Author Topic: 4.10.2024 – Van niezłomny mówi o historii kultur na Urantii  (Read 422 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Andre_P

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1625
    • View Profile
    • Email
4.10.2024 – Van niezłomny mówi o historii kultur na Urantii
« on: October 03, 2024, 12:20:55 pm »
Transkrypcja nagrania po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21639.msg104131#msg104131
Napis : Raz, starszy członek
Kategoria / Temat : NUMERY TELEFONU I KODY DOSTĘPU DO HOLENDERSKIEJ MIĘDZYNARODOWEJ / Lightline holenderska międzynarodowa
« Odpowiedź nr 1, 30 września 2024 r., godz. 21:06:32 »

(Jeden urywek)


Van :
Witam. Tu Van. Przechodzę obok i chciałbym do was mówić. Znacie mnie z moich kontaktów z wieloma z was. Żyłem w różnych kulturach na waszej planecie. Żyłem w wielu różnych miejscach we wszechświecie. Miałem kontakt z wieloma kulturami i możecie się zastanawiać, czy ten czas turbulencji i wojny można jeszcze nazwać kulturą, ale jak wiecie, kultura jest stylem życia i zachowania w określonych ramach czasowych i rozwija się, niezależnie od tego, czy na planecie panuje pokój, czy wojna, ewoluuje przez cały czas.

Jestem Van i znam wiele waszych kultur, waszych światowych kultur. Żyłem na waszej planecie przez długi czas w czasach wielkiej kultury, ale także w czasach prawie żadnego postępu. Widziałem, jak wiele kultur przychodziło i odchodziło podczas moich misji. Widziałem piękną kulturę wznoszącą się na wyżyny swojego potencjału i byłem świadkiem upadających kultur i z pewnością warto studiować te kultury dzisiaj, ich historyków, naukowców, artystów, budowle i konstrukcje z wcześniejszych czasów, które pozostały, aby poinformować was o wielu różnych kulturach, które miały wpływ na waszą kulturę, w której teraz żyjecie.

Mądrze byłoby uczyć swoje dzieci o ich dziedzictwie i oferować im lektury, poezję, obce pisma i symbole, które reprezentują różnorodność kultur, które widzimy na waszym świecie. Zabierzcie swoje dzieci z powrotem do historii, żeby poznały zwyczaje swoich przodków, z których wyewoluowały w to, czym są w tym momencie historii. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są ze sobą powiązane. Ludzie uczą się i przekazują wiedzę następnemu pokoleniu. Tak wiele kultur ma swoje pisma o Bogu, o tym, jak chwalili i czcili Boga w swoich pięknych świątyniach i kościołach oraz jak was uczą o dniach z przeszłości. Czytając i pisząc te pisma, dowiecie się również o wpływie, jaki Bóg wywarł na historię i o znaczeniu Boga w życiu Jego ludu, czy to dziś, czy w historii waszej planety. Wasza kultura wciąż nosi w sobie pozostałości kultur, które istniały przed wami. Jesteście produktem waszej historii i wszystkich poprzednich kultur na Urantii.

Człowiek walczył o utrzymanie głowy nad wodą i wiele razy prawie utonął, ale przez cały czas rozkwitały piękne kultury świata, przynosząc światu wiele dobra. Stracono również dobre okazje i kroki postępie zawodziły, gdy człowiek nie był w stanie utrzymać swojej kultury z powodu nagłego braku zainteresowania lub nieoczekiwanych okoliczności geologicznych na planecie. Opóźnienia występują tam, gdzie wyższe kultury nie rozprzestrzeniają swojej wiedzy na duże części świata, gdy ludzie mogliby stać się bardziej zjednoczeni, gdyby cywilizacja poinstruowała tych mniej rozwiniętych, ale podbój był często celem ekspansji, aż do wojny i zniszczenia, w których każda kultura ulega degradacji.

Część kultur nadal pozostaje z wami w waszych genach i będziecie ich nosicielami dla nowych pokoleń, które nauczą się lekcji z przeszłości, żeby je zabrać na nowe wyżyny społecznego, ekonomicznego i naukowego postępu w historii, który będzie stymulował i będzie falą nowych nauk i nowego religijnego zrozumienia Boga w waszym życiu i kulturze na planecie zamieszkałej przez ludzi. Na Urantii będzie to również żywe doświadczenie w waszej historii, gdy ludzie będą mieli błogosławieństwa wcielenia Syna-Stwórcy z Nebadonu, które ponownie zmieni historię i jest teraz w punkcie, w którym należy iść w przyszłości, aby zachować cenne lekcje dla nowej kultury przyniesionej na Urantię przez Jezusa. Chociaż czasami może być trudno zrozumieć i wiedzieć, jak bardzo zostaliście pobłogosławieni przez obdarzenie waszej planety przez Michała, zobaczycie to w nadchodzących czasach. Pamiętajcie o tym i informujcie swoje dzieci o historii i moralności, które stworzyły dzisiejszą planetę. Wasza kultura zaprowadziła was tam, gdzie świat jest teraz, na dobre lub na złe, jest to odziedziczona historia Urantii, w której wszyscy dziś żyjecie. Jestem Van. Opuszczam was ponownie i życzę wszystkim dobrego dnia.