Author Topic: 11.8.2024 – Na tle dawnego wpisu  (Read 1909 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Online Andre_P

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1605
    • View Profile
    • Email
11.8.2024 – Na tle dawnego wpisu
« on: August 11, 2024, 08:52:14 am »
Ta sama wiadomość po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21520.msg103875#msg103875
Przekazał : Ron Besser, administrator, członek bohater
Kategoria / Temat : Dyskusje ogólne / Edukacja dzieci na Urantii (9 sierpnia 2015 r., Ron Besser)
« Odpowiedź nr 1, 9 sierpnia 2024 r., godz. 17:15:22 »

9 sierpnia 2024 r.
Jork, Pensylwania
Ron Besser, przekazujący :


Jose Vargas dziękuję za znalezienie tego starego postu i opublikowanie go ponownie. Muszę powiedzieć, że trudno mi zrozumieć motywację do udostępnienia tego postu, ponieważ po dwukrotnym przeczytaniu nadal nie rozumiem go dobrze. Co jest ze mną nie tak ?


MICHAŁ NEBADOŃSKI : "Ty Ron dorosłeś bardziej, niż ci się wydaje, a teraz znajdujesz ten wpis nie tyle błędny, ale zastanawiasz się, o co w nim tak naprawdę chodzi ? Spojrzałeś w moją stronę i powiedziałeś : "O co tu tak naprawdę chodzi Michale, ponieważ nie potrafię pojąć jego znaczenia poza tym, że to Matka Teresa mówiła po opuszczeniu Urantii. Mówię ci to o tym wpisie z 2015 roku, który napisałeś, synu.

Testowałeś też swoją sprawność w przekazywaniu i pozwoliłeś, by wymknęło ci się, że zastanawiasz się nad wykroczeniem, które było gdzieś w poście, który wciąż cię dziś niepokoi i pytasz : "Gdzie się podziali teraz Najwyżsi Ojcowie ?".


Gdzie są dziś Najwyżsi Ojcowie ?
"Nie wiem, jak ci to powiedzieć :

"Najwyżsi Ojcowie przestali istnieć. Cały ten rozdział w Księdze Urantii nie jest błędny, lecz tylko odnosnie tego, czym są i co robią.

"Szczerze mówiąc, dopóki nie zobaczyłeś tego postu, nie przypominałeś sobie, żebyś widział jakiekolwiek ich wpisy z ostatnich lat i pytałeś, gdzie jest dziś ktoś taki jak Andromadeus ?

"Andromadeus został znaleziony i jest dostępny, ale wyszedł z mody dla Mnie w związku z procesem Rebelii na Urantii. Pozwól, że powiem ci tak :

"Najwyżsi Ojcowie nie mówią już do takich jak ty. Pamiętasz ich dobrze, a szczególnie Andromadeusa, ale istnieje poważny problem między tymi, ktorych wtedy nazywano NAJWYŻSZYMI OJCAMI a Mną, SYNEM STWÓRCY. W zeszłym roku Najwyżsi Ojcowie stanęli po stronie rebelii i nagle zaprzestali działalności, a ich przywódcy opuścili swoje urzędy, żeby nigdy nie powrócić. Najwyżsi Ojcowie nadal istnieją, ale nie obejmą urzędu, dopóki rebelia nie ustąpi i nie będą mogli ponownie rządzić państwami narodowymi.

"Z tego powodu szokuje cię, Ron, że Andromadeus nadal jest tytularnym przywódcą Najwyższych Ojców, ale nie rozmawia już z tobą ani z ludźmi w ogóle. Powodem jest to, że w pełni rozumie anielską rebelię, ale nie może przekonać się do ich poparcia, ponieważ JA NIGDY NIE POPIERAŁEM REBELII !

"Z tego powodu Najwyżsi Ojcowie siedzą cicho jako oddzielne Synostwo i nie reagują już na obawy wszechświata, które ja (Syn Stwórcy) mam. Ze względów państwowych pozwalam im reagować, ale Andromedus nie ma już prawdziwego powodu, żeby mówić, ponieważ ten Zakon Synostwa, choć nie jest zakazany, nie jest już używany we Wszechświatach należących do DOMINIUM.


Tu TARKAS : "Ron, masz problem, żeby to zrozumieć. Ja w ogóle tego nie rozumiem. Każdy lojalny wobec MICHAŁA NEBADOŃSKIEGO też tego nie zrozumie, ale NAJWYŻSI OJCOWIE nie są bez litości, ale już bez zainteresowania ze strony rajskiego reżimu. Powodem jest to, że Andromadeus jest otwarcie uczciwy w stosunku do Rebelii, ale nie może znaleźć w Najwyższych Ojcach siły, żeby ich skarcić, ponieważ uważa, że powód, dla którego naruszyli porządek, był czymś, co powinno się zakwestionować. Pytanie brzmi następująco :

"DO CZEGO PROWADZI UPADEK RZYMU BEZ BOGA ? Jest to trudna rzecz do stwierdzenia, ale należy to stwierdzić z następującym zrozumieniem. RZYM był miastem-państwem zła, ale zyskał sławę, ponieważ Jezus go odwiedził jako wychowawca młodego człowieka w celach handlowych. Jezus nigdy nie postrzegał Rzymu jako zła, ale daleko poza myśleniem i świeckimi obawami był zawsze najważniejszy dla cesarzy. Z tego powodu Jezus postrzegał całą sprawę jako świecką i tak samo SYN STWÓRCY nadal ją postrzega. Z tego powodu NAJWYŻSI OJCOWIE i SYN STWÓRCY zgodnie nigdy nie mówią o podróży Jezusa do Rzymu jako koniecznej dla tego człowieka Bożego. NAJWYŻSI OJCOWIE twierdzą, że Jezus powinien był zostać w domu i pracować w stoczni, a jeśli już musiał podróżować, to nie do Rzymu !

"Z tego powodu JEZUS twierdzi, że cała podróż do Rzymu była ożywcza, ale nudna w porównaniu z jego życiem w Nazarecie i z tego powodu był całkiem zadowolony, że udał się do Rzymu. To jest twój pogląd, Ron, ale Najwyżsi Ojcoeie uważają, że obaj jesteście w błędzie, że ożywiliście Jezusa podróżą i uważają, że powinien był zostać w domu i nauczyć się, czym jest handel z kontaktów z Jerozolimą.

"Ważne jest, żeby zrozumieć Najwyższych, ponieważ istnieje szczególny powód, dla którego Jezus musiał podróżować i nie zostało to zapisane w Ewangeliach w Biblii. Biblia opisuje życie Jezusa znacznie później niż te epizody, w których młody człowiek został wynajęty jako przewodnik do nauki języka z kupcem z Wenecji, który był w Jerozolimie, żeby kupować zagraniczne towary do swojego sklepu znacznie dalej na wschód od Jerozolimy, ale tam właśnie można było znaleźć te towary w obfitości i były one stosunkowo tanie w porównaniu ze sklepami Wiednia, które pobierały skandaliczne ceny za towary wschodnie.

"Z historii nie wiadomo, żeby Jezus podróżował do Rzymu jako tłumacz języków z kupcem, który zatrudnił go w wieku 18 lat, a osiemnaście lat to znacznie młodszy wiek niż ten, o którym mówią Ewangelie Biblii, a także jedyna prawdziwa i wiarygodna dyskusja na temat służby Jezusa w Palestynie. Nie istnieją żadne inne dzieła poza tymi, które opowiadają o pobycie Jezusa, ale prawda jest taka, że nawet Księga Urantii nie wspomina o innych pobocznych podróżach, które odbył podczas swojej młodzieńczej edukacji."


Teraz mówi Ron, przekazujący : Nie mogę mówić o dalszej pracy Jezusa, nie dlatego, że jest to uważane za trudne do zrozumienia, ale nie ma sensu wspominać o tym, że próbował zarabiać pieniądze, żeby pomóc swojej rodzinie wciąż mieszkającej w Nazarecie, kiedy jeszcze nie rozpoczął swojej Służby Ojcu, ze względu na fakt, że OJCIEC musiał upewnić się, że Jezus podróżował bezpiecznie i dobrze z tym, co uczciwie można by dziś nazwać "ordynarnym handlem!".

Tu jeszcze Ron : Zostałem ostrzeżony, gdy odbioram to dyktando, że nic z tego nie zostanie opublikowane i ma pozostać częścią życia Jezusa, żeby on sam o tym dyskutował z ludźmi planety, jeśli kiedykolwiek zechce. Zostałem teraz poproszony o zakończenie tego wpisu na wysokiej nucie, jak poniżej :


Umysły ludzi i obdarzenie Jezusa

Tu JEZUS : "Widzę to jeszcze wyraźnie, jednak widzę, że nie chcę być znany, ponieważ Ewangelie są tym, jak chcę być zapamiętany, a Ron ciężko pracuje, aby zobaczyć, że otrzymuję solidny wstrząs we wszystkim, co robię dla tej publiczności właśnie wkraczajacej w XXI wiek (2024).

"Z tego powodu niechętnie opowiadam o tym, jak musiałem zarabiać pieniądze, żeby pomóc mojej owdowiałej matce radzić sobie z niekończącymi się rachunkami i w pełni zdeterminowanej, żeby nie wykorzystywać swoich rodziców do żywienia lub spłacania długów nad jej głową. Matka Marii, chodzi o słynną watykańską święta MARIĘ i z tego powodu nie zakłócamy waszej historii. (Tu Ron : Robią mi piekło lojalni serafini i trudno jest mi pisać z nimi tak zdenerwowanymi historią, której nie chcą ujawniać.)

"JEZUS jest zadowolony z tej historii, którą macie, ale Jose Vargas zapewne chce więcej i my mówimy ci Jose, że jest o wiele więcej historii do opowiedzenia, ale dopóki nowa Księga Urantii nie będzie gotowa do rozpowszechnienia, będziesz musiał poczekać. Nowa Księga Urantii zawiera 750 stron (siedemset pięćdziesiąt stron) i nie chcemy w tym momencie dyskredytować redaktorów tej książki, ponieważ Życie Jezusa mogłoby z łatwością wypełnić dwa ogromne tomy literatury i nie chcę, aby to wszystko było znane. Ron, jesteś nieszczęśliwy, a ja uwielbiam opowiadać te historie, każdą dla siebie, jak się rozwijałem w krzepkiego i energicznego mężczyznę, jak roiłem się w stawie sąsiada i jadłem słodkie maliny z wózka kupca, gdy był zajęty gdzie indziej.

"Czytelnicy tutaj są o wiele lepiej wykwalifikowani, aby czytać pełną historię, ale ludzie z Urantii są nadal w większości dziećmi w przeszkoleniu w zakresie faktów historycznych i zostawiamy całą historię dla was pewnego dnia, a wy jesteście zabawni nie zapisując swoich poglądów. K"


Ron Besser, przekazujący : Muszę być szczery, jest wystarczająco dużo materiału spływającego teraz, który mógłby zapełnić 2000 nowych stron o życiu Jezusa, ale ile można znieść ? Ewangelie wciąż opowiadają tę historię najlepiej i poprawnie, a ja jeszcze nie dotykam ich z współczesnym Jezusem. Jezus ma ponownie pojawić się przed publicznością Urantii, ale niech mnie licho, jeśli zrozumiem, jak lub dlaczego miałby On sam poddać się problemom, które mamy teraz, w tym nieuczciwym politykom w rządzie Stanów Zjednoczonych nic więcej nie mówiąc z powodów państwowych.


MÓWI JEZUS :
"Ty Ron podważasz nieco moją wypowiedź, ale masz dobre intencje. Posłuchaj jastrzębi, które masz na swoim podwórku w pobliżu sosnowego lasu. Trochę skrzeczą, ale mogą unieszkodliwić każdego ptaka, który je zaatakuje, podobnie jak BÓG może unieszkodliwić każdą żywą istotę we Wszechświecie Nadrzędnym, jeśli ma taki zamiar. Z tego powodu ty, Ron, jesteś bardzo ostrożny w tym, co mówisz, ale jak dobry reporter wiesz, gdzie jest wielka historia, a w dzisiejszych czasach dobrze jest podążać za swoim nosem !

"Tu JEZUS, rownież dla reszty was wszystkich ! Odpuśćcie Mi to, co jesteś Mi winni w krainie Ducha, a wtedy odpuszczę wam to, co jest dla was DUCHEM. Nie porzucajcie Mnie z byle powodu, ponieważ nie żądam niczego innego, jak tylko cenić Pana na pierwszym miejscu, a Mnie na drugim. NIGDY nie zostawiajcie swojego domu niestrzeżonego w tych dniach, ale używajcie swojego domu dla Pana, żeby żyć i spać, ale nigdy nie oddawajcie swojego życia na nadchodzące czasy i BARDZO SZYBKO, ponieważ jest to ostatnie, co powiem do ciebie Ron bez wielu innych słuchających cię, daj tym słowom życie własnym głosem. Będziesz nawijał ze Mną nad tłumami, ponieważ twój głos jest czysty i gotowy. Nie mów więcej, dopóki mnie tu nie będzie !" (Trzask)


Ron : To jest koniec wywiadu.


MICHAŁ NEBADOŃSKI : "Nie zdenerwowałeś Jezusa, Ron. To ja to zrobiłem. On nie może mówić wszystkiego, co chce powiedzieć, a ty doskonale zrobiłeś, przedstawiając to tak, jak to zrobiłeś. Teraz skończyliśmy, Ron. Dziękuję ci. K"