Author Topic: 9.8.2024 – Arthura objaśnia  (Read 1918 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Online Andre_P

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1605
    • View Profile
    • Email
9.8.2024 – Arthura objaśnia
« on: August 09, 2024, 12:11:32 pm »
Transkrypcja całości nagrania po angielsku :
https://forum.serara.org/index.php?topic=21513.msg103857#msg103857
Napisa : SonsofGod, starszy członek
Kategoria / Temat : NUMERY TELEFONU I KODY DOSTĘPU DO HOLENDERSKIEJ MIĘDZYNARODOWEJ / Lightline holenderska międzynarodowa
« Odpowiedź nr 1, 6 sierpnia 2024 r., godz. 12:53:45 »

(Jeden urywek)



Arthura :

Właśnie usłyszeliście waszego Ojca, waszego Ojca w Raju, przez którego również jesteście błogosławieni. Jestem Arthura i jestem z wami na tej Linii Światła i chciałabym zwrócić się do tej grupy w kilku sprawach. Cóż, patrząc na Urantię i ludzi na niej żyjących, co ludzie tutaj wiedzą ? Co ludzie wiedzą o Bogu na Urantii, o Raju, o systemach i wszechświatach oraz o wszystkich, którzy dzielą życie z Ojcem i pracują dla Ojca, który stworzył to wszystko, abście mieli udział w Jego chwale i wiecznej miłości do was.

Cóż, jestem Arthura i mogę powiedzieć jedno. Na Urantii nie ma prawdziwej wiedzy o Bogu, ani o Ojcu czy Trójcy. Macie wiele kościołów i wiele religii, ale wasze kościoły są uparte. Nie uczą was niczego o Bogu. Nie mają pojęcia, o co chodzi we wszechświatach, o co chodzi w życiu. Nauka na Urantii będzie się zmieniać i czynić postępy. Zmienią się systemy finansowe. Zmieni się całe wasze społeczeństwo i religia. Ludziom nie będzie się już mówić, co mają robić ani w co wierzyć, ale będą musieli się uczyć. Muszą nauczyć się, jak dbać o siebie i swoje przekonania. Nie ma kościoła, który pomógłby im znaleźć nowe drogi, ponieważ wszystkie są związane z własną ideologią i nie pracują już dla ludzi. Ludzie muszą zacząć zadawać sobie pytania, które prowadzą do wglądu w siebie i pewności siebie. Doprowadzi to do poszukiwania Boga i przyczyny ich istnienia. Medytacja i samoanaliza dostarczą nowych spostrzeżeń i wiedzy oraz nauczą ufać swoim wewnętrznym odczuciom poprzez Dostrajacza, który następnie będzie miał okazję pomóc ludziom, pomóc im ponownie odnaleźć Boga i odkryją, że Bóg żyje z nimi i wszystko, co muszą zrobić, to rozmawiać z wewnętrznym przewodnikiem, co jest cudowne i doświadczą tego i nie będą już żyli kościołem, żeby pomagał im znaleźć prawdę lub przynosił pokój do ich serc.

Jestem Arthura i wciąż jestem tutaj, aby pomóc Michaelowi, kiedy nadejdzie czas, aby w pełni służyć. W międzyczasie będę pomagać tym, którzy pragną zbliżyć się do Boga, który zawsze czeka, aby komunikować się ze swoimi dziećmi, tak jak zostało to zaplanowane i zarządzone, gdy wasz Dostrajacz Myśli został wam dany. Musimy znaleźć lepsze sposoby dla młodszego pokolenia. To oni będą mieli głos w rządach waszych krajów i to oni wychowają nowe pokolenia, które muszą stać się świadome istnienia Ojca w ich życiu tak jak Jezus, gdy był dzieckiem, zawsze poświęcał czas na rozmowę ze swoim Ojcem i robił to przez całe życie. Zawsze pytał Ojca, co ma robić i zawsze polegał na odpowiedzi i przewodnictwie Boskiego Ojca w Nim. Kiedy większość waszego świata znajdzie nowe sposoby myślenia, indywidualnego myślenia, dojrzewania, indywidualnego dojrzewania, wtedy odnajdziecie się nawzajem we wspólnym dążeniu i dojdziecie do jednego świata, jednej religii i wiary w Jedynego Boga i w jego troskę o jego stworzenie, którego będziecie współstwórcami.

Ewolucja nigdy się nie zatrzymuje i zawsze będą zmiany. Nawet bardzo mała zmiana może mieć duży wpływ na wiele rzeczy. Jest to prawdą na waszej planecie i we wszechświatach, a także wśród ludzi, ponieważ nowe metody, nowa wiedza naukowa i głębsze filozofie są stosowane w celu rozwiązywania problemów, które pojawiają się podczas dorastania do bardziej dojrzałych i duchowo zaawansowanych ludzi. Człowiek jest obdarzony umysłem i wolną wolą, ma przy sobie Dostrajacza, który prowadzi go, prowadzi drogą do Ojca, co jest przeznaczeniem wszystkich obdarzonych umysłem istot, które dzięki swojej wolnej woli uczą się żyć i wypełniać wolę Ojca. Jest to najważniejsza rzecz, której ludzie muszą się nauczyć i żyć. Jestem Arthura. Ludzie na tej planecie zapomnieli o wielkiej mocy Boga, kiedy próbują połączyć się i komunikować z Ojcem. Przechodzą obok jego świątyń, a te świątynie nie są już używane jako świątynie Ojca. Wasz Ojciec jest najpotężniejszą istotą. Jest władcą wszechświata tak rozległego, tak imponującego i wspaniałego jako projektu i funkcjonowania. W tym sensie jest to zdumiewające nawet dla najwyższych w jego królestwie, kiedy dowiedują się o wszystkich cudownych rzeczach i licznych istotach, które powstały z woli Jego Boskiego Ducha.

Ja, Arthura pochodzę z hipernieskończoności i najpierw nie byłem zainteresowany wszechświatami czasu i przestrzeni, ale zstąpiłem do tych kreacji Ojca i uczyniłem je moimi, żeby zobaczyć rzeczy z waszej perspektywy jako istot ludzkich, które są najniższymi ze wszystkich stworzonych istot z umysłem i które dzięki łasce Ojca są w stanie znaleźć Boga i komunikować się z Nim, poznać Go i zbliżyć się do Niego po tym, jak odkryjecie Boga w swoim życiu. Jesteście stworzeni ze zdolnością wznoszenia się do domu Ojca po świadomym wybraniu drogi bycia z Nim, kochania i czczenia Go całym sercem oraz poddania się Jego woli w podążaniu za Jego boskimi prawami, które rządzą wszechświatami na zawsze.

Ja, Arthura wiem również, jak wszyscy zmagacie się z pragnieniem stania się prawdziwymi dziećmi Ojca i odpowiedzenia na Jego wezwanie, by stać się takimi jak On, ale jest tak niewielu na tym świecie, którzy naprawdę starają się rozpocząć indywidualny proces uczenia się i praktykowania, jak oddać swoje serca Bogu i Jego żądaniu, aby stać się doskonałym, tak jak On jest doskonały. Uczcie się rozumieć, o co prosi was Ojciec i jak odpowiedzieć na Jego zaproszenie. Oddajcie swoje serca Ojcu i światu. Poddajcie się Jego woli, aby uczynić ten świat miejscem, w którym ludzie mogą żyć w braterstwie między ludźmi i dzielić się dobrami Ziemi. Nauczcie się kochać bliźniego swego jak siebie samego i traktujcie się nawzajem tak, jak Ojciec traktuje wszystkich w swoim stworzeniu i starajcie się stać jak On w waszej własnej chwale, w niebie niebios. Sprawdzajcie więc swój pakiet życia. Stawiajcie czoła swoim próbom i odkrywajcie, jakie jest wasze zadanie w świecie pełnym nieporozumień, gdzie człowiek zdaje się znikać pod naporem mas. Zróbcie odważny krok naprzód, aby pomóc ludzkości rozwinąć świat, który jest dobry do życia dla wszystkich, który nie pozostawia nikogo w tyle, a przede wszystkim zróbcie to razem. Razem ze swoimi bliźnimi szukajcie się i docierajcie do siebie nawzajem, aby pracować w atmosferze współpracy, a zobaczycie, że wasze dni będą o wiele lżejsze i przyjemniejsze, ponieważ to, czego świat potrzebuje przede wszystkim, to miłość i szacunek do siebie nawzajem i żeby jego środowisko stało się jednym z nim, dążącym do tego samego celu - życia w pokoju, służenia Bogu z wdzięcznością i honorem, mając na uwadze jeden cel - stać się takim jak On.

To wciąż jest Arthura. Chciałbym kontynuować temat, który poruszyliśmy wcześniej, a jest nim wasze wznoszenie, które, po wielu próbach i lekcjach doprowadzi was do domu Ojca, jego miejsca zamieszkania w Raju, które znajdziecie z własnej wolnej woli dostosowanej do woli Ojca. Wolna wola. Czy nie rozmawialiśmy o tym ? Czym ona jest ? Jak jej używacie ? Otrzymaliście już kilka odpowiedzi na waszym forum dyskusyjnym. Jestem Arthura i mogę wam powiedzieć, jak wypełnić wolę Ojca w niebie i proszę, pamiętajcie o tym, czego nauczyliście się od Dostrajacza Myśli Lemuela w jego rozmowach o jego duchowym rozwoju i o tym, jak wprowadzić wielkie zmiany w waszym życiu, gdzie wasz Dostrajacz Myśli korzysta z okazji, żeby poprowadzić was swoimi drogami i działaniami, gdzie wasz Dostrajacz Myśli zaczyna was prowadzić, rozwijając waszą duszę, która znajduje wartość przetrwania i swoją drogę do Boga w wolności myśli i działania pod pozytywnym kierownictwem Dostrajacza, który może zacząć realizować swoje zamierzone plany dla was. Zanim Dostrajacze będą mogli naprawdę z wami pracować, musicie przejść przez wstępne szkolenie, które może się odbywać na wiele różnych sposobów.

Dla każdej osoby jest inaczej, ale zawsze jest to z głębokim pragnienie Boga, a dzieje się to poprzez waszego boskiego mieszkańca. Wtedy nastąpią zmiany, ponieważ zdaliście sobie sprawę, że jesteście kimś więcej niż tylko istotą żyjącą na tym świecie. Doszliście do rozpoznania Boga w swoim życiu jako najważniejszego i napędzającego czynnika. Szukaliście i przeszliście kilka zmian. Zauważyliście, że wasze zainteresowania się zmieniają i że nie potrzebujecie rozrywek, które proponuje wam świat. Nauczyliście się szukać ciszy i spokoju umysłu, przeszliście przez okres, w którym możecie zostawić wszystko za sobą i jesteście bardzo gotowi na przyjęcie swojego nowego przewodnictwa i zrobiliście to wszystko z własnej woli, w otwartości na przewodnictwo waszych Dostrajaczy, którzy dali wam możliwość pracy z wami nad waszymi duszami.

Jedynym sposobem, w jaki możecie dotrzeć do Boga, jest wasza dusza, która jest tworzona przez połączone wysiłki wasze i waszych Dostrajaczy. Zaczynacie żyć w partnerstwie ze swoim Dostrajaczem i jesteście automatycznie, niemal automatycznie, przyciągani do jego woli, która jest wolą Boga, ponieważ, jak wiecie wasz Dostrajacz jest Bogiem w was. Od tego momentu naprawdę podążacie za swoim Dostrajaczem i jego radami. Nawet jeśli go nie słyszycie, nawet jeśli nie zauważacie tego wielkiego daru w sobie, wasze życie się zmienia i decydujecie się czynić dobro, dobro dla siebie i dobro dla innych, ponieważ czujecie się dobrze żyjąc w ten sposób i pozwala wam to żyć bliżej Boga, którego tak jak dawniej nigdy nie widzieliście na tym poziomie, ale który teraz wszedł w wasze życie w znacznie, znacznie silniejszy sposób. Wasze życie staje się bardziej altruistyczne i bardziej świadome dobrych i czystych rzeczy, które lubicie mieć wokół siebie.

Tak. I to jest znak, że dobrowolnie decydujecie się czynić rzeczy Boże, czynić rzeczy, które reprezentują prawdę, piękno i dobro, atrybuty Boga. Wybieracie drogę Ojca i stosujecie ją w całkowitej wolności w swoim życiu. W ten sposób przeszliście przez okres wzrostu uznając Boga w sobie i bez zrozumienia całego procesu uczycie się żyć według swojej wolnej woli wypełniając wolę Ojca. Wasza wolna wola stała się instrumentem, który jest precyzyjnie dostrojony do woli Ojca i prawdopodobnie nie będziecie wcale chcieli robić tego inaczej, ponieważ życie zgodnie z Wolą Ojca daje wam pełną satysfakcję i jednocześnie wskazuje wam drogę do Boga, który jest waszym prawdziwym celem jako jego dziecka.

Jestem Arthura. Mogę wam tylko powiedzieć : Trzymajcie ten kurs. Nie poddawajcie się, ponieważ wy wszyscy tutaj jesteście pionierami w tym przedsięwzięciu wielkiej zmiany w historii waszej planety Ziemi lub zwanej Urantią na liście zamieszkałych planet wśród tysięcy innych gwiazd i planet we wszechświecie. Jesteśmy tu dla was i w miarę jak powoli zapoznajecie się z dziełami ducha, człowiek osiągnie to, po co został umieszczony na tym świecie, a jest to doświadczanie życia i służenie Bogu oraz bliźnim, a także przygotowywanie się do przejścia do świata na wysokościach, gdzie będziecie uczeni przez wielu, wielu nauczycieli z innych zakonów, których nie znacie, ale które napotkacie w swoich następnych doświadczeniach jako istoty morontialne. Tu Arthura. Dziękuję wszystkim za uwagę. Odsuwam się teraz i mówię wszystkim dobrego dnia.