Author Topic: 14.6.2024 – Siedem ciał człowieka  (Read 4419 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Andre_P

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1605
    • View Profile
    • Email
14.6.2024 – Siedem ciał człowieka
« on: June 14, 2024, 12:35:12 pm »
Transkrypcja całości nagrania po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21360.msg103517#msg103517
Napisał : Moses Ouko, starszy członek
Kategoria / Temat : Tu są linki do nagrań, uwagi i plany / Lightline USA z środy, 12 czerwca 2024 r.
« Odpowiedź nr 1, 13 czerwca 2022 r., godz. 08:54:07 »

(Jeden długi urywek)


Dostrajacz Lemuela :
Wróćmy teraz do ciebie. Ty jesteś ABC. Co tak naprawdę wiesz o sobie ? Codziennie patrzysz w lustro i widzisz ten obraz. Tak, co widzisz, co myślisz, jaki jesteś, itd., itd., to tylko wierzchołek bardzo dużej góry lodowej, że tak powiem. Zdecydowana większość ciebie jest całkowicie niewidoczna. Zrozumiałe jest więc, że praktycznie nic o sobie nie wiesz, a jeśli nic o sobie nie wiesz, jak możesz kochać to, czego nie znasz ? Jak możesz kochać innych ludzi, jeśli ich nie znasz i jak możesz ich naprawdę poznać, jeśli tak naprawdę nie znasz siebie ? Jesteś czymś więcej niż tylko ciałem. Zacznijmy więc od ciała. Tak. To wspaniały organ pełen różnych substancji chemicznych, elektrochemikaliów. Teraz chcę, żebyś sobie wyobraził, że następnym razem spojrzysz w lustro. Załóżmy, że właśnie wyszedłeś spod prysznica i zaczynasz myśleć, jeśli już jesteś nieśmiały, dobrze, załóż spodnie. Chcę, żebyś spojrzał na siebie i wyobraził sobie.

Tuż wokół twojego ciała fizycznego znajduje się inne ciało, bardzo delikatne ciało. Nazywa się ono ciałem energii lub ciałem eterycznym. Jest ono bardzo cienkie. Może mieć od centymetra do półtora centymetra grubości i ma bladoszary kolor, jeśli mógłbyś je zobaczyć, rodzaj koloru wydychanego dymu papierosowego na przykład i znów jest ono niewidoczne, ale w istocie możesz się wyćwiczyć, żeby je zobaczyć, gdyby było to konieczne, gdybyś był tym zainteresowany. Cóż, to jest twoje ciało energii i jest nazywane twoim ciałem energii, ponieważ w rzeczywistości działa jak ogniwa baterii i jako bateria pobiera międzynarodową energię zwaną Praną. Zasypiasz każdej nocy, ponieważ twoja bateria jest prawie rozładowana. Musi więc zostać naładowana. Dlatego właśnie sen jest tak niezbędny, żeby naładować swoje baterie, jak mówicie sobie, nieprawdaż ? Muszę naładować swoje baterie. Cóż, twoje ciało energii jest twoją baterią.

W porządku. Spójrzmy jeszcze raz na swoje ciało. Wokół twojego ciała znowu jest inne ciało. O tak. Nazywa się ono ciałem emocjonalnym lub po prostu ciałem astralnym i rozciąga się od czubka głowy do szerokości wyciągniętych ramion, a następnie zwęża się w dół do stóp i jest pełne kolorów, różnych kolorów, wirujących wokół i jest naprawdę piękne lub może wyglądać okropnie, ponieważ wasza aura pokazuje, kim jesteście, co myślicie i jakie jest wasze zdrowie i są ludzie, którzy są w stanie zobaczyć twoją aurę, są tacy ludzie i oni widzą dokładnie, jaki jesteś. Bez tajemnic, widzą kim jesteś. To ciało emocjonalne, to ciało astralne, prawie zawsze, każdej nocy opuszcza twoje ciało i sny, które masz, mogą być doświadczeniami twojego ciała astralnego podczas jego nocnych podróży. Myślę, że wszyscy zgodzicie się z tym, że kiedy budzicie się rano, w pierwszej chwili pamiętacie może niektóre rzeczy ze swojego snu, ale już chwilę później zapominacie o wszystkim. Ciało astralne również jest ciałem, które wielu ludzi widziało i uważają je za ducha, poltergeista lub cokolwiek innego, ponieważ ciało emocjonalne ma swoją własną energię i te biedne dusze, które nie wiedzą nic o Świetle, nie mają żadnej duchowej dojrzałości w swoich duszach, pozostają tam, gdzie w rzeczywistości żyły przez całe swoje życie i muszą zostać uratowane. To jest to inny temat, o którym nie będę teraz mówił.

W porządku. Chciałbym wspomnieć, że wasze ciało emocjonalne ma w istocie stosunki z królestwem roślin i tak, królestwo roślin, czyli wszystkie drzewa, wszystkie rośliny, wszystkie kwiaty itp. mają, tak, mają uczucia i znają tych z was, którzy je kochają i doceniają oraz tych z was, którzy tego nie robią.

Dobrze. Spójrzmy teraz jeszcze raz, głębiej. Masz jeszcze jedno ciało. Jest to twoje normalne ciało mentalne, to znaczy twój ludzki mentalny wymiar myśli, świadomy, nieświadomy, podświadomy i oczywiście otacza ono całą resztę ciebie, że tak powiem. Mamy więc, można powiedzieć, cztery niższe ciała, ciało fizyczne, estetyczne ciało energii, ciało emocjonalne lub ciało astralne, a następnie ciało ludzkie, normalną ludzką mentalność lub poziom umysłowy.

Są też trzy wyższe ciała. Tak. Wiem, co sobie myślisz, ale pozwól, że ci to powiem. Nie ma znaczenia, w co wierzysz lub nie wierzysz. Prawda jest taka. I to wszystko. Koniec historii, kropka. Prawda nie potrzebuje, zebyś w nią wierzył, ani żadnych kaprysów w tej sprawie. Ego tak łatwo wmawia ci, że coś jest prawdą lub fałszem, podczas gdy w rzeczywistości nie ma o tym zielonego pojęcia. Oczywiście, że istnieje wiedza zewnętrzna. Ci, którzy studiują, sami to sobie udowodniają. Tak, oczywiście, istnieje zewnętrzna wiedza pochodząca z zewnętrznych doświadczeń, ale jest też wiedza wewnętrzna, również pochodząca z doświadczenia. Jest to jednak wiedza duchowa. To duchowe doświadczenie zawsze wypływa z głębi twojej istoty i to właśnie ono mówi wam, co jest prawdą, a co fałszem. Nie potrzebujesz ego, żeby ci powiedzieć, co jest prawdą, a co fałszem. Każda nowa koncepcja, która pojawia się na twojej drodze, w porządku, spójrz na nią, pomyśl o niej. Po prostu zachowaj otwarty umysł. Nie musisz mówić "tak" lub "nie". Nie pozwól swojemu ego mówić ci, co jest dobre, a co złe. Nie, nie.

Niech prawdziwy ty powie ci, co jest dobre, a co złe, a mówiąc o prawdziwym tobie, właśnie do tego dochodzę. Wszyscy słyszeliście o duszy. Tak, ale co wiecie o swojej duszy ? Tak naprawdę czym jest dusza ? Gdzie ona jest ? Do czego ona służy ? Co ona robi ? Twoja dusza jest jedyną rzeczą, która może przetrwać po twojej fizycznej śmierci. Na początku powiedziałem ci, że jesteś A-B-C, zapomnij na chwilę o XYZ. Teraz chcę ci namalować obraz i w rzeczywistości jest w tym kalambur. Celowy kalambur. Posłuchaj teraz, co ci powiem. Niemożliwe jest oddzielenie stworzenia od stwórcy i niemożliwe jest, aby obraz był oddzielony od malarza. Każdy potrafi rozpoznać Leonarda da Vinci, Picassa, Rembrandta czy Salvadora Dali. Dlaczego te obrazy są tak rozpoznawalne ? Cóż, prostą odpowiedzią jest oczywiście to, że mają w sobie esencję artysty, malarza. Widzę, że w to wierzysz. Powiedziałem ci, że nie ma znaczenia, w co wierzysz. To, co jest prawdą, jest prawdą samą w sobie, ale ty to rozumiesz i uznajesz. W porządku. Tak samo jest z tobą. Masz w sobie esencję stwórcy, więc jeśli chcesz, potraktuj siebie przez chwilę jako dzieło sztuki, a artysta oczywiście podczas tworzenia ciebie dał ci siebie. Masz więc w sobie swojego stwórcę. Teraz ta esencja artysty w tobie rezyduje na wyższym poziomie mentalnym, znacznie powyżej twojego normalnego ludzkiego poziomu, ale pomiędzy tym normalnym ludzkim poziomem mentalnym a wyższym poziomem mentalnym, na którym przebywa esencja twojego stwórcy, znajduje się to, co nazywamy duszą. Teraz twoja dusza jest oczywiście niewidzialna, ale masz duszę i twoja dusza została ci przyniesiona z tej esencji stwórcy, która jest w tobie.

Dlaczego ? Ponieważ artysta chce od ciebie swojego obrazu, że tak powiem. Mam nadzieję, że nadal możesz za mną podążać. Chce, abyś stał się taki jak on, ponieważ w istocie jesteś jego dzieckiem. Dla wielu artystów, ponieważ ich dzieła są ich dziećmi, to artyści mają być może tysiące dzieci, tysiące dzieł sztuki i w każdym z nich jest część ich samych. Wracając do twojej duszy. Jak wiesz, kiedy umierasz, twoje fizyczne ciało po prostu się rozpada, zakopujesz je, palisz lub cokolwiek innego. To co pozostaje, to dusza i esencja. Ta esencja Ojca jest czystym Duchem. Więc teraz będę używał słowa Bóg lub Ojciec. Wolę Ojciec, ponieważ jest to łatwiejsze do zrozumienia dla ciebie. Twój Ojciec. Twój Ojciec Niebieski umieścił w tobie część siebie, dokładnie tak, jak wszyscy artyści mają swoją esencję w swoich obrazach. Ta esencja jest czystym duchem i towarzyszy twojej duszy. W rzeczywistości, w pewnym sensie, jest ojcem twojej duszy, a twoja dusza na początku jest w formie embrionalnej i musi rosnąć i oczywiście jest niewidzialna, ale nie jest duchem i nie jest fizyczna. Jest z delikatniejszego materiału, który nazywamy morontią. Nie ma potrzeby, żebyś pamiętał to słowo, ale musisz pamiętać i rozróżniać między poziomem materialnym lub fizycznym a poziomem mentalnym, a więc morontią, pomiędzy fizycznym a duchowym.

Teraz dałem ci sześć ciał do przemyślenia. Jest też oczywiście siódme. Podsumujmy więc przez chwilę. Rozpoznałeś swoje ciało fizyczne. Teraz wyjaśniłem ci twoje ciało energii, ciało estetyczne. To twoja bateria, którą musisz ładować każdej nocy, kiedy śpisz. Masz ciało emocjonalne zwane ciałem astralnym i masz również swoją Aurę, która pokazuje, kim w pewnym sensie jesteś i jaki jesteś. To naprawdę piękny kalejdoskop kolorów i to jest twój obszar wpływu i oczywiście, kiedy spotykasz innych ludzi, zderzacie się, wasze aury się zderzają. Czasami nie ma problemu, czujesz się całkiem komfortowo w towarzystwie innych ludzi, ale czasami dzieje się odwrotnie i po prostu nie możesz się doczekać, żeby się wydostać z towarzystwa niektórych ludzi. To jest zderzenie aur i jest to kolejny temat, który być może będzie można poruszyć na innej linii światła w przyszłości.

Więc proszę, teraz, kiedy patrzysz na siebie w lustrze, to zobaczysz tylko swoje fizyczne ciało, ale teraz myślę, że możesz się identyfikować ze swoim ciałem energii, a następnie z ciałem Astralnym, które normalnie opuszcza twoje ciało każdej nocy i powraca zanim się obudzisz. Czasami w nocy szarpiesz się i to dlatego, że twoje ciało astralne weszło dość gwałtownie i kopnęło cię, że tak powiem i podskakujesz w łóżku. Jestem pewien, że wszyscy mieliście takie doświadczenia. Oczywiście możesz się identyfikować ze swoim ciałem mentalnym, czyli działaniem swojego umysłu, świadomego, nieświadomego i podświadomego. Znowu niewidzialnymi, a potem ta dusza jest w rzeczywistości prawdziwym tobą. Prawdziwy ty, który ma potencjał przetrwania po fizycznej śmierci i musi być odżywiany, musi rosnąć i rośnie z pomocą esencji Ojca, który ją do ciebie przyniósł i rośnie z duchowym pokarmem. Rośnie wraz z miłością, którą okazujesz nie tylko sobie, ale i innym ludziom. Rośnie z każdym dobrym uczynkiem, który wykonałeś. Rośnie za każdym razem, gdy się do kogoś uśmiechasz i witasz go. Rośnie za każdym razem, gdy robisz coś dla sąsiada lub pomagasz komuś. Rośnie i rośnie za każdym razem, gdy robisz coś dla kogoś innego, a gdy idziesz przez życie, ta dusza rośnie i dojrzewa z powodu wszystkiego, co zrobiłeś pod parasolem miłości i robienia dokładnie tego, co chciałbyś, aby inni robili dla ciebie. To wzajemne działanie polegające na dawaniu i otrzymywaniu z miłością i wdzięcznością.

Masz wątpliwości co do tego, co niewidzialne. Cóż, pozwól, że powiem ci kilka innych rzeczy. Jest sporo rzeczy, z którymi dzielisz swoje życie i bierzesz to za pewnik, ale nie możesz ich zobaczyć, ale możesz zobaczyć ich skutek. Nie widzisz powietrza, ale nim oddychasz. Kiedy je wydychasz, widzisz parę, oczywiście w zimne dni, ale to coś innego. Nie możesz zobaczyć wiatru, ale możesz zobaczyć jego efekt w postaci drzew i liści kołyszących się na wietrze. Kiedy wąchasz róże, nie możesz widzieć zapachu, ale zapach jest cudowny, prawda ? To znowu jest niewidzialne. Nie możesz zobaczyć własnych myśli, ale twoje własne myśli są najpotężniejszą rzeczą, jaką posiadasz ? Nie możesz zobaczyć miłości. Jesteś tylko świadkiem jej działania lub innymi słowy, skutków miłości, czegoś, czego ty i wszyscy inni byliście świadkami, jestem pewien, wiele, wiele razy. Tak więc powodem, dla którego nie wiesz, że w rzeczywistości jesteś ABC wszystkiego, jest to, że nikt cię tego nie nauczył. Jak możesz coś wiedzieć, jeśli nigdy cię tego nie uczono ? I jak powiedziałem na początku, jak możesz coś kochać, jeśli nie wiesz, co to jest ? Cóż, kiedy znasz siebie. Kiedy naprawdę znasz siebie, nie możesz nic poradzić, ale kochasz siebie i dlatego znasz i możesz kochać każdego innego Toma, Dicka i Harry'ego, Jane, Mary na świecie, ponieważ wszyscy są tacy sami. Są tacy jak ty, choć inni. Wszyscy wiecie, że jesteście jedyni. Nie ma drugiego takiego jak ty w całym stworzeniu. To po prostu zbyt cudowne, żeby opisać to słowami. Nic się nie powtarza.

Cóż, mam nadzieję, że teraz dowiedziałeś się czegoś o sobie. Jesteś ABC, gdy przechodzisz przez alfabet, to będzie po opuszczeniu tego ciała i z duszą na tym morontialnym poziomie. Materiał morontialny, który jest niewidzialny, ale jak powiedziałem, jest znacznie subtelniejszy niż fizyczny, ale nie jest duchem, ale to rośnie i rośnie, dojrzewa i dojrzewa, aż pewnego dnia staje się tak delikatne, że staje się samym Duchem i następuje to cudowne zespolenie. Tak więc esencja, która została ci dana od Ojca i ty, dusza, stajecie się jedną istotą. To jest potencjał twojej duszy. I to jest powód, dla którego tu jesteś. Jesteś, pamiętaj, dokładnie jak obraz. Artysta cię namalował, Bóg cię namalował, lub Ojciec, jeśli wolisz. Ojciec dał ci część siebie, tak jak wszyscy artyści dają siebie w swoich obrazach. Wiem, że to rozumiesz. To, czy w to wierzysz, czy nie, zależy wyłącznie od ciebie. Dla mnie to nie jest ani tu, ani tam, ale w przyszłości, być może wcześniej niż chciałbyś myśleć, coś wewnątrz ciebie pojawi się w twoim umyśle i będziesz wiedział, że to, co ci powiedziałem, jest prawdą. Cała wiedza duchowa jest wewnętrzna, a nie zewnętrzna i pochodzi z wnętrza ciebie i będzie pochodzić z wnętrza twojej duszy, która wzrasta. Prawdziwa duchowa wiedza i doświadczenie są zawsze wewnętrzne, nigdy zewnętrzne. Dlatego nie ma potrzeby pozwalać swojemu ego mówić, co jest prawdą, a co fałszem, ponieważ to odnosi się tylko do świata zewnętrznego, materialnego, nigdy do świata wewnętrznego.

Cóż, myślę, że mówiłem do ciebie wystarczająco długo. Mam nadzieję, że teraz rozumiesz trochę więcej o sobie. Jesteś o wiele, wiele większy, niż kiedykolwiek mógłbyś sobie wyobrazić. Twoja wyjątkowość oraz potencjalne piękno i cudowność twojej duszy, której możesz pomagać wzrastać każdego dnia miłością, którą okazujesz innym. W porządku. Ostatnie słowa. Wszystkie obrazy reprezentują, czyż nie ? Malarza, artystę. Tak więc ty reprezentujesz Ojca. Reprezentujesz swojego stwórcę. Co reprezentujesz ? Jesteś dziełem artysty, a ten artysta to Bóg lub Ojciec. Czy reprezentujesz Go ? Ponieważ już go masz, jak wyjaśniłem. To jest twoje siódme ciało, że tak powiem, a twoim szóstym ciałem jest twoja dusza, że tak powiem. Będąc Uprzejmym, będąc kochającym, reprezentujesz Ojca, który cię stworzył i ten fragment esencji Ojca, który mieszka w tobie, tak jak w każdym z nas. Dobrze, ale dziękuję ci za wysłuchanie moich słów. Weźcie je sobie do serca, a przyniosą owoce w przyszłości i będziecie wiedzieć, że mówiłem prawdę i sami jej doświadczycie. Dziękuję.