Author Topic: 6.1.2024 – Szóste Epokowe Objawienie  (Read 4287 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Andre_P

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1496
    • View Profile
    • Email
6.1.2024 – Szóste Epokowe Objawienie
« on: January 06, 2024, 10:59:56 am »
Transkrypcja nagrania po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=20951.msg102565#msg102565
Napisał : Raz, pełny członek
Kategoria / Temat : Tu są linki do nagrań, uwagi i plany / Lightline USA z wtorku, 3 stycznia 2024 r.
« Odpowiedź nr 1, 4 stycznia 2024 r., godz. 17:17:30 »

(Urywki z transkrypcji)


Marian Rowley :
Tu Marian Rowley. Kiedyś obsługiwałam telefony w Federacji, którą nazywaliśmy Fundacją Urantii. Moim zadaniem było odpowiadać za przychodzące pytania i wątpliwości. Moja praca przy 533 Diversity Parkway była pierwszą, która działała na forum. To był sposób Sadlera na przejrzenie wszystkich dokumentów, które miały zostać opublikowane jako objawienie. Pracowaliśmy nad tym przez osiem lat czytając każdy dokument i zatwierdzając nasze pytania. To był wspaniały proces, ale pod koniec pośredni ostrzegli nas, że bunt Lucyfera znów się nasila i że musimy szybko zakończyć projekt. W rezultacie to zeszło z pras drukarskich w 1955 roku, a miało się ukazać w 1958 roku. Ze względów państwowych Ron, nie wiedziałeś o tym.

Ron Besser :
Nie, to dla mnie nowość. Dziękuję.

Marian Rowley :
Z innych powodów, żeby zadbać o nich, ja, Marian Rowley przejęłam obowiązki kierowania grupą czytelników Księgi Urantii, którzy żyją teraz na światach-mieszkaniach. Powiem ci teraz coś, co jest dla was wszystkich nowością, Ron. Ta grupa cię nie lubi, Ron. Jesteś zbyt uparty. Z tego powodu faktycznie pracujemy tak, że nie jesteś dopuszczany, chyba że ja mam pytanie. Teraz okazuje się, że jesteś kluczowy dla sprawy, za którą tu stoimy. Nie nalegasz na wygłaszanie wykładów lub przemawianie do grupy. Nigdy tego nie robiłeś, ale ja tak. Dzisiejszego ranka, panie i panowie - powiedział Ron do grupy - mamy do czynienia ze szczególną troską o Urantię ze strony pośrednich na Urantii.

Pośredni twierdzą teraz, że Fundacja Urantii ma deficyt. Ron powiedział, że tak było już dwa lata temu. Dlaczego czekaliście z tym tak dłogo Pośredni ? Pośredni odpowiedzieli, że nie ma powodu, zeby tak twierdzić, z wyjątkiem tego, że kierownictwo Fundacji Urantii jest tak zagubione w kwestiach, z którymi nie wie, jak sobie poradzić. To ty Ron ze świeżym spojrzeniem z zewnątrz, stale widzisz upadłość. My, jako grupa Urantii, na światach-mieszkaniach tego nie widzimy. Dlatego zapytaliśmy Michała Nebadońskiego, co się dzieje ?

Michał Nebadoński :
Mówi Michał Nebadoński. Zajmiemy się tym tutaj, w grupie. Doradziłem Ronowi, z czym obaj w pełni się zgadzamy, że ani Ron ani Fundacja Urantii nie są już odpowiedzialni za omawianie Szóstego Epokowego Objawienia. Dzisiaj Fundacja Urantii zaproponowała, że zgadzają się pracować razem z Ronem nad Szóstym Epokowym Objawieniem. To nowość dla Rona i on mówi :

Ron Besser :
Z pewnością tak jest.

Michał Nebadoński :
Prawda jest taka, Ron, że nie masz ochoty na to szczególnie, ale nie masz Szóstego Epokowego Objawienia w pełni w rękach. Masz jego części. Z tego powodu, Ron i ta grupa, proszę, zrozumcie, że nie wydamy Szóstego Epokowego Objawienia, jeśli nie będzie dobrych umysłów, aby je przeczytać. Ron powiedział mi dzisiaj: Jest grupa Latynosów, którzy tak dobrze przejrzeli sprawy Jezusa, że biorą Piąte Epokowe Objawienie i od nowa robią objawienie o Jezusie, lecz nie o kosmologii. On mówi do grupy na światach-mieszkaniach : Jeśli pozwolicie, zeby to trwało, to nie będziecie mieli kosmologicznego poglądu na ducha. Będziecie mieli kult. Z tego powodu wciąż będę mówił Ronowi, że Jezus nigdy nie będzie należał do kultu, lecz oni to czynią stając się zbyt zjednoczeni i uważając Jezusa za pierwszą przyczynę każdego Epokowego Objawienia. Zgadzam się z tobą, Ron. Nie róbcie tego. Ron powiedział to tej grupie, a ta grupa jest temu całkowicie przeciwna, ale zapewniam was, drodzy członkowie grupy, że stanowicie problem. Marian, oddaję ci głos. Ja już powiedziałem wystarczająco dużo. Dziękuję.

Marian Rowley :
Tu Marian Rowley. Dziękuję, Jezu. Rozumiem, że Michał mówi to także jako Jezus.

Jezus :
Ale teraz mowi Jezus, Marian. Nie zgadzamy się specjalnie z tym, że Epokowe Objawienie to sama kosmologia, ale Ron mówi do Marian Rowley, że jeśli nie jesteś zdyscyplinowana, żeby w pełni zrozumieć kosmologię, to przede wszystkiem przegapisz ponad 50% powodów do obdarzenia.

Lemuel :
Tak.

Jezus :
Jesteśmy teraz całkiem pewni, że cały powód Szóstego Epokowego Objawienia i proszę o wyrozumiałość, nie będzie miał dołączonej części piątej ani czwartej. Nie będzie już dokumentów dotyczących Jezusa w Epokowym Objawieniu. Ron mówi :

Ron Besser :
To jest całkowicie mój pogląd. Nigdy o tym nie mówiłem, ponieważ wszystkich to denerwuje, ale faktem jest, że zachęca to do kultów. Nie chcemy, żeby epokowe objawienie było zorganizowane wokół jakiejś osoby. Ma być zorganizowane wokół Ojca, który jest kimś więcej niż osobą.

Jezus
Z tego powodu prosimy wszystkich o wyrozumiałość. Szóste Epokowe Objawienie nie będzie zawierało biografii Jezusa. Ron mówi, a my wierzymy, że potrzebna jest oddzielna biografia, dobrze opracowana sama w sobie, z kosmologicznym podsumowaniem na początku, a następnie bezpośrednio boską biografią, a nie jako Objawienie Epokowe. Jezus jest już Czwartym Epokowym Objawieniem. Nie róbmy z niego Szóstego. Jesteśmy całkowicie pewni, że dla niektórych z was jest to szokujące, ale nie bądźcie zszokowani.

Widzimy bezbożne wykorzystanie Piątego Epokowego Objawienia przez organizacje korporacyjne, w szczególności Unity (The Center for Unity), które chcą utrzymać Epokowe Objawienie jako przede wszystkim dotyczące Jezusa i żeby dostroić się do każdego przyszłego Objawienia Epokowego jako przede wszystkiem pełnego współczucia w dyskusji z Jezusem. Nie bądźcie tacy niedorzeczni, wy z Unity. Oni właśnie próbują to robić. Ron mówi, że dla moich przełożonych oznacza to, że muszą oddzielić biografię od kosmologii. To dwa różne dzeła. Umieśćmy wielkie dzieło, kosmologię, w jej własnej tradycji i godności. Przygotujmy biografię w jej własnej tradycji i biografii.

Zdecydowaliśmy, Ron, że właściwie przypisałeś rolę Szóstego Epokowego Objawienia. Teraz odłączamy część czwartą lub jakąkolwiek inną część Szóstego Epokowego Objawienia. Będziecie mieli kosmologię i zrozumienie, dlaczego Duch działa poprzez obdarzenia. Tu Jezus, Ron. Dziękuję. Panie i panowie, jestem Chrystusem. Proszę, wysłuchajcie mnie.

Proszę, żebyście się pozbyli krzyża. To mnie zabiło. To nie jest zmartwychwstanie. To jest pogrzeb. Jest nowy symbol. Nie ujawnię go teraz. Mówiliśmy o tym wcześniej, ale jest w tym coś więcej niż to, co mówiliśmy. Chcę, żebyście wszyscy zrozumieli, że nie będę tolerował krzyża na ołtarzu. Nie będę tolerował krzyża na fasadzie budynków zwanych kościołami. To mnie obraża. To mnie obraża. Wreszcie, proszę, zrozumcie, że chcę, aby Szóste Epokowe Objawienie zostało dostarczone natychmiast. Rozmawiałem z Michałem, z Pradawnymi Czasu, a nawet z moim Ojcem. Oni powiedzieli : Jezu, ufamy twojemu poglądowi, proszę, przekonaj Michała, żeby je wydał. Na tym kończę

Michał Nebadoński :
Tu Michał. Jestem Michałem Nebadońskim, jakiego znacie. Nie mogę w dobrej wierze tego nie zrobić. Ron, będziesz żył. Przestań, Ron. Prawda jest taka, że szybko wyzdrowiejesz. Powiem wam, panie i panowie, co musimy powiedzieć. Lemuelu, przekażę ci to. To jest twoja Linia Światła. Teraz ty wygłosisz mój komunikat. Ron się odsuwa.



Michał Nebadoński :
Tu Michał Nebadoński. To jest główne ogłoszenie nie tylko dla Fundacji Urantii, ale także dla Fundacji Magisterskiej. Chcę, żeby się rozpoczęło Szóste Epokowe Objawienie. Ron, jesteś gotów dopilnować druku i oficjalnych potrzeb takiej pracy.

Ron Besser :
Jesteśmy gotowi. Dziękuję.

Michał Nebadoński :
Dziękuję. Z tego powodu, Ron, nie sprzeciwiam się, żebyś używał swoich biur do drukowania i rozpowszechniania Szóstego Epokowego Objawienia. Chcę jednak zwrócić uwagę na następującą kwestię. Nie jesteś przeciwko Fundacji Urantii.

Ron Besser :
Nie.

Michał Nebadoński :
Ale jesteś przeciwny zawziętości, która mówi, że jesteś szalony i że przekazywanie to szaleństwo. Dziękuję. Z tego powodu Fundacja Urantia straciła zajęcie. Z tego powodu Wspólnoto Urantii, nie będziecie do tego w ogóle należeli. Niesiecie z sobą histerię kultowego zachowania z obecnymi praktykami. Nie możemy tego tolerować. Musimy uprzejmie pozwolić wam odejść. Tobie, Ron, ogromnie zależy. Nagiąłeś wolę wielu, zeby zapewnić, że nie przenosisz żadnej choroby i chętnie oddałeś to Melchizedekom, żeby to nadzorowali i regulowali to. To czyni cię szczególnie gotowym Ron i z tego powodu obdarzam cię następującym warunkiem. Będziesz żył jeszcze przez długi czas. Uszkodzenia twojego ciała zostaną naprawione. Uszkodzenia twojego umysłu nie istnieją. Potrzeba pomocy innych jest bardzo ważna i ogłosimy, panie i panowie, jak mamy przygotować się do wydrukowania Szóstego Epokowego Objawienia w ciągu dwóch lat. Ron, już otrzymałeś jego część. Sam jesteś częścią Szóstego Epokowego Objawienia, Ron. Dlatego nikt nie może mówić lepiej niż ty, gdy jesteś z nim łączony. Co więcej, dr Sadler mówi jeszcze :

Dr Sadler
Ty Ron jesteś dobrym przykładem spadkobiercy Sadlerów. Witamy cię, Ron. Zamierzamy udostępnić pewne informacje na temat tego, jak się zachowywać przed archaniołami. To z nimi pracowaliśmy. Fundacja Urantii jest tak słabo zorientowana w kosmologii, którą prezentuje. Nie rozumie, jak naprawdę powstaje Objawienie Epokowe, niezależnie od tego, jakie archiwa posiada. Ja i moja żona Lena w pełni i zdumiewająco patrzyliśmy na ciebie Ron jako na naturalny kanał nowego Epokowego Objawienia z pomocą Sadlerów i Kelloggów. Mówisz, jaka miła rodzina. Tak, dziękuję, Ron. Nie ma wokół nas sławnych ludzi, ale jest grupa pracowników ze światów-mieszkań, którzy ci w tym pomogą. Marian Rowley jest odpowiedzialna za tę grupę, ale oni są tak zdezorganizowani, że możemy wybrać inną grupę, Marian. Przykro mi to mówić, ale może to być konieczne.

W Fundacji Urantii są ludzie, którzy nie rozumieją słowa objawienie i zajmują oni stanowiska kierownicze. Brak Fundacji Urantii nie wynika z tego, co robią, ale z tego, jak do tego podchodzą. Wspólnota Księgi Urantii jest odrzutem Bractwa. Kiedy Fundacja Urantii odrzuciła Bractwo i uformowała się ono jako Wspólnota, to zniszczyło Bractwo. Ron pamięta je jako bardzo poważną grupę dyskusyjną. To, czym jest teraz, to udział w konferencjach i zdolność do łączenia wielu ludzi w jednoczącą się grupę, żeby przynajmniej spojrzeć na Piąte Epokowe Objawienie. To nie wystarczy, wy, Bractwo. Mówi Ron :

Ron Besser :
Nie jestem przeciwko wam, ale nie przynoście mi tych postaw. Nie odważę się, nie mogę ich użyć. Sprzedałem i oddałem wszystko, co mam, Mechizedekom, żeby to prowadzili. Oni są moimi prezesami, moimi szefami w kwestii tego, jak to robić. Nie jestem doktorem Sadlerem. Nie prosili mnie, żebym zrobił to na własną rękę. Cieszę się z tego. Nie sądzę, że mógłbym zrobić to, co Sadler musiał zrobić sam. Nie mam rodziny, ale mam Melchizedeków i chętnie im to daję i cieszę się ich towarzystwem.

Michał Nebadoński :
Tu Michał, Ron. Dziękuję. Dlatego wszyscy słuchają i przekroczyliśmy czas, ale to jest w porządku. Cała sprawa Szóstego Epokowego Objawienia jest teraz na stole do pełnej dyskusji. Chcę zobaczyć, proszę posłuchajcie ludzi, dyskusję otwartą przez kilku członków na temat tego, o co chodzi i jakie są wasze poglądy na ten temat. Bądźcie grupą Sadlera i wyraźcie Ronowi swoje poglądy na temat tego, jak postępować, żeby dokonać Szóstego Epokowego Objawienia. Czy chcecie przeglądać dokumenty ? Czy chcecie, żabyśmy je ponownie zredagowali ? Czy Ron po prostu je wydrukuje ? Jaka będzie okładka ? Jak będzie się nazywało ? Gwarantuję wam, że nie będzie to Księga Urantii. Mamy już przypisaną nazwę, ale wciąż trzeba ją przedyskutować.

I wreszcie to Lemuelu. To jest mniej-więcej wszystko, co możemy powiedzieć. Pozwolę sobie podsumować. Szóste Epokowe Objawienie jest obecnie oficjalne. Zostanie opublikowane i wydrukowane z pomocą Rona dla Fundacji Magisterskiej, która będzie reprezentować jego rozpowszechnianie, ale Fundacja Urantii nie jest właścicielem patentu produkcji darmowej energii elektrycznej. Jest nim Fundacja Magisterska i tak będzie dalej. Będzie teraz kontynuować z nienaruszonymi zasobami. Teraz. Ron, ty, Dominick i kilka innych osób pracujecie za darmo. Zasoby, pieniądze będą wkrótce dostępne w pełnej wysokości. Wiem, że czekasz na to Ron.

Ron Besser
To niedość powiedziane Michale. Dziękuję.
« Last Edit: January 22, 2024, 05:34:33 am by Andre_P »