedmiu stworzonych przez siebie istot, aby doświadczyć, jak to jest być jednym z jego stworzeń. Po tym, jak Syn Stwórca przejdzie przez te siedem doświadczeń, jest on Mistrzem Synem Stwórcą i może całkowicie niezależnie kierować swoim stworzeniem tak, jak mu się podoba. Trudności, które mogą się pojawić we wszechświecie lokalnym, nie są zwykle omawiane z innymi Synami Stwórcami.

Jednak w przypadku porozumienia jako Federacja i to Dominium tworzą oni partnerstwo i mogą również czerpać wzajemnie z wiedzy i siły innych, żeby pokonywać wszelkie przeszkody i trudności. Wspierają się one nawzajem i mogą ustanowić wymianę, jeśli jest to pożądane lub konieczne. Konsultują się ze sobą i mają większy stopień współpracy, który pozwala im prezentować się we wspólnej władzy. Mogą również pożyczać od siebie grupy istot i w razie potrzeby uzupełniać braki, prosząc się nawzajem o pomoc. Niewątpliwie będą istniały konsultacje między zrzeszonymi członkami Federacji zwanej Dominium, którzy budują silne więzi między sobą, ale poza tym są niezależni i mogą mieć bardzo różne polityki w swoich lokalnych wszechświatach.

Dominium utworzone w tym Superwszechświecie nr 7 jest pierwszym tego rodzaju i obecnie składa się z siedmiu członków stowarzyszonych. Siedem wszechświatów lokalnych, których zarząd ma siedzibę w Nebadonie pod przewodnictwem Michała Nebadońskiego na Salvingtonie i miejsce zarządzania może się zmieniać co jakiś czas między członkami tej Federacji Dominium. Jestem Mantutia Melchizedek i to są moje dzisiejsze słowa o Dominium. Życzę wam pięknego dnia. Do widzenia.

13
TRANSLATIONS / 30.5.2024 - Michał Nebadoński mówi o misjach
« on: May 30, 2024, 11:55:25 am »
Transkrypcja całości nagrania po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21314.msg103397#msg103397
Napisa : SonsofGod, starszy członek
Kategoria / Temat : NUMERY TELEFONU I KODY DOSTĘPU DO HOLENDERSKIEJ MIĘDZYNARODOWEJ / Lightline holenderska międzynarodowa
« Odpowiedź nr 1, 28 lutego 2024 r., godz. 15:54:47 »

(
Jeden urywek)


Michał Nebadoński :
Tu Michał Nebadoński. Jestem tutaj z wami, z wami wszystkimi, żeby powiedzieć kilka słów każdemu, kto może usłyszeć lub przeczytać te słowa później na forum dyskusyjnym. Jestem Michał Nebadoński i jestem waszym Synem Stwórcą, jak wszyscy dobrze wiecie. Przez lata stawialiśmy czoła i radziliśmy sobie z wieloma problemami we wszystkich naszych wysiłkach, żeby przynieść wam misję i aby Fundacja Magisterska mogła być używana przez wszystkich w duchu, którzy zechcieli należeć do tej misji. Wiele próbowano i wiele było na skraju nowego początku dla was na Urantii, planecie mojego ostatniego obdarzenia, siódmego, którego doświadczyłem na niej, na jednym z moich własnych stworzeń. Jako Michał Nebadoński moim ostatnim obdarzeniem było objawienie Boga jako waszego Ojca wszystkim na Urantii i we Wszechświecie Lokalnym, ale musiałem stawić czoła znacznie więcej niż oczekiwano i ukończyłem moje obdarzenie przed moim czasem, kiedy Jezus został przybity do krzyża i umarł w moim imieniu.

Jezus dokonał cudownych dzieł podczas swojego pobytu na Ziemi i nie ma na tej planecie nikogo, kto nie słyszałby jego imienia. Jest on największym dziedzictwem na waszym świecie i obiecał powrócić, aby dokończyć to, czego nie mógł dokończyć podczas swojego krótkiego pobytu na Urantii jako dorosły mężczyzna. Jezus miał wiele dostępnych dat swojego powrotu, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie i musiał czekać na lepsze czasy. Kilka razy było naprawdę blisko i Jezus przygotowywał obszerny plan działania. On naprawdę chciał powrócić i uczynić swój powrót wspólnym wydarzeniem z Misją Magisterską ze względu na te wspaniałe zasoby, które Ron Besser przygotował do pracy, zakładając Fundację Magisterską i jej sześć siostrzanych firm dla Synów Magistrów. Jezus postanowił wykorzystać te udogodnienia do własnego powrotu i do celów administracyjnych, chociaż Jezus będzie również działał za pośrednictwem Misji Michała i jej funkcji. Program Jezusa i wszystko, co chce zrobić dla Urantii jest oddzielone od wszystkiego innego, co jest planowane dla Urantii i kiedy sytuacja nadal się pogarszała, Jezus musiał podjąć decyzję o wycofaniu się i oczekiwaniu na planetę, aż będzie ona bardziej otwarta na to, co chciał i nadal chce osiągnąć.

No i wiele rzeczy się zmieniło, nawet do tego stopnia, że wasz przywódca Ron Besser ledwo może utrzymać załamujące się ciało, które zostało tak poważnie zaatakowane i być może będziemy musieli pozwolić mu kontynuować pracę na światach-mieszkaniach i w innych miejscach, gdzie będzie zajęty pracą dla spełnienia Woli Ojca. To was zasmuci i rozumiemy to, rozumiemy wasze uczucia, ponieważ jest on partnerem, nauczycielem, przywódcą i towarzyszem, którego wszyscy kochacie, ale jestem Michałem Nebadonu i dlatego mówię to wam wszystkim. Nigdy nie pozwólcie, żeby przeniesienie się ktokolwiek z jednego świata do drugiego was przygnębiało. Wszyscy doświadczycie tych samych rzeczy, gdy nadejdzie wasz czas, a my w duchu będziemy tam, żeby was przyjąć i żebyście spotkali tych, których tak bardzo kochaliście i będziecie kontynuować pracę z nami dla waszej planety. Tam zobaczycie, że próby, przed którymi stoi Urantia, zostaną zakończone i że nadejdą nowe, bardziej duchowe czasy. Wszyscy wiemy, że Ron chciałby, żeby fundacja prosperowała, a elektrownia została zbudowana i produkowała. Mamy nadzieję, że tak się stanie, ale jeśli nie, to będzie to obserwował ze świata-mieszkania i cieszył się każdym osiągniętym sukcesem oraz tym, jak Fundacja Magisterska posuwa się naprzód i stanie się główną organizacją duchową, jaką kiedykolwiek widziano na Urantii. Wiele zostanie zrobione i nadal będzie robione przez Fundację Magisterską i stanie się ona jedną z najbardziej znanych organizacji na planecie i będzie służyć jako przykład dla wielu planet, gdy pozwoli się im rozpocząć zakładanie tak pięknego miejsca dla ducha do pracy w materialnym świecie.

Tak więc drodzy ludzie, nigdy się nie poddawajcie i pozostańcie pełni nadziei i oczekiwania na nadchodzące rzeczy. Kontynuujcie to, co jest waszym głębokim pragnieniem, a wiem, że jest to głębokie pragnienie was wszystkich, żeby być częścią tego, co duch może zrobić od czasu do czasu na waszej planecie i pracować ze mną, Michałem Nebadońskim, waszym Synem Stwórcą, który kocha was wszystkich. Idźcie naprzód i zacznijcie myśleć o dobrych rzeczach, których już byliście częścią. Pomyślcie o tym, co możecie zrobić w przyszłości, kiedy przekażemy wam nasze zapowiedzi. Będziecie zaskoczeni, jak szczegółowe i odmienne będą niektóre z naszych planów i nasza pomoc, gdy Urantia zmieni się z planety buntu w planetę duchowej wnikliwości i głębokiej wiary oraz szacunku dla waszego Rajskiego Ojca, który zna was wszystkich, który widział wasze pragnienie, żeby pomóc waszej planecie wznieść się na horyzoncie jako ogromna planeta, jako świecąca gwiazda, planeta, którą stworzyłem, moja planeta, planeta Jezusa, planeta Melchizedeka Machiwenty i planeta dla was wszystkich, ale szczególnie planeta, która jest w rękach naszego Uniwersalnego Ojca.

Urantia zawsze była planetą tysięcy trudności i najbardziej skomplikowanych problemów, kiedy nic nigdy nie szło zgodnie z planem, ale miejscem, gdzie spotkaliśmy ludzi, którzy wierzyli w Ojca, w jego wszechświat i w jakiś sposób przetrwali dzięki swojej wierze. Jesteście najbardziej niesamowitymi Agondonterami, jakich kiedykolwiek spotkaliśmy i wszyscy zostaniecie nagrodzeni za waszą wiarę i ufność w to, co widzieliście, czego was uczyło objawienie, Księga Urantii i wiele lekcji, których nauczyliście się na forum. Kontynuujcie tę dobrą pracę, nigdy nie zapominajcie konsultować się ze swoim Dostrajaczem, ponieważ pochodzi on od Ojca i wie wszystko. Mówi Michał Nebadoński. Teraz się wycofuję i zostawiam was z tymi słowami : Kocham was. Żegnam się i życzę wam wspaniałego dnia.

14
Transkrypcja całości nagrania po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21314.msg103397#msg103397
Napisa : SonsofGod, starszy członek
Kategoria / Temat : NUMERY TELEFONU I KODY DOSTĘPU DO HOLENDERSKIEJ MIĘDZYNARODOWEJ / Lightline holenderska międzynarodowa
« Odpowiedź nr 1, 28 lutego 2024 r., godz. 15:54:47 »

(
Jeden urywek)


Melchizedek Machiventa :
Tu Machiwenta, tu Melchizedek Machiwenta, Elise. Tak. Jestem Melchizedek Machiwenta. Nie ma znaczenia, kto mówi do ciebie o dzisiejszych obawach lub o tym, co ma się wydarzyć z Fundacją Magisterską lub z planetą, albo o czymkolwiek, co zostało przygotowane dla was i dla nas. Faktem jest, że planeta musiała zostać najpierw oczyszczona z kliki i wszelkich powstańców, którzy próbują działać przeciwko temu, co duch chce zrobić, zanim będziemy mogli rozpocząć jakąkolwiek pracę, niezależnie od tego, czy jest to Michał i jego personel, czy my jako Mechizedekowie, czy jakakolwiek inna grupa niebiańskich zaniepokojonych przyszłością Urantii.

Jestem Melchizedek Machiwenta. Wielu Mechizedeków, którzy są moim zakonem, zostało wyznaczonych do pewnych miejsc na planecie i nadal pracują po cichu próbując zmienić sytuację w obszarach na waszym świecie, gdzie rzeczy się warzą, a wojna może grozić światu. Pamiętajcie, że byli Melchizedekowie umieszczeni, aby nadzorować określone regiony i nie przestali tego robić i oni będą na straży przez jakiś czas i będą pomagać Synom Magistrom, którzy kontynuują swoje misje i pozostaną przygotowani, aby zobaczyć wykonanie tego, o czym Mondżoronson mówił i nauczał wiele grup uczniów na waszym świecie, a nawet do pewnego stopnia zaangażował ich w nowe poglądy na zarządzanie i rządzenie waszym światem. Wśród was było wielu, którzy się tym interesowali i byli w stanie dostrzec perspektywę i użyteczność takiego społeczeństwa, chociaż trudno im było zrozumieć, jak osiągnąć tak wielką zmianę z tak wieloma ludźmi zaangażowanymi na świecie w niebezpieczeństwie, w niepokoju, gdzie idee władzy mogą prowadzić tylko do wojny.

Monjoronson mówił o tym, co należy wdrożyć na planecie, żeby uświadomić ludziom konieczne zmiany, a następnie zrozumienie wśród ogółu populacji, że trzeba zmienić wiele aspektów waszego życia na Urantii i nauczyć się konieczności świata połączonego, a nie rozdartego przez władzę i posiadanie, żeby sobie uświadomić wpływ każdej osoby w bardzo skomplikowanym społeczeństwie i znaczenie komunikowania się i pracy wszystkich narodów w atmosferze wzajemnego zrozumienia bez tak wielu różnic w statusie społecznym i ekonomicznym, od których świat nie wydaje się być kiedykolwiek uwolniony. Monjoronson dał wiele lekcji na temat zrównoważonego społeczeństwa i środowiska, w którym planeta może się rozwijać i prosperować, jeśli nastąpi zmiana świadomości i sposobu myślenia, która pomoże wszystkim narodom uświadomić sobie lepsze sposoby uczynienia życia użytecznym i bardziej świadomym Boga na tej konkretnej planecie.

Absolutny brak świadomości Boga na waszej planecie czyni wasz świat miejscem, które nieuchronnie stanie się światem odstępczym i nie jest to świat, który można łatwo zmienić przez jakikolwiek wpływ ducha, chyba że mogliby przejąć niektóre z waszych rządów lub innych ważnych instytucji, ale to nigdy się nie wydarzy. Zawsze będziemy przychodzić i pomagać tylko jako doradcy waszych przywódców i innych wpływowych osób.

Jestem Melchizedek Machiwenta i wiem bardzo dobrze, że każdy stworzony i zamieszkany świat musi przejść przez te same próby, ale różne etapy rozwoju, aby w końcu dojść do czasu uświadomienia sobie, że można stworzyć pokój i stabilność tylko wtedy, gdy nadejdzie czas wielkich reform i porzucenia starego, który nie działa i że należy szukać lepszych i bardziej zrównoważonych rozwiązań, aby zastąpić to, co kiedyś było ideałem dla społeczeństwa, ale już nie działa na przeludnionej planecie, gdzie konieczne stało się podjęcie decyzji, które natychmiast muszą wpłynąć na wszystkich i każdego, aby uzyskać lepszy świat dla wszystkich.

Tu wciąż Melchizedek Machiwenta. Dziś wkraczamy w ostatni okres transmisji i wiadomości, w których musicie prosić o czysty kanał. Klika została oczyszczona, o ile to widzimy i połączenia ze światem duchów zostaną zrekonstruowane i udostępnione wszystkim, którzy mogą znaleźć połączenie z duchem, najpierw z ich serc, a następnie ze specjalnych umiejętności udostępnionych wszystkim z was, którzy są aktywowani i chcą ćwiczyć, aby to zrobić. Doprowadzi to do skontaktowania się ze światem duchów w celu uzyskania wszystkich niezbędnych wiadomości, które będą pochodzić od nas, pomagając wam w waszych pragnieniach połączenia się z Bogiem i usłyszenia, jak On mówi. Musicie zdać sobie sprawę, że możliwość rozmowy z Bogiem jest zawsze z wami i możecie z niej skorzystać, kiedy tylko chcecie. Bóg jest zawsze gotów słuchać, a nawet odpowiadać na wasze pytania. Musicie tylko pójść do Niego i poprosić Go, a On przyjdzie do was lub wyśle swoich posłańców, żeby pomogli wam znaleźć drogę lub odpowiedzieć na wasze pytania.

Każdy ma prawo zbliżyć się do Boga, ponieważ każdy jest dzieckiem Bożym i wszystkie dzieci Boże są przez Niego kochane tak samo, niezależnie od tego, czy w Niego wierzą, czy nie. Bóg kocha zarówno religijnych, jak i ateistów, prostodusznych i geniuszy, wszystkie swoje dzieci, ponieważ wie, że wszyscy się uczycie i próbujecie znaleźć swoje miejsce na tej Ziemi, a później w ogromnym wszechświecie ze sobą nawzajem i z Nim, waszym Stwórcą. Bóg przemawiał przez wielu, aby dotrzeć do swojego ludu, a wy tutaj mieliście przywilej usłyszeć wiele rzeczy o Bogu i Jego stworzeniu poprzez to, co czytaliście i czego nauczyliście się na Liniach Światła, które były tak skuteczne przez lata. Nie chcemy tego przerywać, ponieważ tak wielu słucha i cieszy się tym, co słyszy. Kiedy nadejdzie czas, że opuścicie tę Ziemię, aby udać się do świata-mieszkania i będziecie mogli być użyci przez nas w innych częściach Bożego stworzenia. Wielu będzie potrzeba do tego, co musi zostać zrobione, aby mieszkańcy tej planety byli poinformowani i zjednoczeni, będąc żywym przykładem istnienia Boga w nich. Odnajdą się nawzajem i zjednoczą tak jak wy w tej grupie i to pomoże ludziom związać się i da im poczucie, że należą do bliskiej duchowej rodziny, jednocześnie współpracując z duchowymi nauczycielami i kierownikami w tym, co chcą przynieść na waszą planetę.

Jestem Machiwenta i mówię wam, że nadejdzie nowy czas, czas, kiedy ujawnimy nasze plany dla tej planety i prosimy was, abyście byli czujni, ponieważ będziemy potrzebować znaleźć wielu z was z tych grup, które już istnieją. Jest praca do wykonania dla waszych bliźnich. Tak wielu żyje w ignorancji i nie mają pojęcia o miłości lub związku między Bogiem i jego dziećmi oraz o tym, jak mogą pomóc światu. Wasz świat potrzebuje doświadczonych przywódców, którzy będą wystarczająco silni, żeby podejmować decyzje, które pomogą wszystkim narodom uświadomić sobie, że tylko poprzez komunikację i wzajemne zainteresowanie całą ludzkością i jej środowiskiem można doprowadzić do lepszego świata i być może czasu trwałego pokoju, gdy każdy będzie chciał pracować dla siebie nawzajem, a nie tylko dla własnego kraju lub społeczności i to właśnie zamierzamy pokazać ludziom w naszych przyszłych planach i poprosimy, a nawet zmusimy ludzkość do zaakceptowania naszych warunków, ponieważ ludzie muszą zdać sobie sprawę, że stoją teraz na progu zrozumienia, że nie można przynieść pokoju i skończyć ze zniszczeniem, jeśli nie będziecie w stanie zmienić swojej mentalności i postawy wobec tak boskiego stworzenia, jakim jest wasza planeta. Ta planeta została wyeksploatowana niemal do granic możliwości i nigdy się nie podniesie z tak poważnego wyeksploatowania bez najwyższej i natychmiastowej troski, co oznacza całkowitą zmianę wszystkiego, co wiedzieliście w swoim dotychczasowym istnieniu.

Wszystkie te zmiany zmienią Ziemię i ludzi na niej żyjących. Zmienią ich życie społeczne, cele ekonomiczne i poglądy religijne. Niewątpliwie spowoduje to zamieszanie w sposobie myślenia ludzi i w tym, jak zawsze żyli, ale wszystko to jest konieczne, aby dać światu zmianę, aby przetrwać i zrobić miejsce z pomocą waszych boskich doradców, dla Jezusa. Dla Jezusa, żeby powrócił na Urantię i zrobił to, co chce zrobić, co obiecał zrobić i skończył z tym, czego nie można zrobić, a teraz, w tym czasie, chce zobaczyć, jak to się kończy bardzo innym planem niż ten, kiedy musiał opuścić planetę zbyt wcześnie w swoim krótkim życiu jako Syn Obdarzający na tej Ziemi.

Jestem Melchizedek Machiwenta i jak powiedziałem, nadejdzie nowy czas i prosiliśmy was wszystkich, żebyście wytrwali, zachowali wiarę i zaufali waszemu Bogu, Ojcu, żebyście ufali Michałowi Nebadońskiemu, waszemu Ojcu Stwórcy, żebyście się modlili i pracowali dla ludzi, którzy nic nie wiedzą o tych wszystkich rzeczach, o których jesteście informowani. Radzę wam, żebyście byli na bieżąco i zwracali uwagę na wszelkie zmiany, które zauważycie w tym, co dziś wydaje się normalne i użyteczne w społeczeństwie, ale jutro może być zupełnie inne. Jesteśmy Melchizedekami, którzy działają w każdej sytuacji i w każdych okolicznościach i mamy do tego prawo dzięki łasce naszego Ojca Stwórcy, Michała Nebadońskiego. Tu Melchizedek Machiwenta. Wycofuję się teraz, żeby dać tej przekazującej możliwość przyjęcia innych, którzy chcieliby tu mówić. Miłego dnia.

15
TRANSLATIONS / 26.5.2024 - Michał mówi o wojnie w Izraelu
« on: May 26, 2024, 04:21:45 am »
Ta sama wiadomość po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21307.msg103375#msg103375
Napisał : Ron Besser, administrator, członek bohater
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / Michał mówi dziś o wojnie w Izraelu
« 25 maja 2024 r., godz. 12:14:23 »


Na 25 maja 2024 r. (sobota)
Przesłanie Michała
Od Fundacji Magisterskiej
Przekaz z 25 maja 2024 r.


Pozdrowienia !

Tu Michał Nebadoński. Mam dziś rano trochę wiadomości w ten świąteczny weekend z okazji Dnia Pamięci w Stanach Zjednoczonych.

Doszedłem do wniosku, że następna Misja na Urantii działa i nie działa, ale na ogół nie działa, ponieważ mechanizm oczyszczania ze starych przekazujących nadal nie działa idealnie. Co to jest, to temat do omówienia jeszcze w tym roku i wtedy będę mógł w pełni zrozumieć, co się dzieje na Urantii.

Kiedy mówię „Co się dzieje na Urantii”, to sugeruję, że na Urantii pojawiają się rzeczy, których tam nie umieściłem. Jedną z nich jest wezwanie do pokoju w niekończących się oficjalnych komunikatach na całym świecie. ICJ (Sąd Najwyższy Unii Europejskij, jak sądzę), nakazał Izraelowi zaprzestanie napadów na Ramthę, ale powstrzymał się od nakazania pokoju, to jest jedno, a ja, MICHAŁ NEBADOŃSKI, również uważam, że nadszedł czas, żeby Izrael powstrzymał swoją wściekłość i zajął się ideą pokoju w Gazie. Wiem, że Ron uważa, że uchodźcy ze Strefy Gazy powinni zostać osiedleni w Jordanii, ale Jordania również nie jest zadowolona z ostatnich pohukiwań Aldżaziry na temat pokoju.

Z tego powodu pozwolę sobie krótko omówić nasz pogląd na konflikt izraelski.


POGLĄD MICHAŁA NA WOJNĘ I KONFLIKT


„Kiedy przygotowujemy powitanie planety, zawsze jesteśmy pewni, że zrozumiemy jej obecny stan poprzez koszt krwi i łez w niekończących się wojnach o przetrwanie.

„Z tego powodu Urantia jest nieustannie osądzana z powodu niekończącego się ubóstwa pokoju i musi poddać się ciągłej zaporze myśli od ducha na wysokości.

„Izrael jest krajem, który został wyrzeźbiony z ziem Bliskiego Wschodu i z tego powodu rozgniewał Beduinów lub Arabów, którzy utrzymują się ze stad zwierząt. Beduini ze Strefy Gazy, znani jako Palestyńczycy, głośno domagali się prawa do korzystania ze swoich stad na rozległych obszarach ziemi, które nazywali pastwiskami, ale ostatnio populacja Beduinów naprawdę wzrosła i są teraz ściśnięci w miejscu zwanym Gazą i na Zachodnim Brzegu Izraela. Doprowadziło to do poważnego konfliktu, a dla Palestyńczyków spowodowało zerwanie wielu kontroli nad dobrym rządem nad narodem palestyńskim.

„Tak się składa, że wiem, iż palestyńska ojczyzna została kiedyś odcięta nie przez Izrael, ale przez innych, co doprowadziło do diaspory niespotykanej od czasów hellenistycznych reżimów sprzed tysięcy lat. Z tego powodu Izrael rości sobie prawo do zwierzchnictwa nad regionem i co pięć lub sześć lat toczy wycieńczjące wojny z Palestyńczykami. W rezultacie strach, jaki wywołują one zarówno w Izraelu, jak i w Jordanii oraz w większości innych państw arabskich, kończy się powszechną wojną, a następnie zapanowuje pokój na kolejne pięć lub sześć lat.

„Obecnie palestyński rząd obraził Izrael, ściągając pięć lub sześć tysięcy brutalnych bojowników, którzy szturmowali granice Izraela w październiku ubiegłego roku, a następnie odmówili opuszczenia kraju po wzięciu izraelskich zakładników. To nieprzerwanie obciążało Izrael i zdecydowało, że jest to ostatni raz, kiedy Palestyńczycy będą mieli szansę zrobić to ponownie, a wojna jest teraz wojną na wyniszczenie i bardzo ważne jest, żeby uznać, że naród palestyński został zredukowany do niewolniczego podboju, który doprowadzi do kolejnej i znacznie bardziej śmiercionośnej wojny niż ta, którą Izrael ma dzisiaj !

„Z tego powodu, ja, Chrystus Michał nalegam na ostatnią rewizję przez Sąd Najwyższy MTK, który właśnie opublikował swoje ustalenia, żeby zrobił jeszcze jeden krok i nie pozwolić Izraelowi i Palestyńczykom żyć na zawsze tak blisko, jak obecnie i nalegać, żeby JORDANIA stała się scentralizowanym domem narodu palestyńskiego. Nie ma pomyłki w tym, że Izrael powstał z pustynnych ziem używanych przez Palestyńczyków, ale oni nigdy nie twierdzili, że jest to ich ojczyzna, lecz używali jej tylko jako pastwiska. Teraz znów przygotowują DŻIHAD i tym razem zostaną wyeliminowani nie tylko przez Izrael, ale przez kilka państw arabskich, które przyłączą się do pokonania Hamasu, który nie ma pojęcia, dlaczego walczy na ziemiach, które według Aldżaziry należą do Izraela i wszystkich Arabów na Bliskim Wschodzie. Obejmuje to również Jerozolimę.

„Dochodzę do wniosku jako Chrystus Michał, że nie pozostaje nic innego do omówienia, jak tylko usunąć państwo palestyńskie i powierzyć Izraelowi władzę nad tym małym obszarem. Nie chodzi tu o Gazę, ale o Zachodni Brzeg Jordanu i oddanie go palestyńskim interesom. W najlepszym razie jest to trudne i ja, MICHAŁ NEBADOŃSKI nie spodziewam się, że kiedykolwiek znów zobaczymy takie negocjacje. W latach 70. było to możliwe, ale rząd Ben Guriona nie chciał słyszeć o żadnych Palestyńczykach, którzy mieszkaliby tak blisko i zadekretował cały wschodni kraniec Morza Śródziemnego jako kult żydowskich interesów. Oni (Izrael) nigdy nie nauczyli się żyć w pokoju i harmonii z takim wrogiem, jakim stali się Palestyńczycy i tam nigdy nie będzie pokoju, dopóki jedna z frakcji nie zostanie całkowicie wyeliminowana.

„Z tego powodu sugeruję, aby Izrael nie scedował Zachodniego Brzegu, ale scedował Gazę na rzecz międzynarodowej agencji, która zagwarantuje, że obszar Gazy będzie pod międzynarodową kontrolą i zarządem, a Zachodni Brzeg nie zostanie scedowany z powrotem na Palestyńczyków, ale będzie negocjowany przez istniejące arabskie mocarstwa, aby zdecydować o losie palestyńskiej ziemi ojczystej, która jest dziś naprawdę Zachodnim Brzegiem Izraela”.

(Mapa Izraela i Gazy jest tu do wstawienia)


Tu MICHAŁ NEBADOŃSKI. Ta mapa wyraźnie pokazuje dzisiejsze problemy na Bliskim Wschodzie. Dlaczego Churchill kiedykolwiek myślał, że Arabowie będą żyć w pokoju z żydowską ojczyzną, nie da się powiedzieć, ale podjął decyzję prosto i dobrze i z tego powodu jesteśmy gotowi położyć krzyżyk na ten przydział, ale przewidujemy, że naród Izraela nigdy nie będzie w pokoju do końca swojego życia, podczas gdy Palestyńczycy stracą wszystko oprócz tego, co myśleli, że mieli w pokojowych negocjacjach tak wiele lat temu.

Na razie zostawiam to wszystko.

Michał Nebadoński i serce Jezusa Chrystusa tak wiele lat temu. K”


Ron Besser : Jako wasz dzisiejszy przekazujący myślę, że widzicie zdrowie i wspinaczkę do tego, co jest potrzebne, aby zakończyć problem palestyński i problem arabski w ogóle, żeby poradzić sobie z innym elementem arabskim, państwem żydowskim i że nigdy nie będzie końca wrogości, chyba że Izrael sceduje Zachodni Brzeg jako arabską ojczyznę Palestyńczyków.

Nie podałem dyktanda Jezusa, a to ON życzy sobie, aby lądowanie państw arabskich trwało tak, jak trwa, ale aby wyeliminować Hamas i horror Hezbollahu czekający, aby uderzyć na Izrael z północy Izraela. Jezus wypowiedział się na temat tego problemu kilka lat temu i cytuję tę wypowiedź Jezusa:

„(Jezus powiedział:) »Nie ma żadnej reprezentacji, której mógłbym dać pełne uznanie, ale jestem pewien, że Izrael ma w swoim sercu zmianę miejsca dla każdego z tych nieszczęść, jeśli może oderwać pokojową palestyńską ojczyznę od swoich tylnych drzwi i uwolnić sprawę palestyńską do współczesnego świata i zachować pokój, jak jest to wymagane od wszystkich dobrych państw narodowych, gdziekolwiek Palestyńczycy mogą znaleźć dom, aby w końcu odpocząć i osiągnąć wielkość, którą kiedyś posiadali jako jeden z narodów Palestyny z dawnych czasów«. K.”


Ron - I wreszcie to od palestyńskiego przywódcy ARAFATA :

„Jestem rozsądny i samotny tutaj, na światach mieszkaniach i to jest prawdziwe niebo dla wszystkich Palestyńczyków i światowych spraw Arabów, jakie mogą być. Dla twojego życia Ron, zostaw te sprawy, ponieważ są tak zajadłe, że nie jest bezpiecznie zajmować się nimi w tej chwili, ale jeśli chodzi o Palestyńczyków, to wstyd, jaki teraz ponieśli, będzie pokutował do końca ich życia, prawdopodobnie w Jordanii, ponieważ automatycznie zgodzisz się ze mną, że Palestyńczycy muszą znaleźć ojczyznę z dala od konfliktu izraelskiego, a to wymaga teraz pracy wszystkich państw arabskich. To nie jest łatwa rzecz do powiedzenia przy twoim charakterze, ale jesteś zbyt przyzwyczajony do pokoju i spokoju, że nikt nie zmusza cię Ron, żebyś w ogóle przyglądał się sprawie palestyńskiej ojczyzny i to jest wstyd dla ludzi z zachodnich demokracji, ponieważ nie wiedzą, co to znaczy być bezdomnym przez tyle lat, nie nazywając się już nigdy narodem.

„Nie jesteśmy jak KURDOWIE z Turcji i innych państw na Bliskim Wschodzie, ale znajdujemy z nimi wspólny język z powodu tych wojen. Tu ARAFAT. Cieszę się, że w końcu zaakceptowałeś mnie jako normalnego człowieka Ron i przeprowadzę z tobą wywiad, kiedy tu przyjdziesz. JESTEM ARAFAT. Miłego dnia !”


Ron : Sądzę, że doszliśmy do końca naszej dzisiejszej pracy i dziękuję wszystkim, którzy zajęli się tak trudną sytuacją na Urantii. K

KONIEC

Pages: [1] 2 3 ... 6