Author Topic: 8.5.2024 – Sytuacja i plan  (Read 841 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Andre_P

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1510
    • View Profile
    • Email
8.5.2024 – Sytuacja i plan
« on: May 08, 2024, 05:06:40 am »
Pełna wiadomość po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21268.msg103244#msg103244
Napisała : SonsofGod, starszy członek
Kategoria / Temat : NUMERY TELEFONÓW I KODY DOSTĘPU HOLENDERSKIEJ MIĘDZYNARODOWEJ / Lightline holenderska międzynarodowa
« Odpowiedź nr 1, 7 maja 2024 r., godz. 11:31:53 »

(Jeden urywek z transkrypcji)


Melchizedek Machiwenta :
Tu Melchizedek Machiwenta. Witajcie, moi drodzy ludzie. Cóż, jak mam zacząć ? Świat jest w rozsypce. Wiecie o tym. Czasami mamy wrażenie, że ludzie naprawdę nie wiedzą, co robią w tym świecie, który coraz bardziej pogrąża się w kłopotach. Jeśli tak dalej pójdzie, ten świat straci wszystko, co osiągnął, a jego cywilizacja po prostu pęknie jak bańka, to bezsensowne szczęście materializmu i jego szkodliwy wpływ na ludzi, który pozbawił świat Boga, tak niezbędnego dla planety z wszystkimi żywymi istotami obdarzonymi rozumem.

Jestem Machiwenta. Wiecie, że pierwszą naturą człowieka jest przetrwanie. Każde plemię lub grupa musi zadbać o siebie. Następnie powoli rozwija się to w małe społeczeństwo dbające o grupę. Następnie uczycie się współpracować w celu ochrony i bezpieczeństwa oraz dzielenia się tym, czego potrzebujecie i wreszcie, w końcu, żeby zacząć budować bardziej prosperujące społeczeństwo, w którym każda jednostka odnosi korzyści i gdzie każdy ma szansę rozwinąć się w społeczną i prawą istotę, istotę, osobę, która jest w stanie wnieść swój wkład do społeczeństwa i jest gotowa wyciągnąć wnioski z lekcji wyuczonych w przeszłości zachowując to, co dobre i lekceważąc resztę.

Dobrze, a jak to wygląda na Urantii ? Można się zastanawiać. Wydaje się, że ten świat zapomniał nie tylko o Bogu, ale także o swoich braciach i siostrach i zainteresowanie skupia się tylko na osobie, żeby osiągnęła jak najwyższą pozycję w społeczeństwie i stworzyła sobie jak najwygodniejsze życie. Co jest naprawdę straszne, teraz to zakorzenia się w umysłach i sercach tak wielu młodych ludzi, którzy wkrótce przejmą przywództwo swoich poprzedników. Wiemy, jak trudno jest oduczyć się nawyków i zaadaptować nowe, a z pewnością tak będzie tutaj, na Urantii pod warunkiem, że zmiany nastąpią w rozsądnie krótkim czasie, ale to będzie wymagało dyscypliny całej populacji na wszystkich kontynentach świata.

Cóż, myślę, że widzicie równie dobrze jak ja, że jest to prawie niemożliwe zadanie. Obejmuje ono dziesiątki warstw i oczywiście nie można się tego nauczyć w jednej lekcji zwłaszcza, że wielu wydaje się być całkiem zadowolonych z tego, co mają, z tego, co osiągnęli, ale my w duchu poczekamy i zobaczymy, co oni pomyślą i w końcu zdadzą sobie sprawę, gdy zobaczą, co zostało osiągnięte w rzeczywistości i zrobione dla świata. To wielka szkoda, człowiekowi samemu będzie dane znaleźć rozwiązania swoich poważnych problemów.

Jednak nadal możecie liczyć na naszą pomoc. Kiedy człowiek zostanie uwolniony od swoich światowych przyjemności i chciwości i zwróci swoją uwagę na to, co należy zrobić, wtedy my, Melchizedekowie i wielu innych, będziemy z wami. Pomożemy waszemu rządowi podjąć właściwe decyzje i zapewnimy, że zostaną podjęte i wdrożone przepisy, które przyniosą korzyści całej populacji i powoli przywrócą świat z długiego okresu pychy i zaczną budować zdrowe i solidne społeczeństwo. Zrównoważony świat z dbałością o każdego człowieka, zwierzę, drzewo czy roślinę nie jest dla każdego i nie będzie to łatwe do osiągnięcia. Będzie to całkowita zmiana, ale musi ona zostać dokonana, jeśli Urantia ma pozostać planetą, na której istnieje inteligentne życie w celu ewolucji do ery Światła i Życia.

Tu Melchizedek Machiwenta. Przekazałem wam te słowa, może jeszcze raz, może jeszcze raz w innym tonie, ale do rozważenia, aby podzielić się z tymi, którzy mają uszy do słuchania i serce do odczuwania, że Bóg jest obecny w was wszystkich i żeby zdrowy świat był możliwy dla wszystkich. Jestem Machiwenta. Dziękuję za wysłuchanie i życzę miłego dnia.