Author Topic: 25.11.2021 – Szacunek  (Read 24 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Andre_P

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 681
    • View Profile
    • Email
25.11.2021 – Szacunek
« on: November 25, 2021, 02:57:35 am »
Ta sama wiadomość po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=18234.msg96485#msg96485
Przekaz: Lemuel, członek bohater
Kategoria / Temat : Wątki nowych przekazów / SZACUNEK
« 25 listopada 2021 r., godz. 02:01:55 »


Nauczyciel : CALUMNIA
Przedmiot : SZACUNEK
Przekazujący : Lemuel
Miejsce : Girona, Katalonia, Hiszpania,
Data/Godzina : 25 list. 2021 r., 07:00 czasu miejscowego, 06:00 UTC


Dziś rano porozmawiamy o szacunku. Wszyscy wiecie, co to znaczy i jest wiele okazji, kiedy szacunek musi być okazywany komukolwiek, kto tego wymaga. Niedawno rozmawialiśmy o protokole, który również wiąże się z szacunkiem. W istocie te dwa pojęcia idą w parze. Protokół to szacunek w działaniu.

Szacunek dla samego siebie jest tak oczywistym wymogiem, że można by pomyśleć, że nie warto o nim wspominać, ale tak nie jest. Ci, którzy oddają się różnym nadużyciom wobec swoich ciał, nie mogą mieć pojęcia, czym jest szacunek dla samego siebie. Jest to jeszcze jeden przykład całkowitego braku duchowej edukacji. Kiedy ktoś zaczyna zwracać uwagę na wewnętrzne podszepty, zauważa że zmniejsza się jego chęć do dalszego nadużywania ciała.

Istnieje również przypadek, w którym na szacunek trzeba sobie zasłużyć i może to zająć trochę czasu. W związkach osobistych szacunek jest potrzebny, kiedy zauważa się różnice i trzeba je zaakceptować, w przeciwnym razie związek będzie trwał krótko.

Nauczyciel musi zasłużyć na szacunek ucznia, wykazując się nie tylko umiejętnością nauczania, ale także szacunkiem dla jego chęci do nauki. Wiele razy osiągnięcia i profesjonalizm osób, które można spotkać są dobrze znane i po przedstawieniu się takiej osobie, natychmiast okazuje się jej szacunek.

Miejmy nadzieję, że wszyscy z czasem nauczą się, że bez szacunku dla samego siebie nie można tak naprawdę okazywać szacunku nikomu i niczemu innemu. Wszystko zależy od tego, czy masz zainteresowanie w odkrywaniu siebie, bo jeśli tak, to wkrótce znajdziesz orientację duchową i będziesz szanował to, czego się dowiedziałeś o sobie.

Kiedy ktoś w pełni uzna, że Ojciec nie tylko mieszka w tobie, ale także we wszystkich twoich braciach i siostrach, wtedy będzie okazywał całkowity szacunek wszystkim i wszystkiemu, a ta planeta będzie na drodze do Światła i Życia.

Do następnego razu.

Miłego dnia